KM po ukończeniu budowy pierwszej linii Metra

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 mar 2009, 23:31

desert_eag pisze:IMHO należy przyciąć święte 116
To teraz poczekamy na userów gotowych przyciąć ciebie :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 04 mar 2009, 23:48

Bastian pisze: To teraz poczekamy na userów gotowych przyciąć ciebie :P
Przycinać może nie będę ;-) , niestety jest trochę racji w słowach kolegi.
Tak się niestety składa, iż 116 co jakiś czas jedzie ze 112 co jest i zrozumiałe, gorzej jeżeli jest trójpak razem ze 110 i z tym można trochę chyba powalczyć. W takiej sytuacji robi się 10 min przerwa (wiem, że taki układ nie wynika z rozkładów, przynajmniej w godzinach w których podróżuję ale rzeczywiście natykam się na niego prawie codziennie). Problem jest w pewnej nieregularności 116 i 112.
I wcale nie uważam, iż rozwiązaniem jest wzmacnianie 110 skoordynowanego z 708.
Z innych spraw - jestem zaskoczony liczbą pasażerów 5 jadących rano w kierunku Huty, tam niedługo mogą być potrzebne dwuwagonowce - po prostu dla mnie szok :!: Czy to Bemow jeżdzi tak ?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 mar 2009, 0:15

Kra pisze:Czy to Bemowo jeżdzi tak ?
Tak. Wbrew pozorom całkiem opłacalne czasowo. Brakuje 13...
Kra pisze:gorzej jeżeli jest trójpak razem ze 110 i z tym można trochę chyba powalczyć.
Owszem. Może jeśli dojdzie do wzmocnienia 701, to się przy okazji przesunie 110...


Natomiast 112 i 116 pełnią na tyle odmienne funkcje, zarazem obie mają dobrą częstotliwość, więc ich zbieganie się mnie specjalnie nie boli, choć oczywiście lepiej by było go uniknąć. Ale to już kwestia opóźnień...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27445
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 mar 2009, 0:28

Ja bym poszedł na to cięcie 116, bo na Aspekcie dałoby to znośny układ 4-8 w szczycie, co przy odpowiednim ułożeniu kursów (116 po dłuższej przerwie) wyglądałoby przyzwoicie bardzo, a na pewno lepiej od obecnego układu (hitowy jest układ w okolicach 6:30, czyli generalnie dość newralgicznej godziny - po 9 minutach przerwy o 6:36 zjawia się krótkie 110, a minutę po nim jedzie 116...). Jest tylko jeden szkopuł - koordynowanie czegokolwiek ze 116 nie ma najmniejszego sensu, bo kursy tej linii przyjeżdżające zgodnie z rozkładem są gatunkiem zagrożonym wyginięciem.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 mar 2009, 0:29

desert_eag pisze:Ech, częściej. Niemozliwe, że ciągle widzę ten jeden raz na godzinę... 2 minuty rozkładowej różnicy za często sie zjeżdża.
Ja też tak mam - ciągle to widzę, ale to po części dlatego, że 116 (i pewnie 112 też) często łapie drobne opóźnienia i stąd tworzą się stada. A co do lekkiego przerzedzenia, to wcale bym się nie obraził, bo jakoś tak mi się ostatnio zdarza, że nie mogę na 116 zdążyć (muszę pokonać niesprzyjającą sygnalizację świetlną, która ma krótką fazę dla pieszych), więc gdyby jeździło co 12 minut, to wcale bym się nie obraził. Prawdę mówiąc, dostęp do komunikacji miejskiej dla mnie się pogorszył, pomimo tych "udogodnień" w postaci metra i częstszego 116. Wszędzie mam dalej niż bym chciał.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 mar 2009, 0:38

Fikander pisze:Ja bym poszedł na to cięcie 116
Przypominam o naukowo zbadanej "granicy psychologicznej" 10 minut. Jeżeli jakąkolwiek linię udało się dociągnąć do takiej częstotliwości, to za wszelką cenę należy się tego trzymać. Bo na 12 łatwo pogorszyć, ale przywrócić z powrotem 10 może być znacznie trudniej ("jeździ przepełniona? nie? to o co chodzi?"). A więc precz, tnijcie sobie co innego :P
Fikander pisze:koordynowanie czegokolwiek ze 116 nie ma najmniejszego sensu, bo kursy tej linii przyjeżdżające zgodnie z rozkładem są gatunkiem zagrożonym wyginięciem
Nie dalej, niż wczoraj, spotkałem się z opinią, że 116 jeździ z bardzo przyzwoitą regularnością (zwracam uwagę na różnicę między regularnością, a punktualnością, której wielu nie pojmowało choćby na przykładzie dyskusji o 189). Natomiast kilkuminutowe opóźnienia (de facto: przesunięcie taktu względem rozkładu) mogą rzeczywiście mieć miejsce. Istotniejsze jest co innego: koordynacje są tym istotniejsze, im dotyczą rzadszych linii. Linie rzeczywiście częste ich po prostu nie potrzebują, działając niezależnie od wszelakich układów koordynacyjnych.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27445
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 mar 2009, 0:42

Bastian pisze:Przypominam o naukowo zbadanej "granicy psychologicznej" 10 minut. Jeżeli jakąkolwiek linię udało się dociągnąć do takiej częstotliwości, to za wszelką cenę należy się tego trzymać.
A jak się ją dociągnęło do 5 minut, to tym bardziej należało się tego trzymać. (-(
Bastian pisze:Nie dalej, niż wczoraj, spotkałem się z opinią, że 116 jeździ z bardzo przyzwoitą regularnością (zwracam uwagę na różnicę między regularnością, a punktualnością, której wielu nie pojmowało choćby na przykładzie dyskusji o 189).
Różnicę oczywiście pojmuję, niemniej jednak z moich obserwacji wynika, iż 116 ani punktualne, ani specjalnie regularne - nie jest.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 mar 2009, 0:45

Fikander pisze:A jak się ją dociągnęło do 5 minut, to tym bardziej należało się tego trzymać. (-(
Barierę stanowi 10 minut, 5 nią nie jest. Choć generalnie - zgoda co do idei. Ale wozy...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 mar 2009, 0:49

Fikander pisze:A jak się ją dociągnęło do 5 minut, to tym bardziej należało się tego trzymać. (-(
Tu jest pewien trick - otóż 116 nigdy nie kursowało co pięć minut. Te efki to była inna linia, która przez przypadek i dla wygody ztm-u miała ten sam numer, ale inną trasę.
Fikander pisze:Różnicę oczywiście pojmuję, niemniej jednak z moich obserwacji wynika, iż 116 ani punktualne, ani specjalnie regularne - nie jest.
Bo to zależy, kiedy się te obserwacje prowadzi i w którym kierunku. W kierunku Chomiczówki jest bardziej nieregularne z tego powodu, że ma za sobą długą trasę, gdzie łapie opóźnienia. W kierunku Wilanowa jest trochę lepiej (choć pewnie nie w godzinach szczytu). Ale poza szczytem bądź w okolicy szczytu popołudniowego linia ta jeździ nieraz z zabójczą regularnością. Nawet by się nieraz chciało, by przyjechała później, a tu niestety...

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 05 mar 2009, 1:13

Bastian pisze:Tak. Wbrew pozorom całkiem opłacalne czasowo. Brakuje 13...
Jakbym nie liczył wychodzi na to, że dla jazdy do patelni opłacalne to zaczyna być mniej więcej od Piastów Śląskich, gdzie nie ma już 23 i czasy przejazdu są korzystniejsze dla kierunku w stronę Bielan. Ta tendencja do zapychania 5 to chyba jednak jest w dużej mierze kwestia wygody - na Hucie czeka pusty pociąg, a na Ratuszu, jak twierdzi MeWa, wejść wejdą, ale niekoniecznie do pierwszego pociągu. :P 24 w rozważaniach trochę pomijam, bo z tego co widzę na Zawiszy następuje masowy exodus pasażerów, do Centrum dojeżdża koło 1/3 pierwotnego składu powiedzmy.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 mar 2009, 9:12

Siecool pisze:Jakbym nie liczył wychodzi na to, że dla jazdy do patelni opłacalne to zaczyna być mniej więcej od Piastów Śląskich, gdzie nie ma już 23 i czasy przejazdu są korzystniejsze dla kierunku w stronę Bielan. Ta tendencja do zapychania 5 to chyba jednak jest w dużej mierze kwestia wygody - na Hucie czeka pusty pociąg, a na Ratuszu, jak twierdzi MeWa, wejść wejdą, ale niekoniecznie do pierwszego pociągu. :P
To raz, a dwa - że dojazd do Młocin jest ciut bardziej przewidywalny, niż przejazd Młynarską ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 05 mar 2009, 9:20

Bastian pisze:
Kra pisze:Czy to Bemowo jeżdzi tak ?
Tak. Wbrew pozorom całkiem opłacalne czasowo. Brakuje 13...
.. którą można spokojnie dać na M Młociny (po remoncie mostu). pisałem dopiero przynajmniej o dwóch manewrach związanych z układem na pętli ....
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 05 mar 2009, 17:36

Bastian pisze:
Siecool pisze:Jakbym nie liczył wychodzi na to, że dla jazdy do patelni opłacalne to zaczyna być mniej więcej od Piastów Śląskich, gdzie nie ma już 23 i czasy przejazdu są korzystniejsze dla kierunku w stronę Bielan. Ta tendencja do zapychania 5 to chyba jednak jest w dużej mierze kwestia wygody - na Hucie czeka pusty pociąg, a na Ratuszu, jak twierdzi MeWa, wejść wejdą, ale niekoniecznie do pierwszego pociągu. :P
To raz, a dwa - że dojazd do Młocin jest ciut bardziej przewidywalny, niż przejazd Młynarską ;)
Nie mogę wyjść z podziwu dla tego dogmatu - jeżdżę tą Młynarską regularnie, w pełnym spektrum godzin i jakoś niczym specjalnym mnie ta ulica nie zaskoczyła - skąd to przekonanie? Czy jadę na 8 czy na 9.45 przed Górczewską czeka się jedne światła, a za jedne-dwa i ta tendencja jest stała od co najmniej kilku semestrów. ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 05 mar 2009, 18:04

Bastian pisze:To teraz poczekamy na userów gotowych przyciąć ciebie :P
Upiekło mi się =P~
Bastian pisze:Natomiast 112 i 116 pełnią na tyle odmienne funkcje, zarazem obie mają dobrą częstotliwość, więc ich zbieganie się mnie specjalnie nie boli,[...]
Gdybyś korzystał z nich codziennie, to by zabolało. Korzystam z tych linii na wspólnej trasie i dla mnie w takim układzie 112 równie dobrze mogłoby jeździć przez Maczka, a przynajmniej transferowi mieliby szybciej.
Fikander pisze:Jest tylko jeden szkopuł - koordynowanie czegokolwiek ze 116 nie ma najmniejszego sensu, bo kursy tej linii przyjeżdżające zgodnie z rozkładem są gatunkiem zagrożonym wyginięciem.
Wieczorem? Z resztą rano na Aspekcie w stronę Centrum też jest punktualnie.
Bastian pisze:Jeżeli jakąkolwiek linię udało się dociągnąć do takiej częstotliwości, to za wszelką cenę należy się tego trzymać.
Tu zgoda. Pytam więc, czy likwidacja 156 wystarczy do dociągniecia 112? ;-)

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 06 mar 2009, 23:21

Tu zgoda. Pytam więc, czy likwidacja 156 wystarczy do dociągniecia 112? ;-)
No tak - na Kasprowicza jest metro, więc ZP Oczapowskiego nie musi mieć żadnego autobusu (bo 103 będzie jeździć Marymoncką). Mam więc propozycję - zlikwidujmy przystanki Al. Zjednoczenia 01 i 02 oraz Andersena 02, bo to opóźnia dojazd do metra, a przystanki Perzyńskiego i Przybyszewskiego znajdują się w bezpośredniej strefie dojścia do tychże przystanków. :twisted:

ODPOWIEDZ