Strona 24 z 59

: 01 lut 2010, 12:56
autor: MeWa

: 02 lut 2010, 0:51
autor: Adam G.
Wolfchen pisze:i co obsługuje połączenie IC-Bus do Wilna?
w tej chwili wypadł mi z głowy konkretny typ pojazdu, jaki tam jeździ. Z pewnością wystarczająco komfortowy na taką podróż - bodajże nowa Bova...

: 02 lut 2010, 13:39
autor: R-9 Chełmska
Scania Irizar PB z PPKS Polonus Warszawa

: 15 lut 2010, 12:26
autor: SSSR
Chciałbym pojechać do Wiednia w dwie osoby. Jak to zrobić najtaniej? Nie byłem nigdy w Czechach i nie bardzo mogę się połapać z podróżowaniem koleją przez ten kraj. Pomożecie?

: 15 lut 2010, 17:12
autor: jasiu
29 euro - oferta SparDay/SparNight http://www.intercity.pl/?page=Oferta_mi ... mn_id=1028
Ewentualnie kombinacje:
Bilet na Chopina do Zebrzydowic ok. 50 zł/35 ulgowy
Czeski bilet Zebrzydowice-Breclav - ok. 250 koron
Breclav-Wien - bilet EURegio Rakousko (powrotny, ważny 4 dni, na pociągi niższej kategorii REX, RSB, ER, R) 11 euro, inna opcja - bilet eTiket Brno-Wiedeń za 9€ w jedną stronę http://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/ ... opa/-3947/

: 02 mar 2010, 15:43
autor: a/p TALENT
Od 13.03.2010 do 12.04.2010 EC Sobieski i EC Polonia nie zatrzymują się na stacji Wien Semmering tylko na stacji Wien Praterstern/ rzut beretem od Prateru/. Związane jest to z budową Hauptbahnhofu. Dawno temu na tejże stacji znanej wtedy jako Wien Nord także zatrzymywały się międzynarodowe pociągi z Polski.

: 06 mar 2010, 18:42
autor: Tm
Na terenie dyrekcji odeskiej zniesiono koedukacyjność miejsc w wagonach kupe. Od 30 kwietnia zostanie to wprowadzone na całej Ukrainie.
http://5.ua/newsline/263//65137/

: 13 kwie 2010, 23:43
autor: Michał W.
15 groszy większy niż w Kerfurze. Cenią się...

Czy ktoś był może w Dreźnie z biletem Przewozów Regionalnych? Można na tym śmigać drezdeńskim metrem, ale już autobusami nie? Znaczy trzeba kupić sobie dodatkowy bilet na miejscu, żeby pośmigać zbiorkomem? Głównie chodzi mi o takie dwie miejscowe kolejki przypominające Gubałówkę.
No i czy duża frekwencja w pociągu do Drezna?

: 13 kwie 2010, 23:44
autor: MeWa
Może można byłoby śmigać drezdeńskim metrem, gdyby istniało... :roll:

: 14 kwie 2010, 1:37
autor: Adam G.
Michał W. pisze:
15 groszy większy niż w Kerfurze. Cenią się...

Czy ktoś był może w Dreźnie z biletem Przewozów Regionalnych? Można na tym śmigać drezdeńskim metrem, ale już autobusami nie? Znaczy trzeba kupić sobie dodatkowy bilet na miejscu, żeby pośmigać zbiorkomem? Głównie chodzi mi o takie dwie miejscowe kolejki przypominające Gubałówkę.
No i czy duża frekwencja w pociągu do Drezna?
Byłem tam dwa razy, zanim jeszcze wprowadzono bezpośrednie pociągi. Jechało się dłużej, ale mimo to czasu w Dreźnie było więcej - ot, typowo PKPowska paranoja :)
Wtedy jechałem zawsze na bilecie Wrocław - Bolesławiec - Wrocław + Euro-Nysa + bilet Grossharthau - Dresden-Klotzsche + Langebruck - Grossharthau + dobówka DVB ;)
Obecnie da się to chyba zrobić, ale z biletem Bautzen - Dresden-Neustadt - Bautzen, co już pewnie nie wyjdzie tak korzystnie.
To był sprytny krok ze strony PKP i DB, bo do Drezna wcześniej dało się dojechać znacznie taniej, tylko ludzie nie umieli sobie radzić ;) Teraz mają podane wszystko jak na dłoni, ale zapłacić trzeba znacznie więcej. Poranny pociąg przyspieszony Wrocław - Goerlitz dziwnym trafem kończy teraz w Węglińcu, 25min po odjeździe pociągu do Zgorzelca :)
A płaciłem za całą, jednodniową wyprawę jakieś 44zł i 14 euro, czyli razem jakieś 100zł, przy założeniu kursu euro 4,00zł (a wydaje mi się, że tych euro było mniej - dobówka DVB lub bilety DB musiały podrożeć).
Teraz za podróż w obie strony trzeba zapłacić 39 euro, do tego po wspaniałym kursie kolejowo-złodziejskim. No albo w 5 osób, ze 79 - to opłaca się znacznie bardziej, nawet przy 3 osobach. Pociągi są zaś podobno przepełnione, tak wynika z zeznań świadków ;)

: 14 kwie 2010, 9:53
autor: Michał W.
MeWa pisze:Może można byłoby śmigać drezdeńskim metrem, gdyby istniało... :roll:
Wspaniały sarkazm. Brawo, brawo, brawo!
Kolejka, metro, coś tam. Skąd mam wiedzieć? Byłem tam już, czy co?
Napisz normalnie, że nie ma i co tam jest a nie się wymądrzasz

Adam G. : to jakiś szynobus jest czy cóś? Bo jak ma być mega przepełniony to może jakąś furę lepiej skołować :-k

: 14 kwie 2010, 12:52
autor: Adam G.
Michał W. pisze:Adam G. : to jakiś szynobus jest czy cóś? Bo jak ma być mega przepełniony to może jakąś furę lepiej skołować :-k
Składzik dwóch Desiro. Jeśli wsiadasz na stacji początkowej, to na pewno da radę ;)

: 20 kwie 2010, 18:59
autor: MeWa
Strona bośniackich kolei podaje, że bilet w relacji Sarajewo - Osijek kosztuje 35,80 BAM (= 18 euro). Jizdenka z kolei podaje, że za tę relację należność powinna wynosić 26,80 euro.
Skąd ta rozbieżnośc?

I czy możliwy jest myk z kupowaniem biletu do granicy wg taryfy krajowej, a od stacji przed granicą do stacji docelowej w taryfie międzynarodowej (albo na odwrót - bilet międzynarodowy do pierwszej stacji za granicą i dalej bilet krajowy zakupiony u konduktora)?

Czy ktoś zna, jak duże są / mogą być dopłaty do Balkan FlexiPass za przejazdy pociągami IC, międzynarodowymi bądź kuszetkami?

: 20 kwie 2010, 19:05
autor: JacekM
w lipcu 09 bilet w kasie w Sarajewie kosztował 41,80 BAM

: 20 kwie 2010, 19:08
autor: Tm
Może jizdenka nie uwzględnia jakiejś lokalnej promocji. Tam mają bałkańską taryfę, niższą od TCV.
MeWa pisze:Czy ktoś zna, jak duże są / mogą być dopłaty do Balkan FlexiPass za przejazdy pociągami IC, międzynarodowymi bądź kuszetkami?
Zależy od kraju. Miejscówka siedząca na międzynarodowe 3 euro.