O chłodzeniu i niechłodzeniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 30 kwie 2008, 11:51

W Solarisie mogę co najwyżej włączyć funkcję ECON. Jest to jednak nie opłacalne, ponieważ cierpi na tym także kierowca, gdyż i u niego nie ma chłodzenia.
Co do otwierania okien, to mimo ich zablokowania, zawsze się znajdzie jakiś młody (niestety) osiłek z trocinami zamiast mózgu, który na chama otworzy okno. Więc jak zobaczę pootwierane okna w wozie, dochodzę do prostego wniosku, że w wozie jest za zimno i wyłączam klimę.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 30 kwie 2008, 14:43

Solaris pisze:Więc jak zobaczę pootwierane okna w wozie, dochodzę do prostego wniosku, że w wozie jest za zimno i wyłączam klimę.
I słusznie :)
noidea

Perez
Posty: 72
Rejestracja: 03 sie 2007, 15:23

Post autor: Perez » 01 maja 2008, 0:38

Jak w Lionsach się wykręci wkręty to żadna siła tego okna nie otworzy. Poprostu uchwyt do otwierania luźno lata np w A243

autobus2
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2008, 17:15

Post autor: autobus2 » 01 maja 2008, 2:37

Więc jak zobaczę pootwierane okna w wozie, dochodzę do prostego wniosku, że w wozie jest za zimno i wyłączam klimę.
I słusznie
Nie słusznie. Nawet jak klima jest włączona, a okna pootwierane, to czasami w autobusie jest za gorąco.

Awatar użytkownika
Tadek A.
Posty: 429
Rejestracja: 02 maja 2007, 10:08
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Post autor: Tadek A. » 01 maja 2008, 7:26

Nie słusznie. Nawet jak klima jest włączona, a okna pootwierane, to czasami w autobusie jest za gorąco.
Zastanów się dziecko co piszesz... Bo nie dość że bez sensu to jeszcze z błędami ](*,)
14.07.2008 - i starczy...

Dla sympatyków metra: http://www.tadek.jasky.pl (ostatnia aktualizacja: 06.07.2008)

autobus2
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2008, 17:15

Post autor: autobus2 » 02 maja 2008, 3:08

Zastanów się dziecko co piszesz... Bo nie dość że bez sensu to jeszcze z błędami
Więc może mi powiesz gdzie zrobiłem jakiś błąd? Bo ja żadnego nie widzę!

Awatar użytkownika
chudzini7
Posty: 84
Rejestracja: 15 mar 2008, 19:03
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: chudzini7 » 02 maja 2008, 7:47

To, że klimy się używa jak jest ciepło na dworze... I zamyka się wszystkie okna by klima nie szła na marne. Wiec chyba jak sie włączy klimę i otworzy się okna, gdy na zewnątrz żar leje się z nieba to trudno, żeby było chłodniej w autobusie... Nieprawdaż? Dlatego trochę bez sensu żeś to napisał...

A Solaris ma rację. Po co utrzymywać włączoną klimatyzację, skoro pasażerowie otwierają okna i działa na marne?

Awatar użytkownika
Tadek A.
Posty: 429
Rejestracja: 02 maja 2007, 10:08
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Post autor: Tadek A. » 02 maja 2008, 12:44

:arrow: autobus2 :arrow: No właśnie wytłumaczył to chudzini7. A oprócz tego "niesłusznie" pisze się razem.
14.07.2008 - i starczy...

Dla sympatyków metra: http://www.tadek.jasky.pl (ostatnia aktualizacja: 06.07.2008)

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 02 maja 2008, 13:15

autobus2 odpowiedz sobie i mnie na jedno pytanie. Jadąc samochodem osobowym z włączoną klimatyzacją, też otwierasz okna, ponieważ jest za gorąco :?:

autobus2
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2008, 17:15

Post autor: autobus2 » 02 maja 2008, 15:51

Nie jeżdżę samochodem. ;-)

Awatar użytkownika
hubik
Posty: 197
Rejestracja: 24 lut 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Kontakt:

Post autor: hubik » 09 maja 2008, 22:13

autobus2 pisze:Nie jeżdżę samochodem. ;-)
no to po co wypowiadasz się w kwestii klimy o której zasadzie działania jak widać nie masz zbyt dużego pojęcia?
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Kazik - Cztery pokoje ;)

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7779
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 04 lip 2008, 23:09

Dzisiaj w 8235/131 wszystkie okna poblokowane, klima rozbuchana do granic możliwości, a na zewnątrz zimno i leje. W wozie bardzo zimno, idę więc do kierowcy, który z rozbrajającą szczerością stwierdził, że "kazali klimatyzować, to używa klimatyzacji"
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Tadek A.
Posty: 429
Rejestracja: 02 maja 2007, 10:08
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Post autor: Tadek A. » 04 lip 2008, 23:47

Ani chybi naczytał się jak to na Wawkomie wszyscy psioczą, że kierowcy nie włączają - no więc... :D :D :D
14.07.2008 - i starczy...

Dla sympatyków metra: http://www.tadek.jasky.pl (ostatnia aktualizacja: 06.07.2008)

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 28 lip 2008, 23:52

z wtorkowej Gazety Stołecznej

Autobusowy koszmar podczas upałów

Na dworze upał, a w miejskich autobusach sauna. Pasażerowie skarżą się na fatalne warunki. Nie każdy ma szczęście, by trafić na pojazd wyposażony w klimatyzację.
- W taką pogodę jak teraz lubię jeździć metrem, tramwajami, ale nie autobusami. Niestety, jestem na nie skazana - mówi młoda kobieta, wsiadając do zatłoczonego solarisa linii 107. Krótki autobus ma małe okienka, które można jedynie uchylić. Przez to w środku panuje ogromny zaduch.

Teoretycznie w nowych autobusach powinna działać klimatyzacja, ale mogą się z niej cieszyć tylko wybrani. - Klimatyzacja jest, ale tylko w mojej kabinie - informuje kierowca linii 187.

Czasem jednak lepiej jej nie uruchamiać, bo według kierowców nie jest czyszczona zbyt często. - Kiedyś próbowałem włączyć i wyleciało mnóstwo brudu. Była strasznie zagrzybiona - opowiada kierowca przegubowego solarisa jeżdżący między centrum a Bemowem. Niektórzy chłodzą się, otwierając w czasie jazdy połówkę przednich drzwi.

- Im nowszy autobus, tym gorszy w upał. W starych ikarusach przynajmniej okna można szerzej otworzyć - żalą się Agata, Edyta i Monika jadące na Królewską.

Nie tylko brak klimatyzacji przeszkadza pasażerom podczas upałów: - Proszę się nie obrażać, ale mężczyźni to się nie myją! - wypala ubrana elegancko Jadwiga Sadomierska z Marysina Wawerskiego. Nie tylko ona ma zastrzeżenia do higieny niektórych pasażerów.

Przesiadamy się do solarisa urbino 18, najnowszego niskopodłogowego przegubowca. Okna są zamknięte i zablokowane, a z wentylatorów leci strumień chłodnego powietrza. Tutaj nikt nie musi się wachlować. Niestety, nie wszyscy na co dzień mają okazję jechać takim autobusem. I też nie w każdym klimatyzacja jest sprawna. - Jechałem linią 507 i oddychać mogłem tylko na przystankach, gdy otworzyły się drzwi. Okna były zablokowane, a klimatyzacja nie działała. Horror - relacjonował swoją podróż solarisem Maciej Krzysztoszek.

Po Warszawie jeździ 410 klimatyzowanych autobusów. - To ok. 30 proc. wszystkich w stolicy - informuje Marek Sieczkowski z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. - Kierowcy mają obowiązek uruchamiania klimatyzacji podczas upałów. Jeśli tego nie robią, przewoźnik może spodziewać się kar - dodaje.

- Nam nie pozwalają! Pewnie z oszczędności. Na dworze musi być przynajmniej 25 stopni - mówi proszący o anonimowość kierowca Miejskich Zakładów Autobusowych. W jego neoplanie klimatyzacja była wczoraj zepsuta.

http://tiny.pl/25gt

Ostatnie zdanie niezłe :D

Awatar użytkownika
Mihau
Posty: 98
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:10
Lokalizacja: Warszawa Ursynów Płn.

Post autor: Mihau » 29 lip 2008, 0:39

25 stopni to faktycznie kosmiczny upał, zwłaszcza, że klima pracuje na 22 stopnie :). A co do wątku ze 107, Solarisy Mobilisu mają wszystkie duże okna (aczkolwiek wydaje mi się, że widziałem jakieś z lufcikami :-k), a SU12 dodatkowo klime, więc nie wiem o co chodzi.

ODPOWIEDZ