Bilety, kontrole, taryfa

Moderator: JacekM

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 14 sty 2014, 9:44

No właśnie z metra uciekną szybciej. Zwłaszcza, jeśli z góry będą widzieć, że na dole jest kontrola.
A gapowicze co przyjadą? Obecność kontrolera nie powinna być w formie łowcy głów a odstraszacza w tym wypadku - widzi - nie wejdzie. Tam się tyle przewala ludzi że żeby zrobić pełna kontrolę biletów trzeba by stać przy bramce i przy każdej windzie. Kto przeskoczy bramkę - nie ma biletu. kto wyjedzie winda - można każdego "sprawdzić".
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 sty 2014, 10:19

Teokryt pisze:A gapowicze co przyjadą?
Zobaczą kontrolera i pojadą na następną stację.
Obecność kontrolera nie powinna być w formie łowcy głów a odstraszacza w tym wypadku - widzi - nie wejdzie.
Na razie ZTM motywuje kontrolerów finansowo do łowienia głów, więc raczej tego od nich oczekuje. Jeśli prowizje zaczną być wypłacane od wzrostu przychodów w rejonach objętych kontrolą, to porozmawiamy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 sty 2014, 10:34

Teokryt pewnie kwita oberwał i teraz narzeka że kanar dorwał go znienacka i nie dał mu szansy ucieczki

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 14 sty 2014, 11:09

Teokryt pewnie kwita oberwał i teraz narzeka że kanar dorwał go znienacka i nie dał mu szansy ucieczki
E... Oczywiście ze nie, co jak to ale do metra bez biletu nie wejdę :D Jedyną karę dostałem za brak aktywacji kwartalnego (zwyczajne zapomnienie) i to było dobre 6 lat temu :P
Moja wypowiedź jest na podstawie tego jak stojąc sobie na galerii metra Centrum w odczekiwaniu na znajomego obserwowałem kontrolę na peronie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 sty 2014, 12:32

No to nie rozumiem po co ta dyskusja. Czyżbyś stał w obronie gapowiczów?

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 14 sty 2014, 13:43

w żadnym wypadku, to powinna być kontrola biletów a nie polowanie na ludzi. Nawet jak masz bilet i podchodzi do ciebie zamaskowany osobnik to nie wiesz czy chce sprawdzić bilet czy może zrobić coś zupełnie innego.
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 sty 2014, 14:11

Zgodnie z regulaminem przeprowadzania kontroli, masek kontrolerom nosić nie wolno.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 14 sty 2014, 14:29

ale ciemne okulary, kapelusz i długi płaszcz juz mozna... przecież noszenie identyfikatora na szyi zawieszonego to zbrodnia niesłychana..
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 14 sty 2014, 14:51

Teokryt pisze:Nawet jak masz bilet i podchodzi do ciebie zamaskowany osobnik to nie wiesz czy chce sprawdzić bilet czy może zrobić coś zupełnie innego.
Odruchy mam zdecydowanie do tego drugiego :P A co do kontroli biletów - moim zdaniem tak nie powinna ona wyglądać, ale z drugiej strony - okoliczności wymagają takiego, a nie innego zachowania.
Natomiast osobiście nawet nie zaczynam szukać WKMki, dopóki nie zostanie mi okazany identyfikator (okazany, a nie machnięty przed oczami i od razu schowany do kieszeni).
Teokryt pisze:Kto przeskoczy bramkę - nie ma biletu.
Zdziwiłbyś się, ile osób mających bilet przeskakuje przez bramki. Sam tak czasem robię, jak się śpieszę, a nie mam pod ręką wejściówki (czyli przeważnie zimą).
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Miki996
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2012, 16:41
Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Służewiec

Post autor: Miki996 » 14 sty 2014, 15:34

fik pisze:Na większości stacji ze schodów widać sporą część peronu.
Racja. :oops: W myślach miałem stację Służew. W takim razie mogą stać bez identyfikatorów przy bramkach. Jak ktoś przeskoczy albo wejdzie przez awaryjne, idzie do kontroli. Ewentualnie kontrole w wagonach ale to raczej mija się z celem.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 14 sty 2014, 16:35

Zdziwiłbyś się, ile osób mających bilet przeskakuje przez bramki. Sam tak czasem robię, jak się śpieszę, a nie mam pod ręką wejściówki (czyli przeważnie zimą).
Jak sie kiedys wyglebisz przeskakując przez bramkę to będziesz marnował te dwie sekundy (widziałem już młodego gniewnego który pięknie sie rozpłaszczył po przeskoczeniu bramki :). z drugiej strony można wychodzić wyjściem "ewakuacyjnym. Te permanentnie a otwarte.

Myślę że kilka zmasowanych kontroli w metrze może odstraszyć "cwaniactwo". Taka wybiórcza kontrola przy liczbie korzystających z metra osób jest nieskuteczna. Zanim kontrolowany zaczai o co chodzi (jak wchodzi kontrola biletów do autobusu i słychać charakterystyczne pikanie to większość osób sie orientuje i mniej więcej przygotowuje do kontroli biletu) wygrzebie bilet okaże to w tym czasie przejdzie setka osób obok.
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 sty 2014, 17:21

Teokryt pisze:ale ciemne okulary, kapelusz i długi płaszcz juz mozna... przecież noszenie identyfikatora na szyi zawieszonego to zbrodnia niesłychana..
W jaki sposób noszenie płaszcza to maskowanie?
Wolfchen pisze:Natomiast osobiście nawet nie zaczynam szukać WKMki, dopóki nie zostanie mi okazany identyfikator (okazany, a nie machnięty przed oczami i od razu schowany do kieszeni).
Identyfikator wisi na szyi kontrolera i możesz dowolnie długo go sobie czytać.
Sam tak czasem robię, jak się śpieszę, a nie mam pod ręką wejściówki (czyli przeważnie zimą).
Mundurowemu nie przystoi popełnianie wykroczeń. Ja wiem, że kruk krukowi oka nie wykole i od ewentualnego mandatu się wyłgasz, no ale jednak wstyd i hipokryzja.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 14 sty 2014, 17:54

Identyfikator wisi na szyi kontrolera i możesz dowolnie długo go sobie czytać.
Pod płaszczem a wiec maskowaniem. Naprawdę nie kupiono "uniformów" kontrolera?
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 sty 2014, 18:02

Raz jeszcze: w trakcie dokonywania kontroli identyfikator pozostaje w widocznym miejscu. Tak stanowią przepisy i - w ogromnej większości wypadków - praktyka. Wypisałem w życiu więcej kwitów niż zdecydowana większość użytkowników tego forum, więc mam niejasne wrażenie, że COŚ o pracy kontrolera jednak wiem. :/
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 sty 2014, 18:04

Jak teraz działają bilety jednonierazowe ZTM w komunikacji łomiankowej?

ODPOWIEDZ