Sygnalizacja świetlna (skrzyżowania bez tramwajów!)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 18 lis 2014, 14:33

Niemniej ciekawi mnie, czy można na skrzyżowaniach (rozwidlenie torów to również skrzyżowanie) na drodze publicznej stawiać sobie własnego pomysłu światła. Chyba, że tory na Kaliskiego nie są częścią tej drogi.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Łukasz
Posty: 12127
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 19 lis 2014, 23:39

Czy coś się zmieniło na Wileńskim od strony Solidarności (Targówka)? Mam wrażenie, że po 10 już korek nie istnieje.
ŁK

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 563
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:46
Lokalizacja: Nowe Górce

Post autor: Piotrek_2274 » 20 lis 2014, 22:16

Ostatnio rzadko korzystam z ul. Górczewskiej, ale czy to jest normalne, że o godzinie 21:30 korek w stronę Ratusza-Bemowo zaczyna się od Wola Parku?

Awatar użytkownika
Thompson04
Posty: 198
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:36
Lokalizacja: Bemowo Jelonki

Post autor: Thompson04 » 20 lis 2014, 22:25

Jak najbardziej, zwężenie jej wlotu przy Powstańców do dwóch pasów czyli o połowę nawet przy skręcie w lewo tylko dla 190 przynosi takie skutki. Zwężenie o połowę Powst. Śl. też nie pomaga.
10 26 28 105 109 122 149 154 189 190 714 719 729 N42 N45 N95 Obrazek LAZUROWA
Zobacz mój kanał YouTube :)

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2218
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 21 lis 2014, 9:03

Na Sobieskiego przy Bonifacego coś się dzieje z sygnalizacją. Około 8:30 korek w kierunku centrum potrafi sięgać Truskawieckiej.
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 21 lis 2014, 16:19

Przed chwila 10 minut czekałem aż światła łaskawie wypuszczą 111 (i inne autobusy) z petli na Gocławiu. Niestety caly czas czerwone i uratowalo mnie dopiero 123 jadące Jugoslowiańską. Wyjazd z pętli nadal nieczynny.
A tak przy okazji napatrzyłem się troche na te migajace światła na skrzyzowaniu pod Trasą Siekierkowską. Czy to nie jest marnotrawstwo jak się wybuduje takie światła tylko po to aby od 9 lat nieustannie tam migało żółte? Nie taniej to zdemontowac niż ciągle utrzymywac w takim stanie?

Piter232
Posty: 430
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 21 lis 2014, 17:35

yavorius pisze:Na Sobieskiego przy Bonifacego coś się dzieje z sygnalizacją. Około 8:30 korek w kierunku centrum potrafi sięgać Truskawieckiej.
Wydaje mi się, że tej sygnalizacji "trójdzielnej" to nie ruszali od dawien, dawien dawna. Chyba nawet od początku jej wprowadzenia (budowa Wilanowskiej, o ile się nie mylę). Widocznie zwiększył się ruch, albo skrzyżowanie z Nałęczowską w nowym programie więcej samochodów wpuszcza.

drobert
Posty: 1268
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 22 lis 2014, 17:46

Rosa pisze:A tak przy okazji napatrzyłem się troche na te migajace światła na skrzyzowaniu pod Trasą Siekierkowską. Czy to nie jest marnotrawstwo jak się wybuduje takie światła tylko po to aby od 9 lat nieustannie tam migało żółte? Nie taniej to zdemontowac niż ciągle utrzymywac w takim stanie?
Nie tylko tam. To samo jest przy tramwajowym R-4 a i na Marymonckiej przy lesie też konieczność tych sygnalizacji dla tramwajów jest dyskusyjna.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lis 2014, 8:42

Z tym lasem to bym uważał. Tam jest w końcu pieszy wychodzący spośród krzaczorów, widać go bardzo późno. Gdyby to było zrobione dobrze (a nie jest), to mogłoby być i bezpieczne, i bezstratne dla tramwaju.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 23 lis 2014, 10:17

Aktualnie świeci się czerwone dla pieszego i tramwaju w jednym czasie. Wzbudzenie dawno nie działa, sygnalizacja działa na zasadzie generatora liczb losowych.
Co z sygnalizatorem na środku Placu Wilsona, zbędnym aczkolwiek niepotrzebnym?
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lis 2014, 10:23

Stary Pingwin pisze:Aktualnie świeci się czerwone dla pieszego i tramwaju w jednym czasie. Wzbudzenie dawno nie działa, sygnalizacja działa na zasadzie generatora liczb losowych.
A w takim wypadku powinna dzialać w trybie awaryjnym - żółte migowe.
Co z sygnalizatorem na środku Placu Wilsona, zbędnym aczkolwiek niepotrzebnym?
Do zawieszenia przy wprowadzeniu priorytetu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 23 lis 2014, 10:26

Czyli nigdy.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

drobert
Posty: 1268
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 23 lis 2014, 14:54

Na Marymonckiej już lepsze by były w obrębie przejść ograniczenia do 30km/h niż światła na które i tak piesi uwagi już nie zwracają. Krzaki, które zasłaniały widoczność zostały wycięte więc widoczność jest w miarę dobra.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lis 2014, 15:01

Stary Pingwin pisze:Czyli nigdy.
Bynajmniej, myślę, że gdzieś pod koniec marca - umowa na to akurat jest.
drobert pisze:Na Marymonckiej już lepsze by były w obrębie przejść ograniczenia do 30km/h niż światła na które i tak piesi uwagi już nie zwracają. Krzaki, które zasłaniały widoczność zostały wycięte więc widoczność jest w miarę dobra.
Nonsens. Samodzielne przejście dla pieszych to akurat wzorcowy przypadek, gdy można uzyskać pełne bezpieczeństwo i pełny priorytet - zwalnianie do 30 "na wszelki wypadek" to marnowanie prądu i czasu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 lis 2014, 15:05

Można, ale się nie uzyskuje. Jest takie w Warszawie choć jedno? Były kiedyś takie, że migające żółte zmieniało się na czerwone, gdy nadjeżdżał tramwaj, a tramwaj czerwonego nie miał w ogóle. Ale to było za proste.

ODPOWIEDZ