Strona 237 z 297
Sygnalizacja świetlna
: 18 lis 2014, 14:33
autor: Szeregowy_Równoległy
Niemniej ciekawi mnie, czy można na skrzyżowaniach (rozwidlenie torów to również skrzyżowanie) na drodze publicznej stawiać sobie własnego pomysłu światła. Chyba, że tory na Kaliskiego nie są częścią tej drogi.
Sygnalizacja świetlna
: 19 lis 2014, 23:39
autor: Łukasz
Czy coś się zmieniło na Wileńskim od strony Solidarności (Targówka)? Mam wrażenie, że po 10 już korek nie istnieje.
Sygnalizacja świetlna
: 20 lis 2014, 22:16
autor: Piotrek_2274
Ostatnio rzadko korzystam z ul. Górczewskiej, ale czy to jest normalne, że o godzinie 21:30 korek w stronę Ratusza-Bemowo zaczyna się od Wola Parku?
Sygnalizacja świetlna
: 20 lis 2014, 22:25
autor: Thompson04
Jak najbardziej, zwężenie jej wlotu przy Powstańców do dwóch pasów czyli o połowę nawet przy skręcie w lewo tylko dla 190 przynosi takie skutki. Zwężenie o połowę Powst. Śl. też nie pomaga.
Sygnalizacja świetlna
: 21 lis 2014, 9:03
autor: yavorius
Na Sobieskiego przy Bonifacego coś się dzieje z sygnalizacją. Około 8:30 korek w kierunku centrum potrafi sięgać Truskawieckiej.
Sygnalizacja świetlna
: 21 lis 2014, 16:19
autor: Rosa
Przed chwila 10 minut czekałem aż światła łaskawie wypuszczą 111 (i inne autobusy) z petli na Gocławiu. Niestety caly czas czerwone i uratowalo mnie dopiero 123 jadące Jugoslowiańską. Wyjazd z pętli nadal nieczynny.
A tak przy okazji napatrzyłem się troche na te migajace światła na skrzyzowaniu pod Trasą Siekierkowską. Czy to nie jest marnotrawstwo jak się wybuduje takie światła tylko po to aby od 9 lat nieustannie tam migało żółte? Nie taniej to zdemontowac niż ciągle utrzymywac w takim stanie?
Sygnalizacja świetlna
: 21 lis 2014, 17:35
autor: Piter232
yavorius pisze:Na Sobieskiego przy Bonifacego coś się dzieje z sygnalizacją. Około 8:30 korek w kierunku centrum potrafi sięgać Truskawieckiej.
Wydaje mi się, że tej sygnalizacji "trójdzielnej" to nie ruszali od dawien, dawien dawna. Chyba nawet od początku jej wprowadzenia (budowa Wilanowskiej, o ile się nie mylę). Widocznie zwiększył się ruch, albo skrzyżowanie z Nałęczowską w nowym programie więcej samochodów wpuszcza.
Sygnalizacja świetlna
: 22 lis 2014, 17:46
autor: drobert
Rosa pisze:A tak przy okazji napatrzyłem się troche na te migajace światła na skrzyzowaniu pod Trasą Siekierkowską. Czy to nie jest marnotrawstwo jak się wybuduje takie światła tylko po to aby od 9 lat nieustannie tam migało żółte? Nie taniej to zdemontowac niż ciągle utrzymywac w takim stanie?
Nie tylko tam. To samo jest przy tramwajowym R-4 a i na Marymonckiej przy lesie też konieczność tych sygnalizacji dla tramwajów jest dyskusyjna.
Sygnalizacja świetlna
: 23 lis 2014, 8:42
autor: Glonojad
Z tym lasem to bym uważał. Tam jest w końcu pieszy wychodzący spośród krzaczorów, widać go bardzo późno. Gdyby to było zrobione dobrze (a nie jest), to mogłoby być i bezpieczne, i bezstratne dla tramwaju.
Sygnalizacja świetlna
: 23 lis 2014, 10:17
autor: Stary Pingwin
Aktualnie świeci się czerwone dla pieszego i tramwaju w jednym czasie. Wzbudzenie dawno nie działa, sygnalizacja działa na zasadzie generatora liczb losowych.
Co z sygnalizatorem na środku Placu Wilsona, zbędnym aczkolwiek niepotrzebnym?
Sygnalizacja świetlna
: 23 lis 2014, 10:23
autor: Glonojad
Stary Pingwin pisze:Aktualnie świeci się czerwone dla pieszego i tramwaju w jednym czasie. Wzbudzenie dawno nie działa, sygnalizacja działa na zasadzie generatora liczb losowych.
A w takim wypadku powinna dzialać w trybie awaryjnym - żółte migowe.
Co z sygnalizatorem na środku Placu Wilsona, zbędnym aczkolwiek niepotrzebnym?
Do zawieszenia przy wprowadzeniu priorytetu.
Sygnalizacja świetlna
: 23 lis 2014, 10:26
autor: Stary Pingwin
Czyli nigdy.
Sygnalizacja świetlna
: 23 lis 2014, 14:54
autor: drobert
Na Marymonckiej już lepsze by były w obrębie przejść ograniczenia do 30km/h niż światła na które i tak piesi uwagi już nie zwracają. Krzaki, które zasłaniały widoczność zostały wycięte więc widoczność jest w miarę dobra.
Sygnalizacja świetlna
: 23 lis 2014, 15:01
autor: Glonojad
Stary Pingwin pisze:Czyli nigdy.
Bynajmniej, myślę, że gdzieś pod koniec marca - umowa na to akurat jest.
drobert pisze:Na Marymonckiej już lepsze by były w obrębie przejść ograniczenia do 30km/h niż światła na które i tak piesi uwagi już nie zwracają. Krzaki, które zasłaniały widoczność zostały wycięte więc widoczność jest w miarę dobra.
Nonsens. Samodzielne przejście dla pieszych to akurat wzorcowy przypadek, gdy można uzyskać pełne bezpieczeństwo i pełny priorytet - zwalnianie do 30 "na wszelki wypadek" to marnowanie prądu i czasu.
Sygnalizacja świetlna
: 23 lis 2014, 15:05
autor: MichalJ
Można, ale się nie uzyskuje. Jest takie w Warszawie choć jedno? Były kiedyś takie, że migające żółte zmieniało się na czerwone, gdy nadjeżdżał tramwaj, a tramwaj czerwonego nie miał w ogóle. Ale to było za proste.