Bemowo-Wola-Bielany, czyli od 155 przez 122 po 180

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 kwie 2009, 13:16

marts pisze:A w ogóle to kiedy mają otworzyć ten wiadukt nad Ekspresówką na Księcia Janusza ?
Wiadukt podobno w czerwcu, ale na razie może tam pojechać na stałe tylko 201 do Koła. Bez Obrońców Tobruku więcej się nie da.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25438
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 kwie 2009, 18:17

Otwarcie wiaduktu w Księcia Janusza jest warunkiem zamknięcia przejazdu na Radiowej. Planowanego na całe wakacje.
Czy kolega Kleszcz mógłby jakoś jaśniej wyrazić swoją propozycję krańca dla 155 na Jana Kazimierza?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 kwie 2009, 19:47

pawcio pisze: Czy kolega Kleszcz mógłby jakoś jaśniej wyrazić swoją propozycję krańca dla 155 na Jana Kazimierza?
Ale ja nie chcę krańcować 155 na Jana Kazimierza 8-( ;-) Widziałbym tam albo 129 albo 197 (to drugie z większą radością ale "niedasie")
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25438
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 kwie 2009, 20:01

No może. A jaka trasa dla tego czegoś?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 22 kwie 2009, 20:11

pawcio pisze:Czy kolega Kleszcz mógłby jakoś jaśniej wyrazić swoją propozycję krańca dla 155 na Jana Kazimierza?
Niech kolega Kleszcz lepiej pomyśli, jak to pochować i pokomasować jakkolwiek.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 22 kwie 2009, 20:31

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Zaproponowałem przystanek krańcowy koło Mormonów. ZP Reduta Wolska.
Zaproponuj Inżynierowi Ruchu. Przystanek krańcowy nie polega wyłącznie na tym, że stoi na nim autobus, ktoś to jeszcze musi dopuścić. Zatoki tam, OIDP, nie ma, więc zapomnij.
Rzeczywiście, przystanek jest na pasie do prawoskrętu. Widzę jeszcze jedną możliwość - nieużywana zatoka na Wolskiej przy Sowińskiego.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 kwie 2009, 20:49

Solaris U10 pisze:
Bastian pisze: Zaproponuj Inżynierowi Ruchu. Przystanek krańcowy nie polega wyłącznie na tym, że stoi na nim autobus, ktoś to jeszcze musi dopuścić. Zatoki tam, OIDP, nie ma, więc zapomnij.
Rzeczywiście, przystanek jest na pasie do prawoskrętu. Widzę jeszcze jedną możliwość - nieużywana zatoka na Wolskiej przy Sowińskiego.
Obie te opcję biorę pod uwagę :) Szczegóły na prośbę Pawcia umieszczam poniżej.
pawcio pisze:No może. A jaka trasa dla tego czegoś?
197 jadące z Bielan Redutową skręcałoby w lewo w Kasprzaka i dalej Ordona, Jana Kazimierza i Sowińskiego (względnie Studzienną) wracało do Wolskiej i Redutowej. Przystanek końcowy mogłoby mieć albo na Redutowej (tu gdzie dziś w kierunku Siekierek zatrzymuje się 159) albo w zatoczce, o której powyżej wspominał Solaris. Oba warianty zapewnią dowóz i odwóz do tramwajów dla ciągu Jana Kazimierza gdzie i biur nie brakuje i mieszkań buduje się sporo.

129 natomiast mogłoby z Wolskiej skręcić w Studzienną i pojechać Jana Kazimierza, Ordona i Wolską do dawnego przystanku 125 w ZP Os. Wolska w kierunku DT Wola - tutaj byłby koniec trasy.
Emdegger pisze:
pawcio pisze:Czy kolega Kleszcz mógłby jakoś jaśniej wyrazić swoją propozycję krańca dla 155 na Jana Kazimierza?
Niech kolega Kleszcz lepiej pomyśli, jak to pochować i pokomasować jakkolwiek.
155 można pochować wzmacniając 151 (pewna rekompensata na Grzybowskiej). Problemem jest Powiśle, które można załatwić np. kierując na Mariensztat 127 O-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 kwie 2009, 21:29

R-11 Kleszczowa pisze:Oba warianty zapewnią dowóz i odwóz do tramwajów dla ciągu Jana Kazimierza
Z częstotliwością większą, niż czas dojścia? :>
R-11 Kleszczowa pisze:do dawnego przystanku 125 w ZP Os. Wolska w kierunku DT Wola - tutaj byłby koniec trasy.
Coś ty się uparł krańcować autobusy na ulicy? :>
R-11 Kleszczowa pisze:Problemem jest Powiśle, które można załatwić np. kierując na Mariensztat 127 O-)
Kleszczu, zlituj się. Twoje 127 mogłoby najwyżej zastąpić 118, ale co to ma do trasy 155? Póki nie zamkną Tamki, póty coś tamtędy będzie jeździć - a jak zamkną, to niczym nie trzeba będzie zastępować...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 kwie 2009, 21:39

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Oba warianty zapewnią dowóz i odwóz do tramwajów dla ciągu Jana Kazimierza
Z częstotliwością większą, niż czas dojścia? :>
Po co 220 jeździ przez Boernerowo skoro jego częstotliwość jest większa niż czas dojścia :?: Zresztą miałem nadzieję, że 197 będzie kursować co ~12-15 minut 8-(
Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:do dawnego przystanku 125 w ZP Os. Wolska w kierunku DT Wola - tutaj byłby koniec trasy.
Coś ty się uparł krańcować autobusy na ulicy? :>
Tak jakoś wyszło :p
Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Problemem jest Powiśle, które można załatwić np. kierując na Mariensztat 127 O-)
Kleszczu, zlituj się. Twoje 127 mogłoby najwyżej zastąpić 118, ale co to ma do trasy 155? Póki nie zamkną Tamki, póty coś tamtędy będzie jeździć - a jak zamkną, to niczym nie trzeba będzie zastępować...
Powoli - zamykają Tamkę i Świętokrzyską więc siłą rzeczy na kilkanaście miesięcy zawiesza się komunikację na tym ciągu i 155 mówi papa. Czym zawieziesz ludzi z ciągu Dobrej do metra, tramwajów i szeroko pojętego centrum :?: 118 kursującym co pół godziny czy 127 co kwadrans z Mariensztatu :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 22 kwie 2009, 21:41

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Oba warianty zapewnią dowóz i odwóz do tramwajów dla ciągu Jana Kazimierza
Z częstotliwością większą, niż czas dojścia? :>
R-11 Kleszczowa pisze:do dawnego przystanku 125 w ZP Os. Wolska w kierunku DT Wola - tutaj byłby koniec trasy.
Coś ty się uparł krańcować autobusy na ulicy? :>
R-11 Kleszczowa pisze:Problemem jest Powiśle, które można załatwić np. kierując na Mariensztat 127 O-)
Kleszczu, zlituj się. Twoje 127 mogłoby najwyżej zastąpić 118, ale co to ma do trasy 155? Póki nie zamkną Tamki, póty coś tamtędy będzie jeździć - a jak zamkną, to niczym nie trzeba będzie zastępować...
102 przez Poniatowskiego i Dobrą w sumie chodzi o przyst. Jaracza i 3 Maja. Solec, Śniegockiej etc. właściwie można sobie darować

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 kwie 2009, 21:51

Dęboszczak pisze:102 przez Poniatowskiego i Dobrą
No jak zamkną Tamkę to chyba nie bardzo :>
R-11 Kleszczowa pisze:Powoli - zamykają Tamkę i Świętokrzyską więc siłą rzeczy na kilkanaście miesięcy zawiesza się komunikację na tym ciągu i 155 mówi papa. Czym zawieziesz ludzi z ciągu Dobrej do metra, tramwajów i szeroko pojętego centrum :?: 118 kursującym co pół godziny czy 127 co kwadrans z Mariensztatu :?:
Kleszczu, jasne, ale to nie ma nic do 155!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 kwie 2009, 21:53

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Powoli - zamykają Tamkę i Świętokrzyską więc siłą rzeczy na kilkanaście miesięcy zawiesza się komunikację na tym ciągu i 155 mówi papa. Czym zawieziesz ludzi z ciągu Dobrej do metra, tramwajów i szeroko pojętego centrum :?: 118 kursującym co pół godziny czy 127 co kwadrans z Mariensztatu :?:
Kleszczu, jasne, ale to nie ma nic do 155!
Ależ ma :] Jedyną drogą bezpośredniego wywozu (ale to brzmi) ciągu Dobra - Solec na górę będzie Ludna i Książęca. 155, które obecnie wywozi ten ciąg na górę pójdzie pod nóż więc na górę będzie mogło wywozić 127.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 kwie 2009, 22:03

To są dwie oddzielne sprawy!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 kwie 2009, 22:22

Więc jaka jest Twoja propozycja :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 kwie 2009, 22:27

Ja nie mam nic przeciwko twoim propozycjom, ale one nie mają nic wspólnego ze sobą (z wyjątkiem Powiśla :P)!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Zablokowany