Nowe przystanki kolejowe w Warszawie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2832
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: tam gdzie tramwaj wciąż nie może dojechać
Kontakt:

Post autor: Colony » 12 lis 2007, 23:21

Za tych parę lat, to przecież nie będzie już mieszkał na Sielcach, co? :-k
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 13 lis 2007, 0:43

R-11 Kleszczowa pisze:Ja widziałbym stację w takiej formie jak buduje się stacje metra - jeden peron na środku.
obecnie buduje się stacje z peronami bocznymi :) Wyspowy może łatwiej byłoby wybudować, wystarczy jeden tor przesunąć...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 lis 2007, 10:20

MeWa pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Ja widziałbym stację w takiej formie jak buduje się stacje metra - jeden peron na środku.
obecnie buduje się stacje z peronami bocznymi :) Wyspowy może łatwiej byłoby wybudować, wystarczy jeden tor przesunąć...
Szczególnie, że obok drugiego jest drugi tunel.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 gru 2007, 1:57

Na stacji Al. Jerozolimskie właśnie budowane są schody pomiędzy peronami a wiaduktem.
Na Żwirki i Wigury powstaje mur oporowy dla peronu w kierunku Okęcia.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 gru 2007, 10:30

MeWa pisze:Na stacji Al. Jerozolimskie właśnie budowane są schody pomiędzy peronami a wiaduktem.
Na Żwirki i Wigury powstaje mur oporowy dla peronu w kierunku Okęcia.
Ech - żal patrzeć jak wyrzucają pieniądze w błoto #-o
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 gru 2007, 17:37

R-11 Kleszczowa pisze:Ech - żal patrzeć jak wyrzucają pieniądze w błoto #-o
Mam takie samo zdanie o tym. Zwłąszcz, że przy Al. Jerozolimskich jest przystanek WKD, który raczej nie należy do szczególnie obleganych...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 gru 2007, 18:11

R-11 Kleszczowa pisze: Ech - żal patrzeć jak wyrzucają pieniądze w błoto #-o
Ano żal.

Ale łatwiej go wybudować, niż taki Niedźwiadek, a odhaczyć "integrowanie kolei" będzie można.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 gru 2007, 18:18

inż. Glonojad pisze:Ale łatwiej go wybudować, niż taki Niedźwiadek, a odhaczyć "integrowanie kolei" będzie można.
Sztuka dla sztuki. Mniej więcej tak, jak w ramach poprawy częstotliwości kursowania autobusów zrobić 133 co 10 minut na przegubowcach... Ciekawy jestem, kiedy wreszcie zrobią wspomniany przystanek Ursus-Niedźwiadek, bo dzisiaj znowu się ludzie w 517 nie mieścili...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 gru 2007, 19:11

Wolfchen pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Ech - żal patrzeć jak wyrzucają pieniądze w błoto #-o
Mam takie samo zdanie o tym. Zwłąszcz, że przy Al. Jerozolimskich jest przystanek WKD, który raczej nie należy do szczególnie obleganych...
A byłeś na nim kiedyś? Bo ja widywałem na niektórych kursach po 20-30 osób czekających na WKD do Centrum. A akurat WKD oferty dobrej nie ma - pociąg co 30 minut zachęcający nie jest. Trudno oczekiwać, żeby to zachęcało pasażerów do korzystania... Stacja kolejowa na pewno poprawi ofertę - w okolicy jest trochę biur, jest też terenów trochę do zagospodarowania, więc myślę, że wcale tak pustkami zionąć nie będzie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 gru 2007, 19:17

MeWa pisze:A byłeś na nim kiedyś? Bo ja widywałem na niektórych kursach po 20-30 osób czekających na WKD do Centrum.
Też ze dwa razy widziałem rano nawet sporo osób, ale jakoś nie przemawia do mnie łądowanie pieniędzy w budowę akurat tego przystnku. Są bardziej potrzebne inwestycje, które sa niekiedy realizowane z problemami, czy to gruntowymi, czy też finansowymi. Jak na chwilę obecną, to osobowy tam się zjawia jeszcze rzadziej, niż WKD, a SKM do lotniska, a zwłaszcza jej częstotliwość jest zagadką.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 06 gru 2007, 19:18

A akurat WKD oferty dobrej nie ma - pociąg co 30 minut zachęcający nie jest. Trudno oczekiwać, żeby to zachęcało pasażerów do korzystania...
I tak zachęca. Ostatnio z musu jeżdżę często kolejką i jak wracam ok.18 do Wawy to wsiada mnóstwo ludzi na tej stacji.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 gru 2007, 19:21

Wolfchen pisze:Są bardziej potrzebne inwestycje, które sa niekiedy realizowane z problemami, czy to gruntowymi, czy też finansowymi
i zaniechanie budowy tej stacji wcale nie gwarantowałoby, że w innych inwestycjach by coś przyspieszyło... Przecież perony są robione "przy okazji", a w psa ogrodnika nie ma co się bawić (gdzie indziej nie ma, to tu nie robimy)
Wolfchen pisze:a SKM do lotniska, a zwłaszcza jej częstotliwość jest zagadką
jaką zagadką? Nie raz była o tym wszak mowa...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 gru 2007, 19:25

MeWa pisze:zaniechanie budowy tej stacji wcale nie gwarantowałoby, że w innych inwestycjach by coś przyspieszyło...
Fakt.
MeWa pisze:Przecież perony są robione "przy okazji", a w psa ogrodnika nie ma co się bawić (gdzie indziej nie ma, to tu nie robimy)
Owszem, nie warto, ale jednocześnie robić jeszcze jeden przystanek przy ŻiW (który też zdaniem niektórych jest dyskusyjny), to dawanie ZTMowi "argumentu" do pocięcia 175, co i tak pewnie nastąpi.
MeWa pisze:jaką zagadką? Nie raz była o tym wszak mowa...
Oficjalnego stanowiska ZTM na ten temat nie było... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 06 gru 2007, 19:27

MeWa pisze:Przecież perony są robione "przy okazji", a w psa ogrodnika nie ma co się bawić (gdzie indziej nie ma, to tu nie robimy)
tylko, że pies ogrodnika sugeruje, że nikt na tym nie straci, a tak nie jest
MeWa pisze:A akurat WKD oferty dobrej nie ma - pociąg co 30 minut zachęcający nie jest.
radomszczak co godzinę tym bardziej
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 06 gru 2007, 19:28

MeWa pisze:i zaniechanie budowy tej stacji wcale nie gwarantowałoby, że w innych inwestycjach by coś przyspieszyło...
Dokładnie, lepiej robić. A marnowanie kasy? Lepiej, żeby ją wydawali niż żeby została w tych "środkach niewykorzystanych".
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ