Moderatorzy: Tyrystor, Dantte
-
Kleszczu
- Stoi... Sofista?
- Posty: 11540
- Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
- Lokalizacja: Nowe Włochy
-
Kontakt:
Post
autor: Kleszczu » 19 lis 2007, 20:24
ciman pisze:Mapy z 10.11 już chyba nie ma nigdzie. Znikają po jednym dniu - ludzie zachowują się jak dzikusy i biorą po 5-10 egzemplarzy. Kolega za parę groszy mi taką załatwił, ale do czego to podobne... na pewno nie do stolicy europejskiego państwa.
W 1/506 była ich dziś cała masa.
@Piotrek: no to może nawiasy
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
-
Piotrek
- Posty: 5819
- Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
- Lokalizacja: Radiowo/Bemowo
Post
autor: Piotrek » 19 lis 2007, 20:26
R-11 Kleszczowa pisze:no to może nawiasy

Nawiasy powinny być. Zresztą teraz jest nieścisłość, no bo np.705 jedzie do Białobrzegów, ale na mapie jest zaznaczony wariant do Ryni, powiedzmy tak samo w przypadku 733 (chociaż tylko my o tym wiemy, bo właśnie tych nawiasów nie ma). Ale już w przypadku 708 żadnego wariantu nie ma, a przecież jeździ i do Hornówka i do Sierakowa.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
-
Kleszczu
- Stoi... Sofista?
- Posty: 11540
- Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
- Lokalizacja: Nowe Włochy
-
Kontakt:
Post
autor: Kleszczu » 20 lis 2007, 23:53
Na nocnej mapie N11 kończy na nieistniejącym przystanku Mańki - Wojdy, a w rzeczywistości "pętla" znajduje się na przystanku Zdziarska - Kanał.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
-
Kleszczu
- Stoi... Sofista?
- Posty: 11540
- Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
- Lokalizacja: Nowe Włochy
-
Kontakt:
Post
autor: Kleszczu » 22 lis 2007, 22:58
R-11 Kleszczowa pisze:Na nocnej mapie N11 kończy na nieistniejącym przystanku Mańki - Wojdy, a w rzeczywistości "pętla" znajduje się na przystanku Zdziarska - Kanał.
Macie u mnie kolejny + za szybką interwencję
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14778
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 23 lis 2007, 19:12
Piotrek pisze:Ale już w przypadku 708 żadnego wariantu nie ma, a przecież jeździ i do Hornówka i do Sierakowa.
W sumie te podjazdy do Sierakowa to jako zastępstwo za 726. Co nie zmienia fakty, że powinny być zaznaczone.

S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
Kleszczu
- Stoi... Sofista?
- Posty: 11540
- Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
- Lokalizacja: Nowe Włochy
-
Kontakt:
Post
autor: Kleszczu » 27 lis 2007, 20:48
GAZETA WYBORCZA STOŁECZNA pisze: Mapki ze schematami tras są dostępne w autobusach i tramwajach.
Cieszą się dużym powodzeniem. - Ostatnio było tyle zmian, że człowiek bał się wyjść na przystanek - żartował Grzegorz, pasażer autobusu 519. I sięgnął po kolorową, złożoną kilka razy mapkę ze zdjęciem nowoczesnego autobusu na okładce.
Po rozłożeniu planu można dokładnie przestudiować trasy wszystkich linii komunikacji miejskiej z numerami i pętlami. Jest tu też plan centrum miasta. Mapy można znaleźć w autobusach i tramwajach. Dostępne są na tych samych półeczkach, gdzie ZTM umieszcza informacje o zmianach w komunikacji. Na razie mapki wydrukowano w 100 tys. egzemplarzy. - Będą aktualizowane i co jakiś czas wymieniane na nowe, by zawsze nadążały za zmianami w komunikacji - zapowiada Igor Krajnow, rzecznik ZTM.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
-
Piotrek_2274
- Posty: 563
- Rejestracja: 15 sty 2006, 21:46
- Lokalizacja: Nowe Górce
Post
autor: Piotrek_2274 » 28 lis 2007, 16:08
Jeżdżę codziennie co najmniej sześcioma tramwajami i autobusami i nigdy jeszcze nie widziałem tych mapek.
-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14778
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 28 lis 2007, 16:10
Ja też ich nie zauważyłem. Ale i tak zazwyczaj wstępuję do ZTM na <M> Ratusz, to biorę stamtąd.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
Piotrek
- Posty: 5819
- Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
- Lokalizacja: Radiowo/Bemowo
Post
autor: Piotrek » 28 lis 2007, 16:23
Były przez pierwsze kilka dni po "rzuceniu" na miasto. Szybko się rozeszły

Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14778
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 28 lis 2007, 16:32
Piotrek pisze:Były przez pierwsze kilka dni po "rzuceniu" na miasto. Szybko się rozeszły
Widać, niewystarczający nakład. Ja bym się zastanowił nad umieszczaniem w autobusach map komunikacji miejskiej, podobnych do tych przystankowych...

S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
Piotrek
- Posty: 5819
- Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
- Lokalizacja: Radiowo/Bemowo
Post
autor: Piotrek » 28 lis 2007, 16:51
Wolfchen pisze:Ja bym się zastanowił nad umieszczaniem w autobusach map komunikacji miejskiej, podobnych do tych przystankowych...

Myślę, że to już jest zbędne. Powinny być wg mnie mapy na przystankach (większości) i do wzięcia właśnie z koszyków. Wiadomo, teraz nakład jest zbyt mały, ale z czasem się na pewno zwiększy

Zresztą ludzie nie będą w kółko brać map. Teraz to jest nowość.
BTW takie mapki jak chociażby ta
http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/071201_175.gif przydałyby się w necie dla każdej linii

Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14778
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 28 lis 2007, 17:06
Przy takiej 195 czy 190 by była dosyć duża.

Niemniej zastanowić się warto. A co z podmiejskimi? Też w takiej samej skali?
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
Piotrek
- Posty: 5819
- Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
- Lokalizacja: Radiowo/Bemowo
Post
autor: Piotrek » 28 lis 2007, 17:20
Przy takiej 195 czy 190 by była dosyć duża.
E tam, to by sie odpowiednio zwiększało bądź zmniejszało rozmiar. E-6 też jest dość długie i dobrze wygląda. Wszystko da się zrobić.
Wolfchen pisze:A co z podmiejskimi? Też w takiej samej skali?
Fajnie by było, tylko nie wiem jak z obszarem obok trasy - ulice prawdziwe byłoby najlepiej, chociaż mniejwięcej, ale w przypadku takiego Młochowa etc...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
-
Solaris U10
- Posty: 2660
- Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26
Post
autor: Solaris U10 » 29 lis 2007, 17:21
Mapa informuje nas, że 702 dojeżdża do pętli "Krucza", a tymczasem już prawie miesiąc ta pętla nazywa się "Urząd Miasta".
-
Adam G.
- Posty: 4878
- Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
- Lokalizacja: Żoliborz
Post
autor: Adam G. » 29 lis 2007, 19:27
Takie coś to powinno wydrukowane leżeć w każdym 175... Po drugiej stronie w kilku językach podstawowe informacje o taryfie, czasie przejazdu itp.
Dodatkowo w "turystycznych" liniach 100, 180 widziałbym mapki całej trasy z opisem ciekawych miejsc, które na swej trasie mija autobus - również w kilku językach.
noidea