Mapa komunikacji miejskiej

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 lis 2007, 20:24

ciman pisze:Mapy z 10.11 już chyba nie ma nigdzie. Znikają po jednym dniu - ludzie zachowują się jak dzikusy i biorą po 5-10 egzemplarzy. Kolega za parę groszy mi taką załatwił, ale do czego to podobne... na pewno nie do stolicy europejskiego państwa.
W 1/506 była ich dziś cała masa.

@Piotrek: no to może nawiasy :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 lis 2007, 20:26

R-11 Kleszczowa pisze:no to może nawiasy :?:
Nawiasy powinny być. Zresztą teraz jest nieścisłość, no bo np.705 jedzie do Białobrzegów, ale na mapie jest zaznaczony wariant do Ryni, powiedzmy tak samo w przypadku 733 (chociaż tylko my o tym wiemy, bo właśnie tych nawiasów nie ma). Ale już w przypadku 708 żadnego wariantu nie ma, a przecież jeździ i do Hornówka i do Sierakowa.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 lis 2007, 23:53

Na nocnej mapie N11 kończy na nieistniejącym przystanku Mańki - Wojdy, a w rzeczywistości "pętla" znajduje się na przystanku Zdziarska - Kanał.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 lis 2007, 22:58

R-11 Kleszczowa pisze:Na nocnej mapie N11 kończy na nieistniejącym przystanku Mańki - Wojdy, a w rzeczywistości "pętla" znajduje się na przystanku Zdziarska - Kanał.
Macie u mnie kolejny + za szybką interwencję :grin:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 lis 2007, 19:12

Piotrek pisze:Ale już w przypadku 708 żadnego wariantu nie ma, a przecież jeździ i do Hornówka i do Sierakowa.
W sumie te podjazdy do Sierakowa to jako zastępstwo za 726. Co nie zmienia fakty, że powinny być zaznaczone. :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 lis 2007, 20:48

GAZETA WYBORCZA STOŁECZNA pisze: Mapki ze schematami tras są dostępne w autobusach i tramwajach.
Cieszą się dużym powodzeniem. - Ostatnio było tyle zmian, że człowiek bał się wyjść na przystanek - żartował Grzegorz, pasażer autobusu 519. I sięgnął po kolorową, złożoną kilka razy mapkę ze zdjęciem nowoczesnego autobusu na okładce.

Po rozłożeniu planu można dokładnie przestudiować trasy wszystkich linii komunikacji miejskiej z numerami i pętlami. Jest tu też plan centrum miasta. Mapy można znaleźć w autobusach i tramwajach. Dostępne są na tych samych półeczkach, gdzie ZTM umieszcza informacje o zmianach w komunikacji. Na razie mapki wydrukowano w 100 tys. egzemplarzy. - Będą aktualizowane i co jakiś czas wymieniane na nowe, by zawsze nadążały za zmianami w komunikacji - zapowiada Igor Krajnow, rzecznik ZTM.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 563
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:46
Lokalizacja: Nowe Górce

Post autor: Piotrek_2274 » 28 lis 2007, 16:08

Jeżdżę codziennie co najmniej sześcioma tramwajami i autobusami i nigdy jeszcze nie widziałem tych mapek.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 lis 2007, 16:10

Ja też ich nie zauważyłem. Ale i tak zazwyczaj wstępuję do ZTM na <M> Ratusz, to biorę stamtąd.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 28 lis 2007, 16:23

Były przez pierwsze kilka dni po "rzuceniu" na miasto. Szybko się rozeszły :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 lis 2007, 16:32

Piotrek pisze:Były przez pierwsze kilka dni po "rzuceniu" na miasto. Szybko się rozeszły :)
Widać, niewystarczający nakład. Ja bym się zastanowił nad umieszczaniem w autobusach map komunikacji miejskiej, podobnych do tych przystankowych... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 28 lis 2007, 16:51

Wolfchen pisze:Ja bym się zastanowił nad umieszczaniem w autobusach map komunikacji miejskiej, podobnych do tych przystankowych... :-k
Myślę, że to już jest zbędne. Powinny być wg mnie mapy na przystankach (większości) i do wzięcia właśnie z koszyków. Wiadomo, teraz nakład jest zbyt mały, ale z czasem się na pewno zwiększy :) Zresztą ludzie nie będą w kółko brać map. Teraz to jest nowość.

BTW takie mapki jak chociażby ta http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/071201_175.gif przydałyby się w necie dla każdej linii :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 lis 2007, 17:06

Piotrek pisze:BTW takie mapki jak chociażby ta http://www.ztm.waw.pl/ima.../071201_175.gif przydałyby się w necie dla każdej linii :)
Przy takiej 195 czy 190 by była dosyć duża. ;) Niemniej zastanowić się warto. A co z podmiejskimi? Też w takiej samej skali?
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 28 lis 2007, 17:20

Przy takiej 195 czy 190 by była dosyć duża. ;)
E tam, to by sie odpowiednio zwiększało bądź zmniejszało rozmiar. E-6 też jest dość długie i dobrze wygląda. Wszystko da się zrobić.
Wolfchen pisze:A co z podmiejskimi? Też w takiej samej skali?
Fajnie by było, tylko nie wiem jak z obszarem obok trasy - ulice prawdziwe byłoby najlepiej, chociaż mniejwięcej, ale w przypadku takiego Młochowa etc...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 29 lis 2007, 17:21

Mapa informuje nas, że 702 dojeżdża do pętli "Krucza", a tymczasem już prawie miesiąc ta pętla nazywa się "Urząd Miasta".

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 29 lis 2007, 19:27

Piotrek pisze:BTW takie mapki jak chociażby ta http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/071201_175.gif przydałyby się w necie dla każdej linii :)
Takie coś to powinno wydrukowane leżeć w każdym 175... Po drugiej stronie w kilku językach podstawowe informacje o taryfie, czasie przejazdu itp.
Dodatkowo w "turystycznych" liniach 100, 180 widziałbym mapki całej trasy z opisem ciekawych miejsc, które na swej trasie mija autobus - również w kilku językach.
noidea

ODPOWIEDZ