Tabor Kolei Mazowieckich

Moderator: JacekM

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 09 wrz 2007, 23:41

jasiu pisze:album_page.php?pic_id=3661 linie podziału... brawo Stadler :/
Ale na stronie Stadlera jest rysuneczek Flirta z linią podziału tzn. słoneczkiem między wagonami... http://www.stadlerrail.com/default.asp? ... id=250&s=2

[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2007-09-10, 01:22 ]
Korekta tagów.

metron

Post autor: metron » 10 wrz 2007, 18:18

Czyli pasażer jadąc np do Grodziska Mazowieckiego musi być skazany na podróż obskurnym kiblem, bo przecież Koleje Mazowieckie najnowszy tabor wyślą tam gdzie zarobią najwięcej
Po planach pociągów do Zakopanego i Łodzi Gdyni proponuję jeszcze pociągi do Krakowa, Poznania bo na tych trasach KM też zarobią.
Na forum Gazety Wyborczej pisałem jak KM dbają o swój tabor. Pociąg po pełnej modernizacji wykonanej niedawno, obecnie wygląda jak rzęch. Pordzewiałe grzejniki, pordzewiałe drzwi, odłażąca farba, siedzenia czarne od brudu,podłoga z kilkucentymetrową warstwą brudu. I najlepsze, odpadające listwy boczne który trzymały się jedynie na silikon. Tak mają wyglądać przewozy na Mazowszu???. Poza granicami województwa jeżdzące reklamy, w województwie rzęchy pokryte graffiti ?????

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 11 wrz 2007, 17:20

metron pisze:Pociąg po pełnej modernizacji wykonanej niedawno, obecnie wygląda jak rzęch. Pordzewiałe grzejniki, pordzewiałe drzwi, odłażąca farba, siedzenia czarne od brudu,podłoga z kilkucentymetrową warstwą brudu. I najlepsze, odpadające listwy boczne który trzymały się jedynie na silikon.
No co się czepiasz... W jednej SKMce (numeru nie pomnę, bo za rzadko i tak jeżdżę) wyglądało to w sumie niewiele lepiej, jak na dwuletni nowy skład....

A te listwy boczne to nie na silikon są, tylko wciskane... Silikon mogli wpuścić, ale normalnie są wciskane.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 wrz 2007, 17:32

Spójrzcie jak wyglądają jednostki z Sochaczewa. Tam na szopie mają ekipę czyszczącą i wszystkie tamtejsze jednostki wyglądają jakby świeżo przyjechały z zakładu. Gdyby takie ekipy były na wszystkich szopach to każda jednostka wyglądałaby jak nowa

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 11 wrz 2007, 17:32

Bastian pisze:Rzucenie wszystkiego, co nowe i ładne, na Otwock i Grodzisk i po tem długo, długo nic... Tak też by nie było dobrze.
Nie na Grodzisk i Otwock, bo za krótkie trasy, tylko na Ciechanów, Siedlce, Radom, Dęblin. Jadąc nierzadko trzy godziny przydałyby się jakieś miękkie siedzenia (a choćby i skajowe), a nie brudne i twarde FP...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 wrz 2007, 19:18

Premo pisze:Spójrzcie jak wyglądają jednostki z Sochaczewa. Tam na szopie mają ekipę czyszczącą i wszystkie tamtejsze jednostki wyglądają jakby świeżo przyjechały z zakładu. Gdyby takie ekipy były na wszystkich szopach to każda jednostka wyglądałaby jak nowa
Nie wiesz, czy własna, czy outsourceing?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 wrz 2007, 19:27

Skoro pisali o nich w "Propagandzie Sukcesu KM" to pewnie ich własna

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 11 wrz 2007, 20:02

metron pisze:
Tm pisze:gdzie tym masz graffiti?
Gdzie?????. Stań sobie na Sródmiesciu,praktycznie co drugi pociąg pokryty jest graffiti.A najlepsze jest to że nikt tego nie zmywa
Przepraszam Cię ale chyba mówisz o Śródmieściu w innym mieście. Bo KM na bieżąco zajmują sie "malunkami" na wagonach. Rzeczywiście, w czasie wakacji nie nadążali, bo dewastacji grafficiarskiej było dużo, ale teraz, dziennie myślę że więcej niż dwóch pomalowanych jednostek nie uświadczysz.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 wrz 2007, 20:05

Wczoraj jak jechałem na Działdowskiej to widziałem kilka takich jednostek

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7774
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 11 wrz 2007, 20:07

JotPeCet pisze:
metron pisze: Gdzie?????. Stań sobie na Sródmiesciu,praktycznie co drugi pociąg pokryty jest graffiti.A najlepsze jest to że nikt tego nie zmywa
Przepraszam Cię ale chyba mówisz o Śródmieściu w innym mieście. Bo KM na bieżąco zajmują sie "malunkami" na wagonach. Rzeczywiście, w czasie wakacji nie nadążali, bo dewastacji grafficiarskiej było dużo, ale teraz, dziennie myślę że więcej niż dwóch pomalowanych jednostek nie uświadczysz.
Niestety ostatnimi czasy bardzo dużo pociągów jadących z Warszawy Śródmieście posiada graffiti - zgadzam się, że jest to ok.50% składów, choć myślę, że wraz z nadejściem roku szkolnego będą zamalowywane. Dotyczy to głównie pociągów do Radomia i w malowaniu czerwonym...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 wrz 2007, 20:19

R-9 Chełmska pisze:choć myślę, że wraz z nadejściem roku szkolnego będą zamalowywane
Najczęściej to niechlujnie zmywają. W miejscu graffiti powstają kolorowe smugi.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7774
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 11 wrz 2007, 20:21

Premo pisze:
R-9 Chełmska pisze:choć myślę, że wraz z nadejściem roku szkolnego będą zamalowywane
Najczęściej to niechlujnie zmywają. W miejscu graffiti powstają kolorowe smugi.
nie wnikam, jednak niechlujne zamalowanie z pewnością wygląda lepiej, niż barwy wczorajszego kibla-moderny 19xx do Radomia, który w 80% był pokryty malunkami - barwy KM ledwo widoczne...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 wrz 2007, 20:43

A smugi właśnie nie powstają od zmywania jakimś rozpuszczalnikiem czy czymś takim?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

metron

Post autor: metron » 11 wrz 2007, 21:13

JotPeCet pisze:
metron pisze: Gdzie?????. Stań sobie na Sródmiesciu,praktycznie co drugi pociąg pokryty jest graffiti.A najlepsze jest to że nikt tego nie zmywa
Przepraszam Cię ale chyba mówisz o Śródmieściu w innym mieście. Bo KM na bieżąco zajmują sie "malunkami" na wagonach. Rzeczywiście, w czasie wakacji nie nadążali, bo dewastacji grafficiarskiej było dużo, ale teraz, dziennie myślę że więcej niż dwóch pomalowanych jednostek nie uświadczysz.
To ciekawe co piszesz. Przez 20 minut czekania na Sródmiesciu widziałem ze 3-4 pociągi KM pokryte graffiti
Dzisiaj sam zresztą jechałem pociągiem po częsciowej modernizacji z graffiti na pół jednostki
Graffiti pojawia się niestety coraz więcej

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 11 wrz 2007, 21:23

Premo pisze:Wczoraj jak jechałem na Działdowskiej to widziałem kilka takich jednostek
Niestety to prawda, w piątek sam widziałem na gdańskim jedną jednostkę w malowaniu zakładowym z malowaniem nadplanowym....

ODPOWIEDZ