Sąd nad 14

Moderator: Wiliam

Autobus Czerwon
Posty: 4145
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 27 sie 2013, 23:17

Vilén pisze:W Warszawie obawiam się, nigdy takich czasów nie było.
Metro na Kabaty (wówczas szczere pole...), 18 do Zajezdni Mokotów w 1956 kiedy to okolice były jednym wielkim szczerym polem, 104 na Ursynów, więcej chyba nie potrafię wymienić :D

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 27 sie 2013, 23:26

Myślę, że nie ma co dywagować, co ma jeździć do Wilanowa. Jest na to 5 czy 10 lat za wcześnie. Koncepcje mówiły o dwóch silnych liniach, jednej na Marszałkowską (i powiedzmy Potok), a drugą na Zachodni. Po zbudowaniu I etapu, tzn. Zachodni-Puławska (Wilanów to etap drugi!), to zapewne wystarczy jedna linia na Filtrowej (ludzie z Ochoty do metra przestaną jeździć) i w ogóle obecna 14 (linia skręcająca z Nowowiejskiej w Puławską) przestanie być potrzebna.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 28 sie 2013, 0:12

MichalJ pisze:A metro w pole na Kabatach się nie liczy?
Nie liczy się, bo to była szczególna sytuacja – trzeba było podciągnąć tam metro ze względu na lokalizację STP, a STP wybudowano na takich peryferiach, gdyż wcześniej już planowano dociągnięcie na to pole na Kabatach zabudowy mieszkalnej.
Os0 pisze:Jednak linie poza granice miasta, jak i na peryferyjne dzielnice powstawały. Dziś możemy tylko o takim rozmachu pomarzyć, niestety.
No ale nadal nie wyprzedzały rozwoju, a były reakcją na ten rozwój.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 28 sie 2013, 0:20

Vilén pisze: Nie liczy się, bo to była szczególna sytuacja – trzeba było podciągnąć tam metro ze względu na lokalizację STP, a STP wybudowano na takich peryferiach, gdyż wcześniej już planowano dociągnięcie na to pole na Kabatach zabudowy mieszkalnej.
Czyli planowano mieszkania na Kabatach zanim dociągnięto tam metro :>
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 sie 2013, 0:21

Oczywiście. Nawet przedłużenie Findera (Pileckiego) miało tam iść.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 sie 2013, 6:59

MeWa pisze:
Glonojad pisze:A już na pewno na tą Pałacową... ulica urywa się mniej więcej tam, gdzie miasto obecnie czyli koło szpitala Medicover.
Ech, gdzie te czasy, w których komunikacja wyprzedzałą i stymulowała rozwój :roll:
Tam, gdzie za działkę pod drogę nie trzeba było płacić jak za działkę pod budowlankę jak mniemam.

Jest zresztą inny aspekt - czy mając do rozwiązania N istniejących problemów komunikacyjnych i bardzo ograniczone środki, jest w interesie społecznym wydawać je na zapas? Jasne, taniej zapobiegać niż leczyć, ale jednak jak leczysz pacjenta chemioterapią to nie martwisz się raczej o zapobiegawczą korektę przegrody nosowej...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

michj
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 28 sie 2013, 12:16

KwZ pisze:Myślę, że nie ma co dywagować, co ma jeździć do Wilanowa. Jest na to 5 czy 10 lat za wcześnie. Koncepcje mówiły o dwóch silnych liniach, jednej na Marszałkowską (i powiedzmy Potok), a drugą na Zachodni. Po zbudowaniu I etapu, tzn. Zachodni-Puławska (Wilanów to etap drugi!), to zapewne wystarczy jedna linia na Filtrowej (ludzie z Ochoty do metra przestaną jeździć) i w ogóle obecna 14 (linia skręcająca z Nowowiejskiej w Puławską) przestanie być potrzebna.
Budując linię na Zachodni warto by pociągnąć ja od razu dalej, ale najpierw trzeba zbudować tory w ciągu Kasprzaka - Ordona.
Czyli 14 będzie miała trasę PAŁACOWA - Rz. - Sobieskiego - Spacerowa - Rakowiecka - Rostafińskich - Banacha - BW1920 - DW. ZACHODNI.
Jeśli chodzi o drugą linię, to trzeba będzie chyba zrobić nową - PAŁACOWA - MARYMONT-POTOK (by uniknąć drastycznych zmian w układzie dotychczasowych), nie kierując do Wilanowa 15 (bo jedna linia przyda się na Nowowiejskiej (poza 10) i Filtrowej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 28 sie 2013, 12:24

Żeby przedłużyć tę linię dalej na Wolę, trzeba wybudować tunel pod Zachodnim albo przynajmniej zaadaptować dotychczasowy drogowy. To kolejny etap, a nie "od razu".
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 sie 2013, 23:52

KwZ pisze:Żeby przedłużyć tę linię dalej na Wolę, trzeba wybudować tunel pod Zachodnim albo przynajmniej zaadaptować dotychczasowy drogowy. To kolejny etap, a nie "od razu".
Drogowy nie do zaadaptowania. Szansa zostałą pogrzebana wraz z budową tunelu pod RZS.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 sie 2013, 23:55

I dobrze.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 29 sie 2013, 0:17

Naprawdę? Serio myślałem, że środkowy tunel w al. Prymasa Tysiąclecia miał być tramwajowy, tylko "czasowo" został wykorzystany na drogę. I że dlatego tramwaj na Bitwy ma iść środkiem aż do samego RZS, żeby później go prosto przedłużyć.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 sie 2013, 0:52

KwZ pisze:środkowy tunel w al. Prymasa Tysiąclecia miał być tramwajowy
Miał być, owszem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 sie 2013, 8:21

I dlaczego to jest dobrze? Bo można sobie śnić o tunelu pod peronami, którego nigdy nie będzie?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 sie 2013, 8:53

A dlaczego ma nie być? Skoro można budować estakady i tunele dla najmniej efektywnego środka transportu (tj. samochodu), to - prędzej czy później - pojawi się ktoś, kto "wymyśli" to samo dla najefektywniejszego spośród naziemnych, tj. tramwaju. Pewnie, nie w przyszłym roku, ale jednak.

Co nie zmienia faktu, że jet też kwestią decyzji politycznej, by "tymczasowo" zajęty przez samochody tunel oddać tramwajom, a lewoskręt pod rondem zasypać. Okazją (czy też pretekstem) może być przebitka Nowolazurowej, otwarcie trasy S8 od S2 do Wolicy itp.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 sie 2013, 9:17

No więc właśnie. W substandardowym tunelu można uprawiać pieczarki, a samochody dostały bądź dostaną trzy nowe przejazdy w poprzek torów, nie muszą się pchać na Prymasa. Na pewno tak byłoby taniej niż nowy tunel pod wszystkim. Ale jak ktoś znajdzie pieniądze na tunel, to czemu nie - tylko bez takich potwornych wygibasów, jakie widziałem na którymś rysunku...

ODPOWIEDZ