Strona 243 z 266

Quo vadis, MZA?

: 14 paź 2024, 9:07
autor: Flash8222
ZielonyJamnik pisze:
14 paź 2024, 7:41
Za chwile ma się rozpocząć dostawa 12 nSU18 dla ZTM przeznaczone na 136. Oczywiście ładowarek jak nie było tak do tej pory nie ma.

Ciekawe czy zdążą czy wyjdzie jak zwykle po warszawsku
Są na Ostroroga z których korzysta 106. Na Natolinie mają być dla 136 i 503. Fundamenty pod nie czekają, podstacja czeka na przyłącze.

Quo vadis, MZA?

: 14 paź 2024, 9:27
autor: ZielonyJamnik
A dla 106 to co ma być? Yutongi? Czyli będą sobie te fundamenty na wewnętrznym sobie już na zawsze, tak?

EDIT: Właśnie dziś zaczęli montować fundamenty ładowarek na Natolinie :)

Quo vadis, MZA?

: 14 paź 2024, 14:46
autor: wincenty
ZielonyJamnik pisze:
14 paź 2024, 9:27
A dla 106 to co ma być? Yutongi? Czyli będą sobie te fundamenty na wewnętrznym sobie już na zawsze, tak?

EDIT: Właśnie dziś zaczęli montować fundamenty ładowarek na Natolinie :)
Ale dostawa tych U18 elcetric to raczej na przyszły rok jest przewidziana, wiec mają czas...
Yutongi pewnie będą latały na wszystkim, bo nie trzeba ich ładować w ciągu dnia, no z 166 na czele zapewne...
A na 106 to myślę że te solarisy U12 co na Włościańskiej mają stacjonować.

Quo vadis, MZA?

: 14 paź 2024, 15:24
autor: ZielonyJamnik
Dostawa nSU18 powinna się zacząć w listopadzie wg harmonogramu

Quo vadis, MZA?

: 14 paź 2024, 15:35
autor: ashir
Raptem 1 sztuka i nie jest to wiążące, że musi wyjechać na 136.

Quo vadis, MZA?

: 14 paź 2024, 18:49
autor: zxcvbnm
Przecież w przetargu nie jest wskazana linia 136. Równie dobrze, do tego czasu, może być każda inna linia.

Quo vadis, MZA?

: 14 paź 2024, 21:59
autor: NotThisOne
A ciekawe co z dawną pętlą na Natolinie będzie... Bazarek ma umowę do 30 czerwca 2025 r.

Quo vadis, MZA?

: 04 lis 2024, 14:27
autor: ZielonyJamnik
Autobus Czerwon pisze:
04 lis 2024, 14:01
MZA wystawia 1142* brygady mając jednocześnie 1375* autobusów. Przyjmując że rezerwa operacyjna powinna stanowić 10% wystawianych wozów, nadal zostaje jeszcze teoretycznie około 100 wozów marginesu. A jak to wygląda w praktyce, ciężko mi powiedzieć.

*informator statystyczny ZTM z czerwca 2024
W praktyce i to nie wystarcza. Juz teraz jak się przychodzi rano to nie ma nie raz wozów. Ale jak mają być, skoro mechanicy zamiast pracować to śpią w ciągniu dnia po wozach (wiem bo ostatnio sam trzech jednocześnie śpiących widziałem w jednym wozie i to na 1 zmianie), a w nocy to w swoich kanciapiach.

Quo vadis, MZA?

: 04 lis 2024, 14:38
autor: man1956
Gdzie to takie obyczaje? Czyżby na Woronicza?

Quo vadis, MZA?

: 04 lis 2024, 14:45
autor: karmat
Złota robota. Każdy by tak chciał spać na zmianie.

Quo vadis, MZA?

: 04 lis 2024, 14:51
autor: Walas
man1956 pisze:
04 lis 2024, 14:38
Gdzie to takie obyczaje? Czyżby na Woronicza?
R-2

Quo vadis, MZA?

: 04 lis 2024, 20:01
autor: mb112
ZielonyJamnik pisze:
04 lis 2024, 14:27
(wiem bo ostatnio sam trzech jednocześnie śpiących widziałem w jednym wozie i to na 1 zmianie),
A nie sprawdziłeś czy coś im nie jest ? Może ktoś jakiś gaz usypiający do tego wozu wpuścił i stracili przytomność ? ;)

Quo vadis, MZA?

: 04 lis 2024, 21:16
autor: ZielonyJamnik
Od wielu lat coś im jest (aż dziwne ze badania przechodzą) pamiętam jeszcze jak w SU15 spali. Młodzi są bardziej sumienni, starzy mają wywalone

Quo vadis, MZA?

: 04 lis 2024, 21:43
autor: man1956
Śpiący rycerze...

Quo vadis, MZA?

: 20 lis 2024, 20:24
autor: Jurand
Jurand pisze:
15 wrz 2024, 7:27
BrdzJkb pisze:
14 wrz 2024, 22:55
Nie. Powiedział, że można przyłączyć, a nie że to przyłącze istnieje.
Prądu to tam jest na styk.
No właśnie
Zapomniał Pan prezes tylko wspomnieć o kosztach tej inwestycji 😆
Tu natomiast,wychodzą coraz to nowe kwiatki (-(
Ta zajezdnia to zrobiła się sprawa polityczna w mieście :lol:
Góra MZA idzie po trupach i na siłę zajezdnia musi wystartować 25 listopada, nawet jeśli to będzie nawet te 7 brygad, bo tak miasto ma obiecane i Trzaskowski będzie zadowolony.
Mniej powodu do zadowolenia ma natomiast niższy szczebel MZA, który widzi co się dzieje na Płocho i że baza nie spełnia ichniejszych wymogów (-(
Z początkiem tygodnia zaczął się remont nawierzchni na bazie, zarówno tej starej trylinkowej, jak i nowej zapadającej się w kilku miejscach na placu, a czasu mało :-k
Wczoraj dojechał gaz na bazę, ale jak nie wszystko będzie sprawne , a to wielce prawdopodobne, to będą kierowcy dymać gazować się na R10 :lol:
Jest jeszcze brama wjazdowa i wyjazdowa na myjnie i cała myjka wewnątrz hali :D Działa bo wozy są myte, ale Pani Michalczewska chyba nie pokazała tej części obiektu, a teraz kierowniki z MZA liczą ile w to trza będzie kasy władować (-(
No i takich różnorakich kwiatków wychodzi coraz więcej, ale najważniejsze że baza kupiona i w przeciwieństwie do Redutowej (którą chyba by chcieli sprzedać), za chwilę wyjadą piękne i lśniące, ekologiczne autobusiki :lol:

Jak to się mówi?
Nie wszystko złoto, co się świeci :lol: