Poprawa komunikacji na Ochocie

Moderator: Wiliam

reserved
Posty: 14650
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 24 wrz 2013, 13:30

Czyli dalej nie wiesz, czy planowo, czy też nie. ;-)
Nie znam planu brygadowego żadnej linii więc w takim razie nie powinienem się wypowiadać na temat żadnej linii. No chyba, że 800. Linia jeździ według rozkładu i nie ma zbytnio stad co pozwala mi przypuszczać, że nie jest z linią tak źle.

ITS A 218
Posty: 3167
Rejestracja: 30 cze 2006, 16:29
Lokalizacja: stąd

Post autor: ITS A 218 » 24 wrz 2013, 13:42

Też uważam, że ze 154 nie jest tak źle. Owszem, bywają opóźnienia, ale takowe występują na wielu liniach w Warszawie. 154 nie jest jakimś wyjątkiem. To już choćby bardziej dokuczające (dla mnie) jest notoryczne nie-rozkładowe kursowanie linii 175 czy 188 na ŻiW w kierunku Lotniska. Wracając do 154, spotkałem się wiele razy z tym, że autobus na Sasanki w kierunku Okęcia przyjeżdżał punktualnie (w DP w godzinach szczytu). Wsiadałem na w/w przystanku, spoglądałem na sterownik i było +1. Był taki czas, że faktycznie 154 jeździło bardzo nieregularnie. Ale jednak trochę to się poprawiło.
RELOBUS A38 ESTRADY

reserved
Posty: 14650
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 24 wrz 2013, 14:25

ITS A 218 pisze:Był taki czas, że faktycznie 154 jeździło bardzo nieregularnie. Ale jednak trochę to się poprawiło.
Ja pamiętam czasy, w których linia 154 została dopiero co skierowana na 1 Sierpnia. Wtedy często były spore stada. Ostatnio właśnie o dziwo ich nie zauważam. Co więcej, ostatnio zdarza się, że linia przyjeżdża na plusie.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 24 wrz 2013, 16:50

Przecież odpowiedź na to jest banalna. Półautostrada zabrała ludzi z Rondo Zesłańców i nie ma tam już parcia tranzytowego.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

tomi
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:10

Post autor: tomi » 24 wrz 2013, 18:40

Wprowadzenie komunikacji na 1 Sierpnia było jedną z najlepszych decyzji ZTM w ostatnich latach. Niestety 306 skrócono, obecnie kursuje donikąd, szkoda, bo była to świetna, unikalna linia. łącząca Ochotę z Ursynowem.
W przypadku skrócenia 154 do Zachodniego będzie podobnie, pozostanie dojazd praktycznie tylko do Banacha, na dodatek tam jest lewoskręt.
128 - jedyna linia na Rakowcu Płd + 105,136,138,141,154,172,175,188,191,208,218,306,504

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 24 wrz 2013, 21:03

tomi pisze:Niestety 306 skrócono, obecnie kursuje donikąd, szkoda, bo była to świetna, unikalna linia. łącząca Ochotę z Ursynowem.
A to 136 już nie starcza?
W przypadku skrócenia 154 do Zachodniego będzie podobnie, pozostanie dojazd praktycznie tylko do Banacha
I tak podobno w tej części Warszawy, największe potoki na tej linii sa między Urzędem Statystycznym a BW1920. A połączenie Woli z Ochotą, to nie wiem czy nie jest chyba tylko dla przypadkowych pasażerów którym 154 podjechało szybciej niż 523, raz jechałem dwoma kolejnymi kursami tej linii z PKP Kasprzaka w kierunku Dw. Zachodniego, i o ile w pierwszym kursie 154 przyjechało wypełnione po brzegi, to w następnym było totalnie puste (!).

reserved
Posty: 14650
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 24 wrz 2013, 21:11

Colony pisze:Przecież odpowiedź na to jest banalna. Półautostrada zabrała ludzi z Rondo Zesłańców i nie ma tam już parcia tranzytowego.
Nie zauważyłem jakiegoś szczególnego zmniejszenia aut. Wręcz przeciwnie. Taki paradoks. :-k
tomi pisze:Wprowadzenie komunikacji na 1 Sierpnia było jedną z najlepszych decyzji ZTM w ostatnich latach.
Zgadzam się w 100%! Pomogło to wielu zwłaszcza starszym mieszkającym na Jadwisinie ludziom. Do tramwaju tam jednak spory kawałek jest, zwłaszcza, że przy ul. 1 Sierpnia nie ma przystanku tramwajowego.
tomi pisze:Niestety 306 skrócono, obecnie kursuje donikąd, szkoda, bo była to świetna, unikalna linia. łącząca Ochotę z Ursynowem.
Wcześniej też kursowała donikąd. Jeździła po prostu pusta. Ja jej żałuję bo z Ursynowa miałem fajną taksówkę z bonusem w postaci zwiedzania wielu niecodziennych dla mnie miejsc przed Lotniskiem. No ale często byłem jednym z nielicznych pasażerów.
tomi pisze:W przypadku skrócenia 154 do Zachodniego będzie podobnie, pozostanie dojazd praktycznie tylko do Banacha, na dodatek tam jest lewoskręt.
Mieszkańcy 1 Sierpnia potrzebują mieć dojazd do Bitwy. Nie dalej też niż na Dworzec Zachodni. Jednoperonowa przesiadka na ul. Bitwy Warszawskiej wystarczy w dojeździe na Wolę.
Vilén pisze:A to 136 już nie starcza?
Tomiemu raczej chodziło o okolice właśnie Jadwisina, niemniej akurat dojazd z Ochoty na Ursynów jest realizowany przez masę linii poczynając właśnie od 136 czy 504 kończąc na takich liniach jak 189 czy 401.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 wrz 2013, 21:16

reserved pisze: Wcześniej też kursowała donikąd. Jeździła po prostu pusta. Ja jej żałuję bo z Ursynowa miałem fajną taksówkę z bonusem w postaci zwiedzania wielu niecodziennych dla mnie miejsc przed Lotniskiem. No ale często byłem jednym z nielicznych pasażerów.
Amen. Najtłoczniejsza była chyba na odcinku PKP Rakowiec- Instalatorów, jak przed 18 jakąś zmianę do magazynów (czy gdzieś) zbierała.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 14650
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 24 wrz 2013, 21:25

Glonojad pisze:Najtłoczniejsza była chyba na odcinku PKP Rakowiec- Instalatorów, jak przed 18 jakąś zmianę do magazynów (czy gdzieś) zbierała.
A ja myślę, że jednak najwięcej ludzi jeździło na Ursynowie. Niemniej były to po prostu niedobitki bo akurat linia podjechała. Potem od Poleczki do Żwirek autobus miał najmniej ludzi i potem jeszcze pojedynczy pasażerowie wsiadali na Rakowcu.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 wrz 2013, 21:41

Gwoli sprawiedliwości - z Ursynowa (wysokiego) to jechałem raz, w jakieś wakacje... parę razy by mi podpasował przy powrocie z Ogrodu Botanicznego (+ spaceru przez Las Kabacki) ale, złośliwiec, nie jeździł w niedziele.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27447
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 wrz 2013, 22:37

tomi pisze:Niestety 306 skrócono, obecnie kursuje donikąd, szkoda, bo była to świetna, unikalna linia. łącząca Ochotę z Ursynowem.
Faktycznie była to unikalna linia - łączyła Ochotę z Ursynowem, nie mając żadnego przystanku na Ochocie! :term:
Glonojad pisze:Najtłoczniejsza była chyba na odcinku PKP Rakowiec- Instalatorów, jak przed 18 jakąś zmianę do magazynów (czy gdzieś) zbierała.
Rano z Sasanek na Wyczółki bywała niezabieralna. Na Ursynowie muchy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

reserved
Posty: 14650
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 24 wrz 2013, 22:38

fik pisze: Faktycznie była to unikalna linia - łączyła Ochotę z Ursynowem, nie mając żadnego przystanku na Ochocie! :term:
A 124 np. łączy Warszawę z Raszynem a też nie ma tam przystanku. :>
(przynajmniej tym bliżej Warszawy)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27447
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 wrz 2013, 22:41

reserved pisze: A 124 np. łączy Warszawę z Raszynem a też nie ma tam przystanku. :>
124 w Raszynie ma cztery przystanki.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

reserved
Posty: 14650
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 24 wrz 2013, 22:46

Które?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27447
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 wrz 2013, 22:57

Na Skraju 04, Olszowa 02, Rybna 02 i Przelotowa 02.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ