Nowe przystanki kolejowe w Warszawie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 06 gru 2007, 19:45

Wolfchen pisze:... a SKM do lotniska, a zwłaszcza jej częstotliwość jest zagadką.
A to SKM wygrała przetarg na obsługe linii do lotniska na Okęciu? Kiedy ? Czym obsłuzy jak ledwo daje radę na S2?
I nie mów mi o umowie wieloletniej z miastem. Jak ją podpisza - dopiero uwieżę, że jest
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 gru 2007, 19:51

Wolfchen pisze:to dawanie ZTMowi "argumentu" do pocięcia 175, co i tak pewnie nastąpi.
nastąpi, ale raczej z poowodu kursów na lotnisko, a nie z powodu stacji przy alei Żwirki i Wigury.
Wolfchen pisze:Oficjalnego stanowiska ZTM na ten temat nie było...
a po co mają dawać oficjalny komunikat 2 lata przed uruchomieniem połączenia? Założenia w sprawie obsługi lotniska były jednak podawane.
Tm pisze:radomszczak co godzinę tym bardziej
oczywiście, że nie jest, ale kolej dowozi w bardziej atrakcyjne miejsca i częstotliwość ma być zwiększona wszak do obsługi lotniska. Myślałem, że o takich oczywistościach pisać nie trzeba.
Tm pisze:nikt na tym nie straci, a tak nie jest
każda inwestycja powoduje zyski dla jednego i straty dla drugiego. Bez tych stacji dotacja UE byłaby po prostu mniejsza, bo prace angażowałyby mniej kosztów, ale przecież nie oznacza to, że te pieniądze straciły inne inwestycje kolejowe.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 gru 2007, 19:51

rufio198 pisze:A to SKM wygrała przetarg na obsługe linii do lotniska na Okęciu?
Cokolwiek to nie będzie (oby SKM), to będzie to pod szyldem ZTM, więc oznaczeniem S-x i pełną taryfą ZTMu. A KM również nie ma składów.
rufio198 pisze:Jak ją podpisza - dopiero uwierzę, że jest
Wierz, albo nie, nie mój problem, w co wierzysz.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 06 gru 2007, 19:58

MeWa pisze:i częstotliwość ma być zwiększona wszak do obsługi lotniska.
pociągi na lotnisko maja być przyspieszone
MeWa pisze:ale przecież nie oznacza to, że te pieniądze straciły inne inwestycje kolejowe.
ale oznacza to, że pasażerowie pociągu stracą czas
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 gru 2007, 20:10

Tm pisze:
MeWa pisze:i częstotliwość ma być zwiększona wszak do obsługi lotniska.
pociągi na lotnisko maja być przyspieszone
"przyspieszoność" może realizować się na różne sposoby (np. jeździć w centrum po układzie dalekobieżnym) :> Ale akurat jak spojrzysz chociażby w słynną mapkę HGW, to postoje tam są zaznaczone, zresztą kolej dłuuugo podkreślała, że to są stacje "dla SKM". Zresztą uważam, że ograniczanie pociągów tylko do zapewnienia obsługi pomiędzy centrum a lotniskiem jest zbyt daleko idącym ograniczaniem oferty...

Tm pisze:ale oznacza to, że pasażerowie pociągu stracą czas
procentowo wyjdzie niewielka różnica, poza tym - oprócz budowy stacji - linia jest modernizowana, więc można oczekiwać, że czas podróży wcale nie ulegnie wydłużeniu, a na dłuższych odcinkach - pasażerowie krócej będą jechać.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

margala
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2008, 22:06

Post autor: margala » 13 lut 2008, 18:04

Czy bylibyście za wybudowaniem przystanku kolejowego Zacisze na linii Warszawa Wileńska - Tłuszcz?

Jakie są szanse na jego powstanie?

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 13 lut 2008, 19:21

a jakieś argumenty za ? kto by korzystał z tego przystanku ? mieszkańcy Zacisza ? Nie ma autobusów z Wileńskiego ? Coś na Zaciszu się zmieniło ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 lut 2008, 23:07

Raczej chyba chodzi o Warszawa - Łodygowa. A ta akurat ma powstać.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 13 lut 2008, 23:31

Sens ujemny. Zacisze dowozić, żeby przesiadło się w zapchane kible z Tłuszcza, żeby przesiadło się w te same tramwaje na W-Z, tylko nieco później? Kawałki Ząbek, które kilkaset metrów dalej mają swoją, istniejącą stację? To się kupy nie trzyma.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lut 2008, 23:39

Fikander pisze:Sens ujemny. Zacisze dowozić, żeby przesiadło się w zapchane kible z Tłuszcza, żeby przesiadło się w te same tramwaje na W-Z, tylko nieco później?.
Wydłużyć tych tramów na Targówek i Zacisze, mimo że to kilka kilometrów ledwie, niedasię bo zaraz będzie tam metro - które, jak rozumiem, ma w podróżach na ciąg W-Z pełnić funkcję dowozówki :p.

Skoro o przystankach w tym rejonie mowa - ja się zastanawiam, po co przystanek "STALOWA" na łącznicy ze Wschodniej do Legionowa. :-k
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lut 2008, 0:10

On ma chyba służyć przesiadkom na przystanek Targówek (?) w miejscu obecnego przejazdu Naczelnikowskiej. :D
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 14 lut 2008, 18:51

Przede wszystkim przesiadki z dworca autobusowego oraz przesiadki do tramwaju - przy planowanym P+R Stalowa. Pamiętajmy że kolejowa linia obwodowa w przyszłości bardzo się Warszawie przyda.
Polityka złym doradcą w pracy!

margala
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2008, 22:06

Post autor: margala » 16 lut 2008, 17:41

Paweł_K pisze:a jakieś argumenty za ? kto by korzystał z tego przystanku ? mieszkańcy Zacisza ? Nie ma autobusów z Wileńskiego ? Coś na Zaciszu się zmieniło ?
Od kiedy istnienie linii autobusowej wyklucza rozwój innych form transportu?

Poza tym jazda autobusem w godzinach szczytu z Zacisza do Dworca Wileńskiego zajmuje nawet 30 minut. Pociąg niezależnie od pory dnia jechałby pewnie około 10 minut.

PozdrawiaM.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 lut 2008, 17:46

Porównaj jeszcze częstotliwość i dostępność obu środków transportu.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 18 lut 2008, 16:02

margala pisze:Pociąg niezależnie od pory dnia jechałby pewnie około 10 minut.
10 minut (no, 11) to się jedzie pociągiem z Zielonki. Z Ząbek 7 minut, z Zacisza jakieś 3-4 minuty.
Dostępność i częstotliwość z całą pewnością na korzyść autobusów. Aktualnie KM najlepiej w szczycie wypadają oczywiście. Rozkłąd wygląda nawet ciekawie:
między 6:25 a 8:40 na Wileński przyjeżdża 12 pociągów (praktycznie co 10 minut). Potem to już różnie. Ale czy ludzie na Zaciszu tak chętnie korzystali by z ciasnych i tak pociągów? Na razie częściej jeździć nie będą.. Mimo próśb, PKP PLK nie zainstalowała żadnego posterunku pomiędzy Zielonką a Markami. Jednen głupi sygnalizator blokady SBL na tym odcinku umożliwił by puszczanie pociągów nawet co 5 minut....

ODPOWIEDZ