Ateizm, wiara i tematyka kościelna...

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 31 sty 2009, 10:45

A to Bóg jest tylko w tabernakulum? :shock:
W postaci materialnej tak.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2009, 12:14

Bóg istnieje w postaci materialnej? :shock: Co to za herezje? :kaput:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 31 sty 2009, 12:30

Bastian pisze:Bóg istnieje w postaci materialnej? :shock: Co to za herezje? :kaput:
To czym jest postać konsekrowana jak nie Ciałem Jezusa, który jest w Trójcy Świętej jedyny :>
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2009, 14:05

Jedyny? W takim razie nie może być w wielu kościołach naraz.

Emanacją Boga, to jeszcze.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 31 sty 2009, 14:27

Bastian pisze:Jedyny?
mateusz72 pisze:jest w Trójcy Świętej jedyny

Jan Paweł II w Liście Apostolskim poświęconym Eucharystii pisze: "Obecność Jezusa w tabernakulum winna stanowić jakby biegun przyciągania dla coraz większej liczby dusz w Nim zakochanych, zdolnych przez długi czas słuchać Jego głosu i niemal odczuwać bicie Jego serca. "


"Tabernakulum jest miejscem przechowywania Najświętszego Sakramentu (Ciała Pańskiego)."
ks. Michał Lipiński CM

Zgodnie z doktryną transsubstancjacji, która jest wykładnią KK, w momencie przeistoczenia mamy doczynienia z Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa, która po zakończeniu mszy nie zmienia już formy czyli pozostaje zakonsekrowana. Oznacza to, że w tabernakulum mamy prawdziwego Jezusa Chrystusa pod postacią chleba eucharystycznego.



Mogę jeszcze zapodać kilka innych fragmentów potwierdzających moje zdanie.


Trochę może nie składnie ale trudno.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2009, 15:23

Boga trzymać w skrzynce.

Chyba tylko katolicy potrafili coś takiego wymyślić... :roll:
To nie jest religia dla trzeźwo myślących ludzi. Abstrahując od wiary, której nikomu nie bronię (-(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 31 sty 2009, 15:34

MeWa pisze:bo tyle osób obecnie zna łacinę...
Spokojnie. Nie darmo KK ma teraz bata w postaci oceny kwalifikacyjnej z religii w szkołach, żeby kazali młodzieży wkuwać święte pisma po łacinie... Ja się tylko pytam: po co? Przecież każdy się modli dla siebie, a nie na pokaz, a ponadto sądzę, że w domu nikt po łacinie się nie będzie modlił... =;
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 31 sty 2009, 15:39

Wolfchen pisze:Spokojnie. Nie darmo KK ma teraz bata w postaci oceny kwalifikacyjnej z religii w szkołach
Dzięki temu przepisowi z religii zrezygnowało 90% klasy(teraz na religię chodzą 3 osoby). Czy takie było założenie tego przepisu? W 1 klasie chodziło 30 osób

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 31 sty 2009, 15:55

Bastian pisze:Boga trzymać w skrzynce.
A gdzie byś chciał?
No chyba, że wyobrażasz sobie, że Bóg(a może lepiej - Bozia) siedzi w środku na tronie i stamtąd zsyła plagi na niewiernych.
Bastian pisze:To nie jest religia dla trzeźwo myślących ludzi.
A uznajesz, że jakaś inna jest?
Spokojnie. Nie darmo KK ma teraz bata w postaci oceny kwalifikacyjnej z religii w szkołach, żeby kazali młodzieży wkuwać święte pisma po łacinie... Ja się tylko pytam: po co? Przecież każdy się modli dla siebie, a nie na pokaz, a ponadto sądzę, że w domu nikt po łacinie się nie będzie modlił... =;
Ignorancja to siła.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 31 sty 2009, 16:07

Rzeczpospolita pisze:Minister: Zerwijmy stosunki z antysemickim Watykanem
pmaj 31-01-2009, ostatnia aktualizacja 31-01-2009 15:52

Izraelski minister Icchak Cohen powiedział, że zaleca "całkowite zerwanie kontaktów z organizacją, której członkami są kłamcy oświęcimscy i antysemici". Cohen ma na myśli Kościół.
Rozmowę z ministrem do spraw religii opublikował w internetowym wydaniu "Der Spiegel".

To reakcja na decyzję Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z czterech biskupów lefebrystów, w tym negującego Holokaust Williamsona, wciąż wywołuje oburzenie także wśród organizacji żydowskich w Niemczech.

Z kolei wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Salomon Korn powiedział "Spieglowi", że decyzja papieża jest "niewybaczalna" i pokazała, że papież "stawia pod znakiem zapytania pojednanie z Żydami, które jego poprzednik posunął naprzód".

Wczoraj Williamson przeprosił w liście do Benedykta XVI za "burzę", którą wywołał jego wywiad dla szwedzkiej telewizji, gdzie stwierdził, że komór gazowych nie było. Nie wycofał jednak swych słów i nie odniósł się do swego stanowiska w sprawie Holokaustu, który w przeszłości kilkakrotnie negował.

Watykan potępił negowanie holokaustu przez niektórych lefebrystów. Także w środę na audiencji generalnej Benedykt XVI przestrzegł przed zapominaniem i negowaniem Holokaustu.
PAP
Rzeczpospolita pisze:Paweł Lisicki: Co chciał pokazać papież

Kilka tygodni temu pisałem, że Benedykt XVI nie cieszy się uznaniem liberalnych mediów. Przewidywałem też, że wkrótce znowu stanie się ich negatywnym bohaterem.

I spełniło się. Dawno już na Watykan nie posypało się tyle gromów. Zdaniem jednych papież przekreślił dokonania Soboru Watykańskiego II, inni twierdzą, że zerwał z dziedzictwem Jana Pawła II. Przedstawiciele środowisk żydowskich mówią o końcu dialogu chrześcijan z judaizmem, niektórzy katoliccy teologowie sprawiają zaś wrażenie, że gdyby mogli, to sami najchętniej ekskomunikowaliby Benedykta XVI.

Na pierwszy rzut oka trudno zrozumieć taką reakcję. Podjęta przez Rzym decyzja o zdjęciu ekskomuniki z lefebrystowskich biskupów ma charakter religijny. Szczęśliwie żyjemy w świecie, w którym nikt nie musi być katolikiem i uznawać papieskich decyzji za obowiązujące.
Gdyby jeszcze lefebryści byli ruchem wpływowym i politycznie znaczącym. Ale nie są. W końcu czterech biskupów, kilkuset księży i kilkaset tysięcy wiernych to w porównaniu do całego Kościoła środowisko nieliczne.

Nie sądzę też, by oburzenie komentatorów dało się wytłumaczyć zachowaniem biskupa Richarda Williamsona, który w jednym z wywiadów kwestionował istnienie komór gazowych oraz zaniżył radykalnie liczbę zabitych Żydów. Przecież zniesienie ekskomuniki w żadnym wypadku nie oznacza akceptacji czyichkolwiek historycznych, politycznych czy społecznych poglądów. Słowa biskupa Williamsona są dowodem swoistego zdziczenia i pokazują, co się dzieje z ludźmi, dla których jedyną racją bytu staje się opór wobec świata. Chcąc wciąż potwierdzać swoją tożsamość i udowadniać niezłomność, wygłaszają coraz bardziej skrajne sądy.

Jaki zatem jest ten istotny powód protestów? Chodzi chyba o to, że zdejmując ekskomunikę, Benedykt XVI uznał za uprawnioną krytykę najważniejszych przejawów Kościoła posoborowego. Można być katolikiem - wskazał papież - i jednocześnie powątpiewać w sens ekumenizmu, odrzucać nowe formy dialogu międzyreligijnego i kwestionować, oczywiście teoretycznie, zasadę wolności religijnej jako przyrodzonego prawa każdego człowieka. To właśnie - a nie łacińska msza święta - najistotniejsze przyczyny sporu. Jeśli lefebryści są w obrębie Kościoła, to ich zarzuty wobec Pawła VI i Jana Pawła II, zgodnie z którymi posoborowi papieże rzekomo zamiast głosić religię objawioną, ulegli świeckiemu humanitaryzmowi, wyrażają dopuszczalny punkt widzenia. Nie znaczy to, że Benedykt XVI się z nimi zgadza, wręcz przeciwnie. Wszakże nie uznaje, by ktoś, kto go reprezentuje, musiał zostać wykluczony.

Znosząc ekskomunikę, papież chciał pokazać, że w Kościele nie nastąpiło zerwanie z tradycją. Że skoro w jego obrębie mieszczą się ci, którzy odrzucają zmiany posoborowe, to znaczy, że sobór nie podważył ciągłości. Sam Kościół jest zawsze ten sam. Czas rozstrzygnie, czy ten papieski eksperyment się powiedzie.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 31 sty 2009, 16:13

Premo pisze:Dzięki temu przepisowi z religii zrezygnowało 90% klasy(teraz na religię chodzą 3 osoby). Czy takie było założenie tego przepisu? W 1 klasie chodziło 30 osób
U mnie podobnie...
Tm pisze:Ignorancja to siła.
Niekoniecznie ignorancja...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 31 sty 2009, 16:23

Wolfchen pisze:a ponadto sądzę, że w domu nikt po łacinie się nie będzie modlił...
No to utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jestem inny.


Dzięki temu przepisowi z religii zrezygnowało 90% klasy(teraz na religię chodzą 3 osoby). Czy takie było założenie tego przepisu? W 1 klasie chodziło 30 osób
Niech zgadnę: chodzą Ci którzy chcą, tak?
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 31 sty 2009, 16:27

mateusz72 pisze:No to utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jestem inny.
Wyjątki potwierdzają regułę :)
mateusz72 pisze:Niech zgadnę: chodzą Ci którzy chcą, tak?
Najpewniej. Choć w młodszych klasach sporo uczniów jest nierzadko zmuszanych przez rodziców. A i szkoły nie zawsze ułatwiają wypisanie...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

interflug
(gemba)
Posty: 511
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:31

Post autor: interflug » 31 sty 2009, 16:45

Premo pisze:Dzięki temu przepisowi z religii zrezygnowało 90% klasy(teraz na religię chodzą 3 osoby). Czy takie było założenie tego przepisu? W 1 klasie chodziło 30 osób
to jak najbardziej słusznie. Osobiście wyrzuciłbym w ogóle ze szkół lekcje religii - to jedna wielka farsa i strata czasu ](*,)

Religia powinna być osobistą sprawą każdego człowieka... tymczasem zaszufladkowana przedmiot szkolny staje się kolejnym obowiązkiem, a co za tym idzie nie zawsze jest pozytywnie odbierana. Wg. mnie nieobowiązkowe zajęcia katechetyczno-religijne powinny odbywać się w kościołach, lub ew. w szkołach po lekcjach.
blam blam blam

Awatar użytkownika
slupek
Posty: 512
Rejestracja: 15 gru 2005, 6:10
Lokalizacja: Stegny

Post autor: slupek » 31 sty 2009, 16:48

Tm pisze:Ignorancja to siła.
Wolność to niewola!

ODPOWIEDZ