Strona 26 z 135
: 05 lut 2008, 14:28
autor: MZ

No to przynajmniej część przypuszczeń już się wyjaśniła. Oto informacja ZTM:
ZTM pisze:Już na początku marca na ulice Warszawy wyjadą kolejne nowe autobusy. Będą to pierwsze ze 100 pojazdów zakupionych przez prywatnych przewoźników (PKS Grodzisk Maz. i Mobilis) wyłonionych przez ZTM w drodze przetargu obsługę wybranych linii autobusowych. Każdy ze 100 nowych pojazdów będzie wyposażony w klimatyzację, monitoring oraz - nowość w warszawskich autobusach - system głosowej zapowiedzi przystanków. Wszystkie autobusy będą niskopodłogowe lub - w przypadku minibusów - będą miały podłogę częściowo obniżoną.
Pierwsze 10 minibusów wyjedzie na ulice Warszawy od 1 marca. Następne będą przybywały do stolicy w kolejnych miesiącach. Dzięki nowym pojazdom już od 1 marca br. ZTM będzie mógł uruchomić trzy nowe linie, z których dwie pojadą w rejony, które do tej pory były pozbawione komunikacji autobusowej (Osiedle Derby, ul. Juranda ze Spychowa, ul. Osmańczyka).
Linia 201: NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Piastów Śląskich - Osmańczyka - Obrońców Tobruku - Księcia Bolesława - Księcia Janusza - Obozowa (powrót: Obozowa - Ciołka - Rewelska - Księcia Janusza ) - KOŁO.
Linia będzie kursowała z częstotliwością 10 min. w godzinach szczytu oraz 15 min. w godzinach pozaszczytowych i w święto.
Linia 202 (okrężna, jednokierunkowa): SUWALSKA - Łabiszyńska - Łojewska - Chodecka - Kondratowicza - Młodzieńcza - Radzymińska - Trocka - Borzymowska - św. Wincentego - Budowlana - Chodecka - Wyszogrodzka - Bartnicza - Wysockiego - Bazyliańska - Kondratowicza - Łabiszyńska - SUWALSKA.
Autobusy w godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki co 40 minut. Poza szczytem i w święto - co godzinę.
Linia 204: GRODZISK - Głębocka (powrót: Berensona - Oknicka - Lewandów) - Berensona - Skarbka z Gór - Berensona - Ostródzka - Juranda ze Spychowa - Białołęcka - Kopijników - Łabiszyńska - Kondratowicza - Rembielińska - Bartnicza - Wysockiego - Pożarowa - PKP PRAGA.
Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością co 20 min. w godzinach szczytu i co pół godziny w godzinach pozaszczytowych i w święta.
Do obsługi powyższych linii skierowanych zostanie 7 minibusów. Pozostałe trzy wyjadą na trasy linii 104 (Żerań FSO - Brzeziny) i 305 (Międzylesie - Strusia). Minibusy wprowadzane do ruchu w kolejnych etapach pozwolą obsłużyć rejony Warszawy dotychczas pozbawione komunikacji miejskiej, a więc m.in. ul. Kwitnącą i Księżycową na Chomiczówce, ul. Szeligowską, ul. Włodarzewską, ul. Izbicką i Zagórzańską w Aleksandrowie, ul. Sprawną i Aluzyjną na Białołęce, a także ul. Borków i Juhasów w Wawrze.
Ponadto od 1 marca br. na ulicach Warszawy pojawi się pierwsza partia nowych 12-metrowych, klimatyzowanych autobusów marki Scania, zakupionych przez PKS Grodzisk Maz. Zostaną one skierowane przede wszystkim do obsługi prawobrzeżnej części Warszawy, co przyczyni się do poprawy komfortu podróżowania pasażerów oraz rozszerzenia na kolejne linie obsługi wyłącznie taborem niskopodłogowym.
A tutaj mapki nowych linii:
http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/080301_201.gif
http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/080301_202.gif
http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/080301_204.gif
Czemu akurat taka trasa linii 202?

: 05 lut 2008, 14:31
autor: Kleszczu
To 202 to taki żart
: 05 lut 2008, 14:32
autor: mariow
Co to ma być za potwór to 202 jezdzące raz na 40' ?? . Nie mozna lepiej tego mikrobusu wykorzystac??
: 05 lut 2008, 14:33
autor: JacekM
tak sobie UD zażyczył
: 05 lut 2008, 14:38
autor: Rosa
JacekM pisze:tak sobie UD zażyczył
Zażyczył sobie mikrobusa krążącego po dużej dzielnicy co 40 minut w szczycie?
: 05 lut 2008, 14:38
autor: person
Ciekawe jakie jest uzasadnienie dla powstania 202... Taka sztuka dla sztuki, szczególnie z tą częstotliwością
Wraz z powstaniem 204 na pewno potną 104. Pętla PKP Praga zaskakuje

Miłośnicy będą mieli co fotografować;-)
: 05 lut 2008, 14:44
autor: Krzysiek_S
geograf pisze:Wraz z powstaniem 204 na pewno potną 104
Nie potną bo 104 będzie też minibusowe, na razie 1 brygada. A 204 będzie co 20 minut i pewnie skoordynowane z 104.
: 05 lut 2008, 14:53
autor: JacekM
Rosa pisze:JacekM pisze:tak sobie UD zażyczył
Zażyczył sobie mikrobusa krążącego po dużej dzielnicy co 40 minut w szczycie?
Tak.
: 05 lut 2008, 14:53
autor: Rosa
Jestem zainteresowany liniami mikrobusowymi bo chętnie zobaczyłbym takie cos na Gocławiu na ul Nowaka Jeziorańskiego, gdzie ludzie mają czasami ponad 600m do najbliższego przystanku, ale gdyby miało powstać coś takigo jak 202 o takiej częstotliwości to lepiej to sobie darować i dac autobusy tam gdzie bedzie z nich jakis pozytek a nie tworzyc fikcję.
: 05 lut 2008, 14:53
autor: Dantte
204? Przez Rembielińską? Po co? Tramwaje wystarczą...
: 05 lut 2008, 14:56
autor: Paweł_K
Łomatko, to 202 to dopiero będzie eskapada - z cyklu w 30 minut dookoła Bródna (i Targówka)

. 204 - pierwsza linia wykorzystująca na stałej trasie fragment Rembielińskiej między Bartniczą a Bazyliańską / Kondratowicza - ciekawe czy autobusy (w stronę Białołęki) będą się zatrzymywać przed skrzyżowaniem Bartniczej z Rembielińską a potem pchać się na lewy pas, czy też zmajstrują przystanek na Rembielińskiej (aczkolwiek tam parking-zatoka jest i miejsca brak chyba, no chyba że parking zlikwidują). Zastanawiam się też, czy ta pętla przy PKP Praga to jakaś nieśmiała próba promocji wspólnego biletu na kolej w obrębie miasta ?

: 05 lut 2008, 14:57
autor: JacekM
Dantte pisze:204? Przez Rembielińską? Po co? Tramwaje wystarczą...
Żeby się mogli z tego busa przesiąść...
: 05 lut 2008, 15:00
autor: Dantte
ZP Kondratowicza nie ma?
Paweł_K pisze:(aczkolwiek tam parking-zatoka jest i miejsca brak chyba, no chyba że parking zlikwidują)
Wątpię, żeby mieszkańcy się zgodzili... Chyba tą niewykorzystywaną po 140 jednak. Ciekawie to może wyglądać...
: 05 lut 2008, 15:08
autor: 195
201 zapowiada się ciekawie ale 202 i 204 to będzie porażka

aż szkoda brygad na te linie
[ Dodano: 2008-02-05, 15:10 ]
MZ pisze:Ponadto od 1 marca br. na ulicach Warszawy pojawi się pierwsza partia nowych 12-metrowych, klimatyzowanych autobusów marki Scania, zakupionych przez PKS Grodzisk Maz. Zostaną one skierowane przede wszystkim do obsługi prawobrzeżnej części Warszawy, co przyczyni się do poprawy komfortu podróżowania pasażerów oraz rozszerzenia na kolejne linie obsługi wyłącznie taborem niskopodłogowym.
czyli plan MZA będzie na minusie

: 05 lut 2008, 15:15
autor: Krzysiek_S
Apropo Izbickiej i Zagórzańskiej będzie to rozwiązane podobnie jak z 104 i 204? Czyli 161 i zasilająca go na części trasy linia 2xx. A Borków i Juhasów to postulowana przez Nadwiśle linia relacji Blota - Wał - Trakt - Borków - UD?