Bilety, kontrole, taryfa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 16 cze 2010, 21:31

Bezsens tym bardziej, że dubluje się je z automatami. Skoro i tak muszę podejść do automatu (a więc zgodnie z polskimi realiami odstać swoje w tej samej kolejce co wszyscy) to na co mi płatność elektroniczna?
Jest to tym bardziej żenujące, że np. na Dolnym Mokotowie w okolicach Idzikowskiego kartę można naładować chyba tylko na poczcie na Gołkowskiej, co oznacza niemożność dokonania tego w weekendy i wieczorami, wywołuje traumę i duże straty czasowe. Boli to, zważywszy na to, że szeroko pojęte jaśniepaństwo będzie mogło sobie wybierać: czy zapłacić przez internet, a może już w automacie albo w stojącym obok kiosku...
A teraz koniec frustracji i poważne pytanie: dlaczego nie ma tam biletomatu?
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 16 cze 2010, 21:38

Na chwilę obecną jest to absolutna głupota, bo aktywatory wiszą tylko na nielicznych automatach biletowych... Jeśli te urządzenia staną się bardziej popularne i pojawią się w różnych miejscach, to zacznie to mieć jakikolwiek sens.
noidea

Awatar użytkownika
elijah
Posty: 440
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elijah » 16 cze 2010, 21:46

volviak pisze:Skoro i tak muszę podejść do automatu (a więc zgodnie z polskimi realiami odstać swoje w tej samej kolejce co wszyscy) to na co mi płatność elektroniczna?
No właśnie nie - ktoś sobie kupuje, a ty podchodzisz, przykładasz z boku i po sprawie. Poza tym odpada konieczność noszenia przy sobie kasy czy karty bankowej - a więc dla niektórych jest to dużo łatwiejsze - np. taki rodzic może dzieciakowi nabić kartę i nie martwić się o to, że go napadną etc.

Ale fakt faktem, że takie urządzenia powinny jednak być montowane w innych miejscach.
Mnie zastanawia tylko jedno - czy nie można było pomyśleć o aktywatorze wbudowanym w automat?
--
Oko za oko, kwit za dowód.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 16 cze 2010, 22:04

elijah pisze:No właśnie nie - ktoś sobie kupuje, a ty podchodzisz, przykładasz z boku i po sprawie.
"A ten burak czego się pcha???"
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 cze 2010, 11:01

fik pisze:Nie widzę sensu analogii, no ale nvm.
efekt skali. skoro kontrole są rzadko... (zresztą nie powiedziałeś ilu pasażerów średnio dziennie przerabiasz).
Wolfchen pisze:Ale skoro i tak trzeba iść do puszki, to nie lepiej w tym miejscu postawić biletomat? Wyjdzie na jedno.
puszki są przymocowywane do biletomatów. ojoj...
volviak pisze:Skoro i tak muszę podejść do automatu (a więc zgodnie z polskimi realiami odstać swoje w tej samej kolejce co wszyscy) to na co mi płatność elektroniczna?
moga ustawić sie dwie kolejki, bo puszka wisi z boku. "buraki" mogą podejść z innej strony.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 17 cze 2010, 12:36

person pisze: (zresztą nie powiedziałeś ilu pasażerów średnio dziennie przerabiasz).
+/- 300.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 17 cze 2010, 13:37

person pisze:puszki są przymocowywane do biletomatów
Mają je w akademikach stawiać ponoć :P

Ale skoro są przy biletomatach, to po co fatygować się przez internet i i tak iść tam, gdzie można sobie bilet kupić? 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 17 cze 2010, 14:27

fik pisze:
person pisze: (zresztą nie powiedziałeś ilu pasażerów średnio dziennie przerabiasz).
+/- 300.
To jest w zasadzie bez znaczenia, czy 30, 300 czy 3000 dziennie się sprawdza. Chodzi o to, co ile sprawdzanych pasażerów trafia się na kogoś z MPay'em.

Oczywiście, to nie jest wiążące, ale coś jest chyba na rzeczy, skoro z mojego doświadczenia także wynika, że na te bilety trafia się bardzo rzadko. W moim przypadku wyszło pewnie coś ok. 1/2000 - jeden MPay na dwa tysiące sprawdzonych biletów. Tak z grubsza.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 18 cze 2010, 18:11

rhemek pisze:Oczywiscie karte rejestrowac w systemie sie bedzie tylko raz, potem bedzie sie
ja doladowywac przez internet i aktywowac bilet w normalnym kasowniku tak jak
sie to dzieje teraz.
a to info skąd? :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 19 cze 2010, 9:32

A ja mam takie pytanie do kontrolerów ZTM będących na tym forum.
Zacznę od początku - od czasu do czasu występują dość poważne utrudnienia w ruchu na trasie linii S-9. Ostatnio był przypadek kiedy pociągi KM jeździły objazdem przez Centralny. Od Gdańskiej jeździły jedynie pociągi S-9, w których jak wiadomo nie są honorowane bilety KM.
I teraz pytanie - do kogo dzwonić w sprawie czasowego honorowania biletów KM w pociągach S-9? Od razu mówię że Dyżurny ZTM stwierdził ze nie jest władny podjąć taką decyzję. I nie jest to przypadek odosobniony.
W przypadku potrzeby honorowania wszystkich biletów ZTM w pociągach KM sprawa jest prosta- taką decyzje podejmuje Dyspozytor Zakładowy i on przekazuje tą informację odpowiednim ludziom.
A kto podejmuje/może podjąć taką decyzję w ZTM?

P.s Podobne sytuacje występują czasami na S-2- ale tam to rzadkość.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 cze 2010, 12:06

rufio198 pisze:
I teraz pytanie - do kogo dzwonić w sprawie czasowego honorowania biletów KM w pociągach S-9?
Obawiam się, że na Berdyczów.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 19 cze 2010, 12:19

Mam subiektywne poczucie, że kanarzy jakoś uaktywnili się ostatnio. W ciągu ostatniej doby jechałem autobusami i tramwajami 6 razy, w trzech trafiłem na "kontrol".

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 cze 2010, 13:02

fik pisze:
rufio198 pisze:
I teraz pytanie - do kogo dzwonić w sprawie czasowego honorowania biletów KM w pociągach S-9?
Obawiam się, że na Berdyczów.
ale to w sumie całkiem słuszna i istotna sprawa... Jeśli nie da się porozumieć szybko, to źle to świadczy o organizacji komunikacji.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 cze 2010, 18:06

Albo o przepisach, albo o KMach, albo o ...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 21 cze 2010, 12:56

Glonojad pisze:Albo o przepisach, albo o KMach, albo o ...
ZTM

[ Dodano: |21 Cze 2010|, 2010 13:02 ]
jgas pisze:Mam subiektywne poczucie, że kanarzy jakoś uaktywnili się ostatnio. W ciągu ostatniej doby jechałem autobusami i tramwajami 6 razy, w trzech trafiłem na "kontrol".
Eeee tam - jak w sobote S-9 jechałem to nawet ćwiartki kontrolera nie widziałem.
A przy okazji przekonałem się że przynajmniej na 57-1712 jest więcej niż jeden kasownik na cały pociag
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Zablokowany