Strona 28 z 66
ZTM od kulis
: 26 mar 2015, 17:11
autor: Poc Vocem
[quote=""KwZ"]Właśnie chodzi mi o to, żeby każdy kurs w każdym miejscu miał jednakowe szanse kontroli.[/quote]Liczba kontrolerów Nadzoru Ruchu jest ograniczona, a zatem kieruje się ich z reguły tam, gdzie mogą spisać jak najwięcej autobusów, a nie na Ruskowe Brody. Niestety tak trzeba przy ograniczonych zasobach.
ZTM od kulis
: 26 mar 2015, 21:02
autor: px33
Autobusowe też mogłyby takie dane zbierać, prawda?
Biorąc pod uwagę, że wszystko ma co najmniej 3000P z wgranymi rozkładami to nie tyle mogłyby co zbierają. Tylko ktoś musiałby zadbać o transport danych i integrację.
ZTM od kulis
: 26 mar 2015, 22:21
autor: KwZ
Poc Vocem pisze:[quote=""KwZ"]Właśnie chodzi mi o to, żeby każdy kurs w każdym miejscu miał jednakowe szanse kontroli.
Liczba kontrolerów Nadzoru Ruchu jest ograniczona, a zatem kieruje się ich z reguły tam, gdzie mogą spisać jak najwięcej autobusów, a nie na Ruskowe Brody. Niestety tak trzeba przy ograniczonych zasobach.[/quote]
Rozumiem. Z drugiej strony najwięcej autobusów jest raczej tam, gdzie największe są też opóźnienia - w Centrum. Dlatego to imho słabo tłumaczy rozbieżności.
Już raczej to, co napisał MichalJ.
@px33: jeśli te dane byłyby dostępne w jakimś csv, to mógłbym zrobić analizę w czynie społecznym.
![krzywy :]](./images/smilies/krzywy.gif)
ZTM od kulis
: 26 mar 2015, 22:52
autor: Łukasz
Ale to tak może być, że zatrzymania tramwajowe powodują niepunktualność.
Mierzenie punktualności w ogóle powinno być podzielone na czas -
co mi z punktualności o ósmej, skoro mój autobus o piątej jest zawsze 3 minuty przed czasem.
Jeśli też na Jerozolimskich w południe jest półgodzinne zatrzymanie,
to bardzo dużo składów ma bardzo dużo opóźnienia przez bardzo długi czas.
ZTM od kulis
: 26 mar 2015, 22:56
autor: KwZ
Ciężko szatkować dane statystyczne, jeśli w ogóle jest ich mało, bo są zbierane ręcznie.
Co innego, gdyby ściągnąć dane ze sterowników - oo, to wtedy można by zrobić staty dla każdego przystanku i linii, albo każdej brygady. Wtedy może porównania pomiędzy przewoźnikami miałyby sens.
ZTM od kulis
: 26 mar 2015, 23:16
autor: reserved
Poc Vocem pisze:[quote=""KwZ"]Właśnie chodzi mi o to, żeby każdy kurs w każdym miejscu miał jednakowe szanse kontroli.
Liczba kontrolerów Nadzoru Ruchu jest ograniczona, a zatem kieruje się ich z reguły tam, gdzie mogą spisać jak najwięcej autobusów, a nie na Ruskowe Brody. Niestety tak trzeba przy ograniczonych zasobach.[/quote]
A ja np. co jakiś czas widzę Nadzór Ruchu na przystanku PKP WKD Al. Jerozolimskie (tym dla linii 208). Czyżby oni sprawdzali też autobusy jadące górą wiaduktem?

Ale też widziałem takie sytuacje, że autobus linii 208 pojechał, a Nadzór się zwinął. Wyrywkowe kontrole też są prowadzone?
ZTM od kulis
: 27 mar 2015, 0:09
autor: Adam G.
Ten nadzór może tam stać z naprawdę miliona powodów i trudno wyczuć, dlaczego stał tam akurat wtedy kiedy go widziałeś. Nie ma reguły.
ZTM od kulis
: 27 mar 2015, 6:11
autor: pawcio
Łukasz pisze:
Jeśli też na Jerozolimskich w południe jest półgodzinne zatrzymanie,
to bardzo dużo składów ma bardzo dużo opóźnienia przez bardzo długi czas.
Dlatego są dwie punktualności. Ta wyższa jest oczyszczona z wpływu zatrzymań, sterowania itp. Ta niższa to realnie odczuwana przez pasażera. Choć tak naprawdę jest ona nieco wyższa bo pasażer odjazd w czasie innej brygady w ramach sterowania nie zarejestruje jako opóźnionego.
ZTM od kulis
: 11 cze 2015, 20:30
autor: Georg
Czy kierowca linii zwykłej może wybrać dowolną trasę, przestrzegając jedynie zasady, żeby zaliczyć przystanki, czy dotyczy to tylko linii czerwonych? Linia 306. Między Instalatorów, a Popularną można pojechać albo Szybką, w prawo w Jutrzenki i Al. Jerozolimskimi albo Szybką, w lewo w Jutrzenki i Popularną.
ZTM od kulis
: 11 cze 2015, 22:04
autor: Flash8222
W MZA tak do momentu kolizji na zmienionej trasie, wtedy nie

U innych przewoźników jeżdżą jak chcą, ja na 166 notorycznie jeżdżę przez Świętokrzyski

ZTM od kulis
: 11 cze 2015, 22:18
autor: MichalJ
A o Puchalskim nikt nic nie napisze?

ZTM od kulis
: 11 cze 2015, 23:43
autor: Stary Pingwin
Przecież nie jest już w ZTM.
ZTM od kulis
: 11 cze 2015, 23:53
autor: Wiliam
Zaskakujące. Może być z tego ciekawa zmiana polityki miasta, choć z drugiej strony będą nieuniknione tarcia z IRem.
A swoją drogą Puchalski już nie pracuje w ministerstwie infrastruktury (też go tam brali na jakieś coś rowerowego)?
ZTM od kulis
: 12 cze 2015, 0:05
autor: Vilén
Warszawa widzę bierze dobry przykład ze Słupska, ale mam dziwne wrażenie że za jakiś czas go wywalą jak to zrobili z naczelnikiem od estetyki. W tym mieście nie widzę klimatu na jakiekolwiek pozytywne zmiany.
ZTM od kulis
: 12 cze 2015, 0:19
autor: Wiliam
Pan Piątek odszedł sam, a nie został wywalony. Po części dlatego że chciał zrobić więcej, po części dlatego że inaczej się krytykuje a inaczej działa. Obecny esteta p.Wagner próbuje wykorzystać przede wszystkim te możliwości jakie ma, choć rzeczywiście są one mocno ograniczone.
Wydaje mi się, że Pan Puchalski to jednak nie jest aktywista który może się wyłożyć na pierwszym kontakcie z urzędem, tylko jednak człowiek który jakieś pojęcie ma, o tym jak wygląda taka jednostka i jak pracuje.
Obyśmy go mogli chwalić.