Bilety, kontrole, taryfa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 14 paź 2010, 23:32

Adam G. pisze:
rhemek pisze:Adam G , jak ciebie natna na kilkaset zlotych to zobaczymy jak bedziesz spiewac!!!
Nacięli Cię chyba na 18zł. A blokada środków na koncie powinna raczej minąć po jakimś czasie. BTW, jestem słaby z matematyki, ale 4x18=72.
Nie. wcielo mi 18 zl, potem 3 razy probowalem placic karta, bo nie wiedzialem co jest grane i maila komunikat ze nie przyjmuje banknotow , 3 transakcje na 78 zl . Wszystkie 3 automat anulowal, a srodki mam zablokowane na tydzien. To nie jest zlodziejstwo? Wychodzi 234 + 18 !!!!
Ponadto wykasowal mi karte na 10 lat w tyl.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 15 paź 2010, 0:00

rhemek pisze:To nie jest zlodziejstwo?
Ja bym powiedział, że to jest błąd systemu, a nie złodziejstwo. Złośliwość rzeczy martwych. Proponuję napisać reklamację (z tym że utrzymaną w trochę innym tonie niż ta do KM z poprzedniej strony).

Awatar użytkownika
elijah
Posty: 440
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elijah » 15 paź 2010, 0:24

Matrix failure? Z tym cofnięciem daty ważności karty to chyba technicznie nie możliwe? Inaczej nie zablokowałby ci środków na koncie?

Jak już coś ustalisz to napisz, może automaty Mennicy to jakiś portal do świata wanien wypełnionych ciałami :) A tak na serio - jeśli tylko otrzymasz jakieś wyjaśnienie tej sytuacji napisz, jestem cholernie ciekawy.
--
Oko za oko, kwit za dowód.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 15 paź 2010, 2:02

Wiecie to byloby smieszne , gdyby to nie byla moja kasa.
A karta pokazuje: umowa wazna do 1.01.2000 roku... :D
To naprawde nie jest smieszne...
Dzwonilem do ZTM o 22.30 czy moge na niej jezdzic do czasu wyjasnienia sprawy to sie naradzali pol godziny i stwierdzili ze nie wiedza :D

Zrobie jutro przy jakims automacie zdjecie kontraktu karty to uwierzycie.

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 15 paź 2010, 8:49

rhemek pisze:Adam G , jak ciebie natna na kilkaset zlotych to zobaczymy jak bedziesz spiewac!!!
Kolego, w wakacje chciałem w Austrii kupić benzynę na samoobsługowej stacji. Włożyłem kartę ale w niemieckim menu automatu nie udało mi się dotrzeć do wpisania kwoty i PINu więc sobie odpuściłem. Po wejściu do samochodu dostałem sms-a z banku z autoryzacją transakcji na 530 zł. Szok. Jak po 1 h jak brałem paliwo w Słowenii przyszedł sms z prawidłowym limitem. Nieudana transakcja została więc anulowana przez system. Też mogłem wydać majątek na telefony do banku a wystarczyła chwila cierpliwości.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 15 paź 2010, 12:39

Paweł D. pisze:
rhemek pisze:Adam G , jak ciebie natna na kilkaset zlotych to zobaczymy jak bedziesz spiewac!!!
Kolego, w wakacje chciałem w Austrii kupić benzynę na samoobsługowej stacji. Włożyłem kartę ale w niemieckim menu automatu nie udało mi się dotrzeć do wpisania kwoty i PINu więc sobie odpuściłem. Po wejściu do samochodu dostałem sms-a z banku z autoryzacją transakcji na 530 zł. Szok. Jak po 1 h jak brałem paliwo w Słowenii przyszedł sms z prawidłowym limitem. Nieudana transakcja została więc anulowana przez system. Też mogłem wydać majątek na telefony do banku a wystarczyła chwila cierpliwości.
Nawet nie trzeba szukać przykładu tak daleko ;) Gdy tankuje się np. na automatycznych stacjach Neste, trzeba wpisać limit pieniężny, do którego nie odetnie tankowania. Gdy wpisze się np. 300zł, a wleje paliwa za 150, blokada na koncie wynosi 300 i dopiero po jakimś czasie znika :)
noidea

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 15 paź 2010, 13:16

Adam G. pisze:Nawet nie trzeba szukać przykładu tak daleko ;) Gdy tankuje się np. na automatycznych stacjach Neste, trzeba wpisać limit pieniężny, do którego nie odetnie tankowania. Gdy wpisze się np. 300zł, a wleje paliwa za 150, blokada na koncie wynosi 300 i dopiero po jakimś czasie znika :)
Właśnie tankowanie na Neste24 mnie trochę uspokoiło, ale tu trzeba wpisać limit i pin, a tamtemu ustrojstwu wystarczyło mieć kartę w "zębach". Generalnie wszystko jest do jakiegoś wyjaśnienia, nie musi od razu być złodziejstwem.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 15 paź 2010, 15:54

Jasne. Dzis caly czas to wyjasnialem. Mimo ze bank sie zgodzil na odblokowanie po faksie z mennicy dalej mam te srodki zablokowane. Mila Pani z mennicy stwierdzila, ze maja na to... 14 dni. Jesli zablokowanie takiej kwoty na 14 dni to nie zlodziejstwo to jak to inaczej nazwac. Tym bardziej, ze wmawiano mi, ze to wina mojego banku, w banku sprawdzili, ze to wina mennicy. I ostrzegli, zebym wiecej nie korzystal z automatow tej firmy.
I jeszcze to wmawianie, ze to nie ich automat uszkodzil mi karte.
Na senatorskiej dokladnie mi wyjasniono, ze to wszystko wina mennicy. Ich automaty czesto robia numery. Blokowanie srodkow, niszczenie kart, nie wydawanie reszty to podobno codziennosc. A firma udaje ze sie nic nie dzieje. W ZTM wprost mi powiedziano, zeby nigdy nie korzystac z ich automatow.

Reasumujac: Podtrzymuje slowo o zlodziejstwie ze strony mennicy. Gdyby bylo inaczej to wyslali by ten p...y faks do autoryzacji multibanku, na ktory multibank sie zgodzil. Ba w multibanku byli zszokowani, ze te blokady nadal sa, bo kazda firma dbajac o swoje dobre imie zdejmuje je natychmiast. Godzina 16, ja nadal tych pieniedzy nie mam...
Obrazek

Ps: Ja tez za granica wielokrotnie mialem "zle blokady", ale byly one zdejmowane praktycznie od razu. Nigdy w zyciu nie spotkalo mnie cos takiego.

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 1460
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 15 paź 2010, 16:10

Czy osoby powyżej 70 roku życia mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Kolejami Mazowieckimi (Wspólny Bilet):
a) w 1 strefie;
b) w 2 strefie?

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 15 paź 2010, 16:12

:idea: Obowiązuje taryfa ZTM. Czyli tak.
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 1460
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 15 paź 2010, 16:24

Dzięki.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8482
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 paź 2010, 22:25

rhemek pisze:A firma udaje ze sie nic nie dzieje.
Mam inne zdanie - w zasadzie każdą tego typu reklamację uwzględniają.
rhemek pisze:W ZTM wprost mi powiedziano, zeby nigdy nie korzystac z ich automatow.
Kto Ci to powiedział i jakimi dokładnie słowami? :>

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 15 paź 2010, 23:15

person pisze:
rhemek pisze:A firma udaje ze sie nic nie dzieje.
Mam inne zdanie - w zasadzie każdą tego typu reklamację uwzględniają.
rhemek pisze:W ZTM wprost mi powiedziano, zeby nigdy nie korzystac z ich automatow.
Kto Ci to powiedział i jakimi dokładnie słowami? :>
Pracownicy ztm na senatorskiej, gdzie rozpatrywali moja reklamacje karty. Nieoficjalnie;D

Jasne, uwgledniaja :D :D Stanowczo stwierdzili ze to ja uszkodzilem karte, albo ze byla ona uszkodzona. Tylko ciekawe, ze 1,5 roku bylo ok, i w chwili wkladania do ich urzadzenia tez byla ok. Ale oni umyli raczki bo ich maszyna nie ma mozliwosci uszkodzenia karty.
Na senatorskiej wprost mi powiedziano ze to maszyna spowodowala ten blad.

A pieniedzy na koncie, ( bank caly dzien czekal na jeden zwykly faks z mennicy!!, a oni mi to obiecali o 11 ) dalej nie mam...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27448
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 paź 2010, 0:54

Adam G. pisze:
person pisze:W czym problem, bo ja nie widzę żadnego? Wpierw będzie dokonana płatność, a później pracownik zakoduje bilet.
Zapomniałem dodać, że chodzi mi o automat biletowy ;)
Biletomaty ASECu przewidują taką możliwość - kładziesz kartę na czytniku, wybierasz kontrakt, dokonujesz płatności, ponownie kładziesz na czytniku, kontrakt jest ładowany na karcie.
Biletomaty Mennicy za to w chwili obecnej w ogóle nie ładują kart City Handlowego, niezależnie od formy płatności. :term:
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 17 paź 2010, 16:27

Minely 3 dni dalej mam blokade na koncie :) Dalej , od 10 rano w piatek multibank czeka na jeden zwykly faks z mennicy. Co za zlodziejska firma... Przeciez puszczenie tego jednego faksu to takie bolesne... A centrum rozliczeniowe kart pracuje 24 /h i zapewniono mnie ze 5 minut po wplynieciu faksu bedzie ok.

Zablokowany