Linie mikrobusowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 2297
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 05 lut 2008, 19:29

Dęboszczak pisze:326 to jest niezły śmieć, aż się prosi coś z tym zrobić.
Zależy o której i w którą stronę. Generalnie wieczorami nie cieszy się popularnością. Rano dużo osób jedzie linią w kierunku Żerania Wschodniego, gorzej w drugą stronę, choć na Zaciszu dobrze się zapełnia w niektórych porannych kursach (o ile nie jedzie przed nim 120). Dużo lepiej jest w w międzyszczycie i w godzinach popołudniowych, kiedy zajęcia kończą uczniowie z licznych szkół, znajdujących się w Dzielnicy Targówek. Jednak ogólnie ciężko jest scharakteryzować ten twór.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lut 2008, 19:34

Częstotliwość 201 - dowozówki, przypominam - rozczarowuje. Częstotliwości pozostałych dwóch linii szkoda komentować, chociaż w przypadku 204 odpowiada to mniej więcej 'atrakcyjnej' częstotliwości pociągów... tylko, szczerze mówiąc, na ten 1 przystanek się przesiadać? To już do Gdańskiego do metra było...

[ Dodano: 2008-02-05, 19:36 ]
Rosa pisze:Jestem zainteresowany liniami mikrobusowymi bo chętnie zobaczyłbym takie cos na Gocławiu na ul Nowaka Jeziorańskiego, gdzie ludzie mają czasami ponad 600m do najbliższego przystanku,
To myślisz, że jak Wam Św. Metro zbudują to będzie lepiej? ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 05 lut 2008, 19:40

co do 204 to uważam za dobry pomysł. Chodzę do szkoły na Bartniczej i uważam że ta linnia to bardzo dobry pomysł.
:D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lut 2008, 19:42

reserved pisze:
co do 204 to uważam za dobry pomysł. Chodzę do szkoły na Bartniczej i uważam że ta linnia to bardzo dobry pomysł.
:D
A jak akurat zwieje, to się podejdzie piechotą. I to chodzi. :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2390
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 05 lut 2008, 19:50

ZTM pisze:Ponadto od 1 marca br. na ulicach Warszawy pojawi się pierwsza partia nowych 12-metrowych, klimatyzowanych autobusów marki Scania, zakupionych przez PKS Grodzisk Maz. Zostaną one skierowane przede wszystkim do obsługi prawobrzeżnej części Warszawy, co przyczyni się do poprawy komfortu podróżowania pasażerów oraz rozszerzenia na kolejne linie obsługi wyłącznie taborem niskopodłogowym.
Mam cichą nadzieję, że oznacza to szansę, aby nareszcie ajent przejął linię 732 (-o<
Na wszelki wypadek uświadomiłem już kogo trzeba w UM Marki, i oni sprawę też pewnie lada dzień poruszą w ramach stosunków dwustronnych z ZTM.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Ikarus 5780
Posty: 756
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 05 lut 2008, 20:03

ZaciszaniN pisze:Zastanawiam się nad linią 2xx na trasie: CH MARKI, Radzymińska, Młodzieńcza, Codzienna, Rolanda, Gilarska, Samarytanka, Korzona, Trocka, TARGÓWEK lub dalej Trocką, Pratulińską i po trasie 326 na PL. HALLERA.

Chodzi mi głównie o rozszerzenie oferty przewozowej na Zaciszu (przy pętli), a także objęcie obsługą komunikacji miejskiej ul. Rolanda.


Niezły pomysł pod warunkiem częstotliwości nie mniejszej jak 15 minut bo tam odcinki do przejścia nie są duże i jeśli autobusu nie będzie ludzie będą pokonywali je z buta. Poza tym również myślałem żeby dać linie na Targówek przez Korzona, bo będzie to błyskawiczne połączenie dla ludzi którzy codziennie nie wybierają 120 z Samarytanki i nie jadą do Jórskiego czy dalej, tylko idą z bloków na Pratulińską i tym sposobem chcą się dostać do Wileniaka albo Centrum, a takich jest sporo. Moim zdaniem trasa przedstawiona przez kolegę Zaciszanina jest optymalna, zapewnia dobry i szybki dojazd do CH Marki (a to dla Zacisza na pewno duże ułatwienie będzie, w weekendy nie wiem czy starczyłyby mikrobusy), poza tym dojazd do Enel-medu, i połączenie Zacisza z Targówkiem nie przez Radzymińską, co by było bardzo dobre dla ludzi z okolic Rolanda i Codziennej, bo po co mają jechać 512 dookoła.

[ Dodano: 2008-02-05, 20:07 ]
Frencher pisze:Mam cichą nadzieję, że oznacza to szansę, aby nareszcie ajent przejął linię 732 (-o<
A ja jestem bardzo zadowolony z R-13 i modlę się, żeby została na 732 i pewnie zostanie. Szczególnie chodzi mi o Ikarusy, choć ich coraz mniej nawet nowe Jelcze wypierają automaty.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2390
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 05 lut 2008, 20:12

Ikarus 5780 pisze:A ja jestem bardzo zadowolony z R-13 i modlę się, żeby została na 732 i pewnie zostanie. Szczególnie chodzi mi o Ikarusy, choć ich coraz mniej nawet nowe Jelcze wypierają automaty.
Taa... szczególnie ostatnio jak się jeden rozkraczył obok CH Targówek (w kierunku Marek), a drugi przyjechał, ale tylko do Grodziska dojechał, bo też się rozkraczył. Zresztą na 732 to standard, i dzień bez przynajmniej 2 awarii to dzień stracony ](*,)
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 05 lut 2008, 20:42

Mnie niedługo 732 i 718 będzie bardziej interesować...
Natomiast o tyle Stalowa jest na swych automatach okej na 718, że w Markach bokiem kierowcy omijajaą korki często, a żądni inni kierowcy z innych zajezdni nie mają praktycznie odwagi czegoś takiego zrobić.
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 lut 2008, 20:42

Jak dla mnie to mocno zaskakujące są może nie tyle linie, co kolejność ich uruchomienia. Zamiast od razu dać linie dla rejonów, gdzie naprawdę potrzebna komunikacja jest od zaraz, tak te dwie linie (202, 204) mogłyby spokojnie jeszcze kilka miesięcy poczekać.

201 - b. dobra linia, zresztą takiej się spodziewaliśmy. Częstotliwość jak na standardy ZTM w 2008 r. bardzo dobra, tak więc sukces pewnie murowany.

202 - nie rozumiem po co i dla kogo. Ale UD pewnie maczało w tym palce :]

204 - fajna końcówka przy PKP Praga - ciekawe, czy to przysporzy więcej pasażerów w systemie KM + bus. Linia pewnie też odniesie sukces, choć jak wspomniałem, szybciej mogły powstać linia takie jak na Włodarzewską, czy Księżycową.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 lut 2008, 20:44

reserved pisze:
Ale ZTM nie uruchomi linii, jeśli nie ma niezbędnej infrastruktury...
No chyba nie myślisz, że na Włodarzewskiej poszerzyli by ulicę w te parę miesięcy. Jeśli to planują, znaczy ta linia i tak tam powstanie i tak, ale to jasne chyba jest, że priorytetem powinny być właśnie takie ulice.
po to są minibusy, by nie trzeba było poszerzać. Bo po poszerzeniu to coś normalnego można puścić.
Na Włodarzewskiej nie wyznaczono przystanków, miejsca na pętlę itp. :/
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Ikarus 5780
Posty: 756
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 05 lut 2008, 20:44

Frencher pisze:Taa... szczególnie ostatnio jak się jeden rozkraczył obok CH Targówek (w kierunku Marek), a drugi przyjechał, ale tylko do Grodziska dojechał, bo też się rozkraczył. Zresztą na 732 to standard, i dzień bez przynajmniej 2 awarii to dzień stracony ](*,)
Dziwne, bo codziennie jeżdże 732 przynajmniej 2 razy dziennie na odcinku Żerań - Rejtana (bez dwóch przystanków cała trasa). Korzystam z tej linii od pierwszego dnia kursowania i jeszcze nie spotkałem, żeby 732 się zepsuło. Poza tym obserwuje 2 kierunki bo przeważnie słucham MP3 i z drugiego kierunku też nie widziałem, żeby stało zepsute 732.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 lut 2008, 20:47

MeWa pisze:Na Włodarzewskiej nie wyznaczono przystanków, miejsca na pętlę itp. :/
Ale na Księżycowej jest miejsce na pętle np :P
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Ikarus 5780
Posty: 756
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 05 lut 2008, 20:50

Piotrek pisze:
204 - fajna końcówka przy PKP Praga - ciekawe, czy to przysporzy więcej pasażerów w systemie KM + bus. Linia pewnie też odniesie sukces, choć jak wspomniałem, szybciej mogły powstać linia takie jak na Włodarzewską, czy Księżycową.
PKP to jedno, tam jest szkoła i pewnie część ludzi wsiądzie w 204 z tej racji, że Bartniczą, a dalej Łabiszyńską, bo nie będą chcieli się przesiadać z tramów.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 lut 2008, 20:52

Ikarus 5780 pisze:PKP to jedno, tam jest szkoła i pewnie część ludzi wsiądzie w 204 z tej racji, że Bartniczą, a dalej Łabiszyńską, bo nie będą chcieli się przesiadać z tramów.
Prędzej, bo tak mimo wszystko to PKP w tym miejscu jest dla nikogo. Choć z drugiej strony na pewno trochę ludzi z Woli pojedzie pociągiem na Bródno (mam nadzieję...).
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 05 lut 2008, 20:52

MeWa pisze:po to są minibusy, by nie trzeba było poszerzać. Bo po poszerzeniu to coś normalnego można puścić.
No i dlatego właśnie napisałem, że nie trzeba czekać na zmienianie czegoś na Włodarzewskiej.
MeWa pisze:Na Włodarzewskiej nie wyznaczono przystanków, miejsca na pętlę itp. :/
W ogóle gdzie ta pętla ma być?
Przystanki to mniejszy raczej problem. Ja wiem, gdy przy kościele bus sie zatrzyma wstrzyma ruch na chwilę, ale przy Muminie (sklepie) często jakieś dostawy się zatrzymują, a nawet zawracają i jakoś ruch się utrzymuje płynnie. Dalej myślę że przy STOENie więcej miejsca mogłoby być. Przy "Koziołku" jednak nie wiem...

ODPOWIEDZ