O chłodzeniu i niechłodzeniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 18 maja 2009, 21:15

Adam G. pisze:
marcus pisze: A nie robi tego? Inna sprawa, co sobie z tych kontroli i kar robią przewoźnicy.
widziałem tylko raz i tylko w ITSie, na pętli przy wyłączonym silniku - na zasadzie pytania "włącza pan klimatyzację?" :]
powinno kilka osób jeździć incognito i sprawdzać takie rzeczy, jak działanie klimy, zapowiadania, czystość pojazdu itp.
Chłopie, Mnie dzis jakas pasażerka zjebała rano, że zimno i jak Ja moge tak mrozić i podobna sytuacja po południu, gdzie tez towarzycho wychłodziłem i straszyli zwolnieniem Mnie z pracy :D
Nie dogodzisz wszystkim, bo ludzie są tak skonstruowani, aby innym życie zatruwać i robić w poprzek :sad:

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 18 maja 2009, 21:22

marcus pisze:Dobrze się czujesz? Bo chyba za bardzo Ci przygrzało w tym solarisie
Zaraz mi wmówisz, że robie, to czego nie robie.
Innym jest gorąco, innym zimno. Moje odczucie w tamtym SU18, to czucie ociekającego po mnie potu, czyli zapewne było mi gorąco... -.-

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 18 maja 2009, 21:23

jacek pisze:Chłopie, Mnie dzis jakas pasażerka zjebała rano, że zimno i jak Ja moge tak mrozić i podobna sytuacja po południu, gdzie tez towarzycho wychłodziłem i straszyli zwolnieniem Mnie z pracy :D
Oto Jacku przedstawiłeś całą filozofie naszego społeczeństwa. Jednemu za gorąco, drugiemu za zimno. Nie szukając daleko dziś byłem świadkiem sporu o otwarcie (zamknięcie) okna gdyż dwie osoby miały odmienne poglądy na temat temperatury odczuwalnej w pojeździe.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 18 maja 2009, 21:35

Plesim pisze:
jacek pisze:Chłopie, Mnie dzis jakas pasażerka zjebała rano, że zimno i jak Ja moge tak mrozić i podobna sytuacja po południu, gdzie tez towarzycho wychłodziłem i straszyli zwolnieniem Mnie z pracy :D
Oto Jacku przedstawiłeś całą filozofie naszego społeczeństwa. Jednemu za gorąco, drugiemu za zimno. Nie szukając daleko dziś byłem świadkiem sporu o otwarcie (zamknięcie) okna gdyż dwie osoby miały odmienne poglądy na temat temperatury odczuwalnej w pojeździe.
taa, odbiegając lekko od tematu, ostatnio trafiłem w wagonie bezprzedziałowym w pociągu na panią, która kategorycznie żądała włączenia ogrzewania mocniej. jedna na ok. 100 osób, nikt inny nie narzekał...
noidea

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 18 maja 2009, 22:46

Nie będę się tu wdawał w polemikę o to czy powinna działać klima, czy nie. I na czyje polecenie jest uruchamiana.
Za to podzielę się pewnym spostrzeżeniem. Przed wyjazdem na linię, pootwierałem wszystkie okna i luki dachowe, żeby w czasie dojazdu przewietrzyć wóz. Po wykonaniu pierwszego półkursu, połowa okien była już zamknięta. A wiozłem naprawdę dużo ludzi.
A teraz to spostrzeżenie. Najwięcej o klimę pyszczą miłośnicy komunikacji miejskiej. Innym jakoś brak na razie klimy, nie przeszkadza za bardzo. Tylko Wam jakoś ona jest potrzebna do życia. Moja propozycja. Omijajcie klimatyzowane wozy, a wręcz czekajcie na ikarusy. One mają duże okna i przez nie wpada dużo chłodnego smogu. Będzie Wam się lepiej jeździło.
No, a teraz rzucajcie kamieniami we mnie. Dzięki temu będę miał ubaw :D

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 18 maja 2009, 23:07

Solaris pisze:A teraz to spostrzeżenie. Najwięcej o klimę pyszczą miłośnicy komunikacji miejskiej
Mało kto wie w których wozach jest klima.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27443
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 maja 2009, 0:00

Solaris pisze:Najwięcej o klimę pyszczą miłośnicy komunikacji miejskiej. Innym jakoś brak na razie klimy, nie przeszkadza za bardzo.
Taak, zwłaszcza ludziom mdlejącym w autobusach. Kretyn.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 maja 2009, 0:05

Zależy też kiedy wyjeżdżałeś... Rano jest jeszcze chłodnawo.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 maja 2009, 8:06

Solaris pisze:Nie będę się tu wdawał w polemikę o to czy powinna działać klima, czy nie. I na czyje polecenie jest uruchamiana.
Za to podzielę się pewnym spostrzeżeniem. Przed wyjazdem na linię, pootwierałem wszystkie okna i luki dachowe, żeby w czasie dojazdu przewietrzyć wóz. Po wykonaniu pierwszego półkursu, połowa okien była już zamknięta. A wiozłem naprawdę dużo ludzi.
A teraz to spostrzeżenie. Najwięcej o klimę pyszczą miłośnicy komunikacji miejskiej. Innym jakoś brak na razie klimy, nie przeszkadza za bardzo. Tylko Wam jakoś ona jest potrzebna do życia. Moja propozycja. Omijajcie klimatyzowane wozy, a wręcz czekajcie na ikarusy. One mają duże okna i przez nie wpada dużo chłodnego smogu. Będzie Wam się lepiej jeździło.
No, a teraz rzucajcie kamieniami we mnie. Dzięki temu będę miał ubaw :D
Gadasz głupoty i tyle. Masz jeździć z włączoną klimą , kapewu? A jak się nie podoba, to się zawsze możesz do PKS jakiegoś przenieść.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 19 maja 2009, 8:35

Dzisiaj rano około 6:30 jechałem 1111/1/195. Wszedłem do autobusu jak do sauny. Okna zablokowane. Wsiadał ze mną tez jakiś facet i od razu poszedł do kierowcy o włączenie klimy. Kiero coś tam włączył, na wyświetlaczu pojawił się napis KLIMATYZACJA WŁĄCZONA, PROSZĘ... itd. Potem kierowca otworzył wywietrzniki dachowe i zrobiło się o wiele lepiej a napis cały czas się wyświetlał.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Misiek997
Zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:54
Lokalizacja: nie interesuj się

Post autor: Misiek997 » 19 maja 2009, 9:50

Domino2001 pisze:KLIMATYZACJA WŁĄCZONA, PROSZĘ... itd. Potem kierowca otworzył wywietrzniki dachowe i zrobiło się o wiele lepiej a napis cały czas się wyświetlał.
Ten napis jest wgrany ustawowo do wszystkich wozów: Neoplany i gnioty także mają takie komunikaty :D

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 19 maja 2009, 9:52

Misiek997 pisze:
Domino2001 pisze:KLIMATYZACJA WŁĄCZONA, PROSZĘ... itd. Potem kierowca otworzył wywietrzniki dachowe i zrobiło się o wiele lepiej a napis cały czas się wyświetlał.
Ten napis jest wgrany ustawowo do wszystkich wozów: Neoplany i gnioty także mają takie komunikaty :D
Chciałbym zobaczyć taką ustawę :)
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Misiek997
Zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:54
Lokalizacja: nie interesuj się

Post autor: Misiek997 » 19 maja 2009, 9:56

Domino2001 pisze:Chciałbym zobaczyć taką ustawę
no ustawa made by R&G :D uniwersalne by podczas transferu do sterownika wgrywać wszystko do każdego typu wozu bo się "nie da" rozdzielić komunikatów :D

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 19 maja 2009, 10:04

A czy w wyświetlaczach jednolinijkowych też pojawia się ten komunikat?
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 19 maja 2009, 11:18

Ta klimatyzacja jest i tak bardzo słaba więc dziwie się skąd te narzekania. Klima ma być i koniec. jak komuś zimno to niech czeka na ikarusa. Nie po to wydano grube pieniadze na montaz tych urządzeń by nie działały

ODPOWIEDZ