Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach (cz. 1)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6107
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 lis 2007, 15:34

MeWa pisze:Tylko trzeba pamiętać, że na razie zakłada się docelową likwidację pętli na pl. Wilsona z uwagi na protesty mieszkańców. Autobusy wylądują na Marymoncie, a może część i na Młocinach na dworcu przesiadkowym?
Nie wiem czy ten Marymont mimo wszystko będzie dobrym punktem przesiadkowym dla np.niewidomych. Co to Huty - to się jeszcze okaże...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2007, 15:34

MeWa pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:szybciej wróciły na Wilsona
Tylko trzeba pamiętać, że na razie zakłada się docelową likwidację pętli na pl. Wilsona z uwagi na protesty mieszkańców. Autobusy wylądują na Marymoncie, a może część i na Młocinach na dworcu przesiadkowym?
Ciekawe kto będzie głośniej protestował: niewidomi i ośrodek w Laskach czy mieszkańcy Placu Wilsona :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36742
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lis 2007, 15:45

A niewidomi to coś mają na Wilsoniaku, czy tylko chodzi o bezposrednią przesiadkę do metra? Bo ta na Hucie będzie, a kiedyś na Marymoncie jej nie było.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14796
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 25 lis 2007, 15:49

Bastian pisze:A niewidomi to coś mają na Wilsoniaku, czy tylko chodzi o bezposrednią przesiadkę do metra? Bo ta na Hucie będzie, a kiedyś na Marymoncie jej nie było.
Ja uważam, że do Metra będzie niewidomym łatwiej się przesiąść na Młocinach...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27483
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 lis 2007, 15:54

A niewidomi to coś mają na Wilsoniaku, czy tylko chodzi o bezposrednią przesiadkę do metra?
Tak, mają - wymierzoną co do kroku przesiadkę. Każda zmiana miejsca tejże powoduje konieczność uczenia się od nowa, na pamięć, całego układu - więc należy je możliwie jak najbardziej ograniczać, co nie znaczy oczywiście całkowicie eliminować.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14796
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 25 lis 2007, 15:58

Fikander pisze:Każda zmiana miejsca tejże powoduje konieczność uczenia się od nowa, na pamięć, całego układu - więc należy je możliwie jak najbardziej ograniczać, co nie znaczy oczywiście całkowicie eliminować.
Dlatego powinno się zgrupować wszystkie linie podmiejskie na Hucie, gdzie mają być ułatwienia niepełnosprawnych. No i wydaje mi się, że na Młocinach będzie bezpieczniejsza przesiadka.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lis 2007, 18:22

No właśnie, moze Młociny będą (wreszcie) zrobione z uwzględnieniem także niewidomych - wypukły ślad na chodniku, wyraźne progi przed schodami, tabliczki informacyjne z brailem?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6107
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 lis 2007, 19:32

inż. Glonojad pisze:No właśnie, moze Młociny będą (wreszcie) zrobione z uwzględnieniem także niewidomych - wypukły ślad na chodniku, wyraźne progi przed schodami, tabliczki informacyjne z brailem?
To by było najlepsze rozwiązanie. I wtedy 708/26 do Huty, tylko coś musi być oczywiście wtedy w zamian na Żeromskiego. Jak jeszcze 701 by pojechało również do Huty to już w ogóle.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 25 lis 2007, 19:35

Piotrek pisze:
inż. Glonojad pisze:No właśnie, moze Młociny będą (wreszcie) zrobione z uwzględnieniem także niewidomych - wypukły ślad na chodniku, wyraźne progi przed schodami, tabliczki informacyjne z brailem?
To by było najlepsze rozwiązanie. I wtedy 708/26 do Huty, tylko coś musi być oczywiście wtedy w zamian na Żeromskiego. Jak jeszcze 701 by pojechało również do Huty to już w ogóle.
Super mocne 110 :D

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 25 lis 2007, 19:59

To wcale nie jest głupi pomysł patrząc na rozbudowę osiedli wzdłuż Arkuszowej. :-k
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27483
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 lis 2007, 20:07

Tylko czy 110 też nie pojedzie do Huty? ;-) Spodziewałbym się jednak, że rolę kręgosłupa komunikacyjnego na Żeromskiego przejmie 114, czy też cokolwiek z niej wyrośnie, jak również jakaś kombinacja 116+195.

Jeśli faktycznie miałoby nie być pętli na Wilsonie, to bardzo-bardzo źle, bowiem zdecydowanie utrudni tworzenie krótkich-silnych dowozówek dla rejonu żoliborskobielańskiego.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lis 2007, 20:13

Będą się musiały przeplatać przez Most Krasińskiego na Bródno, ale tą trasą z kolei będzie jeździł tramwaj...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 25 lis 2007, 20:27

To znaczy, że nie będą się przeplatały i raczej ich nie będzie. :-s
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6107
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 lis 2007, 20:29

Fikander pisze:Tylko czy 110 też nie pojedzie do Huty? ;-)
Wydaje się, że jednak coś z Arkuszowej do Wilsona powinno jechać. Z drugiej strony jest pewien kłopot, bo jeśli mocne 110 obecną trasą, to w sumie dla większości mieszkańców ciągu Arkuszowej i Estrady to wcale nie będzie udogodnienie, bo raczej sporo osób chciałoby częstą dowozówkę do metra, a takimi na pewno nie będą 708/726.

Tak więc sprawa dość trudna, jak to ugryźć moim zdaniem.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lis 2007, 20:59

Colony pisze:To znaczy, że nie będą się przeplatały i raczej ich nie będzie. :-s
Będzie to umiarkowanie sensowne, więc raczej nie - równie dobrze mogą jeździć jednopętlowo, z przejazdem przez Pl. Wilsona jedynie, nieprawdaż?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Zablokowany