[RJ] O rozkładzie jazdy pociągów 2009

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5714
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 24 lut 2009, 21:25

PR Białystok pisze:Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych w Białymstoku informuje, że od dnia 1 marca 2009r. wprowadza zmiany do obowiązującego rozkładu jazdy pociągów regionalnych.
1. W piątki i niedziele będzie kursował pociąg pospieszny „INTER REGIO” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia – Białystok. Pociąg umożliwi tańszy dojazd do stolicy, bowiem na przejazd obowiązywać będzie specjalna taryfa, zgodnie z którą cena biletu normalnego wyniesie 28,00 zł, a ulgowego dla ucznia lub studenta – 17,64 zł. Pociąg będzie wyjeżdżał z Białegostoku o godz. 16:55 i przyjedzie do Warszawy Centralnej na godz. 19:45, a do Zachodniej na godz. 19:49. Natomiast w drogę powrotną wyruszy o godz. 20:05 z Warszawy Zachodniej, a z dworca Centralnego o godz. 20:25 i przyjedzie do Białegostoku na godz. 22:55. Uwaga, pociąg nie będzie kursował 12 kwietnia, tj. w Niedzielę Wielkanocną tylko w poniedziałek 13 kwietnia, a zamiast w piątek 1 maja, będzie kursował 30 kwietnia.
2. Zmieni się czas kursowania pociągu do Szepietowa z Białegostoku: obecnie odjeżdżającego o godz. 16:45, przyjazd do Szepietowa na godz. 17:40, od 1 marca pociąg będzie odjeżdżał o godz. 17:08, przyjazd do Szepietowa na godz. 18:03. W związku z tym, zmienią się także godziny kursowania autobusu Kolejowej Komunikacji Autobusowej z Szepietowa do Czyżewa, tak aby skomunikowanie zostało zachowane.
3. Od 1 marca będzie kursował pociąg bezpośredniej relacji Białystok – Grodno – Białystok. Z Grodna do Białegostoku pociąg będzie przyjeżdżał o godz. 21:32, a z Białegostoku do Grodna wyruszy o godz. 22:22. W pociągach tych będzie funkcjonować specjalna oferta spółki „PKP Przewozy Regionalne” – pn. „SĄSIEDZI”. Według tej oferty za przejazd w relacjach krajowych, np. Białystok – Czarna Białostocka, Sokółka – Kuźnica Białostocka, Kuźnica Białostocka – Białystok będą obowiązywać niższe ceny.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kasach biletowych, punktach informacji oraz pod telefonem nr 194 36.
Więc po 3 miesiącach przerwy pośpieszne PR znowu zagoszczą w Warszawie ;)
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 lut 2009, 21:39

Ciekawe.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 24 lut 2009, 21:41

bohun pisze:a do Zachodniej na godz. 19:49. Natomiast w drogę powrotną wyruszy o godz. 20:05 z Warszawy Zachodniej
To jak widzę jeden obieg? No to ładnie - kopiują wzorce z Kolei Mazowieckich i SKM w Trójmieście. W skrajnej sytuacji obsługa nie zdąrzy się do kibla przejść ;)

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5714
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 24 lut 2009, 21:50

Jeden obieg, ztcp 2xEN57.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 24 lut 2009, 22:20

Tylko cena trochę mało konkurencyjna. W pośpiechu bilet jest za 34 złote - jak iść na wojnę cenową, to jednak tak, jak Słoneczny vs PKP IC...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 24 lut 2009, 23:33

bohun pisze:
PR Białystok pisze:3. Od 1 marca będzie kursował pociąg bezpośredniej relacji Białystok – Grodno – Białystok. Z Grodna do Białegostoku pociąg będzie przyjeżdżał o godz. 21:32, a z Białegostoku do Grodna wyruszy o godz. 22:22. W pociągach tych będzie funkcjonować specjalna oferta spółki „PKP Przewozy Regionalne” – pn. „SĄSIEDZI”. Według tej oferty za przejazd w relacjach krajowych, np. Białystok – Czarna Białostocka, Sokółka – Kuźnica Białostocka, Kuźnica Białostocka – Białystok będą obowiązywać niższe ceny.
o, to brzmi nader interesująco! ktoś może zna już cenę biletu w pełnej relacji lub szczegółowy rozkład?
noidea

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lut 2009, 8:32

bohun pisze:Jeden obieg, ztcp 2xEN57.
No to czekamy na osobówkę Wileniak - Białystok.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 25 lut 2009, 8:39

Glonojad pisze:No to czekamy na osobówkę Wileniak - Białystok.
Już taka była :) Sam nią jechałem, nic specjalnego ;)
Przyspieszony na EN57 to lepszy pomysł.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lut 2009, 12:01

Wiem że była :p

Tak czy siak oszczędzić 6 zł żeby pojechać kiblem zamiast mechpomem...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5714
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 25 lut 2009, 15:35

Glonojad pisze:Tak czy siak oszczędzić 6 zł żeby pojechać kiblem zamiast mechpomem...
Z Centralnej 36 pośpiech kosztuje, więc i 8zł można ozczędzić. Zawsze coś.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 26 lut 2009, 0:04

szkoda że nie jest to skomunikowane z niczym w Białymstoku... niemniej jest to niezła opcja do planowana kółeczka na bilecie turystycznym/karnecie

Awatar użytkownika
Adamq
Posty: 151
Rejestracja: 08 sie 2008, 19:11

Post autor: Adamq » 26 lut 2009, 0:19

rufio198 pisze:
przewoz pisze:...Co do taboru - EN57 pojedynczy zawsze się znajdzie.
Prędzej znajdzie się na Zegrzyka jakiś Niemcobus.
Odstawione są trzy VT627..... 101,105 - uszkodzone VEBASTO oraz 104 w Minsku Maz.
Wstrzymane są naprawy rewizyjne szynobusów VT627 i 628 - brak wykonawcy odsprężynowania zestawu kołowego II stopnia (dziwny termin techniczny), z tego powodu VT mogą zakonczyć swój żywot w tym roku.....

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 lut 2009, 0:37

jasiu pisze:szkoda że nie jest to skomunikowane z niczym w Białymstoku... niemniej jest to niezła opcja do planowana kółeczka na bilecie turystycznym/karnecie
BT/RK nie będą honorowane w tych pociągach.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 26 lut 2009, 0:39

a niedasie znaleźć takich części w Niemczech albo Danii? (MR/MRD to prawie to samo co VT628) Ciekawe, że koleje słoweńskie jakoś radzą sobie z częściami do swoich 711...

[ Dodano: Czw 26 Lut, 2009 00:40 ]
Fikander pisze:BT/RK nie będą honorowane w tych pociągach.
skąd taka informacja?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 lut 2009, 0:50

raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

ODPOWIEDZ