Sieci komórkowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 26 lis 2012, 0:36

Wolfchen pisze:Z T-Mobile do mnie też BOK wydzwania, więc z tym bywa różnie.
Do mnie wydzwaniają średnio raz na kilka miesięcy, nigdy przed 11. Do przeżycia :)
noidea

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 26 lis 2012, 11:10

Co do godzin, to fakt, zwykle między 12 a 16, zaś nigdy przed 10 i po 18 :)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 26 lis 2012, 12:57

BJ pisze:Powód 1: Orange. Wkurwia mnie we wszystkim. Dzwonią o dzikich porach (7.20 rano np.) i próbują wciskać nie wiadomo jakie promocje. Wysyłają multum zbędnych SMSów, a do tego Orange ma zdecydowanie najgorszy zasięg.
Mnie też wkurzały te smsy, ale potem wyłączyłem opcję wysyłania smsów reklamowych, czy jakoś tak. :razz: Co do zasięgu, trudno się nie zgodzić, teraz jestem w Playu i różnica jest ogromna. Przenosząc numer pani w Orange pytała się mnie gdzie przechodzę, a dlaczego itp. Oczywiście próbowała udowodnić mi, że popełniam życiowy błąd i moje życie już nie będzie takie jak kiedyś. Nie uległem, więc na koniec powiedziała, że Play od nowego roku podwyższa stawki i już nie będzie tak kolorowo i sporo osób może odejść.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 26 lis 2012, 13:49

A bo od nowego roku mają się zrównać stawki za tzw. "MTR" - mobile termination rate - międzysieciową opłatę za zakończenie rozmowy w sieci danego operatora - do tej pory Play miał najwyższą stawkę, niemalże dwukrotnie wyższą niż pozostała trójka. Powodowało to oczywiście droższe rozmowy do Play od pozostałych operatorów.
Obecnie stawka ta dla Orange, T-Mobile i Plusa wynosi 12,23 gr, dla Play 17,98. Od 1 stycznia 2013 opłata będzie taka sama dla wszystkich czterech operatorów - 8,26 gr, a od 1 lipca 2013 - 4,29 gr. Play poniesie proporcjonalnie najwyższe koszty tego zrównania, jest więc prawdopodobne, że zechcą sobie to jakoś zrekompensować...

EDIT - PLN mi się wkradły zamiast groszy
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 26 lis 2012, 14:37

radeom pisze:Co do zasięgu, trudno się nie zgodzić, teraz jestem w Playu i różnica jest ogromna.
Bo Play korzysta z BTSów różnych sieci (roaming wewnętrzny).
Paweł_K pisze:Play poniesie proporcjonalnie najwyższe koszty tego zrównania, jest więc prawdopodobne, że zechcą sobie to jakoś zrekompensować...
To więcej, jak pewne :P
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 26 lis 2012, 22:08

E? Znaczy się, że będzie drożej, a nie taniej?

Gdzieś w dyskusji zaginął mój post, a nie wierzę, że nikt nie ma żadnego pakietu danych w Orange :)
Czy tylko mi zniknęła informacja o wykorzystaniu megabajtów w pakiecie internetowym, w Orange?
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 26 lis 2012, 22:12

Michał W. pisze:Znaczy się, że będzie drożej, a nie taniej?
Czemu drożej? Play po prostu przestanie zarabiać na MTR ;) A jak sobie to odbije - nie wiadomo.

Dla dzwoniących z innych sieci będzie taniej.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Łukasz
Posty: 10707
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 lis 2012, 12:00

BJ pisze:Jak pani w Orange usłyszała, że zamierzam się z nimi rozstać, to przełączyła mnie do "specjalistki", która "specjalnie dla mnie" zaproponowała nowego iPhona do kupienia od 28.12. w cenie 700 PLN, abonamencie ~170 PLN i na 2 lata.
Zdziwię was, ale mnie nie przekonała.
W Playu masz za 699 + abonament 109/119 zł z 1GB netem, umowa na 2 lata.
ŁK

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 15 gru 2012, 11:28

A jeszcze trzeba pamiętać, że jabłko jabłku przecież nierówne :)


Zainspirowany jakimś wcześniejszym postem zacząłem się orientować w temacie (umowa z pomarańczowymi kończy mi się za 3 miesiące). Zajrzałem na stronę T-mobile i znalazłem wniosek o przeniesienie numeru, aby takim wnioskiem bardziej zachęcić Orange do złożenia mi jakiejś fajnej propozycji (póki co za staż w sieci proponują mi 50% minut więcej w abonamencie, który nie ma limitu minut :spoko: ). Tylko nie wiem, na ile zostawienie takiego wniosku w salonie T-mobile jest dla mnie obowiązujące i czy mogę to wycofać, czy też po złożeniu wniosku Orange z automatu jest odbierany mój numer i trafia do innego operatora i wtedy nawet jeżeli nie podpiszę z tym operatorem umowy, to tracę swój numer.
Ktoś coś wie?
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 15 gru 2012, 17:09

Do osób obeznanych w smartfonach - jest na rynku jakiś model, który wytrzymuje dłużej niż dzień bez ładowania? Przy średniej intensywności używania...

I drugie pytanie, do mających abonament w Playu - zadowoleni? Na coś trzeba uważać?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 gru 2012, 17:22

JacekM pisze:Do osób obeznanych w smartfonach - jest na rynku jakiś model, który wytrzymuje dłużej niż dzień bez ładowania?
Mój LG P500 żyje bez ładowania 2-3 dni, jeśli ograniczam się do wysyłania SMSów i krótkich rozmów. Przy korzystaniu z nawigacji czy internetu, czas jego życia bez ładowania spada gwałtownie

Co do abonamentów, to generalnie jak przeczytasz umowę i regulaminy tego, co sobie bierzesz w tej umowie, to nie powinno być dodatkowych atrakcji. Sprzedający często przemilczają obostrzenia czy gwiazdki - ale to normalne w większości sieci. Miałem krótką dość umowę, ale skończyła mi się i nie przedłużałem z przyczyn niezależnych od operatora ;)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Mae
(Furniszczur)
Posty: 105
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mae » 15 gru 2012, 17:22

Jest Pentagram Monster. Tu masz jego specyfikacje i zdjęcia. Ale wątpie aby był w jakiejkolwiek polskiej sieci.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 15 gru 2012, 18:11

Michał W. pisze:Tylko nie wiem, na ile zostawienie takiego wniosku w salonie T-mobile jest dla mnie obowiązujące i czy mogę to wycofać, czy też po złożeniu wniosku Orange z automatu jest odbierany mój numer i trafia do innego operatora i wtedy nawet jeżeli nie podpiszę z tym operatorem umowy, to tracę swój numer.
Na pewno tak nie jest, ale dokładnie co i jak dowiedz się w salonie.
Generalnie uciekaj z Orange, jeśli możesz. Do mnie ostatnio zadzwonili o 9.30 w sobotę, a pomijając to, to po prostu mają beznadziejną ofertę.
Przykład. Kolega jest w Orange "od zawsze". 2 lata temu kupił u nich iPhone'a 4. Teraz mu przysługiwała wymiana. Nowego iPhone'a zaproponowali mu za 1500 PLN i żadnych zmian w ofercie. A dodam tylko, że abonamentu niskiego to on nie ma.
JacekM pisze:Do osób obeznanych w smartfonach - jest na rynku jakiś model, który wytrzymuje dłużej niż dzień bez ładowania? Przy średniej intensywności używania...
Wszystko zależy co rozumiesz poprzez "średnią intensywność używania".
Jeśli wykonasz standardowo kilka telefonów dziennie i wyślesz kilka smsów + wejdziesz na 5 min. na Fejsa 2-3 razy dziennie, to i iPhone ci wytrzyma 2 dni spokojnie.
Generalnie jeśli ograniczysz się do telefonów i w miarę nielicznych SMSów (tzn. nie będziesz rozmawiał przez SMSy godzinami), to 2 dni są spokojnie do osiągnięcia na chyba każdym smartfonie.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 15 gru 2012, 19:13

Wolfchen pisze:Co do abonamentów, to generalnie jak przeczytasz umowę i regulaminy tego, co sobie bierzesz w tej umowie, to nie powinno być dodatkowych atrakcji. Sprzedający często przemilczają obostrzenia czy gwiazdki - ale to normalne w większości sieci. Miałem krótką dość umowę, ale skończyła mi się i nie przedłużałem z przyczyn niezależnych od operatora
Nie no, mi bardziej chodzi o doświadczenia związane z siecią - umowę sam sobie mogę przeanalizować i z pewnością to zrobię przy podpisywaniu.
BJ pisze: Kolega jest w Orange "od zawsze". 2 lata temu kupił u nich iPhone'a 4. Teraz mu przysługiwała wymiana. Nowego iPhone'a zaproponowali mu za 1500 PLN i żadnych zmian w ofercie. A dodam tylko, że abonamentu niskiego to on nie ma.
Też zamierzam się wynieść z Orange - zastanawiam się tylko dokąd. Wychodzi w ogóle na to, że operatora najbardziej opłaca zmieniać się co 2 lata...
BJ pisze:Wszystko zależy co rozumiesz poprzez "średnią intensywność używania".

Jeśli wykonasz standardowo kilka telefonów dziennie i wyślesz kilka smsów + wejdziesz na 5 min. na Fejsa 2-3 razy dziennie, to i iPhone ci wytrzyma 2 dni spokojnie.

Generalnie jeśli ograniczysz się do telefonów i w miarę nielicznych SMSów (tzn. nie będziesz rozmawiał przez SMSy godzinami), to 2 dni są spokojnie do osiągnięcia na chyba każdym smartfonie.
Nie no, w mojej definicji średniej intensywności jednak zawiera się trochę więcej korzystania z internetu. Ale nic to, przyzwyczaiłem się już do codziennego ładowania. Pakują tyle tych bajerów do telefonów, a nie potrafią zrobić żeby nie trzeba było tak często ładować... #-o
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 gru 2012, 19:17

JacekM pisze:Ale nic to, przyzwyczaiłem się już do codziennego ładowania. Pakują tyle tych bajerów do telefonów, a nie potrafią zrobić żeby nie trzeba było tak często ładować...
Fakt, kolejnym ulepszeniem powinna być bateria.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ