Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 maja 2012, 21:07

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _roku.html
Obok stacji będzie działać gotowy już garaż przesiadkowy. Pozwolenie na jego użytkowanie ma się uprawomocnić 24 maja. To oznacza, że obiekt, który pierwotnie miał być oddany do użytku wraz ze stacją, będzie praktycznie nieużywany przez półtora roku. ZTM chce teraz udostępnić go mieszkańcom i puścić tu autobus dowożący do stacji PKP Ursus.
He, he. Dowozówka do P&R...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 09 maja 2012, 11:39

Radko pisze:We wniosku do ZTM zaproponowałem:
177: P+R al. Krakowska - ..., Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Kadłubka, Kazimierza Jagiellończyka, Bolesława Krzywoustego, Przejazdowa, Leszka Białego, Kadłubka, Leszczyńskiego, Gierdziejewskiego, Połczyńska - Karolin
194: Ursus Ratusz - Traktorzystów, Wojciechowskiego, Keniga, Orląt Lwowskich, Warszawska, Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Gierdziejewskiego, Połczyńska, Wolska, Fort Wola - cm. Wolski
206: Odolany - ..., al Chróścickiego, Obywatelska, Świerszcza, Traktorzystów, Wojciechowskiego, Keniga, Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Kadłubka, Kazimierza Jagiellończyka, Bolesława Krzywoustego, Przejazdowa, Leszka Białego, Kadłubka, Leszczyńskiego, Gierdziejewskiego, Posag 7 Panien - Zajezdnia Ursus płn.
394 (bądź przedłużenie 197): Nowe Włochy - al. Chróścickiego, Świerszcza, Globusowa, Dźwigowa, Połczyńska, Wolska, Fort Wola - cm. Wolski

Na Gołąbkach nie potrzeba linii co 10 minut, a w zamian 2 linie co 30 minut, czyli średnio co 15. Wydłużenie 177 na Karolin jako linia "sklepowa" będzie miała szczególnie znaczenie zwłaszcza w soboty. 206 zastąpi 394 w Ursusie i 177 na zakładach. 194 główną linią w Ursusie płn.
716 bym zostawił w spokoju, ponieważ sporo ludzi wsiada na PKP Włochy i PKP Ursus, a przez Gierdziejewskiego będzie się musiał trochę cofać.

Nie mamy al. Chróścickiego tylko ul. Chrościckiego :p

Ciekawie wygląda 197 (chociaż korki bolą), 177 widziałbym też na Karolinie ale inną trasą, 206 od pętli Nowe Włochy powinno pojechać już Nowolazurową w kierunku Ursusa.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Radko
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2012, 22:19
Lokalizacja: Mory

Post autor: Radko » 09 maja 2012, 16:16

177 to i ja bym widział na trochę innej trasie, ale niestety coś trzeba puścić na Gołąbki, bo linia co 10 minut (194) nie jest tam potrzebna.
Szczerze powiedziawszy to tę propozycję przemyślałem tak, aby ZTM nie argumentował odmowy "brakiem taboru" i zobaczymy co odpisze :P

Miki996
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2012, 16:41
Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Służewiec

Post autor: Miki996 » 09 maja 2012, 17:31

Radko pisze:177 to i ja bym widział na trochę innej trasie, ale niestety coś trzeba puścić na Gołąbki, bo linia co 10 minut (194) nie jest tam potrzebna.
Szczerze powiedziawszy to tę propozycję przemyślałem tak, aby ZTM nie argumentował odmowy "brakiem taboru" i zobaczymy co odpisze :P
ZTM to ogólnie na wszystkie zmiany tak samo reaguje. Mi 2 lata temu tak samo odpisali, a R-1 pełne wtedy było...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 09 maja 2012, 18:28

Radko pisze:177 to i ja bym widział na trochę innej trasie, ale niestety coś trzeba puścić na Gołąbki, bo linia co 10 minut (194) nie jest tam potrzebna.
Szczerze powiedziawszy to tę propozycję przemyślałem tak, aby ZTM nie argumentował odmowy "brakiem taboru" i zobaczymy co odpisze :P
Na Gołąbki powinna pojechać linia kursująca co 10 minut na trasie PKP Gołąbki - PKP Niedźwiadek - PKP Ursus - Ursus Ratusz.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Radko
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2012, 22:19
Lokalizacja: Mory

Post autor: Radko » 09 maja 2012, 19:07

Fakt, jest potrzebna w relacji PKP Ursus - PKP Niedźwiadek, czyli zaproponowana przeze mnie 194. Natomiast na Gołąbkach wozi on muchy co 10 minut, a częstotliwość co 15 (177 i 206) jest i tak dobra.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 09 maja 2012, 23:00

Każdy prowokator albo szaleniec, który się odważy podnieść rękę za wydłużeniem 197, niech będzie pewien że mu tę rękę to 197 odrąbie. Drzwiami.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
5690
Posty: 729
Rejestracja: 26 sie 2007, 22:44
Lokalizacja: Warszawa/Ursus

Post autor: 5690 » 11 maja 2012, 11:28

Kleszczu pisze:
Radko pisze:177 to i ja bym widział na trochę innej trasie, ale niestety coś trzeba puścić na Gołąbki, bo linia co 10 minut (194) nie jest tam potrzebna.
Szczerze powiedziawszy to tę propozycję przemyślałem tak, aby ZTM nie argumentował odmowy "brakiem taboru" i zobaczymy co odpisze :P
Na Gołąbki powinna pojechać linia kursująca co 10 minut na trasie PKP Gołąbki - PKP Niedźwiadek - PKP Ursus - Ursus Ratusz.

A po co ci do ratusza ??? jak tam nikt prawie nei jedzi masz linie 394 , A jakie połaczenie proponujesz na Bemowo ?
#5690 07.11.1997-10.09.2013

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 maja 2012, 12:06

5690 pisze:
Kleszczu pisze: Na Gołąbki powinna pojechać linia kursująca co 10 minut na trasie PKP Gołąbki - PKP Niedźwiadek - PKP Ursus - Ursus Ratusz.

A po co ci do ratusza ??? jak tam nikt prawie nei jedzi masz linie 394 , A jakie połaczenie proponujesz na Bemowo ?

Znasz jakąś inną pętle blisko PKP Ursus, na której mogłaby zawracać linia obsługująca przystanek PKP Ursus na Traktorzystów :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Fort Radiowo
Posty: 57
Rejestracja: 03 wrz 2011, 22:44
Lokalizacja: Nowe Bemowo
Kontakt:

Post autor: Fort Radiowo » 12 maja 2012, 17:09

Kleszczu pisze:
Radko pisze:We wniosku do ZTM zaproponowałem:
177: P+R al. Krakowska - ..., Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Kadłubka, Kazimierza Jagiellończyka, Bolesława Krzywoustego, Przejazdowa, Leszka Białego, Kadłubka, Leszczyńskiego, Gierdziejewskiego, Połczyńska - Karolin
194: Ursus Ratusz - Traktorzystów, Wojciechowskiego, Keniga, Orląt Lwowskich, Warszawska, Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Gierdziejewskiego, Połczyńska, Wolska, Fort Wola - cm. Wolski
206: Odolany - ..., al Chróścickiego, Obywatelska, Świerszcza, Traktorzystów, Wojciechowskiego, Keniga, Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Kadłubka, Kazimierza Jagiellończyka, Bolesława Krzywoustego, Przejazdowa, Leszka Białego, Kadłubka, Leszczyńskiego, Gierdziejewskiego, Posag 7 Panien - Zajezdnia Ursus płn.
394 (bądź przedłużenie 197): Nowe Włochy - al. Chróścickiego, Świerszcza, Globusowa, Dźwigowa, Połczyńska, Wolska, Fort Wola - cm. Wolski

Na Gołąbkach nie potrzeba linii co 10 minut, a w zamian 2 linie co 30 minut, czyli średnio co 15. Wydłużenie 177 na Karolin jako linia "sklepowa" będzie miała szczególnie znaczenie zwłaszcza w soboty. 206 zastąpi 394 w Ursusie i 177 na zakładach. 194 główną linią w Ursusie płn.
716 bym zostawił w spokoju, ponieważ sporo ludzi wsiada na PKP Włochy i PKP Ursus, a przez Gierdziejewskiego będzie się musiał trochę cofać.

Nie mamy al. Chróścickiego tylko ul. Chrościckiego :p

Ciekawie wygląda 197 (chociaż korki bolą), 177 widziałbym też na Karolinie ale inną trasą, 206 od pętli Nowe Włochy powinno pojechać już Nowolazurową w kierunku Ursusa.
Małe 194 i 206 sie wtedy beda pokrywac na Odcinku wewnatrz osiedla niedzwiadek
Linie: 109, 112, 171, 220, 523

Radko
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2012, 22:19
Lokalizacja: Mory

Post autor: Radko » 08 cze 2012, 22:28

ZTM mi odpowiedziało, że dziękują za propozycje i zostanie ona przeanalizowana w dalszych postępowaniach :)
Niby nic, ale i tak jest lepiej niż było - przynajmniej nie argumentują tego brakiem taboru jak do tej pory notorycznie to robili ;)

Georg
Posty: 6036
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 08 cze 2012, 23:12

To takie stałe zdanie, żebyś się odczepił. Wiele razy to dostawałem jak napisałem w tej samej sprawie więcej niż 3 razy.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 cze 2012, 10:09

Georg pisze:Wiele razy to dostawałem jak napisałem w tej samej sprawie więcej niż 3 razy.
Odpisywałem ci kiedyś na 7 maili naraz... #-o
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 09 cze 2012, 10:55

A mi ZTM już ze dwa miesiące nie odpisuje... Gdyby nie to, że mógłbym narobić przykrości komuś względnie znajomemu, to bym nadał sprawie bardziej administracyjny bieg :roll:
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Georg
Posty: 6036
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 09 cze 2012, 11:44

Bastian pisze:
Georg pisze:Wiele razy to dostawałem jak napisałem w tej samej sprawie więcej niż 3 razy.
Odpisywałem ci kiedyś na 7 maili naraz... #-o
Aż tyle spłodziłem? Przepraszam. Teraz już się poprawiłem i piszę mniej.

ODPOWIEDZ