Strona 4 z 104
: 07 lis 2006, 13:55
autor: pawcio
Dołożenie tych brakujących wam pięciu (czy ile by ich tam było) kursów spowoduje w prostej linii, że zabraknie 5 kursów w innych godzinach. Na przykład o 7:30 z Piaseczna lub o 17:30 z Wilanowskiej. Tu już można się wykazywać dużą dozą fantazji.
Z racjonalnego punktu widzenia, to 50-70% procent porannych wyjazdów oraz niemal wszystkie wieczorne zjazdy z Piaseczna powinny się odbyać na pusto, a nie jako dodatkowe kursy w rozkładzie.
: 07 lis 2006, 15:41
autor: Santos
Tm pisze:jacek pisze:zjazdy PT,linii 710 z Piaseczna ok godziny 8 do Warszawy.
hę?
09/710 odjeżdża z Polkoloru o około 9:45,natomiast 010/710 o około 10:35

I w chwili obecnej sytuacja w 709 w szczycie porannym w kierunku Metra nie jest już taka tragiczna jak kiedys

Autobusy są zapełnione,ale bez przesady nie pękaja w szwach...
: 08 lis 2006, 9:13
autor: Plesim
Po pierwsze MZA to nie instytucja charytatywna. Nie będzie wykonywał kursów za które nie dostanie pieniędzy. Po drugie to ZTM dąży do tego aby wszyscy przewoźnicy działający na jego zlecenie wykonywali tylko pełne kursy. Tak jak obecnie ajenci dojeżdżają na pętle jako PT tak samo może być wkrótce i w MZA. Zwrócie uwagę, że kursów zjazdowych i wyjazdowych w rozkładach ubywa.
: 08 lis 2006, 11:59
autor: mobil one
Plesim pisze:Po pierwsze MZA to instytucja charytatywna. Nie będzie wykonywał kursów za które nie dostanie pieniędzy.
Tak? To wytłumacz mi proszę to że "przebieranki" (na szczęście) nie znikają,ale przybywają.
Czyż według Ciebie nie ma sensu "przebieranka" linii 301

182 na kr:"OKęCIE".
Nie wspomnę już o ostatnich nowych "przebierankach" na liniach praskich.
Więc to raczej nie zanika-a wręcz przeciwnie.I chwała za to!
Dorzucę jeszcze jeden "kamyczek do ogródka"-kiedyś była taka fajna brygada linii 182,która wyjeżdżała z R-1 w kierunku kr: OKęCIE gdzie przebierała się w linię 715.Tego też szkoda...
Można by tę brygadę reaktywować.Frekwencja by była.Mimo wyjazdu o świcie i to w DS.
: 08 lis 2006, 12:02
autor: pawcio
Przebieranki czasami mają sens. Ale tylko czasami. 051/801 ma sens, bo dzięki temu nie ma dziury w rozkładzie 134 koło przerwy śniadaniowej. Natomiast nie mają sensu masowe wyjazdy po trasie do Piaseczna 709. Tam nie potrzeba zgęszczenia kursów.
: 08 lis 2006, 12:08
autor: Bastian
kocur pisze:Ludzie, zrozumcie, że za KAŻDY kilometr przejechany przez autobus KTOŚ musi zapłacić. ZTM ma ograniczone środki, i woli je przeznaczyć na inne kursy, które widocznie są bardziej potrzebne. Można sobie gdybać o różnych rozwiązaniach, ale należy także pamiętać o podstawach ekonomii. Komunizm się skończył (przynajmniej częściowo).
A ja Jacka rozumiem. Bo
formalnie macie rację, ale
faktycznie jest tak, że za te pusty kursy płacimy
my. Zarówno ZTM, jak i MZA są
instytucjami miejskimi i z punktu widzenia podatnika jest wszystko jedno, przez czyją kieszeń te pieniądze przechodzą po drodze. Krótko mówiąc: co z naszych pieniędzy "zaoszczędzi" ZTM, to wyda MZA. Mi wszystko jedno, więc wolałbym móc wsiąść...

: 08 lis 2006, 12:21
autor: pawcio
No nie do końca. Koszty pustokursu są niższe niż wyjazdówki. Jest mniejsza ilość zatrzymań (a więc niższe spalanie paliwa) oraz krótszy czas przejazdu (a więc krótszy czas pracy kierowcy). Czyli już jakieś oszczędności są. A przecież rozwój systemu będzie promował takie rozwiązania.
: 08 lis 2006, 13:40
autor: Aleksander2560
Kiedyś, ok. 4 lat temu, z R-7 Woronicza przecież 804 wyjeżdzało i żjeżdzało jako 03x/182.. Nawet jeśli wyjazd z zakłądu był o 3:45 w DP i 4:00 w DŚ.
: 08 lis 2006, 17:20
autor: Plesim
mobil one pisze:Plesim pisze:Po pierwsze MZA to instytucja charytatywna. Nie będzie wykonywał kursów za które nie dostanie pieniędzy.
Tak? To wytłumacz mi proszę to że "przebieranki" (na szczęście) nie znikają,ale przybywają.
Czyż według Ciebie nie ma sensu "przebieranka" linii 301

182 na kr:"OKęCIE".
Nie wspomnę już o ostatnich nowych "przebierankach" na liniach praskich.
Więc to raczej nie zanika-a wręcz przeciwnie.I chwała za to!
Dorzucę jeszcze jeden "kamyczek do ogródka"-kiedyś była taka fajna brygada linii 182,która wyjeżdżała z R-1 w kierunku kr: OKęCIE gdzie przebierała się w linię 715.Tego też szkoda...
Można by tę brygadę reaktywować.Frekwencja by była.Mimo wyjazdu o świcie i to w DS.
A czy ja napisałem gdzieś, że to według mnie jest prawidłowe. Napisałem co robi ZTM. A te przebieranki to zostały jeszcze głównie ze starych, dobrych czasów.
Oprócz tego Twój cytat z mojej wypowiedzi nijak ma się do Twojej odpowiedzi.
: 08 lis 2006, 17:33
autor: SławekM
Plesim pisze:Po pierwsze MZA to instytucja charytatywna.
Coś tu brakuje

: 08 lis 2006, 17:39
autor: Bastian
solaris8315 pisze:Plesim pisze:Po pierwsze MZA to instytucja charytatywna.
Coś tu brakuje

Po drugie - ktoś już dawno temu to skomentował, a Plesim poprawił swój post

: 08 lis 2006, 18:00
autor: SławekM
Gdzie, bo nie widzę

Chyba chodzi Tobie o inny temat, gdzie było o MPK Krakow w sprawie linii bezplatnej z lotniska do stacji szynobusu lotniczego.
: 08 lis 2006, 18:12
autor: Plesim
Słuszna uwaga. Już porawione. Rzeczywiście solaris8315 ma 100% racji.
: 08 lis 2006, 19:32
autor: Bastian
W takim razie to ja przepraszam. Jeśli to było drugie, identyczne przeklawiaturzenie, to jest to bardzo symptomatyczne, tak swoją drogą...

: 08 lis 2006, 19:38
autor: SławekM
Spoko, nie ma problemu....