Sytuacja na kolei (strajki)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 cze 2007, 0:25

Bastian pisze:
geograf pisze: Widzisz, jest jeden dosyć poważny problem, który został "zakrzyczany" gdy górnicy walczyli płytami chodnikowymi o wcześniejsze emerytury. Mianowicie nikt nie mówi, że nie mogą na takowe przechodzić. Nawet po 10 latach pracy. Pod jednym warunkiem: niech płacą wyższe składki. Obecnie wcześniejsze emerytury im się należą, ale płacą tyle samo co wszyscy. Czy to jest sprawiedliwe?
Równie niesprawiedliwe jak to, że jedni zarabiają lepiej, a inni gorzej. Ja bym raczej starał się myśleć o pragmatyzmie (koszty społeczne, rachunek ekonomiczny itp.), niż o sprawiedliwości pojmowanej jako równość.
No dobrze, tylko co masz z tego pragmatyzmu? Konieczność utrzymywania kopalni i wydobycia na poziomie, który nam nie jest potrzebny. Zamiast racjonalizacji i postępu masz bieżące zaspokajanie potrzeb społecznych...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 05 cze 2007, 0:34

MeWa pisze:No dobrze, tylko co masz z tego pragmatyzmu? Konieczność utrzymywania kopalni i wydobycia na poziomie, który nam nie jest potrzebny. Zamiast racjonalizacji i postępu masz bieżące zaspokajanie potrzeb społecznych...
akurat teraz węgiel jest w cenie.

Powtarzam nie byłbym za emeryturami specjalnymi gdyby nie zrobiono wyłomu- wiesz, myślę, że zatrzymanie pociagów pasażerskich (towarowe mają jeździć, ponieważ zarabiaja pieniądze- o ile nie zastrajkują dyzurni) w srodku sezonu urlopowego może wywołac większy efekt niz te paręset kamieni rzuconych przez górników. Pytanie czy tędy droga? Rząd nie jeździ pociągami...

[ Dodano: 2007-06-05, 00:35 ]
gburek pisze:
MeWa pisze:No dobrze, tylko co masz z tego pragmatyzmu? Konieczność utrzymywania kopalni i wydobycia na poziomie, który nam nie jest potrzebny. Zamiast racjonalizacji i postępu masz bieżące zaspokajanie potrzeb społecznych...
Konieczność utrzymywania zniżek dla studentów?
a właśnie- gdybyś nie zauważył ze swoich słów z grudnia 2006 wycofałem się, więc odstosunkuj sie ode mnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 05 cze 2007, 0:34

MeWa pisze:No dobrze, tylko co masz z tego pragmatyzmu? Konieczność utrzymywania kopalni i wydobycia na poziomie, który nam nie jest potrzebny. Zamiast racjonalizacji i postępu masz bieżące zaspokajanie potrzeb społecznych...
Konieczność utrzymywania zniżek dla studentów?
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 cze 2007, 0:55

Gacek pisze:
MeWa pisze:No dobrze, tylko co masz z tego pragmatyzmu? Konieczność utrzymywania kopalni i wydobycia na poziomie, który nam nie jest potrzebny. Zamiast racjonalizacji i postępu masz bieżące zaspokajanie potrzeb społecznych...
akurat teraz węgiel jest w cenie.
tylko nie wszystkie kopalnie warto utrzymywać.
Gacek pisze:Powtarzam nie byłbym za emeryturami specjalnymi gdyby nie zrobiono wyłomu- wiesz, myślę, że zatrzymanie pociagów pasażerskich (towarowe mają jeździć, ponieważ zarabiaja pieniądze- o ile nie zastrajkują dyzurni) w srodku sezonu urlopowego może wywołac większy efekt niz te paręset kamieni rzuconych przez górników. Pytanie czy tędy droga? Rząd nie jeździ pociągami...
Gacek, tylko dokąd nas to zaprowadzi? Odpowiedz na pytanie - czy my mamy na to pieniądze? Kto za to wszystko zapłaci? My wszyscy. Górnicy spowodowali wyłom, ale warto przede wszystkim pomyśleć nad zmianami przełomowymi.

Natomiast faktycznie system ulg u nas rozbudowane, ale akurat te dla studentów, nie mówię, że w pełnym zakresie, wpisują się w system, w którym promowanie jest wykształcenie, wiedza itp.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

fraktal
Posty: 5483
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 cze 2007, 0:59

Dzisiejsze Wiadomości TVP podały, że rząd chce utrzymania wcześniejszych emerytur m.in. dla maszynistów i innych pracowników odpowiadających za bezpieczeństwo ruchu pociągów. Jednak kolejarze odrzucili propozycję zmian, bo chcą tego przywileju dla wszystkich pracowników kolei - m.in. konduktorów i sprzedających bilety w kasach. Nie wiem, ile w tym prawdy - w każdym razie kolejarze szykują się do strajku.

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 05 cze 2007, 8:47

MeWa pisze:tylko nie wszystkie kopalnie warto utrzymywać.
Ale jest jeszcze coś takiego jak koszt zamknięcia kopalń i ten jest wielokrotnie wyższy od kosztów utrzymywania wydobycia, dlatego proces zamykania kopalń jest bardzo powolny.

Co do zniżek ustawowych dla studentów, to czy warto je likwidować, skoro to z ich pensji (osób z wyższym wykształceniem) w przyszłości będą szły największe składki zusowskie? Jakie są zarobki studentów każdy wie, a przecież państwu powinno zależeć na odpowiednim wykształceniu młodzieży.

Co do emerytur pomostowych, to z moralnego punktu widzenia oczywiście należą się, tylko jak ktoś już zauważył wprowadzenie ich spowoduje załamanie sie systemu emerytalnego w Polsce, które już obecnie, jeszcze bez emerytur pomostowych jest przewidywane przy tym tempie emigracji zarobkowej oraz starzenia się społeczeństwa.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 05 cze 2007, 9:06

MeWa pisze:
Gacek pisze: akurat teraz węgiel jest w cenie.
tylko nie wszystkie kopalnie warto utrzymywać.
Gacek pisze:Powtarzam nie byłbym za emeryturami specjalnymi gdyby nie zrobiono wyłomu- wiesz, myślę, że zatrzymanie pociagów pasażerskich (towarowe mają jeździć, ponieważ zarabiaja pieniądze- o ile nie zastrajkują dyzurni) w srodku sezonu urlopowego może wywołac większy efekt niz te paręset kamieni rzuconych przez górników. Pytanie czy tędy droga? Rząd nie jeździ pociągami...
Gacek, tylko dokąd nas to zaprowadzi? Odpowiedz na pytanie - czy my mamy na to pieniądze? Kto za to wszystko zapłaci? My wszyscy. Górnicy spowodowali wyłom, ale warto przede wszystkim pomyśleć nad zmianami przełomowymi.

Natomiast faktycznie system ulg u nas rozbudowane, ale akurat te dla studentów, nie mówię, że w pełnym zakresie, wpisują się w system, w którym promowanie jest wykształcenie, wiedza itp.
Taaaa-Tylko jakoś nie słyszałem zeby gdziekolwiek były studia bezpłatne(przynajmniej oficjalnie).Proponuje -zeby budżetu nie obiążać -wprowadzić pełnopłatne studia dzienne i polikwidować wszystkie ulgi dla studentów.Mozesz być pewny ze kandydatów na studia nie ubędzie.
Wtedy będę rozumiał Twoje gadanie o obciązaniu budżetu i czy nas na to stać czy nie.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 05 cze 2007, 9:15

Rafał, poczekaj parę lat jak dzieci pójdą do pracy to szybko im się zmieni punkt widzenia...
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 05 cze 2007, 9:23

gburek pisze:Rafał, poczekaj parę lat jak dzieci pójdą do pracy to szybko im się zmieni punkt widzenia...
Wątpię-Te dzieci nie mają pojęcia co to praca i życie.To nie tylko sprzedaż gazetek na imprezach komunikacyjnych-czasami trzeba i łopatą pomachać.Tylko dla nich pewnie taki co łopata macha to cos gorszego.
Pojeździ taki jeden z drugim w kabinie autobusu(tramwaju) u myśli, ze wszystkie rozumie zjadł.
Ten gatunek ludzi nie ma roboty we krwi tylko w du....
Nauczeni ,ze mama z tata papu dadza i marudzą jak im ktoś proponuje robote w przedziale wynagrodzeń 500-1000 zeta.Mimo ze nic tak naprawdę nie potrafia-bo wiedza teoretyczna to jedno,a praktyka drugie.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
5291
Posty: 121
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 5291 » 05 cze 2007, 10:36

R-9 Chełmska pisze:To widać słaby zawodnik jesteś. Znam dobrze jednego pracownika MZA w tym wieku, wybiera się właśnie na emeryturę i jest w stanie zawiązać buty, z życia jest zadowolony, mógłby jeszcze trochę popracować.

A do pracy na zmianę A dojeżdża z Sochaczewa...
też go znam- to mój zmiennik z 519. Urodził się w 1949 i idzie właśnie na WCZEŚNIEJSZĄ emeryturę, bardzo to sobie chwaląc. Właściwie, to odkąd go poznałem rozkoszował się wizją zakończenia pracy we wcześniejszym wieku.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 05 cze 2007, 10:57

Co do zdrowia po zimowych słuzbach -sam miałem przyjemnośc pare razy na EP05 przejechac się w zime po CMK.Po takich jazdach tez nie miałem siły schylić sie buty zawiazać.W przód ciepło-na plecach snieg.I doskonale wiem co Gburek miał na myśli pisząc, ze nie moze się schylić .Mnie też zarzucisz że bronię urażoną męskosć?
R-9 Chełmska pisze bzdury na temat o którym nie ma pojęcia.Jakby sam pojeździł tak z 20 lat z Sochaczewa do Wawy na zmianę A ciekawe co by powiedział.A na razie przewiezie du..... w kabinie u znajomego i jest zadowolony. Moze ten jego znajomy jeździ na autobusach dopiero z rok albo niewiele dłuzej?Jezeli tak to wcale się nie dziwie ze jeszcze to wytrzymuje.Jezeli dłuzej to nich się spyta jak się czuje i czy gościu nie ma tego dosyć.Przypuszczam ,ze zdziwi się szczerą odpowiedzią.
,,Lubie'' jak dzieci się mądrzą-ale jak zaczynaja pracować, popracują, zobaczą jak życie wyglada to nagle im się poglady zmieniaja.

[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2007-06-06, 00:45 ]
Wyciąłem cytaty odnoszące się do usuniętych postów.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 05 cze 2007, 11:22

fraktal pisze:Dzisiejsze Wiadomości TVP podały, że rząd chce utrzymania wcześniejszych emerytur m.in. dla maszynistów i innych pracowników odpowiadających za bezpieczeństwo ruchu pociągów. Jednak kolejarze odrzucili propozycję zmian, bo chcą tego przywileju dla wszystkich pracowników kolei - m.in. konduktorów i sprzedających bilety w kasach. Nie wiem, ile w tym prawdy - w każdym razie kolejarze szykują się do strajku.
Nie wiem jak koledzy rufio i gburek ale u nas było referendum strajkowe.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 cze 2007, 11:32

Ja generalnie chciałbym tylko przypomnieć, że jak komuś się nie podoba kultura głównego moderatora, to może stąd zniknąć sam, a jak głównemu moderatorowi się nie podoba czyjaś kultura, to on może zniknąć stąd tego kogoś, więc ta dyskusja jest bez sensu :D

Nie mam zamiaru rozwodzić się nad całą dyskusją, zarówno w części merytorycznej, jak i tej nieco mniej; śmiesznym wydaje mi się zachowanie człowieka podobno dorosłego, który uwagę licealisty - być może faktycznie nieprzemyślaną i nie do końca stosowną - traktuje jako potężną osobistą potwarz, po czym rozkręca awanturę na gg, wawkomie i ztm.news (przy czym ta ostatnia próba jest silnie nieudolna), wciąż nie wiadomo z jakim celem. Słodkie.

Śmieszna jest też pewna hiperbolizacja, którą tu panowie maszyniści sprytnie próbowali przeprowadzić. Jesteś przeciwny wcześniejszym emeryturom = nie szanujesz cudzej pracy. No litości, bądźmy poważni, bo na razie to wygląda na brak szacunku dla dyskutanów.

Generalnie chciałbym przypomnieć/poinformować, już zupełnie serio, że nie ma obowiązku pisania na wawkomie. Jeśli komukolwiek nie podoba się skrypt phpbb, osoba głównego moderatora bądź któregoś z adminów czy moderatorów, avatar Chruścika czy wiek niektórych uczestników - może zamknąć przeglądarkę, iść na spacer, poskarżyć się na ztm.news, uczynić cokolwiek. Nie możemy przypasować każdemu, bardzo nam przykro.

Miłego dnia.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

fraktal
Posty: 5483
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 cze 2007, 11:49

5291 pisze:Urodził się w 1949 i idzie właśnie na WCZEŚNIEJSZĄ emeryturę, bardzo to sobie chwaląc. Właściwie, to odkąd go poznałem rozkoszował się wizją zakończenia pracy we wcześniejszym wieku.
Może się mylę, ale wydaje mi się, że niektórzy kierowcy idą na wcześniejszą emeryturę, a potem dorabiają sobie, jeżdżąc na 1/4 etatu. Jeśli tak rzeczywiście jest, to powinno być zabronione, bo człowiek po osiągnięciu pewnego wieku nie powinien już pewnych zawodów wykonywać ze względu choćby na bezpieczeństwo pasażerów - w tym przypadku. Jeśli już musi gdzieś dorobić, to niech idzie na inne stanowisko - na przykład dyspozytora (o ile oczywiście będą chcieli go przyjąć). Co do prawa do wcześniejszych emerytur - powinno ono być zachowane, ale tylko dla osób pracujących na konkretnych stanowiskach (np. maszynistów), a nie dla całych grup zawodowych (w tym przypadku kolejarzy).

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 05 cze 2007, 12:09

Gacek pisze:
fraktal pisze:Dzisiejsze Wiadomości TVP podały, że rząd chce utrzymania wcześniejszych emerytur m.in. dla maszynistów i innych pracowników odpowiadających za bezpieczeństwo ruchu pociągów. Jednak kolejarze odrzucili propozycję zmian, bo chcą tego przywileju dla wszystkich pracowników kolei - m.in. konduktorów i sprzedających bilety w kasach. Nie wiem, ile w tym prawdy - w każdym razie kolejarze szykują się do strajku.
Nie wiem jak koledzy rufio i gburek ale u nas było referendum strajkowe.
U Gburka to watpie zeby było-inna firma.A u nas pewnie tez było tylko , ze ja na urlopie byłem.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

ODPOWIEDZ