Tygodniki

Moderator: Szeregowy_Równoległy

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 22 lut 2007, 19:08

Rozumiem, że te wszystkie straszne hiperbolizacje i nagonki, których dopuszcza się Wyborcza, są dużo bardziej szkodliwe od ksenofobii, antysemityzmu?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 lut 2007, 19:19

a czym różni się zarzucanie Polakom złych cech od zarzucania Żydom złych cech?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 22 lut 2007, 21:44

JacekM pisze:nagonki
Na kogo?
Tm pisze:a czym różni się zarzucanie Polakom złych cech od zarzucania Żydom złych cech?
Tym, że w Polsce my jesteśmy gospodarzami.
xxx

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 22 lut 2007, 21:45

Hieronim pisze:Na kogo?
Nie czułeś ironii? ;)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 lut 2007, 21:55

Hieronim pisze:Tym, że w Polsce my jesteśmy gospodarzami.
po pierwsze my czyli kto?
po drugie czy to cokolwiek zmienia w kwestii dopuszczalności obrażania?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 lut 2007, 23:02

Tm pisze:wrogów pokazywała w jak najczarniejszym świetle oskarżając ich o najgorsze publikując paszkwile
teraz to już przejąłeś retorykę PiS-u :D Jak Michalkiewicz publikuje paszkwile to jest ok, prawda :)
TM pisze:przez kilkanaście lat Wyborcza dyktowała powszechnie obowiązująca opinię
czy GW blokowała wejście innych gazet na rynek? Czy był przymus jej czytania?
TM pisze: jakie zasługi?
pamiętaj, że była to pierwsza wolna gazeta, która dodatkowo osiągnęła taki sukces. Liczne inicjowanie i wspieranie akcji. Udział w odkryciu głośnych afer - w tym Rywina, która przecież na pewno nie wyszła na korzyść SLD.
Tm pisze:jak to nie były oczywiste? próba rozliczenia win nie była wtedy oczywista? a może oczywiste było nazwanie Kiszczaka "człowiekiem honoru"?
była o tym dyskusja - były po prostu inne priorytety, jak rozumiem nie popierasz koncepcji Okrągłego Stołu, pewnie chciałbyś nagłych zmian i zajęcia się wpierw szerokozakrojoną zemstą i pozostawieniu gospodarki oraz innych aspektów transformacji na bok.
Tm pisze: cała rzecz w tym, że Michnik nie sprzeciwiał się tylko "ślepemu ukaraniu", on sprzeciwiał się jakiemukolwiek ukaraniu, ba - nawet ujawnieniu!
jego prawo - a Twoje prawo się z nim nie zgadzać. Jest kilka koncpecji ujawnienia teczek. Jak widać, ujawnianie informacji nt osób żyjących nie wychodzi nam na dobre - kończy się na personalnych dramatach. Bo liczy się tylko oskarżenie, błoto zostaje, a już nikt nie ma determinacji, by zająć się indywidualnymi przesłankami i okolicznościami...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 22 lut 2007, 23:23

Jestem czytelnikiem Gazety Wyborczej od wielu lat i znam wszystkie zalety oraz niedomagania tego wydawnictwa. GW była bardzo ważnym wsparciem reform ustrojowych na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, jako pierwsza wyjaśniała Polakom założenia reorientacji polskiej racji stanu, poruszała dogłębnie i wyczerpująco zagadnienia partnerstwa euroatlantyckiego Polski, jak i analizowała sytuacje, których zaistnienie po roku 1989 nie było antycypowane - jak choćby powrót do władzy lewicy postkomunistycznej. Rozumiejąc historyczną rolę Lecha Wałęsy, piętnowała jego postawy antydemokratyczne (ja uważam osobiście Wałęsę za spontanicznego, szczerego antydemokratę, któremu historia jednak napisała inny scenariusz), była i nadal jest najbardziej opiniotwórczym dziennikiem w Europie Środkowo - Wschodniej. Lubię alegoryczno - historyczną publicystykę Michnika, jego samego zaś ze wszystkimi jego kontrowersjami, uważam za człowieka wybitnego, któremu nie mogą dorównać żadni nieudani pisarze, którzy polemizują w nim w nieeleganckim stylu, w książkach o nieelaganckich tytułach i nieeleganckich okładkach.

Ale miała też wady. GW utworzyła nieco zesnobowany lewicujący salon intelektualistów, którzy patrzyli na adwersarzy z wyższością. Jej publicyści wykazali się niezbyt chlubną rolą w dyskursie nt. wojny w Iraku, podając argumenty sprzeczne zarówno z wykładnią prawa międzynarodowego, jak i możliwościami gry Polski na geopolitycznej szachownicy. Akcentowała etos solidarnościowy, sama zapominając, że była podmiotem w politycznej wojnie na górze po roku 1989.

Jestem wiernym czytelnikiem Gazety, ale mam świadomość, że część (bo na pewno nie ten, że Gazeta jest forpocztą kapepowską) zarzutów wobec niej jest być może zasadna.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2007, 23:45

Bardzo mądry post, podpisuję się obydwiema rękami :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 lut 2007, 0:01

nie wiedziałem, że umiesz pisać lewą ręką :>
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 23 lut 2007, 1:40

MeWa pisze:nie wiedziałem, że umiesz pisać lewą ręką
Skompatybilizowałoby się ze mną w pełni. Ja nie umiem pisać prawą ;-)
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 9:58

MeWa pisze:teraz to już przejąłeś retorykę PiS-u :D Jak Michalkiewicz publikuje paszkwile to jest ok, prawda :)
to teraz mi pokaż, w którym miejscu pisałem cokolwiek o Michalkiewiczu - czekam na link lub cytat
MeWa pisze:czy GW blokowała wejście innych gazet na rynek? Czy był przymus jej czytania?
nie, ale nawet jeśli ktoś nie czytał to i tak co chwila spotykał się z opiniami propagowanymi przez Wyborczą, w innych mediach, od innych ludzi, wreszcie Michnik dzieki swoim koneksjom z wieloma członkami PZPR miał duzy wpływ na kolesiowską politykę
MeWa pisze:pamiętaj, że była to pierwsza wolna gazeta, która dodatkowo osiągnęła taki sukces.
osiągnęła sukces, bo była jedyna
zresztą w soich początkach rzeczywiście dawała nadziejęna propagowanie głosu wolności, lecz z czasem sprzeniewierzyła solidarnościowe ideały
MeWa pisze:Udział w odkryciu głośnych afer - w tym Rywina, która przecież na pewno nie wyszła na korzyść SLD.
no i sobie strzeliłeś w kolano
Afera Rywina ujawniła całe kolesiostwo Michnika - picie z Kwaśniewskim, Urbanem i reszta hołoty. Sam fakt, że ujawnił taśmy pół roku po fakcie tez o czymś świadczy, zresztą jak później Gudzowaty ujawnił nagranie z Michnikiem to już Wyborcza się oburzała, że jak tak mozna kogoś podsłuchiwać.
MeWa pisze:były po prostu inne priorytety,
no własnie priorytetem stało się oszczędzenie nowych kolegów Michnika
MeWa pisze:pewnie chciałbyś nagłych zmian i zajęcia się wpierw szerokozakrojoną zemstą i pozostawieniu gospodarki oraz innych aspektów transformacji na bok.
Mewa - zajrzyj sobie do słownika i sprawdź co znaczy słowo zemsta, a co sprawiedliwość
Uzywasz zreszta ulubionego argumentu michnikowszczyzny, że rozliczenia zahamowałyby gospodarkę. Otóż nie! w tych wszystkich spółkach i spółeczkach Skarbu Państwa siedzieli aparatczycy i SBcy - jakby w latach 90-tych ich wszystkich wykurzyć, to nie byłoby takich afer jak FOZZ.
MeWa pisze:Jest kilka koncpecji ujawnienia teczek.
ale szczęśliwie już nikt ich nie "zapięczetuje na 50 lat" jak chciał Michnik
MeWa pisze:ujawnianie informacji nt osób żyjących nie wychodzi nam na dobre - kończy się na personalnych dramatach.
personalnych dramatach kapusiów - mi ich nie szkoda, zdradzali przyjaciół to kara się należy
MeWa pisze:Bo liczy się tylko oskarżenie, błoto zostaje, a już nikt nie ma determinacji, by zająć się indywidualnymi przesłankami i okolicznościami...
podziekuj Michnikowi - gdybyśmy mieli za sobą porządną lustrację to ujawnionyby agentów i TW w zorganizowany sposób, tak że wiadomo byłoby, że są dowody. Tymczasem p[rzez brak lustracji materiały i tak wyciekały bocznymi dorgami, ale nikt nie wiedział co i jak.

[ Dodano: 2007-02-23, 10:12 ]
[quote="Bastian w "Nowy komisarz zaczyna rządy""]byśmy się stali pośmiewiskiem kontynentu?[/quote]
i to jest to o czym pisałem, Wyborcza prezentowała taki własnie wizerunek - pośmiewiska, tymczasem inne kraje maja własne kłopoty i nie tracą czasu na zajmowanie się jakąśtam Polską
Jesteśmy średnim europejskim krajem i naprawdę nie mamy czego się wstydzić.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 lut 2007, 10:19

Tm pisze:teraz mi pokaż, w którym miejscu pisałem cokolwiek o Michalkiewiczu - czekam na link lub cytat
A ty pokaż cytat, w którym MeWa napisał, że ty pisałeś cokolwiek o Michalkiewiczu. A jak nie dasz rady, to się od niego odczep.
Tm pisze:Jesteśmy średnim europejskim krajem i naprawdę nie mamy czego się wstydzić.
Co do pierwszego - zgoda. Nawet bym to nazwał strefą górną stanów średnich :]

Co do drugiego - jakżeś ślepy, to i nie masz czego...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 10:27

Bastian pisze:A ty pokaż cytat, w którym MeWa napisał, że ty pisałeś cokolwiek o Michalkiewiczu. A jak nie dasz rady, to się od niego odczep.
twierdzisz, że Mewa bierze swoje sugestie z powietrza?
Bastian pisze:Co do drugiego - jakżeś ślepy, to i nie masz czego...
naprawdę współczuję, to chyba straszne żyć w takim pośmiewisku Europy, pawiu narodów i papudze, co?
na pierwszej stronie Wyborczej powinny się znaleźć informacje, że "Czytanie może powodować wzrost ciśnienia, choroby serca i nerwowe"
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 lut 2007, 10:48

Tm pisze:Mewa bierze swoje sugestie z powietrza?
Sądzę, że MeWa bierze swoje sugestie raczej z głowy. Podobnie, jak ja. Boję się myśleć, skąd ty bierzesz swoje... :roll:
Tm pisze:to chyba straszne żyć w takim pośmiewisku Europy, pawiu narodów i papudze, co?
Coraz straszniejsze w każdym bądź razie. Bo śmiać odechciało mi się już dawno.
Tm pisze:na pierwszej stronie Wyborczej powinny się znaleźć informacje, że "Czytanie może powodować wzrost ciśnienia, choroby serca i nerwowe"
Dlaczego Wyborczej? To samo powinno być na każdej gazecie, pod obrazem każdej stacji telewizyjnej itp. To rzeczywistość jest nędzna, a nie fakt jej przedstawiania.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 10:58

Bastian pisze:Dlaczego Wyborczej? To samo powinno być na każdej gazecie, pod obrazem każdej stacji telewizyjnej itp. To rzeczywistość jest nędzna, a nie fakt jej przedstawiania.
Oj, naprawdę Wyborcza Cię zaślepiła, jakoś w zachodnie gazety jakoś pisza o Polsce róznie - za jedno chwalą, za drugie ganią - normalnie. Natomiast Wyborcza jak juz zamieszcza informacje o jakims artykule(tak jak ostatnio z Economist") to pisze tylko o negatywnych sprawach.
Bastian pisze:Boję się myśleć, skąd ty bierzesz swoje... :roll:
ja po prostu używam własnego rozumu, a nie wierze w każde słowo, które wyczytuję w gazecie(jakakolwiek by ona nie była)
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ