KM a SKM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 kwie 2007, 11:09

Bastian pisze:Argumentem na rzecz KM ma być to, że można w nich bezkarnie łamać przepisy bezpieczeństwa (drzwi) oraz porządkowe (zakaz palenia i spożywania alkoholu), podczas gdy w SKM się nie da?
Niestety dla wielu pasażerów możliwość łamania przepisów jest zaletą. Słyszałem że kiedyś w EZT były przedziały dla palących. Wtedy człowiek niepalący po prostu omijał ten przedział z daleka. Lecz skoro takiego przedziału nie ma to nieoficjalną palarnią został przedział bagażowy. A co do piwa to ilu MK czasem nie lubi sobie wypić podczas podróży? A co do otwierania drzwi to przecież nikt nie robi tego zimą. Jak ktoś wypadnie to tylko ze swojej winy

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 14 kwie 2007, 11:49

Postęp generalnie idzie w takim kierunku że niedługo będzie można palić tylko u siebie na posesji 8-[ Chyba w USA gdzieś już tak jest. A że Władek i Mietek lubią sobie walnąć piwko jak wracają z roboty na wiochę po 15 wysłużonym EN-57? Co zrobić, kierownik ich przecież nie wyrzuci, a kary powinny się sypać.

Co do zakazu picia....nadmiar powoduje agresję, pamiętacie tekst Kazika? "Kiedyś budzi mnie konduktor w pociągu nieczystym, pan idzie bo kolega pański szarpie maszynistę :D "
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 kwie 2007, 11:50

Premo pisze:A co do otwierania drzwi to przecież nikt nie robi tego zimą. Jak ktoś wypadnie to tylko ze swojej winy
#-o ](*,) [-o<
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Rybiszcze
(Fischlein)
Posty: 146
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Rybiszcze » 14 kwie 2007, 12:08

Premo pisze:A co do piwa to ilu MK czasem nie lubi sobie wypić podczas podróży?
Ja nie piję alkoholu w żadnym środku komunikacji i nigdy mi to do głowy nie przyszło.
Popadnę w taki sam absurd jak Ty (żeby nie było, że autentycznie mam zamiar tak robić):
A pijących i palących, to ja bym za te otwarte drzwi, które tak zachwalasz. Sami sobie są winni. ](*,)
Nie ma mnie...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 kwie 2007, 12:46

Prawdą jest że picie alkoholu, palenie papierosów, otwieranie drzwi to łamanie przepisów. Mnie osobiście to nie przeszkadza. W 14WE te problemy zostały rozwiązanie. Przedziału Buisness Class nie ma, a drzwi otworzyć się nie da. Ale przecież można do takiego przedziału nie wsiadać. Jeśli jest się z rowerem lub bagażem to kierownik ma OBOWIĄZEK wpuścić pasażera do służbowego.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 14 kwie 2007, 13:54

ja tam nie wyobrażam sobie wieszania roweru w EN-57 na jakimś haku itp. Zawsze wsiadałem do służbowego tylko na końcu składu. I opierałem rower o ścianę, leciał albo nie, bywa, takie uroki polskiej kolei 8-[ Zresztą rowerów często było tam więcej niż trzy, do tego jeszcze tytułowy Mietek i Wacek wracający z roboty więc oczywiście wszystko zalane i zadymione.

Trzymanie roweru w przejściu przy drzwiach mnie wkurzało bo trzeba było w zależności od stacji przerzucać rower na drugie drzwi. Akurat problemu z drzwiami otwartymi nigdy nie miałem, lubelskie EN-57 rzadko mają takie problemy.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 kwie 2007, 16:47

Karol pisze:ja tam nie wyobrażam sobie wieszania roweru w EN-57 na jakimś haku itp.
A to w EN-57 są jakieś haki? :-k Bo ja pisałem o hakach w 14WE, które są w porządku moim zdaniem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 kwie 2007, 16:58

Bastian pisze:które są w porządku moim zdaniem.
Są w porządku jeśli rower który chcesz zawiesić to kolarzówka. A co do EN57 to każda jednostka po NR i NG w KM ma zamontowane wieszaki w buisness klasie. Chociaż na stojakach z modern AD.2005 też nie da się zawiesić roweru z grubszymi oponami. Lecz ten problem został naprawiony

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 14 kwie 2007, 17:00

Premo pisze:Chociaż na stojakach z modern AD.2005 też nie da się zawiesić roweru z grubszymi oponami. Lecz ten problem został naprawiony
O tym właśnie chciałem napisać. Na stojaku w SKM nie mieści się mój rower...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 kwie 2007, 18:46

Premo pisze:Brak przedziału bagażowego
SKM to nie prowincjonalny przewoźnik wycieczkowy, a operator miejski
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 kwie 2007, 18:49

MeWa pisze:SKM to nie prowincjonalny przewoźnik wycieczkowy, a operator miejski
Miejski aż do bólu. Przecież miejscy pasażerowie nie mają bagażu, nie śmiecą, i potrafią wstrzymywać potrzeby fizjologiczne

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 14 kwie 2007, 18:52

Mimo ze za SKM nie przepadam i mam swój pogląd na sens istnienia tej firmy ,to jednak panowie cos napisze na na jej obrone.
W pracy stykam sie praktycznie codziennie z pociagami SKM-naprawdę nie widziałęm ,żeby rowery tzw.,,górale'' nie mieściły się w stojakach rowerowych montowanych w 14WE.Szczególnie dobrze to było widać jak SKM jeździła do Falenicy.
Naprawdę -nie widziałęm ,żeby jakiś rower nie mógł się zmieścić w stojak.A na tej trasie rózne typy rowerów jeździły-od kolarzówek(na cienkich kołach) po terenowe(uczestnicy MTB MazoviaTour).I z tego co wiem nikt nie skarżył sie na to że mu felgi rysuje stojak.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 kwie 2007, 18:58

To zależy od opony. Ja mam opony dość grube. Gdyby nie półka bagażowa to problemu by nie było

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 kwie 2007, 19:01

Premo pisze:
MeWa pisze:SKM to nie prowincjonalny przewoźnik wycieczkowy, a operator miejski
Miejski aż do bólu. Przecież miejscy pasażerowie nie mają bagażu, nie śmiecą, i potrafią wstrzymywać potrzeby fizjologiczne
taki jest standard komunikacji miejskiej, gdzie podróże są krótsze. Toalet, przedziałów bagażowych i półek nie masz w tramwajach, autobusach czy pociągach metra.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 kwie 2007, 19:03

MeWa pisze:taki jest standard komunikacji miejskiej
A nawet gdy taka toaleta jest to trzeba ją zamknąć. Bo miejscy pasażerowie nie mają prawa z niej korzystać

ODPOWIEDZ