Strona 4 z 22

: 30 paź 2007, 22:21
autor: Paweł_K
Ja natomiast wykupiłem na 3.83 i na 3.84 nie musiałem kupować nowego kodu.

: 03 lis 2007, 6:51
autor: ja0306
Sadek pisze:
ja0306 pisze:gdzie można ściągnąć działający program BAHN
http://inlog.pl/bahn/
Najnowsza wersja , oraz spolszczenie. Niestety po chyba 92 dniach trzeba wykupić licencje. Osoba prawadząca w/w stronę pomaga w przekazaniu kasy autorowi programu (do Niemiec).
A tu masz forum gdzie można podzielić się swoimi problemami i uwagami na temat programu:
http://www.tram-silesia.pl/forum/viewforum.php?f=9
Ściąganie nic nie daje, są tylko białe pliki z folderami w tle.
Nie wiem gdzie kupic to coś na żywo?

: 03 lis 2007, 7:25
autor: Sadek
ja0306 pisze:Ściąganie nic nie daje, są tylko białe pliki z folderami w tle.
Nie wiem gdzie kupic to coś na żywo?
Dla pewności przed chwilą ściągnąłem i wszystko jest o`key.
Kolejność ruchów ściągania:
Download > Wersje Instalacyjne > ściągnij plik o nazwie "b384r1en.php" (instalka po angielsku)
i odrazu ściągnij plik:
Download > Polskie wersje językowe > b384r1pl.zip (co robić z zipem chyba nie muszę Ci mówić)
Instalujesz wersję angielską , a potem zmieniasz nazwę w rozpakowanym pliku polskim z "b384r1pl.Ing" na "bahn.Ing" i przenosisz go do pliku gdzie zainstalowałeś wersję angielska. Podmieniasz pliki i masz grę po polsku.
Jeżeli masz jakieś problemy , zarejestruj się na forum BAHN-a i tam Ci ze wszystkim pomogą. Tam też można się dowiedzieć w jaki sposób wykupić na program licencje , aby jak to określiłeś mieć ją "na żywo" na stałe.

: 31 gru 2007, 10:23
autor: Paweł_K
Czy ktoś z was pamięta Transport Tycoon Deluxe ? Otóż ostatnio natrafiłem na nową wersję tej gry, działającą pod Windows, nosi nazwę OpenTTD (Chris Sawyer, twórca TTD, udostępnił fanom kod i tak powstały nowe, świetne modyfikacje). W porównaniu z oryginalnym TTD jest sporo udogodnień (choćby budowanie "waypointów" na torach kolejowch tak, by skład jeździł tak jak my chcemy), możliwość budowy tramwajów, alternatywne grafiki wyglądu miast (nowe budynki), możliwość zbudowania stacji kolejowej 9x9 lub większej, dużo "inteligentniejsze" semafory, max. 5000 pociągów (!!), dodatki typu prawdziwe pojazdy (oczywiście Ik 260/280 included ;) ), nowe rodzaje fabryk, słowem - wszytko to, co irytowało w TTD zostało usunięte i efekt taki, że znów zarywam nocki przy tej grze :D Więcej informacji można znaleźć tutaj

: 31 gru 2007, 10:35
autor: Glonojad
Open powstał na fali TTDPatch, którego autorzy nie mogli części rzeczy zrobić ze względu na ograniczenia w samym TTD...

: 31 gru 2007, 11:30
autor: TGM
Ja tam w tych semaforach w ogóle się połapać nie mogę :oops: .

: 31 gru 2007, 12:38
autor: Dantte
Ja ciągle grałem w TTD rok temu - ale bez żadnych udogodnień. Z 3 miesiące siedziałem nad tym, żeby zrobić mapę Polski i wygrać na poziomie President ( :| ). Zrobiłem za to jeden błąd - może kluczowy... Nie zrobiłem pociągu TLK z Zakopanego do Gdyni :co jest: Jest jeszcze Locomotion, ale trzeba kupić, w internecie jest mało a w sklepach niedostępne... :/

: 31 gru 2007, 13:48
autor: Paweł_K
TGM pisze:Ja tam w tych semaforach w ogóle się połapać nie mogę :oops: .
Tutaj masz dokładny opis co i jak - te z żółtym poziomym prostokątem to semafory wjazdowe - stawiasz przed rozjazdami na perony stacji. Te z białym pionowym to wyjazdowe, je stawiasz bezpośrednio przed/za peronami - taki układ gwarantuje, że gdy wszystkie perony stacji są zajęte, wjazdowy semafor wyświetli czerwone światło i pociąg nie będzie próbował wjechać na stację w całości zajętą

: 31 gru 2007, 14:29
autor: fik
Dantte pisze:Jest jeszcze Locomotion, ale trzeba kupić
Nie warto. Jedyna fajna rzecz to wąskotorówki ;-)

: 31 gru 2007, 15:00
autor: Paweł_K
Fikander pisze:
Dantte pisze:Jest jeszcze Locomotion, ale trzeba kupić
Nie warto. Jedyna fajna rzecz to wąskotorówki ;-)
To już chyba lepiej TRS (Trainz Railroad Simulator), tyle że wymagania sprzętowe spore - jak sobie ulepszę kompa to zakupuję wersję 2006 i robię dalej mapę, którą zacząłem w 2004 (mam nadzieję że 2006 jest kompatybilna z 2004)

: 31 gru 2007, 15:05
autor: fik
[flame]MSTS jest lepszy od TRSa[/flame]

: 31 gru 2007, 15:15
autor: TGM
Te podstawy z semaforami to rozumiem... Ale jakieś bardziej skomplikowane chciałem robić magistrale i mi nie wychodziło... Zwłaszcza chyba z odcinkami jednotorowymi jak kilka składów po nich jeździło.

Locomotion wkurzające, bo jak się w tramwaje inwestowało, to misto błyskawicznie do gigantycznych rozmiarów się rozbudowywało.

: 31 gru 2007, 15:39
autor: Paweł_K
TGM pisze:Te podstawy z semaforami to rozumiem... Ale jakieś bardziej skomplikowane chciałem robić magistrale i mi nie wychodziło... Zwłaszcza chyba z odcinkami jednotorowymi jak kilka składów po nich jeździło.
To też nic skomplikowanego - właśnie po to są te semafory, żeby je stosować na odcinkach jednotorowych - albo stawiasz tylko po parze semaforów na końcach, albo mijanki robisz ;)

: 31 gru 2007, 16:03
autor: fik
A tak przy okazji OpenTTD, trzeba by się na jakiegoś multiplaya wawkomowego może kiedyś ustawić ;-)

: 31 gru 2007, 17:52
autor: Dantte
Fikander pisze:Nie warto. Jedyna fajna rzecz to wąskotorówki ;-)
Ściągnąłem właśnie demo... Mocno okrojone, ale jednak do niczego...
Paweł_K pisze:To też nic skomplikowanego - właśnie po to są te semafory, żeby je stosować na odcinkach jednotorowych - albo stawiasz tylko po parze semaforów na końcach, albo mijanki robisz ;)
Najzabawniejsze w tej grze jest jak to robi komputer - na mijance nie mieści się pociąg, tył wystaje za semafor i już ma straty, bo stoją w miejscu :D
Fikander pisze:A tak przy okazji OpenTTD, trzeba by się na jakiegoś multiplaya wawkomowego może kiedyś ustawić ;-)
Ja chętnie.