Służewiec i jego problemy

Moderator: Wiliam

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 09 sty 2008, 15:25

Fikander pisze: (no bo chyba nie mówisz o tym przy Wilanowskiej, jechać z dworca Płd na Służewiec przez Woronicza :rotfl:)
Dojazd 3xx z M.Wilanowska do Konstruktorskiej zajmie do 12 min. a do Wołoskiej jeszcze mniej.

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 09 sty 2008, 15:38

dzidek pisze:
groov pisze:Prosiłbym o komentarze do projektu 182 i 3xx. Niby wiadukty są z tym powiązane, ale trochę dyskusja odbiegła od tematu.

Czyli:

182 :arrow: OKĘCIE - po trasie 301 - Most Łazienkowski - po trasie 182 - OS OSTROBRAMSKA

3xx :arrow: BOKSERSKA - Bokserska - Postępu - Konstruktorska - Racjonalizacji - Woronicza - Puławska - <M> WILANOWSKA

141 :arrow: Likwidacja trasy wariantowej
3xx :arrow: BOKSERSKA - Bokserska - Postępu - Konstruktorska - Racjonalizacji - Woronicza - Niepodległości- <M> WILANOWSKA ;)

Jedyny istotny minus to pokrycie się części trasy 141 z 182 a poza tym same plusy o których wspomniałem kilka postów wyżej :P
A dlaczego chcecie uwalić połączenie realizowane przez 182 na odcinku 17 Stycznia - Postępu i na TŁ i wywalić całość w DS? (nie mówiąc już o al. Niepodległości od Woronicza do Odyńca, bo tam jest jakże luźne metro)

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 09 sty 2008, 15:55

Z 17 Stycznia jest rzut beretem do Sasanek gdzie jest więcej autobusów. Poza tym jadąc z Okęcia obecną trasą 301 jest szybciej niż 182 (liczę rozkładowy czas przelotu) na Trasę Łazienkowską (Torwar). Do tego dochodzą korki na Marynarskiej. Na TŁ jest jeszcze 188 z ŻiW. Wyrzucając 182 z Marynarskiej pozbywamy się jednej słabo wykorzystywanej linii obsługiwanej taborem wielkopojemnym stojącej w gigantycznych korkach.

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 09 sty 2008, 16:13

michael112 pisze:A dlaczego chcecie uwalić połączenie realizowane przez 182 na odcinku 17 Stycznia - Postępu i na TŁ i wywalić całość w DS? (nie mówiąc już o al. Niepodległości od Woronicza do Odyńca, bo tam jest jakże luźne metro)
Uważasz, że z 17 stycznia do przystanku STOLBUD to tłumy jeżdzą?

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 09 sty 2008, 16:41

dzidek pisze:Z 17 Stycznia jest rzut beretem do Sasanek gdzie jest więcej autobusów. Poza tym jadąc z Okęcia obecną trasą 301 jest szybciej niż 182 (liczę rozkładowy czas przelotu) na Trasę Łazienkowską (Torwar). Do tego dochodzą korki na Marynarskiej. Na TŁ jest jeszcze 188 z ŻiW. Wyrzucając 182 z Marynarskiej pozbywamy się jednej słabo wykorzystywanej linii obsługiwanej taborem wielkopojemnym stojącej w gigantycznych korkach.
Dokładniej to mi chodziło o odcinek od skrzyżowania al. Krakowskiej z 17 Stycznia.

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 09 sty 2008, 16:45

Z przystanku Radarowa mamy 301 na Torwar i 189 do ŻiW gdzie przesiadamy się w 188. Poza tym mamy tramwaje , które dowiozą nas do Wawelskiej i tam spory wybór linii do TŁ. Wszystkie te opcje będą lepsze od jazdy 182 przez Marynarską. Od 17 Stycznia do Hynka przez Radarową nie jest daleko. Często z buta maszerowałem między tymi ulicami. Poza tym jest tam wyjątkowo niewiele domów (chyba żadnego bloku) więc zapotrzebowanie na autobus jest niewielkie.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 sty 2008, 10:55

pawcio pisze:w momencie, gdy 504 znajdzie sie na lotnisku i nowym wiadukcie nad torami linii radomskiej
Jak już pisałem, raczej nie znajdzie się. Zabiłoby to tranzyt.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 sty 2008, 12:31

cieszy mnie ta informacja. :D
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Lipa
Posty: 1487
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 14 sty 2008, 13:23

Bastian pisze:
pawcio pisze:w momencie, gdy 504 znajdzie sie na lotnisku i nowym wiadukcie nad torami linii radomskiej
Jak już pisałem, raczej nie znajdzie się. Zabiłoby to tranzyt.
Skoro się nie znajdzie, to dlaczego tak ułożono nowy rozkład 136, ze w DS zestadził się z 504 na odcinku Gotarda-Banacha Szpital i to w obydwie strony. Stało się tak, ponieważ skoordynowano te dwie linie na przystanku przy Centrum Onkologii pomimo, że na Ursynowie mają tylko 3 wspólne przystanki. Podczas gdy na odcinku gdzie mają 8 wspólnych przystanków jadą jeden za drugim. Widziałem na forum nawet opinię, że ta ursynowska koordynacja podobno jest ważniejsza!? Ja jednak uważam, że jeżeli 504 ma zostać to ważniejsza jest koordynacja mokotowsko-ochocka i powinna być zrobiona np. wg przystanku Sasanki lub Taśmowa.

Flash8222
Posty: 7269
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 14 sty 2008, 14:08

pawcio pisze:cieszy mnie ta informacja. :D
Za to pojawi się linia która jest obsługiwana U10 :P A co do 504 to niewyobrażałem sobie by ta linia dwa razy lotnisko w każdym kierunku :P

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 14 sty 2008, 14:16

Flash8222 pisze:Za to pojawi się linia która jest obsługiwana U10
Masz na myśli 177 ? ;-)

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 14 sty 2008, 14:57

Krzysiek pisze:
Flash8222 pisze:Za to pojawi się linia która jest obsługiwana U10
Masz na myśli 177 ? ;-)
Prędzej Z-5 > 192.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 sty 2008, 15:08

Ani to, ani to. Na razie jest tak, że najpierw otwierają przejazd Kłobucka - Poleczki, a dopiero później wiadukt, więc zmiany rozłożą się na dwa etapy.

A co do 504: tu jest problem, że szkoda tranzytu w DP, ale z kolei w DŚ trochę podobno pustawe. Ech, może trzeba było przekierować 436 na DWC i wzmocnić 175 w DS. Tylko znowu problem z Krakowskim... :neutral:

A 192 to już zarezerwowane jest :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Lipa
Posty: 1487
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 14 sty 2008, 15:21

Bastian pisze:A 192 to już zarezerwowane jest
A na jaką trasę, jeśli możesz zdradzić?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 sty 2008, 15:36

To nie niespodzianka, bo trasa jest planowana i ogłaszana od dawien dawna. Dowozówka z Wilanowskiej na Kabaty po trasie 504/505. Kiedyś miało to być 114, teraz się zwolniło 192... :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ