Sezon rowerowy'08

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Jak często używasz roweru?

Codziennie
9
13%
Parę razy w tygodniu
20
29%
Nigdy
28
41%
Nigdy
12
17%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 17 kwie 2008, 21:07

ja idąc po chodniku mam ochotę takiemu coś wsadzić między szprychy, a jadąc samochodem to już nie powiem :-$

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 17 kwie 2008, 21:33

Na chodnik czasem trzeba wjechać, jak na ulicy korek i nie da się przecisnąć :P

kozioł

Post autor: kozioł » 17 kwie 2008, 22:35

Zrezygnowałem z jazdy po ruchliwych ulicach, szczególnie po przejechaniu paru metrów przy Stadionie Wałem Miedzeszyńskim, :neutral:

Kraj

Pedały od miasta


Magistraty kilku miast w Polsce chcą kupić publiczne rowery.


Warszawa negocjuje zakup sześciu–ośmiu tysięcy rowerów, które jeszcze w tym roku będzie można wziąć ze stojaków, a po wykorzystaniu zostawić w najbliższym stojaku. Za wypożyczenie będzie można zapłacić kartą miejską, ale jeszcze nie wiadomo ile. Do wprowadzenia rowerów publicznych szykuje się też Tczew, który liczy na unijne dofinansowanie. We Wrocławiu około stu stojaków z rowerami ma stanąć wokół Starego Miasta. Systemy rowerów publicznych istnieją już w wielu miastach europejskich, na przykład w Paryżu. (-)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,,wid,9863693,wiadomosc.html

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 17 kwie 2008, 22:42

Ciekawe ile takie coś się u nas utrzyma. W Wiedniu np. też jest podobny system i działa bardzo sprawnie. Rower w bardzo dobrym stanie, raczej nie zdarza się kradzież.

Ale myślę, że najpierw zanim takie coś u nas będzie, to niech się postarają o ścieżki w centrum Warszawy. Bo w tych wszystkich miastach wypożyczasz rower w centrum i masz gdzie jeździć. A tu wypożyczysz i wjedziesz na Marszałkowską :evil:
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 17 kwie 2008, 23:48

Marszałkowska nie jest zła do jazdy rowerem :smile: Przy Galerii Centrum masz szeroki bus pas, z drugiej strony korek zdarza się raczej rzadko a jak już jest to nie ma problemu z przeciskaniem się, w pd. Śródmieściu jest ścieżka rowerowa :smile:

Co do mojej jazdy...póki było zimno to ograniczałem się do jazdy akademik-BUW, przy czym często wspierałem się EN 57 albo SKM na trasie Ochota-Powiśle. Teraz kursuję najczęściej na Mokotowie i w rejonie Szczęśliwic-Włoch, ostatnio zaliczyłem bardzo miły wypad Warszawa-Raszyn-Michałowice-Reguły-Pęcice-Pruszków-Piastów-Warszawa.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 17 kwie 2008, 23:52

Piotrek pisze:Ciekawe ile takie coś się u nas utrzyma. W Wiedniu np. też jest podobny system i działa bardzo sprawnie. Rower w bardzo dobrym stanie, raczej nie zdarza się kradzież.
W Helsinkach coś takiego było ale pozostały juz tylko gdzieniegdzie rowerowe wraki, tam jak widac się system nie przyjął.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 18 kwie 2008, 9:04

jasiu pisze:ja idąc po chodniku mam ochotę takiemu coś wsadzić między szprychy
Co prawda to prawda. Dla mnie jazda po chodniku zakrawa na samobójstwo albo usiłowanie zabójstwa przechodniów. A poza tym jest zwyczajnie niepraktyczna.
jasiu pisze:a jadąc samochodem to już nie powiem
No, tutaj się kończy moja empatia, bo samochodu nie prowadzę, a jako pasażerowi rowerzyści są obojętni.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 18 kwie 2008, 18:23

W centrum powinny być parkingi rowerowe, ale przede wszystkim ŚCIEŻKI, które są jakie są... :-$ W centrum ich prawie nie ma... :-?
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 19 kwie 2008, 11:39

Zrezygnowałem z jazdy po ruchliwych ulicach, szczególnie po przejechaniu paru metrów przy Stadionie Wałem Miedzeszyńskim, :neutral:
Ja tam się nie zrażam, ostatnio nawet mi się zdarzyło przejechać przez rondo Dmowskiego. :P

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 19 kwie 2008, 11:55

Solaris U10 pisze:
Zrezygnowałem z jazdy po ruchliwych ulicach, szczególnie po przejechaniu paru metrów przy Stadionie Wałem Miedzeszyńskim, :neutral:
Ja tam się nie zrażam, ostatnio nawet mi się zdarzyło przejechać przez rondo Dmowskiego. :P
A ja buszowałem na Krakowskim- odcinku remontowanym z moim bikiem. :P Jechać po nieoddaną do użytku jezdnią KP na rowerze- bezcenne! :D
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 19 kwie 2008, 12:33

Zamknięte Krakowskie Przedmieście doskonale pasuje do "ruchliwej ulicy"...

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 19 kwie 2008, 22:12

Solaris U10 pisze:Zamknięte Krakowskie Przedmieście doskonale pasuje do "ruchliwej ulicy"...
No ba! :D :P Choć łatwiej jechać dużą ulicą w centrum, niż ruchliwą, jednopasmową ''wyjazdówką'' na peryferiach... 8-(
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 20 kwie 2008, 0:30

Dla mnie największy koszmar to przejazd rowerem jezdnią mostu Grota. Zdradliwe koleiny, auta mocno przekraczające dopuszczalną prędkość i zmieniające pasy bez kierunkowskazu. Ale poza tym jednym miejscem, to fajnie się jeździ po Warszawie i wolę jechać ulicą, niż pseudo "ścieżkami rowerowymi".

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 kwie 2008, 12:15

Czy na Trasie Toruńskiej podobnie jak na Trasie Łazienkowskiej i Wisłostradzie nie ma przez przypadek zakazu jazdy na rowerze?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 20 kwie 2008, 12:37

Nie zauważyłem. Alternatywą jest jazda wąskim chodnikiem, na środku którego stoją słupy ](*,) i taszczenie roweru po schodach 4x
Dlatego wolę jezdnią.

ODPOWIEDZ