Plany poszerzenia wylotĂłwek z Warszawy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 wrz 2006, 21:15

SISKOM pisze:Brwinów, Pruszków
A Brwinów tu skąd? Dość trudno by było te dwa miasta połączyć warszawską obwodnicą, bo leżą dokładnie na promieniu. A od Pruszkowa na Nadarzyn i Magdalenkę skręca się w Nowej Wsi lub w Otrębusach, więc jeszcze przed Brwinowem.
SISKOM pisze:Konstancin, Józefów
No to czekamy na most w Ciszycy... 8-)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 wrz 2006, 21:19

Bastian pisze:
SISKOM pisze:Brwinów, Pruszków
A Brwinów tu skąd? Dość trudno by było te dwa miasta połączyć warszawską obwodnicą, bo leżą dokładnie na promieniu. A od Pruszkowa na Nadarzyn i Magdalenkę skręca się w Nowej Wsi lub w Otrębusach, więc jeszcze przed Brwinowem.
Trasa między nimi łączy oba, nie? Chodzi o Parzniew, ale to nikt nie wie gdzie jest, Brwinów/Pruszków brzmą poważniej ;D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 wrz 2006, 21:33

inż. Glonojad pisze:
Bastian pisze: A Brwinów tu skąd? Dość trudno by było te dwa miasta połączyć warszawską obwodnicą, bo leżą dokładnie na promieniu. A od Pruszkowa na Nadarzyn i Magdalenkę skręca się w Nowej Wsi lub w Otrębusach, więc jeszcze przed Brwinowem.
Trasa między nimi łączy oba, nie? Chodzi o Parzniew, ale to nikt nie wie gdzie jest, Brwinów/Pruszków brzmą poważniej ;D
Dlaczego nikt :> Ja wiem bo często jadę tamtędy autem żeby ominąc centrum Pruszkowa gdy mknę na Łodź przez Skierniewice :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 20 wrz 2006, 9:09

SISKOM pisze:Wygrała Chomiczówka, przegrało Radiowo. (...)
Powiem szczerze, że wariant, który wymaga wykarczowania 5 hektarów lasu pójdę oprotestować w pierwszym szeregu :!: ](*,) Pomijając już, że jest to najzwyczajniej w świecie nieuczciwe względem mieszkańców Radiowa, przez które żadna trasa - o ile się orientuję - nie była planowana. A przez Chomiczówkę była. I właśnie dzięki tamtejszym cwaniakom (teraz tylko czekać, aż się pobudzi zachęcone ich "zwycięstwem" Bemowo #-o) trasa ta pewnie nie powstanie przez wiele najbliższych lat ](*,) Nie ma bowiem szans, żeby każdy kolejny wariant nie wzbudzał protestów. I to uzasadnionych, w przypadku przebiegów nowych, nie planowanych od lat (jak ten przez Bemowo i Chomiczówkę).

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 wrz 2006, 9:39

O w mordę... zgadzam się w 100% z przedmówcą !
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
khangoor
Posty: 134
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: otwock/wawa
Kontakt:

Post autor: khangoor » 20 wrz 2006, 9:40

Bastian pisze:No to czekamy na most w Ciszycy... 8-)
czy to ten brakujący do połączenia w całość drogi 721 ??
jeśli tak to ja na niego też czekam ;)

[ Dodano: 2006-09-20, 09:43 ]
Dennis pisze:Pomijając już, że jest to najzywczajniej w świecie nieuczciwe względem mieszkańców Radiowa, przez które żadna trasa - o ile się orientuję - nie była planowana. A przez Chomiczówkę była. I właśnie dzięki tamtejszym cwaniakom (teraz tylko czekać, aż się pobudzi zachęcone ich "zwycięstwem" Bemowo #-o ) trasa ta pewnie nie powstanie przez wiele najbliższych lat ](*,)
niestety racja... jeśli ktoś nie został poinformowany o planowanej drodze koło swojego mieszkania to niech ma pretensje do tego co mu takie mieszkanie wcisnął :!: problem polega na tym, że w Polsce ludzie lubują się w zrzucaniu odpowiedzialności na innych...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 wrz 2006, 9:51

khangoor pisze:
Bastian pisze:No to czekamy na most w Ciszycy... 8-)
czy to ten brakujący do połączenia w całość drogi 721 ??
jeśli tak to ja na niego też czekam ;)
Tak ten. I ja również na niego czekam :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 wrz 2006, 9:58

khangoor pisze: niestety racja... jeśli ktoś nie został poinformowany o planowanej drodze koło swojego mieszkania to niech ma pretensje do tego co mu takie mieszkanie wcisnął :!: problem polega na tym, że w Polsce ludzie lubują się w zrzucaniu odpowiedzialności na innych...
A ja nie rozumiem - jak można wydać 200 000 nie sprawdziwszy takiego "detalu"? ](*,)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 20 wrz 2006, 10:08

inż. Glonojad pisze:A ja nie rozumiem - jak można wydać 200 000 nie sprawdziwszy takiego "detalu"? ](*,)
bo mówi sie od dawna o powstaniu drogi, a ludzie przyzwyczaili sie, że plany sa świetlane, tylko z realizacja gorzej, ilez było takich miejsc gdzie miała jakaś droga iść juz dawno, a nic sie dzieje
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
khangoor
Posty: 134
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: otwock/wawa
Kontakt:

Post autor: khangoor » 20 wrz 2006, 11:01

Tm pisze:
inż. Glonojad pisze:A ja nie rozumiem - jak można wydać 200 000 nie sprawdziwszy takiego "detalu"? ](*,)
bo mówi sie od dawna o powstaniu drogi, a ludzie przyzwyczaili sie, że plany sa świetlane, tylko z realizacja gorzej, ilez było takich miejsc gdzie miała jakaś droga iść juz dawno, a nic sie dzieje
to też nie do końca tak...
szukasz mieszkania, znalazłeś ładną lokalizację, cisza, spokój, dojazd w miarę... i cena też jakby niższa. przedstawiciel developera uśmiechnięty od ucha do ucha podsuwa do podpisu umowę. podpisujesz i albo się wprowadzasz albo (co częstsze) czekasz na to aż ci chałupę postawią. pieniążki oczywiście już zabuliłeś...
a w umowie pewnie jest gdzieś zapis, iż "wykonawca przedstawił do wglądu lokalny plan zagospodarowania przestrzennego", który albo się zignorowało albo nie przywiązało się do niego zbytniej wagi...
... aż do momentu, gdy okazuje się za oknami zamiast ładnych samosiejek ma być "autostrada"... tylko wtedy zamiast reakcji w stylu "o ja durny, powinienem był sprawdzić" występuje "ja im, ku@#@, ch@#$ złamanym nie pozwolę!!"

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 wrz 2006, 11:31

Masz całkowitą rację. I w tym momencie wracamy do punktu wyjścia czyli mentalności naszego narodu, a także niedbalstwa :/ -gdybym ja kupował mieszkanie to pierwszą rzecza, którą bym zrobił byłoby sprawdzenie planu zagospodarowania okolicy. I zrobiłbym to na własną rękę, a nie czekał aż developer mi takiego planu nie pokaże.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 21 wrz 2006, 19:49

R-11 Kleszczowa pisze:gdybym ja kupował mieszkanie to pierwszą rzecza, którą bym zrobił byłoby sprawdzenie planu zagospodarowania okolicy. I zrobiłbym to na własną rękę, a nie czekał aż developer mi takiego planu nie pokaże.
Tylko, że w tym miejscu gdzie ma iść teraz ta trasa, to nigdy takiego planu nie było. Jak moi rodzice kupowali dom w Radiowie 4 lata temu, to JEDYNY wariant był właśnie ten koło budynku PKO i potem koło Chomiczówki. A niedawno centralnie w tym miejscu gdzie ma rzekomo iść teraz trasa, wybudował się nowy dom! No jaja... I jeszcze będą wycinać las, a skrzyżowane trasy Północnej z trasą NS to już w ogóle nie wiem gdzie będzie....
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 wrz 2006, 19:51

Taka jest właśnie smutna polska rzeczywistośc :/
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 21 wrz 2006, 19:56

R-11 Kleszczowa pisze:Taka jest właśnie smutna polska rzeczywistośc :/
Niestety. Nie wiem ile pieniędzy muszą zapłacić ludziom za to, że zniszczą im domy, a w planach wcześniej tego nie było. Równie dobrze za miesiąc dowiem się, że w moim ogrodzie będzie węzeł między dwoma trasami :boohoo:
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
SISKOM
Posty: 35
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: SISKOM » 22 wrz 2006, 0:17

Chomiczówka PD trzyma od roku z Pawłem Poncyliuszem.
Poczytajcie ten artykuł (zwłaszcza ostatni fragment), a wszystko stanie sie jasne...
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3201970.html

Piotrze, nie przejmuj się na razie.
Działamy :)
Może rząd upadnie.... i wszystko się odwróci.

Na koniec ciekawy artykuł...
Nie próbujcie nawet starać się wyłapać wszystkich bzdur w tekscie, bo ten artykuł jest jedną wielką bzdurą:
http://siskom.waw.pl/artykuly/poncyljusz.jpg

Usiłowalismy pisac jakieś sprostowanie do Poncyliusza, ale ... to sprostowanie w zasadzie powino być kilka razy dłuższe od artykułu.

15 maja br. Poncyliusz był razem z Chomiczówką na wstępnej prezentacji GDDKiA w sprawie S7.
Po prezentacji zaczął dyskusję pytaniem do dyr. Dąbrowskiego:
"Panie dyrektorze, a w zasadzie to po co buduje się te trasy w Warszawie?"
Oto nasz Wiceminister Gospodarki.... chyba trzeba będzie emigrować na Węgry...

ODPOWIEDZ