Strona 4 z 5
: 22 lis 2012, 23:26
autor: radeom
Mam pytanie odnośnie odkurzaczy. Czy posiadają one fabrycznie jakiś dźwięk zamykania drzwi? Wydaje mi się, że nie... Dziś jechałem jednym z nich na 116 i przy otwieraniu i zamykaniu drzwi wydobywał się pojedynczy dźwięk (piknięcie), który brzmiał wyjątkowo egzotycznie. Domyślam się, że to jakaś radosna samoróbka.
: 22 lis 2012, 23:30
autor: Kelly
Raz jechałem odkurzaczem, który miał coś w stylu ding-dong jak w serii 49xx.
: 22 lis 2012, 23:32
autor: sprinter
W odkurzaczach nie słyszałem, ale w gniotach i owszem. Kierowca sam je włącza, jeśli chce.
: 22 lis 2012, 23:34
autor: pawcio
radeom pisze: Domyślam się, że to jakaś radosna samoróbka.
Wydaje mi się, że to jest właśnie fabryczny sygnał zamykania drzwi.
: 22 lis 2012, 23:38
autor: maciej180
Ale to, o czym radeom pisze faktycznie ma miejsce w którymś wozie. Takie jednorazowe piknięcie. Mnie pachnie samoróbą.
: 22 lis 2012, 23:39
autor: pawcio
Nie. Ten sygnał trwa tyle, ile się przyciśnie przycisk. A przycisk ten ma szybki odskok, wiec wygląda to tak śmiesznie.
: 22 lis 2012, 23:55
autor: radeom
W takim razie zagadka rozwiązana

: 22 lis 2012, 23:57
autor: MC
A to nie wozy 79xx tak mają?
: 23 lis 2012, 5:07
autor: Michalk001
Pamiętam że w 4742 już był ten sygnał. Wtedy autobus był nowy, tak więc sygnał jest fabryczny. Z tego co pamiętam chyba przycisk do niego nie był zbyt szczęśliwie umiejscowiony i dlatego kierowcy bardzo rzadko go używali.
: 23 lis 2012, 16:14
autor: Pawel_
Michalk001 pisze:Pamiętam że w 4742 już był ten sygnał.
4742 obecnie ma a'la "ding dong".
Michalk001 pisze:Z tego co pamiętam chyba przycisk do niego nie był zbyt szczęśliwie umiejscowiony i dlatego kierowcy bardzo rzadko go używali.
Jest leniuch, są I, II i III drzwi, jest przycisk od sygnału dźwiękowego... Generalnie we wszystkich Jelczach brakuje mi leniucha po lewej stronie kierowcy... Niektóre M181 je mają... ![;]](./images/smilies/krzywy.gif)
: 23 lis 2012, 19:49
autor: krzysial
wiem że to nieodpowiedni temat, na jakich liniach można najczęściej spotkać m181m oprócz 116
: 23 lis 2012, 19:49
autor: bartoni722
Dodatki 523 i E-2 np. Na 116 to nie jest takie oczywiste.
: 23 lis 2012, 19:50
autor: krzysial
niedawno widziałem na 114
: 23 lis 2012, 19:57
autor: Pawel_
Na wszystkim, co obsługuje 18m?
: 23 lis 2012, 19:58
autor: bartoni722
No nie. Na 175 nie uświadczysz.