Tym razem o wychowaniu

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 lut 2006, 0:09

no właśnie, no to po co dyskutować o czymś jednoznacznym?
czyli klapsy są dopuszczalne?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lut 2006, 0:26

A czy są biciem? Bo tu leży pies pogrzebany... :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Karacz86
Posty: 21
Rejestracja: 24 lut 2006, 13:15
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Karacz86 » 28 lut 2006, 0:26

Takie głosy poparcia dla 'klapsów' z ust działaczy LPR ludzie odbierają jako przyzwolenie na tłuczenie dzieci w imię stałości i tradycji rodziny :evil: :!:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lut 2006, 0:29

No to trzeba gadać o tym, co kto odbiera i dlaczego...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 28 lut 2006, 0:31

Bastian pisze:No to trzeba gadać o tym, co kto odbiera i dlaczego...
Ci którzy nie wiedzą na czym cały pic polega. Bo i niby skąd maja wiedzieć?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lut 2006, 0:32

Nie czytają naszego mądrego forum...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 28 lut 2006, 0:38

Bastian pisze:Nie czytają naszego mądrego forum...
Niedlugo staniemy sie placowką oswiatowo-wychowawczą. A wszyscy moderatorzy otrzymają status uchodźców.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 lut 2006, 0:41

Szamot pisze:
Bastian pisze:Nie czytają naszego mądrego forum...
Niedlugo staniemy sie placowką oswiatowo-wychowawczą. A wszyscy moderatorzy otrzymają status uchodźców.
eee
liberałów z łże-elity co najwyżej ;)

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 28 lut 2006, 15:54

Szamot pisze:
Bastian pisze:Nie czytają naszego mądrego forum...
Niedlugo staniemy sie placowką oswiatowo-wychowawczą. A wszyscy moderatorzy otrzymają status uchodźców.
a administratorzy status dziadków :P
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 28 lut 2006, 16:35

Szamot pisze:
GW pisze:...W lutym ubiegłego roku w polskim Sejmie trwała debata nad projektem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Dokładnie nad art. 5 zakazującym bicia dzieci (podobne prawo wprowadziła w 1979 roku Szwecja. Od tego czasu poparcie dla kar cielesnych w tym kraju zmalało z 53 do 11 proc.). Zapis ten miał podziałać na społeczeństwo wychowawczo. Wywołał burzę.

- To jest koń trojański - tłumaczył Tadeusz Cymański, poseł PiS. - To próba dekompozycji i demontażu polskiej rodziny. Przecież czasem ten klaps, ten właśnie klaps... Na zakaz używania zgody nie ma i nie będzie! I od tego wara!

- Mówią państwo, że klaps jest dopuszczalny - odpowiadała Mirosława Kątna, wówczas posłanka (SdPl). - Ja się pytam: Jaki klaps jest dopuszczalny? Ręką matki czy ręką ojca? Z jakiej odległości? 30 cm? Z pół metra? Który z nich wychowa, który uszkodzi?

Stanisław Gudzowski z LPR: - Zakaz doprowadzi do powstania grup dewiantów wychowywanych bezstresowo.

Kątna: - Nie chodzi o wychowanie bezstresowe. Chodzi o wychowanie bez przemocy.

Posłowie nie rozumieli, o co chodzi.

Odrzucili pomysł.

Całej dyskusji jak zwykle przysłuchiwały się tego dnia dzieci zwiedzające Sejm. Przyjechały z Łukowa, Włoszczowej, z Lublina, z całej Polski.

Patrzyły z galerii sejmowych.
Artykuł za długi by go wkleić. Link do całości poniżej:
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,318 ... as=1&ias=8


Każdy z nas byl kiedyś dzieckiem. Niektórzy jeszcze są. Inni już mają, lub wkrótce będą mieć swoje... Więc co sądzicie o omawianej tematyce?
Ja o tym myśle że oni powinny to przyjąć-zakaz przemocy, osobiscie jestem za zakazem.
Do tego potrzebne by było "państwo policyjne" żeby nikt nigdzie nie mógł używać przemocy a nawet jak dzieci bedą wychowywane bezstresowo to same tez nie maja prawa uzywac przemocy.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 28 lut 2006, 22:41

ja0306 pisze:Do tego potrzebne by było "państwo policyjne" żeby nikt nigdzie nie mógł używać przemocy a nawet jak dzieci bedą wychowywane bezstresowo to same tez nie maja prawa uzywac przemocy.
No i mamy przykład Szwecji, którą podobne metody doprowadziły na skraj absurdu. I tak dzieci pozbywają się rodziców donosząc na policje, że są bite (lub sąsiedzi sąsiadów, że biją dzieci etc). Uregulować-ok, ale na litość boską bez przesady!
15/12/2005-12/7/2019

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 01 mar 2006, 15:17

TLG pisze:
ja0306 pisze:Do tego potrzebne by było "państwo policyjne" żeby nikt nigdzie nie mógł używać przemocy a nawet jak dzieci bedą wychowywane bezstresowo to same tez nie maja prawa uzywac przemocy.
No i mamy przykład Szwecji, którą podobne metody doprowadziły na skraj absurdu. I tak dzieci pozbywają się rodziców donosząc na policje, że są bite (lub sąsiedzi sąsiadów, że biją dzieci etc). Uregulować-ok, ale na litość boską bez przesady!
Absurd, tsy, ludzie spokojni(nie uzywający często przemocy) mogliby i bez nadmiaru ludzi zyć.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 01 mar 2006, 15:32

ja0306 pisze: Absurd, tsy, ludzie spokojni(nie uzywający często przemocy) mogliby i bez nadmiaru ludzi zyć.
Przepraszam,ale nie rozumiem.

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 01 mar 2006, 15:38

geograf pisze:
ja0306 pisze: Absurd, tsy, ludzie spokojni(nie uzywający często przemocy) mogliby i bez nadmiaru ludzi zyć.
Przepraszam,ale nie rozumiem.
Nic tam,chodzi o nadmiar ludzi-tutaj sa to używający przemocy,że ten absurd moze byc i nie zaszkodzi-zamiast wiezień mogłyby byc tylko kary pieniężne o wartości jakiejś tam za coś tam.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

JohnnyT
Posty: 166
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:36
Lokalizacja: CCCP

Post autor: JohnnyT » 01 mar 2006, 15:49

TLG pisze:
ja0306 pisze:Do tego potrzebne by było "państwo policyjne" żeby nikt nigdzie nie mógł używać przemocy a nawet jak dzieci bedą wychowywane bezstresowo to same tez nie maja prawa uzywac przemocy.
No i mamy przykład Szwecji, którą podobne metody doprowadziły na skraj absurdu. I tak dzieci pozbywają się rodziców donosząc na policje, że są bite (lub sąsiedzi sąsiadów, że biją dzieci etc). Uregulować-ok, ale na litość boską bez przesady!
To chyba dobrze? Tez bym doniosl gdybym zyl w patologiczenej rodzinie i byl bity.

ODPOWIEDZ