Pętla Metro Politechnika

Moderator: Wiliam

geograf_OSU
Posty: 868
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 25 sty 2012, 3:21

KwZ pisze:Szczerze mówiąc, wolałbym P+R Marsa, gdzie kończyłyby takie linie, jak 143, 502, 514, 525 (i inne) - od razu w Śródmieściu robi się luźniej.
A gdzie ludzie sie pomieszcza? W 520? W tramwaje?
Przeciez musialbys stworzyc jakis ekpres do Politechniki, czesty na przegubach, i problem znow by wrocil.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 25 sty 2012, 4:59

geograf_OSU pisze:A gdzie ludzie sie pomieszcza? W 520? W tramwaje?
Przeciez musialbys stworzyc jakis ekpres do Politechniki, czesty na przegubach, i problem znow by wrocil.
W relacji do samego centralnego tramwaje. W relacji do M1 - generalnie jeden czarnuch i jeden ekspres, z czego jedno do Dworca Zachodniego, a drugie do Politechniki. Zauważ, że to coś kończące na Politechnice byłoby jedno, a poza tym mogłoby zawracać bezpostojowo. Ale to obecnie czyste science-fiction, więc nawet nie chce mi się dokładnie tego przemyśleć.
W grę wchodzą: 182 (Olszynka), 188, (423+)523 (szybkie, Marsa), 520 (uzwyklone), wszystkie co np. 3-4/6/6.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25438
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 sty 2012, 7:15

KwZ pisze:W relacji do M1 - generalnie jeden czarnuch i jeden ekspres, z czego jedno do Dworca Zachodniego, a drugie do Politechniki.
Nie bardzo. Rozdzielasz przystanki powrotne przy Politechnice. Dokładnie z tego powodu 502 i 514 nie powinny wjeżdżać na TŁ inaczej niż od strony Pl. Konstytucji.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 sty 2012, 7:16

Nowowiejska byłaby niezłą lokalizacją na TTA, gdyby nie to, że jest jeszcze lepszą na torowisko trawiaste... ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 25 sty 2012, 8:33

mobil one pisze:Ta "trawka" to część Pól Mokotowskich.
POLA MOKOTOWSKIEGO!!!! ](*,)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 sty 2012, 8:44

pawcio pisze:
KwZ pisze:W relacji do M1 - generalnie jeden czarnuch i jeden ekspres, z czego jedno do Dworca Zachodniego, a drugie do Politechniki.
Nie bardzo. Rozdzielasz przystanki powrotne przy Politechnice. Dokładnie z tego powodu 502 i 514 nie powinny wjeżdżać na TŁ inaczej niż od strony Pl. Konstytucji.

Skoro już bujamy w obłokach i planujemy linie z P+R Marsa to może udałoby się zrobić pętlę Wawelska - Krzywickiego - Nowowiejska - al. Niepodległości :-k

Wtedy i linia z DWZ i ta druga z Polibudy miałby odjazdy z tego samego przystanku, nie blokowałaby torów przy GUSie i nie pchała się zbędnie aż pod Pomnik Lotnika :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 25 sty 2012, 9:20

Gdzie to TTA na Nowowiejskiej? I gdzie postoje?

Jak ma być na szybko na dziś, to wysłać 118 na Waryńskiego przy Boya. Pewnie tylko brygadę wypadnie dodać...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 sty 2012, 9:25

A może lepiej pomyśleć o przystanku zbiorczym na TŁ w stronę Marsa? Wiem że krótko do wlotu Polnej i że są tam (w sensie na kawałku Polnej, który trzeba by przebudować) Święte Miejsca Parkingowe Bo W Garażach Podziemnych Drogo, ale może jednak...

[ Dodano: |25 Sty 2012|, 2012 09:31 ]
MichalJ pisze:Gdzie to TTA na Nowowiejskiej?
Między Politechniką metrem a Niepodległości albo Krzywickiego (zależy, w którą stronę) dla linii, które musiałyby mieć wspólny przystanek z czymś na Waryńskiego, ale to naprawdę luźna myśl i, jak napisałem, za ważniejsze uważam zrobienie tam torowiska trawiastego na jak najdłuższym odcinku (w grę wchodzi fragment Raszyńska - Niepodległości tam gdzie został tłuczeń oraz odcinek przy MELu i Środowisku od Niepodległości do placu Politechniki).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 25 sty 2012, 9:35

Dość długa zatoczka jest w al. Niepodległości między Rakowiecką a Batorego (Metro Pole Mokotowskie 02), tylko zastanawiam się, jak mogłyby zawrócić linie jadące z północy:
- al. Niepodległości - Batorego - Rakowiecka - al. Niepodległości?

Poza tym, do wykorzystania jest zatoczka na Waryńskiego tuż za Boya-Żeleńskiego w stronę północną.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 25 sty 2012, 9:36

A może lepiej pomyśleć o przystanku zbiorczym na TŁ w stronę Marsa?
Gdzie,tu???
20 metrów, no, może 25. Jeden autobus z trudem. Nawet jeśli skasujesz wysepkę i pozwolisz jechać prosto z prawego pasa, to za mało. Przystanek pod Marszałkowska ma 50m a i tak często kolejny autobus czeka, tutaj by musiał czekać blokując przejście dla pieszych i Waryńskiego, na to zgody nigdy nie będzie.

A miejsc parkingowych nie widzę, a nawet jeśli, to akurat nie widzę w tym problemu.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5312
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 25 sty 2012, 9:36

Wcześniej o tym pisałem co jest opisane na początku wątku. I Pawcio przyznał, że 514 może być wywalone na Pl. Konstytucji. I co? Cisza :-k .

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 25 sty 2012, 9:38

MichalJ pisze:Gdzie,tu???
20 metrów, no, może 25.
To już naprzeciwko, przy DS Riviera jest długa zatoczka...

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1854
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 25 sty 2012, 9:55

yavorius pisze:
MichalJ pisze:Gdzie,tu???
20 metrów, no, może 25.
To już naprzeciwko, przy DS Riviera jest długa zatoczka...
No patrzcie, a ja myślałem, że to pas do skrętu w prawo... dziękuję za wyprowadzenie z błędu... Spójrzmy prawdzie w oczy - po prostu przy M. Politechnika nie ma miejsca na krańcowanie tylu linii - 411, 502, 514 i 143 powinny kończyć przy GUS-ie z zawrotką przy Pomniku Lotnika i postojem wzdłuż Wawelskiej "na kostce" - niestety nie da się mieć wszystkiego (w tym wspólnego przystanku z 520 i 525 przy M. Politechnika)... Przystanek 06 zostawić 118 i skróconym 517 i tyle.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 sty 2012, 9:57

143 i 411 na TŁ, 502 i 514 do piachu - i problemu nie ma.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 25 sty 2012, 9:59

kveld pisze:No patrzcie, a ja myślałem, że to pas do skrętu w prawo... dziękuję za wyprowadzenie z błędu...
Jeśli to była ironia, to pudło, bo ja mówię o tym:
link

ODPOWIEDZ