ACTA

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 26 sty 2012, 13:42

MisiekK pisze:
Bywalec pisze:ACTA już podpisane
I wreszcie skończy się ten cyrk.
Hehe.
Do ratyfikacji jeszcze daleko. Będzie cieplej, jeszcze więcej ludzi może pojawic się na ulicach a sami politycy będa walczyli o nagłosnienie sprawy. KAŻDA partia będzie chciała przejąc od PO głosy 20-30 letnich internautów.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 sty 2012, 14:03

Zwłaszcza PiS, który wcześniej ACTA poparł, a teraz protestuje z publiką =;
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 26 sty 2012, 14:14

Bo wcześniej to wszyscy przyklepywali ale ciekawe co zrobia teraz gdy ludzie będa im patrzyli na ręce. Nie wierze w to aby nasz sejm to ratyfikował.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 sty 2012, 14:28

Znalazłem listę instytucji, które wcześniej były konsultowane - w większości producenci.Link (chyba nie ma potrzeby cytowania). Tamże są opisane także zastrzeżenia Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 26 sty 2012, 14:38

kulikowski pisze:Obrazek
Kodeks postępowania karnego:
Art. 217. § 1. Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach niecierpiących zwłoki - także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu.
§ 2. Osobę mającą rzecz podlegającą wydaniu wzywa się do wydania jej dobrowolnie.
§ 3. W razie zatrzymania rzeczy stosuje się odpowiednio przepis art. 228. Protokołu można nie sporządzać, jeżeli rzecz załącza się do akt sprawy.
§ 4. Jeżeli wydania żąda Policja albo inny uprawniony organ działający we własnym zakresie, osoba, która rzecz wyda, ma prawo niezwłocznie złożyć wniosek o sporządzenie i doręczenie jej postanowienia sądu lub prokuratora o zatwierdzeniu zatrzymania, o czym należy ją pouczyć. Doręczenie powinno nastąpić w terminie 14 dni od zatrzymania rzeczy.
§ 5. W razie odmowy dobrowolnego wydania rzeczy można przeprowadzić jej odebranie. Przepisy art. 220 § 3 i art. 229 stosuje się odpowiednio.

Art. 218. § 1. Urzędy, instytucje i podmioty prowadzące działalność w dziedzinie poczty lub działalność telekomunikacyjną, urzędy celne oraz instytucje i przedsiębiorstwa transportowe obowiązane są wydać sądowi lub prokuratorowi, na żądanie zawarte w postanowieniu, korespondencję i przesyłki oraz dane, o których mowa w art. 180c i 180d ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800, z późn. zm.), jeżeli mają znaczenie dla toczącego się postępowania. Tylko sąd lub prokurator mają prawo je otwierać lub zarządzić ich otwarcie.
(...)
Art. 220 (...)
§ 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.
(...)
Art. 291. § 1. W razie popełnienia przestępstwa, za które można orzec grzywnę, przepadek, nawiązkę lub świadczenie pieniężne albo nałożyć obowiązek naprawienia szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, może z urzędu nastąpić zabezpieczenie wykonania orzeczenia na mieniu oskarżonego.
§ 2. W razie popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu lub wyrządzenia przestępstwem szkody w mieniu, może z urzędu nastąpić zabezpieczenie roszczeń o naprawienie szkody.
§ 3. W razie popełnienia przestępstwa, z urzędu może nastąpić zabezpieczenie wykonania orzeczenia o kosztach sądowych w postępowaniu karnym na mieniu oskarżonego.
§ 4. Zabezpieczenie wykonania orzeczenia zwrotu korzyści majątkowej może z urzędu nastąpić na mieniu podmiotu wymienionego w art. 52 Kodeksu karnego.
(...)
Art. 293. § 1. Postanowienie o zabezpieczeniu wydaje sąd, a w postępowaniu przygotowawczym prokurator. W postanowieniu określa się zakres i sposób zabezpieczenia.
Kodeks postępowania cywilnego:
Art. 313. Zabezpieczenie dowodu może być dopuszczone bez wezwania przeciwnika tylko w wypadkach nie cierpiących zwłoki albo gdy przeciwnik nie może być wskazany lub gdy miejsce jego pobytu nie jest znane.
(...)
Art. 747. Zabezpieczenie roszczeń pieniężnych następuje przez:
1) zajęcie ruchomości, wynagrodzenia za pracę, wierzytelności z rachunku bankowego albo innej wierzytelności lub innego prawa majątkowego;
2) obciążenie nieruchomości obowiązanego hipoteką przymusową;
3) ustanowienie zakazu zbywania lub obciążania nieruchomości, która nie ma urządzonej księgi wieczystej lub której księga wieczysta zaginęła lub uległa zniszczeniu;
4) obciążenie statku albo statku w budowie hipoteką morską;
5) ustanowienie zakazu zbywania spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu;
6) ustanowienie zarządu przymusowego nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym obowiązanego albo zakładem wchodzącym w skład przedsiębiorstwa lub jego częścią albo częścią gospodarstwa rolnego obowiązanego.
Tak sobie losowo powybierałem przykładowe sytuacje, kiedy może dojść do zajęcia mienia z różnych tytułów (tu akurat podałem zabezpieczenie dowodów, zabezpieczenie roszczeń pieniężnych oraz zabezpieczenie przepadku w postępowaniu karnym) bez prawomocnego orzeczenia sądowego zgodnie z JUŻ OBOWIĄZUJĄCYM polskim prawem. Znalazłoby się jeszcze parę innych przykładów, ale nie chce mi się szukać.

Art. 12 ust. 2 ACTA nie zawiera zatem nic nowego.
KwZ pisze:@bepe: jesteś w stanie zapewnić, że za rok polski rząd nie wprowadzi za ostrych przepisów wykonawczych, "bo przecież podpisana umowa jest i się zobowiązaliśmy"? To akurat byłoby bardzo w stylu Tuska, który ciągle tłumaczy, że "Unia każe"
Po pierwsze - podpisana umowa nie obowiązuje. Wiąże dopiero umowa ratyfikowana.
Po drugie - nie mogę ręczyć za ludzi, których nie znam osobiście, ale:
po trzecie - istnieje system prawny oraz system organów chroniących przed naruszeniem podstawowych wolności, Istnieje konstytucja, działa Trybunał Konstytucyjny (który przesadnie nie przejmuje się koniunkturą polityczną, co pokazał ostatnio w bardzo niepolitycznym orzeczeniu w sprawie SK 45/09 - TK uznał się za właściwy do kontrolowania zgodności z polską konstytucją rozporządzeń Unii Europejskiej, co doprowadziło do furii licznych euroentuzjastów, a i w Brukseli i Luksemburgu raczej nikomu się nie spodobało).
Po czwarte - jak wskazałem już w tym poście, "surowe" przepisy z zakresu postępowania już obowiązują.
Rosa pisze:Do ratyfikacji jeszcze daleko. Będzie cieplej, jeszcze więcej ludzi może pojawic się na ulicach a sami politycy będa walczyli o nagłosnienie sprawy. KAŻDA partia będzie chciała przejąc od PO głosy 20-30 letnich internautów.
Za 3,5 roku internet dalej będzie śmigał, a o ACTA nikt już nie będzie pamiętał.

Ponadto marny to elektorat, który daje się tak łatwo zmanipulować.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 sty 2012, 14:45

bepe pisze:Ponadto marny to elektorat, który daje się tak łatwo zmanipulować.
Takich mamy w Polsce wyborców. I obawiam się, że nie chodzi o 20-30 letnich internautów, tylko o 20-30 punktów proc. wszystkich głosujących.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 sty 2012, 14:51

KwZ pisze:o 20-30 punktów proc. wszystkich głosujących.
Jakich znów punktów?! #-o
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7685
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 sty 2012, 14:56

KwZ pisze:Takich mamy w Polsce wyborców.
Ja bym się tak nie gotował. Następne wybory za 3,5 roku - do tego czasu nikt nie będzie o żadnym ACTA pamiętał.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 sty 2012, 14:57

Bastian pisze:Jakich znów punktów?! #-o
No liczba głosujących się może zmieniać :-s

[ Dodano: |26 Sty 2012|, 2012 15:01 ]
MisiekK pisze:Ja bym się tak nie gotował.
Pisałem to raczej apatycznie, niż gwałtownie. To, że nikt nie będzie pamiętał, to wbrew pozorom też źle.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 sty 2012, 15:06

KwZ pisze:
Bastian pisze:Jakich znów punktów?! #-o
No liczba głosujących się może zmieniać :-s
I...?

20% z 22 milionów, 20% z 15 milionów... Co za różnica? Po co tu punkty, skoro odnosisz je za każdym razem do 100%? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 sty 2012, 15:11

Dobra, chyba masz rację. PiS ma dzisiaj 20%, to mu wzrośnie o 20 punktów procentowych - i to właśnie miałem na myśli. EoOT.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7685
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 sty 2012, 15:13

KwZ pisze:Ja bym się tak nie gotował.
Pisałem to raczej apatycznie, niż gwałtownie. To, że nikt nie będzie pamiętał, to wbrew pozorom też źle.[/quote]

Miałem na myśli to, że teraz 'opozycja' dostała wiatr w żagle i pokazuje jacy to oni obrońcy wolności. Minie parę miesięcy, wróci na tapetę dyżurny temat Smoleńsk i sprawa zdechnie. Gdyby wyborcy więcej pamiętali to Kaczorki nigdy by do władzy nie doszli.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 sty 2012, 15:16

MisiekK pisze:Gdyby wyborcy więcej pamiętali to Kaczorki nigdy by do władzy nie doszli.
Co masz na myśli? Chyba nie FOZZ?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7685
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 sty 2012, 15:20

KwZ pisze:Co masz na myśli? Chyba nie FOZZ?
Zabawy Porozumienia Centrum we wpychanie Wałęsy na stanowisko prezydenta, awantury z Wałęsą, Lista Macierewicza, uwłaszczenie się na RSW "Prasa Książka Ruch" i inne drobniejsze grzeszki :)
Z innej beczki - wszyscy są czymś "ubłoceni" i każdej opcji można coś niecoś przypomnieć.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 26 sty 2012, 15:24

KwZ pisze:Dobra, chyba masz rację. PiS ma dzisiaj 20%, to mu wzrośnie o 20 punktów procentowych - i to właśnie miałem na myśli. EoOT.
Wtedy zjem swoje buty... :D

ODPOWIEDZ