Strona 4 z 16

: 02 paź 2013, 11:31
autor: Lukasz436
fik pisze:
Bastian pisze: Każdą trasę można w ten sposób potraktować i w ten sposób podsumować.
To znaczy jak? Bo dzisiaj jest pociąg do Kielc o 17.40 i jeździ dziwnie pusty.
A dziwisz się - jedzie to przez Włoszczowę. Same Kielce nie wypełnią tego pociągu. No i jeszcze czas przejazdu. Kiedy PolskiBus potrafi to trasę zrobić w 2:50 to PKP potrzebuje najmniej na ten odcinek ok. 3:10. No i jeszcze sam rozkład i cena biletów.

Ja jeżdżę do Kielc na Weekendy, dlatego widzę że pociąg o 17:40 jest wypełniony dobrze. Powrotny także. Ale to jest Weekend.

: 02 paź 2013, 11:33
autor: Bastian
O, a czy są takie dane w rozbiciu na przewoźników, jak po lewej?

: 02 paź 2013, 11:35
autor: fik
Lukasz436 pisze: Same Kielce nie wypełnią tego pociągu.
To kto ma wypełnić ten pociąg? Skarżysko-Kamienna i Radom? Zapomnij.
Bastian pisze:O, a czy są takie dane w rozbiciu na przewoźników, jak po lewej?
Na pewno można to znaleźć, choćby w raportach rocznych, ale to dłuższa zabawa.

: 02 paź 2013, 21:28
autor: MeWa
W ostatnim kwartale PKP IC zanotowało istotny spadek liczby pasażerów.

A ogólnie np. na linii łózkiej ZTCW liczba pasażerów spadła o 40%...

: 03 paź 2013, 0:20
autor: BJ
MeWa pisze:A ogólnie np. na linii łózkiej ZTCW liczba pasażerów spadła o 40%...
Nie dziwię się. Nie znam ceny biletu miesięcznego, ale pewnie wiele osób ma serdecznie dość jazdy różnego standardu wagonami w tłoku (pomijając opóźnienia) i wolą się zbić w 4 czy 5 osób na paliwo do auta i wygodnie dojechać autostradą.

: 03 paź 2013, 5:21
autor: Wolfchen
Chciałeś napisać chyba na paliwo i opłaty na autostradzie (które są dość wysokie jednak)... Przy 4 osobach koszty znośne, przy mniejszej ilości jednak wychodzi sporo, jeśli te osoby mają zarobki na poziomie średniej krajowej.

Ale fakt, wydaje się, że autostrada i remont mają odzwierciedlenie w frekwencji. Innego wytłumaczenia nie widzę. :-k

: 03 paź 2013, 6:44
autor: Solaris U10
Opłaty za autostradę z Łodzi do Warszawy? 8-(

: 03 paź 2013, 7:50
autor: rufio198
fik pisze:Brak przepustowości na CMK.
A przez Lubliniec, Częstochowę, Piotrków nie dało się ?

: 03 paź 2013, 8:21
autor: Wolfchen
Solaris U10 pisze:Opłaty za autostradę z Łodzi do Warszawy? 8-(
Już niedługo będą opłaty... Obecny stan to tymczasówka, dopóki nie zrobią PPO.

: 03 paź 2013, 9:02
autor: person
BJ pisze:
MeWa pisze:A ogólnie np. na linii łózkiej ZTCW liczba pasażerów spadła o 40%...
Nie dziwię się. Nie znam ceny biletu miesięcznego, ale pewnie wiele osób ma serdecznie dość jazdy różnego standardu wagonami w tłoku (pomijając opóźnienia) i wolą się zbić w 4 czy 5 osób na paliwo do auta i wygodnie dojechać autostradą.
Miesięczny z Łodzi to koszt ok. 400 zł. O ile wciąż ktoś, kto dojeżdża codziennie z Łodzi zapewne to robi pociągiem, o tyle autostrada (spotęgowana przez fakt, że nie ma już dworca w centrum Łodzi) wyssała dojeżdżających okazjonalnie (po jakim czasie od otwarcia A2 zmniejszono ceny jednorazowych na tej trasie? po zbyt długim) i w kilka osób. Osobom dojeżdżającym ze Skierniewic i Żyrardowa jeszcze bardziej opłaca się dojeżdżać autem. Czasowo pociąg po prostu nie opłaca się (no i ten przeklęty Radziwiłłów...).

Z osobistych (cotygodniowych) obserwacji dorzucę, że o ile kiedyś (no, jeszcze z 3-4 lata temu) TLKi dojeżdżające do Wawy w niedziele około 18-19 były pełne (za Skierniewicami zawsze stały osoby na korytarzach), to obecnie wolne miejsca w Tuwimie są do samej Warszawy...

To smutne, że remont zarzyna tę (kolejną) linię kolejową.

Wolfchen pisze:Chciałeś napisać chyba na paliwo i opłaty na autostradzie (które są dość wysokie jednak)...
Wolfchen pisze:Już niedługo będą opłaty...
Aha, czyli wysokie opłaty za autostradzie odstraszają, choć ich jeszcze nie ma, ale przecież niebawem będą, tak? Tak, tak, to wszystko trzyma się kupy! :>

Po wprowadzeniu opłat (ile miał kosztować przejazd z Łodzi do Wawy? 10 zł?) część i tak zostanie na A2 (sam będę od czasu do czasu korzystał, bo szybciej), część wróci na Gierkówkę, a pozostała część wróci do pociągów...

: 03 paź 2013, 9:10
autor: fik
rufio198 pisze:
fik pisze:Brak przepustowości na CMK.
A przez Lubliniec, Częstochowę, Piotrków nie dało się ?
1. To jest trasa nieatrakcyjna handlowo, omijająca Górny Śląsk. Sam Wrocław z przyległościami nie zapewni odpowiedniego przychodu.
2. Bardzo długo w rocznym rozkładzie jazdy pociągi na odcinku Baby-Widzów Teklinów miały być trasowane jak dla linii jednotorowej - dopiero w połowie konstrukcji PLK się ogarnęła, że mimo wszystko nie da się tego tak zrobić, bo trzeba by odwołać większość pociągów. Z tego też względu w rocznym rozkładzie jazdy część pociągów TLK ma długie postoje w Częstochowie - warszawska konstrukcja poprawiła rozkład jazdy i przekazała pociąg na Widzowie Teklinowie wcześciej, sosnowiecka odstawiła go w Czewie, żeby nie musieć trasować od nowa newralgicznego odcinka Zawiercie-Ząbkowice.
3. Tego akurat w fazie składania wniosków nie było wiadomo, ale protezą koniecpolską przez Ozimek pojedziemy najwcześniej w marcu.

: 03 paź 2013, 9:51
autor: Lukasz436
Fik a czy masz porównanie (przykładowe) wypełnienia pociągów Warszawa - Kielce z godz. 15:50 oraz 17:40?

: 03 paź 2013, 11:14
autor: drapka
person pisze:To smutne, że remont zarzyna tę (kolejną) linię kolejową.
Kolega ze Skierniewic niedawno "świętował" 10-lecie tego remontu. Jak tak dalej pójdzie, to jak remont się skończy, to będzie trzeba juz remontować tory remontowane w pierwszej kolejności. :neutral:

: 03 paź 2013, 11:26
autor: person
drapka pisze:Kolega ze Skierniewic niedawno "świętował" 10-lecie tego remontu.
Eeem... Ale obecnie trwający remont zaczął się w 2006 r. :> (pamiętam, jak mówiło się wtedy, że potrwa do 2013 r. i wydawało się to tak koszmarnie dalekim, niemalże nierealnym terminem...)

: 03 paź 2013, 12:07
autor: drapka
person pisze:Eeem... Ale obecnie trwający remont zaczął się w 2006 r.
Może to nie o ten chodzi tylko jakiś poprzedni na tej linii? Albo koledze czas przyspieszył?
W sumie to pamiętam, jak na studiach cieszył się, że po remoncie będzie do Warszawy dojeżdżał ze Skierniewic prawie tak jak z Tarchomina. A to było parę lat przed 2006.