Sprawa krzyĹźa prezydenckiego

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5312
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 16 sie 2010, 9:59

No cóż, rozgrywki w wyższych sferach władzy kościelnej praktycznie niczym nie różnią się od analogicznych rozgrywek w świecie polityki, poza tym że są dużo mniej medialne i wszystko "w imię Boże". Też liczą się znajomości, sympatie i antypatie...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

PePe
Posty: 271
Rejestracja: 24 gru 2008, 13:38
Lokalizacja: Rembertów

Post autor: PePe » 16 sie 2010, 10:09

Paweł_K pisze:znajomości, sympatie i antypatie...
i pieniądze O-)

reserved
Posty: 14642
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 16 sie 2010, 10:51

Paweł_K pisze:Brat zmarłego niedawno pokazał jak należy traktować prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach...
Chodzi mi o to, że każdego zmarłego szanować należy, zwłaszcza byłego prezydenta. Bez względu na okoliczności. Dlatego jestem za postanowieniem pomnika, ale w miejscu, gdzie nie będzie to budziło kontrowersji, bo sam bym nie chciał raczej takich modłów pod pałacem prezydenckim.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27440
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 sie 2010, 13:42

Tm pisze:Powstańcy tez są upamiętnieni na Powązkach, czy pomnik koło Pałacu Krasińskich jest zdublowaniem?
Ja tam jednak widzę DROBNĄ różnicę między powstańcami, a ofiarami Smoleńska.
zdenek pisze:A który prezydent RP zginął w tak tragicznych okolicznościach z całą swoją delegacją ? Choćby z tego względu potrzebny jest pomnik wszystkich ofiar na KP.
Nie rozumiem związku przyczynowo-skutkowego.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 sie 2010, 13:50

Tm pisze:Powstańcy tez są upamiętnieni na Powązkach, czy pomnik koło Pałacu Krasińskich jest zdublowaniem?
Pomnik Powstania powstał na miejscu wolnym i godnym. Tak samo jak pomnik ofiar - warto poszukać wolnej przestrzeni na jakimś stołecznym placu (Grzybowski, Trzech Krzyży)...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 16 sie 2010, 22:18

Parę postów odbiegających od tematu poszło do wątku kościelnego.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 17 sie 2010, 14:08

Tm pisze:Ale jakiej skali? O co chodzi?
W skali większej niż tablica, to na pewno. Patrząc na podnoszone projekty widzę też, że mały monument raczej nie wchodzi w grę, przynajmniej w odczuciu tych, którzy do pomnika są najbardziej zapaleni.
Czemu miałbym to udowadniać? Ja po prostu wskazuję na to, że nie ma żadnego przelicznika: jeden pomnik - jedno zdarzenie.
Ależ jest. Skoro więcej niż jeden pomnik to wyjątek, to reguła tworzy się sama. Udowodnić by więc należało, czemu tworzyć kolejny wyjątek.
blinski pisze:Ba, uznałeś za oczywiste zrównanie upamiętnienia z biciem po oczach i brakiem skromności także nie tłumacząc, w czym skromność urąga i w jaki sposób równa się ze złym upamiętnieniem.
Nic takiego nie napisałem.
No więc właśnie, nic nie napisałeś poza tym, że twoim zdaniem ten pomnik powinien stanąć na dziedzińcu, bo ten na Powązkach ani tablica nie wystarcza. Automatycznie więc zgadzasz się z tym co napisałem. Nie da się z tym nie zgadzać i nadal opowiadać się za tym, co przedstawiłeś. Jeśli się da, to także chciałbym przeczytać, w jaki sposób.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 17 sie 2010, 14:24

Długo nie trzeba było czekać...
Fekaliami w tablicę na Pałacu
14:14 17.08.2010 / TVN Warszawa
Obrazek
Słoik wylądował na tablicy fot. TVN Warszawa

Profanacja tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Policja zatrzymała mężczyznę, który rzucił słoikiem z fekaliami w tablicę na Pałacu Prezydenckim.
Do incydentu doszło tuż przed godz. 14.00. - W pewnym momencie do tablicy podszedł starszy mężczyzna i rzucił słoikiem z fekaliami w tablicę - relacjonuje Michał Tracz, reporter TVN Warszawa.

Mężczyzna został natychmiast złapany przez pilnujących tablicy strażników miejskich i przekazany policji.

par/roody
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1669662,0, ... omosc.html

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5312
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 17 sie 2010, 14:40

Genetyczny patriota jak nic, pewnie któryś z obrońców krzyża... "Piękny" przykład tolerancji po "polsku"
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 17 sie 2010, 15:23

Paweł_K pisze:Genetyczny patriota jak nic, pewnie któryś z obrońców krzyża... "Piękny" przykład tolerancji po "polsku"
A pewny jesteś ? Poziom zacietrzewienia i zidiocenia obydwu stron sięgnął zenitu, poziom nienawiści dla wroga (to mocne słowo ale takie muszą czasem paść) aktywistów obydwu stron jest wysoki, ciekawe co jeszcze zostanie wymyślone, bo jak na razie to już sporo tam widziano (szczegóły można poczytać w różnej prasie od lewa do prawa).

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 17 sie 2010, 15:37

Kra pisze: A pewny jesteś ?
Ja jestem pewny, na 99,9%...

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 sie 2010, 16:07

Paweł_K pisze:Genetyczny patriota
Chyba geriatryczny :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 17 sie 2010, 17:04

Raczej pojebaniec jak większość tych ludzi,
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

rafalzag
Zbanowany
Posty: 266
Rejestracja: 27 maja 2007, 21:38
Lokalizacja: EPWA

Post autor: rafalzag » 17 sie 2010, 23:51

yavorius pisze:
Kra pisze: A pewny jesteś ?
Ja jestem pewny, na 99,9%...
To podaj mi mistrzu jeszcze jutrzejsze wyniki totka :D

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 18 sie 2010, 12:18

Z granatem w ręku pod Pałac Prezydencki


Przed Pałacem Prezydenckim policja zatrzymała mężczyznę, który miał przy sobie granat. Broń była bez zapalnika.
Zatrzymany to 60-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego.

- Podszedł do grupy przeciwników przeniesienia krzyża, groził im i w pewnym momencie pokazał przedmiot przypominający granat. Wtedy wezwali policjantów - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.

Mężczyzna został przewieziony na komendę, gdzie policjanci wyjaśnią wszystkie okoliczności sprawy.
Rzucił fekaliami. Dostał zarzuty
Zarzuty usiłowania uszkodzenia tablicy i zbezczeszczenia miejsca czci... czytaj więcej »
60-latek odpowie prawdopodobnie za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Grozi za to nawet do 10 lat więzienia.

We wtorek były fekalia

To kolejny incydent pod Pałacem Prezydenckim w ostatnich dniach. We wtorek 71-letni mężczyzna rzucił w pamiątkową tablicę słoikiem z fekaliami.

Postawiono mu zarzuty usiłowania uszkodzenia tablicy i zbezczeszczenia miejsca czci.
http://www.tvn24.pl/-1,1669786,0,1,z-gr ... omosc.html

ODPOWIEDZ