Komunikacja miejska w Wawrze

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36686
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 wrz 2011, 10:15

Dzięki dopływowi nowych kadr Spółka może sięgać po najnowsze technologie i osiągać dobre wyniki. Jednak te korzystne wyniki Spółki nie byłyby jednak możliwe bez życzliwego wsparcia Pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Podpisana umowa wieloletnia na wykonywanie usług przewozowych daje Spółce stabilność finansową i możliwość dalszego rozwoju.
(strona MZA, 23.11.2010)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 wrz 2011, 14:52

Tak.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 wrz 2011, 20:14

Jakieś dowody? Nie będę złośliwy, wystarczy na chociaż jedną z tych trzech tez.
Doba minęła, czas przetestować pierwszą tezę.
http://www.egged.co.il/eng/main.asp?lngCategoryID=2786
100% udziału w Mobilis Poland ma firma egged.

Niestety, szkoda mi 30 zł na wykup wydruku z KRS (dlaczego w internecie takie rzeczy są płatne właściwie?!)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 10 wrz 2011, 22:59

a 30% udzialow w firmie egged ma HGW o_O

kajo
Posty: 2796
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 11 wrz 2011, 9:09

ness pisze:a 30% udzialow w firmie egged ma HGW o_O
Kłamiesz:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/CFF ... 17_002.pdf

Oświadczenie majątkowe za 2010 rok.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36686
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 wrz 2011, 11:18

Mam wrażenie że post Nessa nie był na poważnie... Ale mogę się mylić.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kajo
Posty: 2796
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 11 wrz 2011, 11:39

Bastian pisze:Mam wrażenie że post Nessa nie był na poważnie... Ale mogę się mylić.
Dobra to kłamie ten, kto to jej zarzucił.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

1251
Posty: 134
Rejestracja: 28 lis 2008, 11:59
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: 1251 » 11 wrz 2011, 15:21

Ok poddaję się w kwestii udziałów HGW w firmie Mobilis. Słyszałem od kilku osób o tym ,ale z jej zeznania widać, ze raczej nie są to sprawdzone informacje. Mój błąd - wycofuję się z tego stwierdzenia.
Natomiast nigdy nie wycofam się z opinii n/t zastąpienia linii 521 linią np 113 tylko do ulicy Wiatracznej. Autobus powinien jeżdzić co najmniej do Dworca Centralnego z dosyć dobrą częstotliwością.
Mieszkałem 20 lat w Radości i znam realia dojazdów właśnie z tej dzielnicy.

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 12 wrz 2011, 9:04

fik pisze:Zamienić miejscami wjazd na pętlę z wyjazdem i zrobić zbiorczy wyjazdowy w miejscu obecnego przystanku WIATRACZNA 22.
Dobrze by było żeby autobusy z Grochowskiej podążające w stronę ronda Wiatraczna miały wjazd na pętlę tuż za kładką dla pieszych przy Garwolińskiej tak jak dawny wjazd na zajezdnię Ostrobramska (taki BUSPAS/lewoskręt pojawiający się tuż za kładką żeby nie przecinać linii tramwajowej i z sygnalizacją sprzęgniętą z rondem). Uniknęlibyśmy wtedy bezsensownego jeżdżenia dookoła ronda podczas gdy uciekają nam tramwaje.
1251 pisze:Dzisiejszy wypadek na stacji metra Ratusz pokazuje jak Warszawa jest przygotowana na takie sytuacje. Mnóstwo ludzi pospóżniało się do pracy bo na lini metra nie może być arternatywnych środków transportu. Po Żoliborzu nie kursują tramwaje, liczba lini autobusowych okrojona.Z Kabat do Wilanowskiej metro jechało dzisiaj 45 minut. Brawo!!!!Dalej nie jechałem tylko przesiadłem się w tramwaj - odziwo jeszce kursujący,ale pewnie według rozumowania ZTM to kwestia czasu bo przecież jest metro;-)
Taka sama sytuacja jest w Wawrze z linią 521. Jest to linia bardzo potrzebna i powinna zostać przynajmiej do Dworca Centralnego z częstotliwością co 10 minut w szczycie i 15 minut w soboty i święta. SKM jeżdzi rzadko - i nie ma szans na to,żeby jeżdziło przynajmniej co 6-10 minut Inny problem jest z jazdą SKM w zimie.Wszyscy pamiętamy co się działo gdy sypał śnieg minionej zimy-jak nasze koleje radziły sobie z tym problemem.
Popieram twoje zdanie, ale obawiam się że niektórzy koledzy tego nie zrozumieją, bo poprostu tego nie doświadczyli.
Bastian pisze:Nie ma najmniejszej możliwości zapewnienia alternatywnych środków transportu o choć zbliżonych mocach przewozowych. W ciągu pół godziny metro może przewieźć tylu pasażerów, co - mniej więcej - 40 tramwajów (częściej, niż co minutę) lub 70 autobusów (częściej, niż co pół minuty).
Ale jakaś alternatywa jest chociaż nie wystarczająca. A Wawrowi proponuje się... brak alternatyw.
1251 pisze:Mieszkałem 20 lat w Radości i znam realia dojazdów właśnie z tej dzielnicy.
Nic to nie da. Niektórzy "wiedzą lepiej" ;) Ja też 20 lat się męczę z tą komunikacją A jak już zrobiło się w miarę OK to padają propozycje dowozówek i skrócenia linii (-X

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36686
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 wrz 2011, 9:25

cns80 pisze:Ale jakaś alternatywa jest chociaż nie wystarczająca.
I co ona rozwiąże?
cns80 pisze:Ja też 20 lat się męczę z tą komunikacją
Zachodni Wawer się męczy, ty nie masz na co narzekać. Jeśli chce się poprawić komunikację na Wale i na Trakcie, to trzeba skądś brygady zdjąć. Najlepiej ze Śródmieścia, tam alternatyw jest pod dostatkiem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 12 wrz 2011, 9:54

Bastian pisze:I co ona rozwiąże?
Złapiesz małe opóźnienie ale jesteś w pracy. A w pociągu pomiędzy stacjami to możesz wziąć worek i iść sobie zrobić akcję "Sprzątanie Świata" w pobliskim lesie :)
Bastian pisze:Zachodni Wawer się męczy, ty nie masz na co narzekać.
A ja w jakim mieszkam ? Bardziej na Zachód to już tylko WM i TL jest, a do tego ja też mieszkam w drugim miejscu na WM i docelowo tam będę mieszkał.
A to "męczę" było napisane w kontekście całokształtu, bo jak dalej napisałem teraz jest w miarę OK.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36686
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 wrz 2011, 10:21

cns80 pisze:Bardziej na Zachód to już tylko WM i TL jest
No a o czym ja mówię? :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 12 wrz 2011, 10:37

Bastian pisze:
cns80 pisze:Bardziej na Zachód to już tylko WM i TL jest
No a o czym ja mówię? :roll:
No właśnie nie wiem, bo zawsze mi się wydawało ze podział przebiega wzdłuż torów, a ja jestem po zachodniej ich stronie :) ergo problemy Wawra Zachodniego to moje problemy. Do torów mam 1,5 km więc raczej z komunikacji Wawra Wschodniego nie korzystam, bo to jeszcze dodatkowe 300-400 metrów do przejścia (na Lucerny nie ma przejazdu więc i autobus dowozowy nie chodzi).

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 12 wrz 2011, 10:52

cns80 pisze:Dobrze by było żeby autobusy z Grochowskiej podążające w stronę ronda Wiatraczna miały wjazd na pętlę tuż za kładką dla pieszych przy Garwolińskiej tak jak dawny wjazd na zajezdnię Ostrobramska (taki BUSPAS/lewoskręt pojawiający się tuż za kładką żeby nie przecinać linii tramwajowej i z sygnalizacją sprzęgniętą z rondem). Uniknęlibyśmy wtedy bezsensownego jeżdżenia dookoła ronda podczas gdy uciekają nam tramwaje.
Brakuje 100 m. Trzeba by budować jakąś dodatkową jezdnię.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 12 wrz 2011, 13:04

KwZ pisze:Brakuje 100 m.
Musi być taki długi ten pas ? Nawet mimo tego że nie jest zwykłym pasem tylko uprzywilejowanym ? Myślę że 2 autobusy by się na nim zmieściły na długość bez problemów. Bardziej widzę problem w widoczności, ponieważ filar kładki zasłania i nie widać czy tam już stoją jakieś autobusy i może dojść do najechania :(

Zablokowany