A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 07 mar 2013, 22:02

Kaczyński teraz powinien nieco przystopowac a uderzyć wtedy gdy PO bedzie na kolanach czyli gdy wejdzie w życie podatek śmieciowy. Srednio 50 zł na gospodarstwo domowe będzie mocno odczuwalne i to gdzieś tak kolo lipca PiS pewnie wskoczy na pierwsze miejsce w sondażach.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1537
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 08 mar 2013, 0:05

Rosa pisze:gdy wejdzie w życie podatek śmieciowy. Srednio 50 zł na gospodarstwo domowe
Żeby tylko. W przypadku mojej rodziny jest znacznie ciekawiej. Oidp we Wrocławiu liczy się metraż a nie liczba osób zamieszkałych w mieszkaniu. Dzięki temu w sumie zapłacimy za 3 mieszkania (wynajem i czynsz w Warszawie, dom oraz nieruchomość w permanentnym remoncie we Wrocławiu). A suma generowanych przez nas śmieci jest constans. :/
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 mar 2013, 6:09

JacekM pisze:Ale tak, wiem, faszyzm nadchodzi, trzeba odsunąć PiS od władzy.
Spkojnie, Kaczyński się odezwał, PiSowi znowu spadnie.

[ Dodano: |8 Mar 2013|, 2013 06:10 ]
Daniel_FCB pisze:A suma generowanych przez nas śmieci jest constans. :/
Ale zdajesz sobie sprawę, że sposób rozliczenia opłaty śmieciowej (oraz fakt, czy w ogóle ją wprowadzać) to już sprawa samorządu lokalnego, a nie rządu?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 mar 2013, 7:50

Daniel_FCB pisze:
Żeby tylko. W przypadku mojej rodziny jest znacznie ciekawiej. Oidp we Wrocławiu liczy się metraż a nie liczba osób zamieszkałych w mieszkaniu. Dzięki temu w sumie zapłacimy za 3 mieszkania (wynajem i czynsz w Warszawie, dom oraz nieruchomość w permanentnym remoncie we Wrocławiu). A suma generowanych przez nas śmieci jest constans. :/
Podnieś czynsz za wynajem. Jak się to będzie liczyć w Wawie? Od zużytej wody?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 08 mar 2013, 8:08

KwZ pisze:
Daniel_FCB pisze:
Żeby tylko. W przypadku mojej rodziny jest znacznie ciekawiej. Oidp we Wrocławiu liczy się metraż a nie liczba osób zamieszkałych w mieszkaniu. Dzięki temu w sumie zapłacimy za 3 mieszkania (wynajem i czynsz w Warszawie, dom oraz nieruchomość w permanentnym remoncie we Wrocławiu). A suma generowanych przez nas śmieci jest constans. :/
Podnieś czynsz za wynajem. Jak się to będzie liczyć w Wawie? Od zużytej wody?
Od ilości osob w mieszkaniach, w domach jednorodzinnych po prostu od domu .
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 79117.html

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1745
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 08 mar 2013, 9:48

Debilna opozycja rozbestwia rządzących. Przykład - igraszki ze śmieciami. Przykład nr 1. Obecnie za wywóz śmieci / nie segregowanych / z mojego mieszkania / 3 osoby / płacę 23 zł. miesięcznie. Śmieci wywozi firma miejska MPO. Teraz po zmianach zapłacę 64 zł. / w przypadku śmieci nie segregowanych/. Można stwierdzić, że kalkulował stawki przysłowiowy kelner z PRL-u / znany proceder w minionym okresie, zwłaszcza wobec zapitych klientów /.
Przykład nr 2. Na jednej ulicy gdzie mam tzw. lokal na wynajem znajduje się coś ok. 9 wspólnot i ze 2 spółdzielnie mieszkaniowe / nie liczę lokali użytkowych /, większość z tych podmiotów ma umowę na wywóz z inną firmą śmieciową - po zmianach zamiast całej floty wozów wszystkich obsłuży 1 pojazd. Pytanie, kto zyska na tej konsolidacji?
Idiokracja nas otacza

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 08 mar 2013, 9:56

Glonojad pisze:Spkojnie, Kaczyński się odezwał, PiSowi znowu spadnie.
Wczoraj się tak odezwał, że powinno wzrosnąć, ale na pewno zaraz palnie coś takiego że znowu będzie 15% i zgrzytanie zębami.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 08 mar 2013, 11:02

JacekM pisze:Wczoraj się tak odezwał, że powinno wzrosnąć, ale na pewno zaraz palnie coś takiego że znowu będzie 15% i zgrzytanie zębami.
Co nowego powiedział, czego wcześniej nie mówił? To przekonywanie tylko na beton przekonanego twardego elektoratu. Mnie jedynie zażenował próbą przywrócenia standardów parlamentarnych panujących za jego rządu (jednym słowem - lepperiady). Choć w sumie nieźle się uśmiałem, internet przez chwilę wyglądał po wystąpieniu Bardzo Technicznego Premiera jakby był rok gdzieś tak 2006 ;)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 mar 2013, 11:03

JacekM pisze:Wczoraj się tak odezwał, że powinno wzrosnąć
Dezawuując do reszty własnego kandydata ("kukiełka z tabletu")? No, nie wiem... :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 08 mar 2013, 11:16

Glonojad, do4728 Czy gminy mogą nie zastosować się do ustawy?
Każdy traci-ja z 48 na 89. Nie wyprodukuję 4 koszy 120litrowych miesięcznie.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 08 mar 2013, 11:35

A jeszcze ciekawiej będzie jak faktycznie ktos zacznie pilnowac czy śmieci są posegregowane :) I nagle karnie cały blok czy tez cała spółdzielnia dostaje 40% domiaru.
Ale ważne że będzie można zatrudnic teraz nowych urzednikow na nowe stanowiska. :D

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1537
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 08 mar 2013, 11:52

Glonojad pisze: Ale zdajesz sobie sprawę, że sposób rozliczenia opłaty śmieciowej (oraz fakt, czy w ogóle ją wprowadzać) to już sprawa samorządu lokalnego, a nie rządu?
Tak. Ale jakim prawem ustawa w ogóle wymaga od nas płacenia za śmieci, których w danym miejscu nie produkujemy (dom remontowany) lub produkujemy na tyle mało, że dorzucamy do kubła sąsiada (za przyzwoleniem tegoż, oczywiście ;) ). A w miejscu, gdzie faktycznie śmieci generujemy i tak płacimy czynsz, w którym są zawarte koszty wywozu odpadów.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 08 mar 2013, 12:01

blinski pisze:Co nowego powiedział, czego wcześniej nie mówił?
Przez godzinę jechał z głowy, wyliczając 12 punktów. I uwaga - o Smoleńsku odezwał się pod koniec wystąpienia. Oglądałeś? Czy tylko na podstawie agitki red. Sobieniowskiego się wypowiadasz?
blinski pisze: To przekonywanie tylko na beton przekonanego twardego elektoratu.
Ja jestem nieprzekonany i bardziej przemawia do mnie wczorajsze przemówienie JarKacza od emocjonalnego ataku Tuska.
blinski pisze: internet przez chwilę wyglądał po wystąpieniu Bardzo Technicznego Premiera jakby był rok gdzieś tak 2006
Na moim timelinie na twitterze poza posłami PO reakcje były pozytywne.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 08 mar 2013, 12:04

I co z odpowiedzialnoscia zbiorową.
Przypuscmy że widze sąsiada ktory nie segreguje śmieci i przez niego kilkaset innych osób ma zawyżona stawkę. Co wtedy? Mam naslac na niego ukraińców, spalić mu karnie samochód, sortowac za niego. Jasne można zacząc organizowac komitety blokowe złozone z emerytów które będa pilnowały kto wyrzuca ładnie śmieci a kto jest be no ale co potem?

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 08 mar 2013, 12:36

Do zarządów w Ratuszu dojdzie ZGOiŚ z dyrektorem, zastępcami d/s odpadów suchych i mokrych, sekretarkami i rzeszą urzędników. Oczywiście będą delegatury w Dzielnicach, z kierownikami, zastępcami kierowników etc.
Każda próba regulacji urzędowej jakiejś sfery kończy się BIUROKRACJĄ.
Pani płaci, pan płaci, my płacimy.
Żebym miał ze 30 lat mniej, już bym emigrował.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

ODPOWIEDZ