Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

kuracyja
Posty: 96
Rejestracja: 01 cze 2011, 12:49

Post autor: kuracyja » 23 maja 2013, 18:37

To kuriozum jest potwierdzone - wywieszka na PKP Ursus 02 (na stronie ZTM jeszcze nie ma).

Swoją drogą, dobrze, że zamiast jednej linii na Wojciechowskiego będą trzy. =D>

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 maja 2013, 19:04

cpk pisze: Do tematu zwiększenia częstotliwości linii 517 kosztem linii 191 wrócimy (...)
... miejmy nadzieję, że na świętej nigdy. 191 to należy wzmocnić, bo potrafi być niezabieralne nawet w międzyszczycie.

[ Dodano: Czw 23 Maj, 2013 19:11 ]
cristle pisze:Odpowiedź jest bardzo posta, chodzi o dowóz części wschodniej Piastowa i kawałka Gary Bis do Niedźwiadka; a tak poza to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Byłby to powrót do sytuacji, która już miała miejsce.
Nonsensownej dodajmy, ale Piastów od wielu lat nie ma szczęścia do władz. Niech się modlą więcej, ja swoje podatki zabrałem gdzie indziej - w dużej mierze ze względu na idiotyczną, skandaliczną politykę transportową (gdzie słowo "polityka" użyłem wyłącznie ze względu na brak lepszego zamiennika).

716 zapewnia bardzo dobry dojazd Warszawskiej do stacji na Starym Ursusie - której nikt nie zamierza likwidować - jednocześnie zapewniając dobry dojazd dla Piastowa na Wolę, którego kolej nie zapewnia. Ten pomysł pachnie mi tym samym draniem niemytym, który już raz próbował 716 przekierować, tyle że w Piastowie - tak, by dogodzić domkom (które nawet eLki nie były w stanie zapełnić) kosztom zabudowy wysokiej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

cristle
Posty: 108
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:06

Post autor: cristle » 23 maja 2013, 19:54

Offtop:
Szanowny kolego, od kiedy nastał kapitalizm, dla gminy nie jest ważne od kogo pochodzą pieniądze; ważne ile! Przecież dla władz to się przekłada na głosy. Koledze się wydaje, że zabrał swoje pieniądze - radzę zajrzeć do ustawy, średnio rozlicza się nie na poziom gminy w jej granicach, ale na makroregion i województwo!
Salve!
Dyskusja o 517 jest mdła, ponieważ mogę się założyć o parę euro, że po otwarciu URS. NDŹW. linie potną lub zlikwidują na terenie Ursusa.
PS. Czy 194 pozostanie na taborze mini?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 maja 2013, 20:19

Ja w ogóle tych podrygów nie rozumiem. Najpierw Zagłoby miało mieć zabrany autobus, w ostatniej chwili się z tego wycofano - a teraz się dokłada?
No i ten sanktuarianizm...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 maja 2013, 20:33

cristle pisze:Offtop:
. Koledze się wydaje, że zabrał swoje pieniądze - radzę zajrzeć do ustawy, średnio rozlicza się nie na poziom gminy w jej granicach, ale na makroregion i województwo!
39,34% wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych, zamieszkałych na terenie gminy?

Wszystko jedno - największa korzyść, że mogę na tę żenadę patrzeć z boku jak na działalność chociażby UD Ursus.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

cristle
Posty: 108
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:06

Post autor: cristle » 23 maja 2013, 20:44

Ostatnio przeprowadzałem badania fizykochemiczne (też związane z transportem) i niestety ten wskaźnik to tylko teoria. Raz na kwartał Min. Finansów dokonuje przekierowań i najczęściej zalega z wpłatami (na tzw. wieczne oddanie).

Z tego co dziś widziałem na Zagłoby nie zanosi się na likwidację muld. Czyżby ZTM zmienił zdanie na temat jazdy po nich?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 maja 2013, 21:12

Zdanie ZTM jest uzależnione od zdania przewoźników - jak się któryś podjął... W szczególności Solina to przecież egzaltowany dostawczak.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 maja 2013, 22:54

MichalJ pisze:Ja w ogóle tych podrygów nie rozumiem. Najpierw Zagłoby miało mieć zabrany autobus, w ostatniej chwili się z tego wycofano - a teraz się dokłada?
194 po zabraniu 394 przeciążone? Ojoj...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 maja 2013, 5:25

ZTM chce myśleć o wzmocnieniu 517 po przywróceniu stałej organizacji ruchu pociągów? Toć wtedy będzie to musztarda po obiedzie, zasilenie 517 miało właśnie minimalnie załatać ścięte pociągi... :mur:
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 24 maja 2013, 17:54

Bardzo chaotyczne te zmiany w Ursusie, lukę po 187 na placu Tysiąclecia łata się jakimiś dziadami pokroju 206, urządza się jakieś zabawy z 394...

Przy okazji otwarcia przystanku Niedźwiadek naprawdę trzeba się będzie zastanowić nad jakąś racjonalizacją.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 maja 2013, 18:25

Solaris U10 pisze:Bardzo chaotyczne te zmiany w Ursusie, lukę po 187 na placu Tysiąclecia łata się jakimiś dziadami pokroju 206, urządza się jakieś zabawy z 394...
Nie "urządza", tylko "urzędza" :-$
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

kuracyja
Posty: 96
Rejestracja: 01 cze 2011, 12:49

Post autor: kuracyja » 24 maja 2013, 18:43

No to znamy pełne zmiany:
129
Skierowanie linii na nową trasę stałą:
KOŁO - ... - Sławka - Bohaterów Warszawy - pl. Tysiąclecia - Bohaterów Warszawy - Kościuszki - Cierlicka - Lalki - Jagiełły - Wojciechowskiego - Keniga - Zagłoby - URSUS-SANKTUARIUM (powrót: Zagłoby - Orląt Lwowskich - Warszawska - Keniga - Wojciechowskiego)

[...]

178
Skierowanie linii na nową trasę stałą:
KONWIKTORSKA - ... - Spisaka - Kompanii „Kordian” - Regulska - PKP URSUS
Jednocześnie, w związku z obowiązywaniem przebudowy kanalizacji sanitarnej w ul. Kompanii Kordian linia 178 zostaje skierowana na trasę objazdową:
KONWIKTORSKA - ... - Spisaka - Kompanii „Kordian” (powrót: Kompanii „Kordian” - 2 Armii Wojska Polskiego - Robinii - Spisaka) - Szomańskiego - Regulska - PKP URSUS

[...]

206
Skierowanie linii na nową trasę stałą:
Warszawa: ODOLANY - ... - Chrościckiego - Obywatelska - Świerszcza - Traktorzystów - Jagiełły - Lalki - Cierlicka - Kościuszki - Bohaterów Warszawy - pl. Tysiąclecia - Bohaterów Warszawy - Sławka - Dzieci Warszawy - Skoroszewska - Prystora - Składkowskiego - Starodęby - Aleje Jerozolimskie - Ryżowa - Michałowice: Ryżowa - Bodycha - WKD OPACZ (powrót: Bodycha - Warszawa: Aleje Jerozolimskie - Starodęby)

207
Skierowanie linii na nową trasę stałą:
REGULSKA - ... - Składkowskiego - SKOROSZE

[...]

394
Skierowanie linii na nową trasę stałą:
URSUS-RATUSZ - Traktorzystów - Wojciechowskiego - Keniga - URSUS-NIEDŹWIADEK

[...]

ZMIANY PRZYSTANKOWE
Uruchomione zostają nowe przystanki:
SKOROSZEWSKA 03, zlokalizowany na ul. Skoroszewskiej, za skrzyżowaniem z ul. Dzieci Warszawy (w kierunku ul. Prystora). Przystanek obowiązuje jako stały dla linii 206.
URSUS-SANKTUARIUM 03, zlokalizowany na ul. Zagłoby (w kierunku ul. Orląt Lwowskich), w pobliżu Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Przystanek obowiązuje jako krańcowy dla linii 129.
PKP URSUS 11, zlokalizowany na ul. Wojciechowskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Jagiełły. Przystanek obowiązuje jako warunkowy dla linii 129.
CHEŁMOŃSKIEGO 02, zlokalizowany na ul. Skoroszewskiej, za skrzyżowaniem z ul. Chełmońskiego (w kierunku ul. Prystora). Przystanek obowiązuje jako stały dla linii 206.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 maja 2013, 19:10

Glonojad pisze:
Solaris U10 pisze:Bardzo chaotyczne te zmiany w Ursusie, lukę po 187 na placu Tysiąclecia łata się jakimiś dziadami pokroju 206, urządza się jakieś zabawy z 394...
Nie "urządza", tylko "urzędza" :-$
Otóż to.

Ursus się jakoś zasłużył, że sam układa u siebie komunikację, a ZTM wykonuje, co sobie UD zażyczy? :<
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 24 maja 2013, 19:20

Solaris U10 pisze:Bardzo chaotyczne te zmiany w Ursusie, lukę po 187 na placu Tysiąclecia łata się jakimiś dziadami pokroju 206, urządza się jakieś zabawy z 394...
No raczej nie do końca ;) Lukę po 187 łata 129 co 30 minut a lukę po 394 łata dziadowskie 206 ;)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 maja 2013, 19:26

Bastian pisze:
Glonojad pisze: Nie "urządza", tylko "urzędza" :-$
Otóż to.

Ursus się jakoś zasłużył, że sam układa u siebie komunikację, a ZTM wykonuje, co sobie UD zażyczy? :<
Może to taka kara za grzechy - nie lubicie zmian ZTM-owskich, to dopiero pożałujecie, jak my się przestaniemy do tego mieszać i zostawimy dzielnicom wolną rękę.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ