Ateizm, wiara i tematyka kościelna...

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 lis 2020, 21:30

Coś słabiutki ten Kościół, skoro pozwala się infiltrować aż do poziomu arcybiskupów i kardynałów, a może i papieży?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Paweł D.
Posty: 5311
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 08 lis 2020, 21:31

urluch pisze:
08 lis 2020, 20:56
Te wszystkie rzeczy nie wzięły się znikąd. A ich przyczyna nie tkwi w Kościele, a w Jego infiltracji przez wrogów. Dla mnie siłą Kościoła nie są jego ziemskie bogactwa, a siła oddziaływania na dusze.
No ciekawe.
Czyli wrogiem kościoła jest kard. Dziwisz z papieżem Wojtyłą? Ten pierwszy robił wszystko, aby JPII się za dużo nie dowiedział, a drugi jakąkolwiek krytykę przyjmował jako atak na Kościół.
Wrogiem też był ks. Jankowski ze swoimi zakonnicami. On nie zaznawał umiaru w wydawaniu pieniędzy na wykwintne jedzenie, bursztyn, złoto do swoich szat i okularów. One zaś "nie wiedziały" co wyprawia z młodymi chłopcami.
Wrogiem też był arcybiskup polowy Słowoj-Głódź, który przestawał pić dopiero jak upadł na podłogę. A że jednostek wojskowych do objazdu miał dużo, to i okazji do wypitki co niemiara.
I ciekawe też, że Kościół toleruje swoiste cenniki za swoje usługi.
Niedawno chowałem bliską mi osobę na Wólce. Msza 500, odprowadzenie do grobu 500. Ale mszy nie będzie jak nie dostarczę księdzu zgody z parafii zmarłego na mszę i pochówek na Wólce. A że ponoć nie łatwo je uzyskać (pewnie za kolejne 500), więc było bez mszy. Ale to też "robota" wrogów Kościoła.....

Reasumując. Jak czytam Twoje wywody to wydaje mi się że oglądam "Wiadomości" o 19:30. Tam zwykle wszystko kończy się konkluzją, że to wina PO, Tuska, albo że za rządów PO-PSL było jeszcze gorzej. Bo obecna władza jest wspaniała.
Ty nie potrafisz zauważyć albo przyjąć do wiadomości, że przez ostatnie lata Kościół w osobie swoich przedstawicieli zrobił wszystko, aby religia i posługa odeszła na dalszy plan. Na pierwszy poszła polityka i pieniądze. I ludzie to widzą i się od Kościoła odwracają, a siła oddziaływania na dusze jest coraz mniejsza. Ale Ty dalej widzisz tylko idealny Kościół i jego wrogów winnych całemu złu.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 08 lis 2020, 22:17

Jak dla mnie ktoś tu żyje w wielkiej bańce, gdzie są tylko kościelnw piękne pisma, a nie na smutnej rzeczywistości. Na prawdę piekny byłby trn świat gdzyby istniał tylko w świetle dokumentów, a nie w rzeczywistości. Nie miałbym 3 koleżanek które zostały zgwałcone przez różnych pojebów. Nie znałbym kolegi który musiał się wyprowadzić z domu bo jest gejem. Albo dziewczyny bi, która nie przyznała się do tej pory rodzinie, choć ma 32 lata.
I ja na prawdę odczytuje z optymizmem słowa Franciszka, który mówi że związki partnerskie homoseksualistów trzeba zalegalizować. Ale później widzę w mojim pięknym kraju żółcią płynącym, że Papierza słucha aię tylko gdy nam pasuje.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

urluch
Posty: 265
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 08 lis 2020, 22:18

Paweł D. pisze:
08 lis 2020, 21:31
urluch pisze:
08 lis 2020, 20:56
Te wszystkie rzeczy nie wzięły się znikąd. A ich przyczyna nie tkwi w Kościele, a w Jego infiltracji przez wrogów. Dla mnie siłą Kościoła nie są jego ziemskie bogactwa, a siła oddziaływania na dusze.
No ciekawe.
Czyli wrogiem kościoła jest kard. Dziwisz z papieżem Wojtyłą? Ten pierwszy robił wszystko, aby JPII się za dużo nie dowiedział, a drugi jakąkolwiek krytykę przyjmował jako atak na Kościół.
Wrogiem też był ks. Jankowski ze swoimi zakonnicami. On nie zaznawał umiaru w wydawaniu pieniędzy na wykwintne jedzenie, bursztyn, złoto do swoich szat i okularów. One zaś "nie wiedziały" co wyprawia z młodymi chłopcami.
Wrogiem też był arcybiskup polowy Słowoj-Głódź, który przestawał pić dopiero jak upadł na podłogę. A że jednostek wojskowych do objazdu miał dużo, to i okazji do wypitki co niemiara.
I ciekawe też, że Kościół toleruje swoiste cenniki za swoje usługi.
Niedawno chowałem bliską mi osobę na Wólce. Msza 500, odprowadzenie do grobu 500. Ale mszy nie będzie jak nie dostarczę księdzu zgody z parafii zmarłego na mszę i pochówek na Wólce. A że ponoć nie łatwo je uzyskać (pewnie za kolejne 500), więc było bez mszy. Ale to też "robota" wrogów Kościoła.....

Reasumując. Jak czytam Twoje wywody to wydaje mi się że oglądam "Wiadomości" o 19:30. Tam zwykle wszystko kończy się konkluzją, że to wina PO, Tuska, albo że za rządów PO-PSL było jeszcze gorzej. Bo obecna władza jest wspaniała.
Ty nie potrafisz zauważyć albo przyjąć do wiadomości, że przez ostatnie lata Kościół w osobie swoich przedstawicieli zrobił wszystko, aby religia i posługa odeszła na dalszy plan. Na pierwszy poszła polityka i pieniądze. I ludzie to widzą i się od Kościoła odwracają, a siła oddziaływania na dusze jest coraz mniejsza. Ale Ty dalej widzisz tylko idealny Kościół i jego wrogów winnych całemu złu.
Kard. Dziwisz występował takim zachowaniem przeciwko Kościołowi. W takim razie proszę o dowód na to, że papież Jan Paweł II jakąkolwiek krytykę traktował jako atak na Kościół.
Każdy kościelny hierarcha, który nadużywa alkoholu, który dopuszcza się czynów homoseksualnych lub dopuszcza się czynów pedofilskich występuje przeciwko Kościołowi.
Kościół trzeba wspierać finansowo, jakkolwiek nie powinno się wymagać od wiernych jakichś konkretnych sum. Tylko niektórzy nie chcieliby w ogóle wspierać finansowo Kościoła, na różne głupoty mają, a tutaj żałują każdego grosza.

A czy ja mówię, że obecna władza w Kościele jest wspaniała? W końcu jest kryzys w Kościele. Wiesz dlaczego ludzie odwracają się od Kościoła? Bo iluś hierarchów próbuje dopasować się do tego świata. Świat współczesny ekscytuje się demokracją, to czemu by nie zaprowadzić demokracji w Kościele? Sam chyba sobie umiesz wyobrazić, co by było, gdyby zaprowadzić demokrację w Kościele. Prawda jest jedna i nie może ona być przegłosowana. Wrogowie Kościoła walczyli z używaniem języka łacińskiego we Mszy świętej, teraz zaczyna się ponoszenie konsekwencji wprowadzenia języków narodowych. Za mało dzisiaj jest konsekwencji w zwalczaniu głoszenia przez teologów heterodoksyjnych poglądów. Współczesna Europa obaliła monarchie, żeby ułatwić sobie walkę z Kościołem. W Europie nie ma monarchii, to i próbują wmówić, że papież nie ma władzy królewskiej w Kościele. A ile zmian w Kościele wprowadzili liberalni katolicy, żeby tylko być politycznie poprawnym? Współczesny Kościół za dużo ustępuje na rzecz różnej maści sekciarzy.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

urluch
Posty: 265
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 08 lis 2020, 22:21

kajo pisze:
08 lis 2020, 22:17
Jak dla mnie ktoś tu żyje w wielkiej bańce, gdzie są tylko kościelnw piękne pisma, a nie na smutnej rzeczywistości. Na prawdę piekny byłby trn świat gdzyby istniał tylko w świetle dokumentów, a nie w rzeczywistości. Nie miałbym 3 koleżanek które zostały zgwałcone przez różnych pojebów. Nie znałbym kolegi który musiał się wyprowadzić z domu bo jest gejem. Albo dziewczyny bi, która nie przyznała się do tej pory rodzinie, choć ma 32 lata.
I ja na prawdę odczytuje z optymizmem słowa Franciszka, który mówi że związki partnerskie homoseksualistów trzeba zalegalizować. Ale później widzę w mojim pięknym kraju żółcią płynącym, że Papieża słucha aię tylko gdy nam pasuje.
To właśnie Wy słuchacie papieża, kiedy tylko Wam się podoba. Tylko lewicowe media podchwycą, że papież powiedział coś w jakimś wywiadzie i od razu twierdzą, że Kościół zmienia swoją doktrynę. A dlaczego tak mówią? Bo tak jak Wy nie znają nauki katolickiej, tylko mają o niej jakieś blade pojęcie. Najłatwiej jest atakować Kościół, zamiast troszczyć się o Niego. Wrogowie Kościoła nie są tylko na zewnątrz, ale i we wnętrzu Kościoła. Lewica się czegoś domaga, a miłośnicy lewicy kombinują tylko, jak skierować Kościół na jej tory. Wrogowie Kościoła z zewnątrz chcą legalizacji związków partnerskich homoseksualistów, a wrogowie Kościoła próbują tak namieszać w Kościele, by wiernym wydawało się, że i to Kościół zaakceptował.

Ale stwierdzam, że masz rację, nasz piękny kraj płynie żółcią, antykatolicką żółcią. W ten sposób prowadzi się Polskę tylko do upadku. Wtrąca się w prywatne sprawy Kościoła, ogranicza Jego swobody, uprawia się nieustanną nagonkę na Niego i odbiera się wolność religijną katolikom.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 08 lis 2020, 22:33

urluch pisze:
08 lis 2020, 22:21
kajo pisze:
08 lis 2020, 22:17
Jak dla mnie ktoś tu żyje w wielkiej bańce, gdzie są tylko kościelnw piękne pisma, a nie na smutnej rzeczywistości. Na prawdę piekny byłby trn świat gdzyby istniał tylko w świetle dokumentów, a nie w rzeczywistości. Nie miałbym 3 koleżanek które zostały zgwałcone przez różnych pojebów. Nie znałbym kolegi który musiał się wyprowadzić z domu bo jest gejem. Albo dziewczyny bi, która nie przyznała się do tej pory rodzinie, choć ma 32 lata.
I ja na prawdę odczytuje z optymizmem słowa Franciszka, który mówi że związki partnerskie homoseksualistów trzeba zalegalizować. Ale później widzę w mojim pięknym kraju żółcią płynącym, że Papieża słucha aię tylko gdy nam pasuje.
To właśnie Wy słuchacie papieża, kiedy tylko Wam się podoba. Tylko lewicowe media podchwycą, że papież powiedział coś w jakimś wywiadzie i od razu twierdzą, że Kościół zmienia swoją doktrynę. A dlaczego tak mówią? Bo tak jak Wy nie znają nauki katolickiej, tylko mają o niej jakieś blade pojęcie. Najłatwiej jest atakować Kościół, zamiast troszczyć się o Niego. Wrogowie Kościoła nie są tylko na zewnątrz, ale i we wnętrzu Kościoła. Lewica się czegoś domaga, a miłośnicy lewicy kombinują tylko, jak skierować Kościół na jej tory. Wrogowie Kościoła z zewnątrz chcą legalizacji związków partnerskich homoseksualistów, a wrogowie Kościoła próbują tak namieszać w Kościele, by wiernym wydawało się, że i to Kościół zaakceptował.

Ale stwierdzam, że masz rację, nasz piękny kraj płynie żółcią, antykatolicką żółcią. W ten sposób prowadzi się Polskę tylko do upadku. Wtrąca się w prywatne sprawy Kościoła, ogranicza Jego swobody, uprawia się nieustanną nagonkę na Niego i odbiera się wolność religijną katolikom.
Taaa, jasne, atakujemy katolików mówiąc żyj jak chcesz i nie naruszaj wolności innej osoby.
Z resztą mu się twoja odpowiedź bardzo podoba bo pokazuje jak zamkniętyw swoim światopoglądzie jesteś i nie jesteś w stanie z niego wyjść. Czy rozważałeś w ogóle że nie zawsze nasz racje i możesz się czasem mylić? Ja to robie nieustannie, co więcej czasami wycofuje się z wypowiedzianych poglądów, bo pod wpływem rozmowy one się zmieniły. Czy dopuszczas taką możliwość?
Albo czy dopuszczasz że osoba pokazująca wady kościoła może też działać na jego korzyść, bo pokazuje że może coś źle robicie i warto to zmienić, bo to ma negatywne konsekwencje dla całego społeczeństwa?
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

urluch
Posty: 265
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 08 lis 2020, 22:59

kajo pisze:
08 lis 2020, 22:33
urluch pisze:
08 lis 2020, 22:21


To właśnie Wy słuchacie papieża, kiedy tylko Wam się podoba. Tylko lewicowe media podchwycą, że papież powiedział coś w jakimś wywiadzie i od razu twierdzą, że Kościół zmienia swoją doktrynę. A dlaczego tak mówią? Bo tak jak Wy nie znają nauki katolickiej, tylko mają o niej jakieś blade pojęcie. Najłatwiej jest atakować Kościół, zamiast troszczyć się o Niego. Wrogowie Kościoła nie są tylko na zewnątrz, ale i we wnętrzu Kościoła. Lewica się czegoś domaga, a miłośnicy lewicy kombinują tylko, jak skierować Kościół na jej tory. Wrogowie Kościoła z zewnątrz chcą legalizacji związków partnerskich homoseksualistów, a wrogowie Kościoła próbują tak namieszać w Kościele, by wiernym wydawało się, że i to Kościół zaakceptował.

Ale stwierdzam, że masz rację, nasz piękny kraj płynie żółcią, antykatolicką żółcią. W ten sposób prowadzi się Polskę tylko do upadku. Wtrąca się w prywatne sprawy Kościoła, ogranicza Jego swobody, uprawia się nieustanną nagonkę na Niego i odbiera się wolność religijną katolikom.
Taaa, jasne, atakujemy katolików mówiąc żyj jak chcesz i nie naruszaj wolności innej osoby.
Z resztą mu się twoja odpowiedź bardzo podoba bo pokazuje jak zamkniętyw swoim światopoglądzie jesteś i nie jesteś w stanie z niego wyjść. Czy rozważałeś w ogóle że nie zawsze nasz racje i możesz się czasem mylić? Ja to robie nieustannie, co więcej czasami wycofuje się z wypowiedzianych poglądów, bo pod wpływem rozmowy one się zmieniły. Czy dopuszczas taką możliwość?
Albo czy dopuszczasz że osoba pokazująca wady kościoła może też działać na jego korzyść, bo pokazuje że może coś źle robicie i warto to zmienić, bo to ma negatywne konsekwencje dla całego społeczeństwa?
Czy ktoś mówi do katolików: ,,Żyjcie jak chcecie. Wy nie ruszamy Was, a my nie ruszacie nas."? Mało kto, tylko ludzie, którzy naiwnie myślą, że o to w tej bezwyznaniowości i świeckości chodzi. A w głębi w tym wszystkim tkwi nienawiść do Kościoła, która od czasu do czasu wychodzi na wierzch. To nie jest wolność, a rewolucyjne oszustwo. Antykatolicka rewolucja żeruje na ludzkich namiętnościach i realizuje w ten sposób swoje cele.

Tak, właśnie w ten sposób atakuje się prawdziwą wiarę, zaraża się kogo się tylko da indyferentyzmem, niemalże zmusza się do chodzenia do bezwyznaniowych i koedukacyjnych szkół. A jak Ci się coś nie podoba, to pójdź do nielicznych szkół katolickich (spośród których ileś jest nominalnie katolickich), sterowanych przez państwo, albo po kilkunastu latach indoktrynacji możesz zacząć poznawać prawdę, jeżeli wcześniej nie skończysz jako kolejny antyklerykał. Żyj jak chcesz, ale jednak wyzuwamy Cię z wszelkiej wiary - to jest właśnie ta bezwyznaniowość.

Nauka katolicka jest prawdziwą nauką, a nie światopoglądem. To świat rozpływa się w sceptycyzmie, to świat próbuje wciskać kit, że wszystkie religie są równo dobre, albo że w ogóle żadna nie jest dobra. Podważa się wszystko i opiera na chwiejnym osądzie człowieka, a nie na nauce Bożej. Można by powiedzieć, że ten sceptycyzm i bezwyznaniowość są jak nowa religia zwalczająca inne religie.

Czy się mylę? Bardzo często. Czy znam teologię katolicką na wylot? Nie. Ale to, co Wam mówię, to tylko to, czego jestem w zupełności pewien.

Nie osoba, która pokazuje wady, a osoba, która wskazuje na problemy w Kościele. Ta druga osoba może oczywiście działać na korzyść Kościoła katolickiego, o ile nie zacznie iść w takim kierunku jak Luter, Kalwin, Hodur i inni. Do reformowania Kościoła trzeba czegoś więcej, niż wyzywania Go, jak to się działo w tym wątku nie raz. To jest podobnie jak z Polską. Ja Ci wynajdę 10 najgorszych Polaków w historii i powiem Ci, że trzeba z tego powodu porzucić Polskę. Mogę Ci pokazać, ile wśród Polaków jest nienawiści (czysto ludzkiej, typowej też dla innych narodów) i co? Przestaniesz być z tego powodu Polakiem? Czy może będziesz chciał jak najlepiej dla Polski? W tym wątku widzę, że jest to bardzo popularna postawa.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 08 lis 2020, 23:12

Po pierwsze proponuje nie wmawiać innym że nienawidzą kościoła choć sami tak nie uważają. O tym własnie mówię. JA SOBIE WYPRASZA WMAWIANIA MI SWOICH PRZEKONAŃ. I proszę nie szukać wszędzie ataków na kościół tam gdzie ich nie ma. Jeżeli uważasz że bezwyznaniowa szkoła to atak na katolicyzm, to chyba gdzieś się oderwałeś od rzeczywistości.
Jak dla mnie dyskusja skończona, bo jesteś tak zacietrzewiony w swoich przekonaniach że dyskusja nie ma sensu.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 08 lis 2020, 23:23

A tak pozatym kolega mi niedawno podesłał artykuł z oko.press gdzie podawali ilu biskupów było zaangarzowanych w tuszowanie pedofilii i jest to mocno przerażające, udało im się znaleźć 40
https://oko.press/34-polskich-biskupow- ... ii-raport/ (w aratykule jest 16, ale to errata do pierwotnwgo raportu). Biorąc pod uwagę że łącznie mamy 135 biskupów, to jest to przerażające.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

urluch
Posty: 265
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 08 lis 2020, 23:45

urluch pisze:
08 lis 2020, 23:45
kajo pisze:
08 lis 2020, 23:12
Po pierwsze proponuje nie wmawiać innym że nienawidzą kościoła choć sami tak nie uważają. O tym własnie mówię. JA SOBIE WYPRASZA WMAWIANIA MI SWOICH PRZEKONAŃ. I proszę nie szukać wszędzie ataków na kościół tam gdzie ich nie ma. Jeżeli uważasz że bezwyznaniowa szkoła to atak na katolicyzm, to chyba gdzieś się oderwałeś od rzeczywistości.
Jak dla mnie dyskusja skończona, bo jesteś tak zacietrzewiony w swoich przekonaniach że dyskusja nie ma sensu.
A ja powiedziałem o kimś imiennie, że nienawidzi Kościoła? Ja mówię, że idea bezwyznaniowości wywodzi się z nienawiści do Kościoła i do wszelkiej religii. Tak na zewnątrz brzmi pięknie, wielu ludzi o dobrych intencjach jej ufa, a ja mówię, że nie należy jej ufać.

Ja nikomu nie wmawiam swoich przekonań, ja otwarcie i zdecydowanie mówię o swoich. A ja z kolei mógłbym powiedzieć, że szkoły powinny być katolickie, prawo powinno być katolickie, całe państwo powinno być katolickie, a jeżeli ktoś uważa, że jest to atak na wierzących inaczej lub niewierzących to ... . Protesty antyaborcyjne też takie są, też tam się dopatrują mnóstwa nieistniejących dla nich zagrożeń.

Ja mówię w zdecydowany sposób, to jest to rzekome ,,zacietrzewienie". Ja nie próbuję usprawiedliwiać źle czyniących hierarchów, ja zgadzam się na troskliwe zwracanie uwagi na problemy w Kościele.

Tak, Kościół jest zaciekle ze ślepą furią atakowany od wielu setek lat i ot są efekty. W jakimże bylibyście szoku, gdybyście zdali sobie w końcu sprawę z tego, jak silnie atakowany jest Kościół, gdybyście przejrzeli na oczy.

kajo pisze:
08 lis 2020, 23:23
A tak poza tym kolega mi niedawno podesłał artykuł z oko.press gdzie podawali ilu biskupów było zaangażowanych w tuszowanie pedofilii i jest to mocno przerażające, udało im się znaleźć 40
https://oko.press/34-polskich-biskupow- ... ii-raport/ (w artykule jest 16, ale to errata do pierwotnego raportu). Biorąc pod uwagę że łącznie mamy 135 biskupów, to jest to przerażające.
Infiltracja mafii lewandowej w Kościele.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Georg
Posty: 6018
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 09 lis 2020, 4:07

kajo pisze:
08 lis 2020, 23:23
A tak pozatym kolega mi niedawno podesłał artykuł z oko.press gdzie podawali ilu biskupów było zaangarzowanych w tuszowanie pedofilii i jest to mocno przerażające, udało im się znaleźć 40
https://oko.press/34-polskich-biskupow- ... ii-raport/ (w aratykule jest 16, ale to errata do pierwotnwgo raportu). Biorąc pod uwagę że łącznie mamy 135 biskupów, to jest to przerażające.
Ciekawe. Najciekawsze jest to, że padają tam nazwiska biskupów, którzy mają zbadać czy inni biskupi nie chronili pedofili (kard. Nycz i bp. Ryś).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2020, 13:12

Tymczasem najpierw przyszła kryska na Gulbinowicza (już i tak jedną nogą w grobie, więc Watykan zdążył w ostatniej chwili - być może znaleźć kozła ofiarnego), a teraz chyba na Dziwisza (wychodzi na to, że też kreatura nieprzeciętna). A ponieważ na cenzurowane wkracza też coraz poważniej Sodano, to i mit JP2 ("santo subito") coraz bardziej się sypie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 10 lis 2020, 14:59

Stasiu, ty się jeszcze zdziwisz...
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 15:03

Bastian pisze:
10 lis 2020, 13:12
mit JP2 ("santo subito") coraz bardziej się sypie.
No ja nie mam wątpliwości, że lada dekada pomniki tej bestii będą się sypać jak parę lat temu ukraińskie Leniny.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 lis 2020, 15:16

E tam, będą ludzie, którzy nigdy nie uwierzą w cokolwiek złego o nim. Ale pobazgranie - czemu nie? Sam miałem ochotę do tablicy objaśniającej patrona na ul. Jana Pawła II dokleić kartkę "Awansował pedofila".

Jak to było z batiuszką? Źli urzędnicy?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ