Ateizm, wiara i tematyka kościelna...

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 lis 2020, 15:59

Tutaj artykuł o kard. McCarricku, metropolicie nowojorskim - i o tym, że zarzuty wobec niego są starsze niż awans na kardynała:
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2020, 16:43

KwZ pisze:
10 lis 2020, 15:16
E tam, będą ludzie, którzy nigdy nie uwierzą w cokolwiek złego o nim. Ale pobazgranie - czemu nie? Sam miałem ochotę do tablicy objaśniającej patrona na ul. Jana Pawła II dokleić kartkę "Awansował pedofila".

Jak to było z batiuszką? Źli urzędnicy?
Jasne, że będą. Ale już dla młodych ludzi jest postacią z memów i bohomazowatych pomników, której legenda coraz bardziej śmierdzi. Oni się już nie muszą odwracać, oni z lekcji religii wyszli tyłem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 16:56

W 2010 roku wybory prezydenckie w Ukrainie wygrywał Janukowycz i pełno było głosów, że to betonuje rusyfikację kraju na prawie zawsze. Prawie zawsze potrwało 4 lata.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 10 lis 2020, 21:08

Toż to błędy. I wypaczenia.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 10 lis 2020, 21:10

Daniel_FCB pisze:
10 lis 2020, 21:08
Toż to błędy. I wypaczenia.
Ataki na kościół i lewacka propaganda.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 lis 2020, 21:17

Jak się w nazwisku Wojtyła kilka liter przestawi, kilka odejmie, a kilka doda, to wychodzi Marks.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 10 lis 2020, 22:15

Ja nie rozumiem. Kościół tuszuje afery - źle. Kościół odkrywa afery - też źle. O co tu chodzi?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2020, 22:31

O to, że polski Kościół generalnie próbuje iść w zaparte.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2020, 22:32

Poczytaj sobie Terlikowskiego. On raczej lewakiem nie jest, a po hierarchii kościelnej jedzi teraz lepiej od posłanki Scheuring-Wielgus.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 11 lis 2020, 9:40

Sebastian pisze:
10 lis 2020, 22:15
Ja nie rozumiem. Kościół tuszuje afery - źle. Kościół odkrywa afery - też źle. O co tu chodzi?
Chodzi o to że Watykan mówi ręka Dziwisza postarała się by pedofil został biskupem, a Dziwisz mówi że tej ręki nie zna. Tak samo z Macielem Degollado, ja go nie znam, nigdy z nim nie rozmawiałem, ale cyk pyk i impreza w mega drogim hotelu w Rzymie sfinansowana przez niego.
A Watykan owszem ujawnia i chwała mu za to. I myślę że do obecnego Watykanu nikt nic nie ma, bo widać że chcą być uczciwi, za to do KK w Polsce można się przyczepić chyba wszędzie.
Jeszcze żeby teraz uderzyli się w pierś i szczerze chcieli naprawić zło, to myślę że wiele osób by to zrozumiało, ale nieeee, to atak na kościół!!!
A później się hierarchowie dziwią czemu ludzie zaczynają szczerze nienawidzić kościoła. Ja się nie zdziwie gdy dojdzie dzięki temu do dekanonizacji Jana Pawła II.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Georg
Posty: 5992
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 11 lis 2020, 10:10

A to można zrobić dekanonizację? Były już takie przypadki?

fraktal
Posty: 5483
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 11 lis 2020, 11:33

kajo pisze:
11 lis 2020, 9:40
A później się hierarchowie dziwią czemu ludzie zaczynają szczerze nienawidzić kościoła. Ja się nie zdziwie gdy dojdzie dzięki temu do dekanonizacji Jana Pawła II.
Na razie do tego jeszcze daleko. Bo Watykan w tym obecny papież tu winy Jana Pawła II się nie dopatruje, a raczej jego otoczenia. Dlatego lepiej by było, żeby Dziwisz odważnie podszedł do tematu. Bo teraz to cień pada także na samego Jana Pawła II.

urluch
Posty: 265
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 11 lis 2020, 13:29

Georg pisze:
11 lis 2020, 10:10
A to można zrobić dekanonizację? Były już takie przypadki?
Dekanonizacji zrobić się nie da. Mogą Ci powiedzieć, że dekanonizowany został np. św. Szymon z Trydentu, ale to jest nieprawda.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 lis 2020, 17:31

Nie ma czegoś takiego jak dekanonizacja, przynajmniej formalnie. Co najwyżej Kościół mógłby przyznać, że tu i tu ktoś coś zrobił źle.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Georg
Posty: 5992
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 11 lis 2020, 20:17

Pytam dlatego, że aby zostać świętym trzeba mieć na koncie 2 cudy. A jeśli stwierdziła je specjalna komisja, to dekanonizacja świadczyłaby o tym, że źle stwierdziła. Stąd pytanie hipotetyczne: jaka jest procedura, gdy historycy odkryją, że któryś święty dopuścił się bardzo ciężkiego wykroczenia (grzechu)?

ODPOWIEDZ