Egzaminy gimnazjalne

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

interflug
(gemba)
Posty: 511
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:31

Post autor: interflug » 22 kwie 2009, 22:56

jajcys pisze:17 to jest juz jakas mega dysfunckja,
jaka dysfunkcja?! to właśnie promowane przez ciebie podejście na luzie :razz: jeśli koleś uznał, że do dalszej edukacji, lub jej braku wynik egzaminu nie ma żadnego znaczenia to... na kiego wała miał marnowac dwie godziny? ;-)
ale dla mnie w pelni poczytalny i trzezwy gimnazjalista powinien miec co najmniej 80 pkt (i to w przypadku kiedy mial to w dupie jak napisze)
Lans na waflu ponad wszystko :cfaniak:

Wg tej skali byłem prawie poczytalny - zabrakło mi 2 :D
blam blam blam

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 22 kwie 2009, 22:57

Wg tej skali to w mojej klasie miałem tylko 2 osoby poczytalne. Reszta nietrzeźwa. :D

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 22 kwie 2009, 23:06

http://wiadomosci.onet.pl/1957126,11,item.html
Onet.pl pisze: Wyciekły testy egzaminacyjne - pomyłka jednej ze szkół?

Centralna Komisja Egzaminacja nie wyklucza, że mogło dojść do wycieku do internetu testów gimnazjalnych. Takie informacje pojawiają się na forach internetowych, a internauci Onet.pl przysyłają na CYNK! szczegóły. CKE zawiadomiła o przestępstwie policję i ministerstwo edukacji narodowej - podaje TVN24.
Przewodniczący CKE Krzysztof Konarzewski potwierdził TVN24, że istnieje możliwość wycieku testów gimnazjalnych, a policja dokładnie się temu przygląda. policja sprawdza teraz możliwość wycieku testów gimnazjalnych. Konarzewski powiedział, że sygnał o wycieku dostał dzisiaj po godzinie 15, tuż po zakończeniu egzaminu, i to właśnie ten sygnał jest sprawdzany.


- Znalazłem notkę o tym, co się stało podczas dzisiejszych testów gimnazjalnych w jednej ze szkół - zamiast testów humanistycznych uczniowie dostali matematyczne. Potem jednak je oddali, ale (...) ktoś wstawił to, co jutro będzie w testach - pisze Dawid w mailu wysłanym na CYNK!.

Rzeczywiście, pod wskazanym forum znajduje się pobieżny opis co jutro będzie można znaleźć na teście matematyczno-przyrodniczym.

Inni internauci informują, że przeciek z dzisiejszego testu był już dostępny wczoraj. Można było ściągnąć plik z testami i rozwiązaniami. Aktualnie nie jest on już dostępny.



Gorąca dyskusja trwa też na forum Onet.pl. - Witam, polecam poczytać komentarze na "waszym zdaniem" dotyczące dzisiejszego testu gimnazjalnego. Mnie one zbulwersowały, tematy były 12 godzin przed egzaminem w internecie - pisze kaj w wiadomości przysłanej na CYNK
Może cały egzamin gimnazjalny napiszecie od nowa ;P

Awatar użytkownika
jajcys
Posty: 743
Rejestracja: 13 kwie 2008, 20:24
Lokalizacja: Saska/Stacja Krwiodawstwa

Post autor: jajcys » 22 kwie 2009, 23:09

JacekM pisze:Ojej, no to jestem nietrzeźwy i niepoczytalny, i co gorsza - czuję się z tym dobrze. I ze szkołą, w której jestem (Fredro) też się czuję dobrze. IMHO ten test promuje przeciętność, co potem odbije się na studiach czy dorosłym życiu.
Promuje przeciętność ? Rozwiń? Nie rozumiem Twojej genialnej myśli. Według mnie promuje umiejętność czytania ze zrozumieniem i sprawdzania zadań.

A skala >80 wg mnie jak najbardziej prawidłowa. Powtarzam, to test na inteligencje i trzezwosc umyslu a nie ilosc wiedzy, bo wiedze niezbedna do napisania to mozna w tydzien ogarnac (wzory z matmy i fizyki, reguly pisania rozprawki)
Obrazek
M-1 507 509 N22+N72

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 22 kwie 2009, 23:11

Kto może ten może...

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 22 kwie 2009, 23:11

Właśnie dotarłem w sieci do rzekomych tematów jutrzejszych testów. Historia wygląda dość realistycznie.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
jajcys
Posty: 743
Rejestracja: 13 kwie 2008, 20:24
Lokalizacja: Saska/Stacja Krwiodawstwa

Post autor: jajcys » 22 kwie 2009, 23:17

serio ludzie, nie srajcie jutro na ten egzamin, nie wychodzcie po 30 minutach, wszystko dokladnie sprawdzcie 15 razy, az do konca regulaminowego czasu gry :D

naprawde jest zajebiscie miec poczucie mozliwosci wybrania kazdej szkoly w warszawie.
oczywiscie nie mowie, zeby isc do tych najlepszych, ale jak komus cos odpierdzieli to ma mozliwosc.

[ Dodano: |22 Kwi 2009|, 2009 23:18 ]
Frencher pisze:Właśnie dotarłem w sieci do rzekomych tematów jutrzejszych testów. Historia wygląda dość realistycznie.
cos mi sie wydaje ze historia to dzis byla
Obrazek
M-1 507 509 N22+N72

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 22 kwie 2009, 23:21

jajcys pisze:
Frencher pisze:Właśnie dotarłem w sieci do rzekomych tematów jutrzejszych testów. Historia wygląda dość realistycznie.
cos mi sie wydaje ze historia to dzis byla
Miałem na myśli historię osoby która je rozpowszechnia. Zresztą jest ona zgodna z doniesieniami medialnymi. A tematy są z zakresu chemii, matematyki i geografii. Zobaczymy jutro czy się sprawdziły.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 22 kwie 2009, 23:43

jajcys pisze:Promuje przeciętność ? Rozwiń? Nie rozumiem Twojej genialnej myśli. Według mnie promuje umiejętność czytania ze zrozumieniem i sprawdzania zadań.
No to widzę, że mamy inne definicje przeciętności. Umiejętność czytania ze zrozumieniem i sprawdzania zadań to absolutnie podstawowe umiejętności, czyli zawierające się w przeciętności. Mi chodzi o zaszufladkowywanie myśli zawartych w wypracowaniach kluczem, który nie musi przewidzieć wszystkich dobrych pomysłów. Lepiej napisać "pod klucz" niż wykazać się dodatkową wiedzą czy umiejętnością pisania. Zresztą nietrudno znaleźć opinie, zgodne z moją:
http://wiadomosci.onet.pl/1957051,11,blad_w_zadaniu_dla_gimnazjalistow_ten_test_sprawia_kolosalny_klopot,item.html pisze: ...

Bronisław Maj krytykuje tegoroczne testy gimnazjalne sprawdzające wiedzę humanistyczną uczniów. - Mnie ten test sprawia kolosalny kłopot. Nie uczy samodzielnego myślenia i interpretowania tekstu - powiedział RMF FM poeta, eseista i tłumacz. Poza tym - jak dodaje - jedno zadanie zawiera błąd.
- Ono jest tak sformułowane: Napisz rozprawkę na temat "Wyprawa, wędrówka, tułaczka. Podróż niejedno ma imię". Zaraz po tym następuje takie oto polecenie – uzasadnij trafność podanego stwierdzenia. Otóż tytuł tej rozprawki nie jest stwierdzeniem. To jest równoważnik zdania, który niczego nie stwierdza - tłumaczy Maj.

...
I przy okazji poprzednich testów pojawiały się podobne wypowiedzi innych znanych osób.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 22 kwie 2009, 23:50

JacekM pisze:Lepiej napisać "pod klucz" niż wykazać się dodatkową wiedzą czy umiejętnością pisania
Na maturze udało mi się to połączyć i wyszło mi to zdecydowanie na dobre :P CKE na szczęście wymyśliła coś takiego, jak walory dodatkowe...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

NR
(tygrys)
Posty: 3178
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 22 kwie 2009, 23:50

Nie anulują tego testu zobaczycie :]
obyś miał rację

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 22 kwie 2009, 23:52

Ja tam zaobserwowałem, że takie niuanse typu błąd w zadaniu/wyciek = anulowanie egzaminu zjawiają się każdego roku, i przy teście gimnazjalistów, i przy maturze.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 23 kwie 2009, 6:21

jajcys pisze:A skala >80 wg mnie jak najbardziej prawidłowa. Powtarzam, to test na inteligencje i trzezwosc umyslu a nie ilosc wiedzy, bo wiedze niezbedna do napisania to mozna w tydzien ogarnac (wzory z matmy i fizyki, reguly pisania rozprawki)
Dlaczego mam wrażenie, że udało Ci się, bo akurat tematy Ci podpasowały, a teraz robisz z siebie nie wiadomo jakiego myśliciela?
Z testu próbnego miałem 72 pkt - 45 pkt z humana i 27 z matmy. I modlę się o taki wynik teraz :-"

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 23 kwie 2009, 10:52

Onet.pl Wiadomości pisze:Policja zatrzymała sprawcę przecieku testów gimnazjalnych

Policja zatrzymała sprawcę przecieku testów gimnazjalnych – informuje TVN 24. Wczoraj Użytkownicy Onet.pl informowali o wycieku testów za pośrednictwem serwisu CYNK!
Zatrzymany to "młody Warszawiak", który przyznał się do doprowadzenia do wycieku testu.
- Cieszę się, że tego człowieka ujęto. To nie klasówka w 6 B tylko sprawa państwowa – powiedział w TVN 24 szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej prof. Krzysztof Konarzewski. – Ujawnienie testów to poważna sprawa, sprawca musi się liczyć – ocenił.

Dodał, że na zewnątrz jego możliwości działania się kończą. - Nie mogę sprawdzić kurierów i nie mogę patrzeć jak się zachowali dyrektorzy szkół - mówił.

- To musiał być zewnętrzny przeciek, moja instytucja jest czysta - stwierdził Konarzewski.

"Przeciek był najprawdopodobniej ograniczony"

Policja namierzyła wcześniej numer IP komputera, z którego wyciekły do internetu testy gimnazjalne. Jest to "polski komputer ulokowany na Mazowszu" - informuje RMF FM. Wczoraj Użytkownicy Onet.pl informowali o wycieku testów za pośrednictwem serwisu CYNK!

- Przeciek był najprawdopodobniej ograniczony. Ktoś umieścił ten test dla kogoś konkretnego, nie każdy może dostać się na ten serwer - powiedział Krzysztof Konarzewski.


Centralna Komisja Egzaminacja nie wykluczyła wczoraj, że mogło dojść do wycieku do internetu testów gimnazjalnych. Takie informacje pojawiają się na forach internetowych, a internauci Onet.pl przysyłają na CYNK! szczegóły. TVN24 poinformowała wczoraj, że cała sprawa to być może wyrafinowany atak hakerski. Tymczasem w internecie pojawił się jutrzejszy test matematyczno-przyrodniczy. To akurat być może efekt pomyłki jednej ze szkół.

CKE zawiadomiła o przestępstwie policję i ministerstwo edukacji narodowej - podała TVN24. W internecie można też znaleźć już jutrzejszy test matematyczno-przyrodniczy. Na jednej ze stron znajdują się zdjęcia testu z datą kwiecień 2009.

- Testy wyciekły na 90 procent - mówił w TVN24 przewodniczący CKE Krzysztof Konarzewski. - Nastąpiło to prawie 24 godziny temu. Test został umieszczony na pewnym amerykańskim trudno dostępnym serwerze. To nie był skan, fotografia, tylko przepisany test, z błędami. Ktoś robił to pośpiesznie - mówił Konarzewski. Szef CKE zapowiedział, że sprawcy będą namierzeni poprzez IP. Zagrożeni będą ci gimnazjaliści, którzy skorzystali z dostępnego w sieci pliku.

- Egzamin nie zostanie unieważniony, jest bezpieczny. Nie ma najmniejszych podstaw, żeby unieważnić test w całym kraju - mówił. Konarzewski powiedział, że sygnał o wycieku dostał dzisiaj po godzinie 15, tuż po zakończeniu egzaminu, i to właśnie ten sygnał jest sprawdzany.
[pogrubienie moje]

PiotrekP
Posty: 3497
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 23 kwie 2009, 12:28

I bardzo dobrze. Odnośnie dzisiejszego to ja się będę cieszył, jeśli dostanę 30. =;

ODPOWIEDZ