O chłodzeniu i niechłodzeniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 20 sie 2009, 14:06

Flash8222 pisze:A skąd wyczarujesz 100 wozów za Grodzia? :D Nie ma to jak pobożne życzenia, właściwie to podchodzi już pod marzenia :P
Nie sądzisz że byłaby to nauczka dla wszystkich obecnych jak i przyszłych przewoźników. Owszem Warszawa ucierpiałaby, ale tylko przez moment, później byłby tylko zysk.

prosper5250
Posty: 842
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 20 sie 2009, 15:42

Flash8222 pisze:I co? Już czujesz się lepszy? Mniemanie o sobie już podskoczyło? Kilka razy jadąc z koleżanką widziałem otwarte okna w Lion'sie na 508 przy działającej klimie... Ale takim poprawianiem opinii o mieszkańcach Tarchomina to mostu Północnego nie wybudujesz.
Flash, doskonale wiadomo, że to Ty jesteś głównym użytkownikiem, który ma potrzebę permanentnego podbudowywania swojego ego nie tylko na tym portalu, ale także na najistotniejszych pozostałych... Ale faktycznie: w tym przypadku czuję się lepszy, że najlepsze wozy jeżdżą w moich okolicach. I fakt, że urodziłem się na Mokotowie i mieszkałem tam dłużej, niż cały Twój żywot, nie zmienia tego :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 sie 2009, 18:36

Lukasz436 pisze:
Flash8222 pisze:A skąd wyczarujesz 100 wozów za Grodzia? :D Nie ma to jak pobożne życzenia, właściwie to podchodzi już pod marzenia :P
Nie sądzisz że byłaby to nauczka dla wszystkich obecnych jak i przyszłych przewoźników. Owszem Warszawa ucierpiałaby, ale tylko przez moment, później byłby tylko zysk.
Na początek wystarczającą nauczką byłoby karanie za przewiny, bo obecnie to leży i kwiczy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

rubens
Zbanowany
Posty: 98
Rejestracja: 12 sie 2009, 12:05

Post autor: rubens » 21 sie 2009, 11:22

prosper5250 pisze: W 508 nikt nie otwiera
Zapewne część wozów ma okna poblokowane przez kierowców w celu uniknięcia jakichkolwiek sugesti ze strony pasażerów.
Kierowcy mający zapewne w głębokim poważaniu komfort i warunki podróżowania pasażerów, okien nie blokują i nie zamykają na pętlach, co za tym idzie, wydajność klimatyzacji, nie jest odczuwalna.
prosper5250 pisze: W 508 nikt tego nie robi, ani na liniach michalczewskich na Białołęce - tam każdy miejscowy wie, że w wozie jest włączona klima
Tu bym był bardzo ostrożny z faworyzowaniem mieszkańców Tarchomina i Nowodworów :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 sie 2009, 11:24

Przede wszystkim, to miejscowi stanowią jakieś 10% pasażerów na Białołęce.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

rubens
Zbanowany
Posty: 98
Rejestracja: 12 sie 2009, 12:05

Post autor: rubens » 21 sie 2009, 11:33

Glonojad pisze:Przede wszystkim, to miejscowi stanowią jakieś 10% pasażerów na Białołęce.
To miałem na myśli, ale bałem sie nazwać sprawę po imieniu :-$

prosper5250
Posty: 842
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 21 sie 2009, 17:55

Ja uważam, że jestem miejscowym na Tarchominie - mimo że urodziłem się na Mokotowie i tam spędziłem dzieciństwo i kilka lat dorosłego życia. Miejscowym jest zatem np. pasażer zameldowany w Pułtusku czy Radomiu (bo takich jest wielu), który mieszka na Białołęce od kilku lat... Bezsensowne jest rozliczanie kto jest Warszawiakiem a kto nie... Przyjezdni są w większości więc jesteśmy i tak na straconej pozycji... I KM na Białołęce nie jest tworzona dla 10 owych procent rodowitych Warszawian tylko właśnie dla większości - czyli przyjezdnych.
Blokowanie okien ma sens w dzień - wieczorem doprowadza to do identycznych upałów jak i w południe. Albo klima chodzi cały dzień i jest odpowiednio regulowana (niby termostat to powinien automatycznie robić) albo mają być odblokowane okna. Czy ktoś się z tym nie zgadza?

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 21 sie 2009, 21:49

Flash8222 pisze:
prosper5250 pisze:Możemy polemizować. W 508 nikt nie otwiera a pozostałe linie opanowują mieszkańcy z innych rejonów - np. z Mokotowa (186), gdzie nikt klimy nie widział, bowiem tam mają wspaniałe Urbino serii 81XX :P
I co? Już czujesz się lepszy? Mniemanie o sobie już podskoczyło? Kilka razy jadąc z koleżanką widziałem otwarte okna w Lion'sie na 508 przy działającej klimie... Ale takim poprawianiem opinii o mieszkańcach Tarchomina to mostu Północnego nie wybudujesz.
wiesz, ja jednak uważam, że coś w tym jest. Mieszkańcy Tarchomina tak przyzwyczaili się do klimy, że faktycznie nie otwierają okien. W innych dzielnicach jest z tym gorzej, takie przynajmniej odnoszę wrażenie.
noidea

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 22 sie 2009, 1:55

Adam G. pisze:
Flash8222 pisze: I co? Już czujesz się lepszy? Mniemanie o sobie już podskoczyło? Kilka razy jadąc z koleżanką widziałem otwarte okna w Lion'sie na 508 przy działającej klimie... Ale takim poprawianiem opinii o mieszkańcach Tarchomina to mostu Północnego nie wybudujesz.
wiesz, ja jednak uważam, że coś w tym jest. Mieszkańcy Tarchomina tak przyzwyczaili się do klimy, że faktycznie nie otwierają okien. W innych dzielnicach jest z tym gorzej, takie przynajmniej odnoszę wrażenie.
Popieram

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 01 kwie 2010, 5:46

Duszno w komunikacji
Mamy już wiosnę i temperatura z dnia na dzień idzie w górę, ale coraz bardziej uciążliwe staje się podróżowanie komunikacją miejską. Część okienek jest zbyt wysoko i ciężko je uchylić, inne zaś duże, ale za to szczelnie zamknięte, wręcz zaśrubowane. Za to klimatyzacja bądź zupełnie wyłączona, bądź niewydolna przy dużej liczbie pasażerów.
Jeżeli nie chcą używać klimatyzacji (która zawsze była warunkiem w przetargu) to niech już otworzą te okna...

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 01 kwie 2010, 8:28

zofey pisze:Jeżeli nie chcą używać klimatyzacji (która zawsze była warunkiem w przetargu) to niech już otworzą te okna...
I ogrzewanie niech zamkną. Tak jak w zimie nie ma szans, żeby przyzwoicie ogrzać się w gniocie, tak teraz ciepło bije z grzejników, że aż miło. Bez sensu.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 01 kwie 2010, 8:52

Dlatego warto zainwestować w swojego kwadrata i samemu można okna otworzyć ;-)
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 01 kwie 2010, 8:58

Desert pisze:Dlatego warto zainwestować w swojego kwadrata i samemu można okna otworzyć
Idąc tym tropem mozna tez mieć przy sobie jakiś zestaw narzędzi do bezpośredenigo zakręcenia ogrzewania :)
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 01 kwie 2010, 9:14

Wystarczy otworzyć klapę i zakręcić "kurek" od ogrzewania :P
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 01 kwie 2010, 10:44

Desert pisze:Dlatego warto zainwestować w swojego kwadrata i samemu można okna otworzyć ;-)
Podwyższasz sobie ego takimi stwierdzeniami? :kaput: Notabene, otwieraj sobie na własną rękę okna- ale do czasu :-" Trafisz na konkretnego kierowcę, który przyuważy i Ci przetrąci łapkę za nieupoważnione działania.

PS. Padam na twarz czytając to: ''100-(L)ica-Bródno / R-13 Sztalofa ;)'' :lol: :lol: I tylko nie pisz, że nie jesteś tandetnym pokemonem ;-)

ODPOWIEDZ