Niepotrzebne przystanki

Moderator: Wiliam

szczypior
Posty: 47
Rejestracja: 13 gru 2007, 11:39
Kontakt:

Post autor: szczypior » 19 maja 2008, 16:06

Na skrzyżowaniu Ciszewskiego/Nowoursynowska linie 166 i 193 mają aż dwa stałe przystanki - bezpośrednio przed i za skrzyżowaniem. Zdecydowanie ten "przed" jest zbędny.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 maja 2008, 16:13

szczypior pisze:Zdecydowanie ten "przed" jest zbędny.
Od której strony mówisz? Jeśli ten na Nowoursynowskiej to się z Tobą zgadzam, gdyż mniej tam ludzi dochodzi niż na ten przystanek na Ciszewskiego (który cały czas jest Cieszewskiego =; ), gdzie sporo studentów dochodzi z budynków jak wydział weterynarii etc.

Z drugiej strony dobrze studentów, że tak często są tam przystanki - ponieważ kampus duży, to chociaż mają mają mniej dojścia na przystanki ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 19 maja 2008, 16:20

Piotrekbe pisze: 169 zatrzymuje się tylko ze względu na Uczelnie Warszawską i to na jej prośbę ZTM zrobił mu tam przystanek.
Rotfl? Śmiać się czy płakać? To już lepszej linii tam nie mogli dać... Tym bardziej, że nie więcej niż 10% tych pasażerów to uczniowie tejże uczelni...
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 19 maja 2008, 16:54

Piotrek pisze:Od której strony mówisz? Jeśli ten na Nowoursynowskiej to się z Tobą zgadzam, gdyż mniej tam ludzi dochodzi niż na ten przystanek na Ciszewskiego (który cały czas jest Cieszewskiego =; ), gdzie sporo studentów dochodzi z budynków jak wydział weterynarii etc.
One obydwa są siebie warte. Przecież z weterynarii jest równie blisko do przystanku Ciszewskiego co Strzeleckiego(stronę Służewa).
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Piotrekbe
Posty: 755
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:12
Lokalizacja: Targówek Ratusz

Post autor: Piotrekbe » 19 maja 2008, 16:56

Dantte pisze:
Piotrekbe pisze: 169 zatrzymuje się tylko ze względu na Uczelnie Warszawską i to na jej prośbę ZTM zrobił mu tam przystanek.
Rotfl? Śmiać się czy płakać? To już lepszej linii tam nie mogli dać... Tym bardziej, że nie więcej niż 10% tych pasażerów to uczniowie tejże uczelni...
Szkoła wybrała tą linię pod naciskiem studentów, ponieważ najwieksza grupa jeździ pociągami do Wschodniego. Przystanek miał być tylko w weekendy, ale pod naciskami mieszkańców zrobili go na stałe, ponieważ Ci stwierdzili, że jest bliżej do przychodni niz od klubu Lira.

szczypior
Posty: 47
Rejestracja: 13 gru 2007, 11:39
Kontakt:

Post autor: szczypior » 19 maja 2008, 17:19

Tm pisze:
Piotrek pisze:Od której strony mówisz? Jeśli ten na Nowoursynowskiej to się z Tobą zgadzam, gdyż mniej tam ludzi dochodzi niż na ten przystanek na Ciszewskiego (który cały czas jest Cieszewskiego =; ), gdzie sporo studentów dochodzi z budynków jak wydział weterynarii etc.
One obydwa są siebie warte. Przecież z weterynarii jest równie blisko do przystanku Ciszewskiego co Strzeleckiego(stronę Służewa).
no tak ale mieszkańcy okolicznych osiedli już by mieli dalej

@Piotrek: chodziło mi oczywiście o ten na Nowoursynowskiej:)

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 19 maja 2008, 18:07

Ja poszedłbym po bandzie:
130 nż:
Bohaterów Września
Na Bateryjce
Ośr. Inf. PKP
Białobrzeska
Spiska
Biblioteka Narodowa
Tor Stegny
+ w DS:
Vogla
Powsinek
Wyprostowanie trasy przez Os. Patio (nż)

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5307
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 19 maja 2008, 18:32

Dęboszczak pisze:Ja poszedłbym po bandzie:
130 nż:
Tor Stegny
Cały?
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 maja 2008, 18:36

Dwa i pół okrążenia.

BP, NMSP
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 maja 2008, 18:45

Dęboszczak pisze:Ja poszedłbym po bandzie:
130 nż:
Bohaterów Września
Na Bateryjce
Ośr. Inf. PKP
Białobrzeska
Spiska
Wreszcie mogę sie z Tobą zgodzić :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 20 maja 2008, 14:08

Dęboszczak pisze:Spiska
Wycofaliście stamtąd 128, które miało na tym odcinku jakieś zapełnienie, a teraz te resztki, które pozostały, chcecie jeszcze obramować na zielono? Jak myślisz, co mogło być przyczyną spadającej liczby pasażerów korzystających z tego przystanku? BIAŁOBRZESKIEJ tyczy się to samo, choć ruch jest tam mniejszy.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

czaroT-11
Posty: 701
Rejestracja: 13 sty 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: czaroT-11 » 20 maja 2008, 14:14

Ja bym Białodrzeskiej i Spiskiej nie ruszał ;)

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 20 maja 2008, 18:44

emdegger pisze:
Dęboszczak pisze:Spiska
Wycofaliście stamtąd 128, które miało na tym odcinku jakieś zapełnienie, a teraz te resztki, które pozostały, chcecie jeszcze obramować na zielono? Jak myślisz, co mogło być przyczyną spadającej liczby pasażerów korzystających z tego przystanku? BIAŁOBRZESKIEJ tyczy się to samo, choć ruch jest tam mniejszy.
128 to była pomyłka. Ale nie przejmuj się, myślę, że niebawem problemy połączenia Centrum - DWZ zostaną rozwiązane :-$

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 20 maja 2008, 18:54

Dęboszczak pisze:Biblioteka Narodowa
Przegapiłem to poprzednio, więc niniejszym się reflektuję. Przystanek powinien jak najbardziej pozostać stałym; spadające, z pewnością zaś nierównomierne jego wykorzystanie, nie bierze się z godzin prac Biblioteki czy powrotów z imprez etc., ale na skutek remontu pobliskiej kładki, który wymusił wymalowanie dodatkowego przejścia przez jezdnię. Cykl dla pieszych jest baaaardzo krótki, więc stawiam na to, że w czasie przyjazdu 130 na przystanek część osób po prostu czeka na zielone światło.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 20 maja 2008, 18:58

Z powodu kładki właśnie nż, ale w DS to tam puchy straszne. Największe wykorzystanie ma ok. 4:00 nad ranem, kiedy tłumy wychodzą z klubu Park, po dyskotece. ;-)

ODPOWIEDZ