Objazdy i inne okresowe zmiany tras

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26873
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lip 2010, 9:55

To chyba nie ten wątek :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 13 lip 2010, 10:13

Raczej ten, bo mnie chodziło o to, gdzie w czwartek będę wsiadał do 117/710 itp :)

A przy okazji (to już może bardziej na temat): czy 116 nadal jest na trasie objazdowej?
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8630
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 13 lip 2010, 10:25

drapka pisze:A przy okazji (to już może bardziej na temat): czy 116 nadal jest na trasie objazdowej?
Jeszcze trochę potrwa nim odbudują wiadukt nad Dworcem Gdańskim, więc jeśli pytasz o objazd na Żoliborzu, to tak, wciąż kursuje przez ul. Krajewskiego.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 13 lip 2010, 10:34

I teraz nie wiem, czy nie przenieść się do "oznaczeń przystankowych" - bo kartki z rozkładem 116 są obecnie białe. Brak konsekwencji, czy objazd jest na tyle "stały", że przestał być czasowy? Ale na wyświetlaczach nie przestał.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8630
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 13 lip 2010, 10:48

drapka pisze:bo kartki z rozkładem 116 są obecnie białe. Brak konsekwencji, czy objazd jest na tyle "stały", że przestał być czasowy?
Heh, w 13-tce widziałem tablicę boczną, w której odcinek NB-KOŁO też był na biało, mimo że podobno to wydłużenie jest tylko na czas wakacji ;)

Niezły burdel mają w ty Archeo...

fraktal
Posty: 5552
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 13 lip 2010, 11:39

person pisze:Heh, w 13-tce widziałem tablicę boczną, w której odcinek NB-KOŁO też był na biało, mimo że podobno to wydłużenie jest tylko na czas wakacji
Zazwyczaj jest na zółto, ale może gdzieś ocalała decha z 13 na dawnej trasie - 13 z Nowego Bemowa już kiedyś jeździła na stałe, z tego, co pamiętam. A co do 116 - na koralach wciąż jest trasa czasowo zmieniona, więc na wyświetlaczach także.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 13 lip 2010, 12:42

Ja akurat mam odwrotną obserwację ;) Tydzień temu jechałem 13 i większość widzianych i mijanych przeze mnie składów miała białe tablice (w tym ten którym jechałem), być może przepastne magazyny zajezdni TW kryją jakieś szalone ilości takich historycznych tablic ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

fraktal
Posty: 5552
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 13 lip 2010, 12:54

No to nie wiem. ;-) Ja co prawda nie jechałem 13ką, ale widziałem z zewnątrz i wydaje mi się, że co najmniej niektóre miały tablice żółte - można to nawet zobaczyć, jak skład pustawy, jaką ma tablicę w środku - w każdym razie na pewno przednie tablice były z żółtym napisem pod numerem linii. ;-)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26873
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lip 2010, 13:09

A może zmieniła się koncpecja układ docelowego? 13 Bemowo - Kawęczynska, 23 Młociny - Czynszowa, 20 Boernerowo - Ratuszowa? Miałoby to tę zaletę, że nie dałoby się pogorszyć Bemowu DS za bardzo :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 521
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:41
Lokalizacja: DC
Kontakt:

Post autor: Cypis » 13 lip 2010, 13:17

pawcio pisze:skrócony rozkład jazdy to zwykły plik tekstowy będący źródłem zabawy, a nie jej efektem, więc z bazą danych ma niewiele wspólnego dla osoby go tworzącej.
Nie zrozumiałeś niejakiej ironii. Chodziło o to właśnie, że ten plik JEST gotową, relacyjną bazą danych. Masz tablicę z odjazdami, tablicę ze strefami, godzina odjazdu jako klucz. Przykład szkolny wręcz. I w tym miejscu jakakolwiek ręczna praca powinna się skończyć. Klik (może być F10, jeśli jesteśmy w DOS) - uaktualniasz bazę na serwerze i idziesz na lunch. Albo plotkujesz na Wawkomie ;)
pawcio pisze:Gdyby jeszcze był program, który by tak samo umożliwiał budowanie rozkładów jazdy... Busman miał być cudowny i genialny. Problemów z siecią tramwajową było tyle, że autobusy na swoją kolej musiały czekać ponad dwa lata, a i tak obróbka elektroniczna na stronę i dla przewoźników jest nawet dla tramwajów eksportowana z Busmana do starego dobrego programu dosowego.
Gdzieś wcześniej pisałem o kłopotach, które się samemu stwarza i później bohatersko zwalcza. Co dotąd było wyłączną domeną PRL-u (masz prawo nie wiedzieć).
pawcio pisze:Ale zawsze możesz taki program napisać. ZTM na pewno się ucieszy, jak będzie mógł z niego skorzystać.
ZTM musi poprzestać na radości z tych moich usług, które dostaje obecnie :). Programowanie przestało sprawiać mi frajdę prawie 20 lat temu... FoxPro 2.0, okna z semigrafiki, systemy sterowane zdarzeniami, wszystko z nie mniejszą funkcjonalnością jak dziś. I o wiele szybsze na byle pececie z jednym czy dwoma MB RAM... Ech, to se ne wrati.

Skoro zamawiacie taki ful-wypas sprzęt, jak ostatnio, czemu z banalnym oprogramowaniem jest kłopot?

P.S.
Piękne zdanie powstało:
Problemów z siecią tramwajową było tyle, że autobusy na swoją kolej...
To się nazywa transport aglomeracyjny chyba :D
Zapraszam na pokład!

Zawisza Czarny, Tawerna Korsarz
- 3 wachta najlepsza!
Rzeszowiak, Grenlandia 2012 - etap 11


Bez korków, NR, CR, TSB i tym podobnych ZTM-ów : )

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25591
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 lip 2010, 13:58

Cypis pisze:Nie zrozumiałeś niejakiej ironii. Chodziło o to właśnie, że ten plik JEST gotową, relacyjną bazą danych. Masz tablicę z odjazdami, tablicę ze strefami, godzina odjazdu jako klucz. Przykład szkolny wręcz. I w tym miejscu jakakolwiek ręczna praca powinna się skończyć. Klik (może być F10, jeśli jesteśmy w DOS) - uaktualniasz bazę na serwerze i idziesz na lunch. Albo plotkujesz na Wawkomie ;)
Albo do następnego rozkładu.
Cypis pisze:ZTM musi poprzestać na radości z tych moich usług, które dostaje obecnie :) . Programowanie przestało sprawiać mi frajdę prawie 20 lat temu... FoxPro 2.0, okna z semigrafiki, systemy sterowane zdarzeniami, wszystko z nie mniejszą funkcjonalnością jak dziś. I o wiele szybsze na byle pececie z jednym czy dwoma MB RAM... Ech, to se ne wrati.

Skoro zamawiacie taki ful-wypas sprzęt, jak ostatnio, czemu z banalnym oprogramowaniem jest kłopot?
Ktoś je musi napisać i to tak, by jeszcze potem na nim zarobić. Nie bez powodu w Polsce rządzi BusMan i nie wygląda na to, by sytuacja miała się zmienić.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

NR
(tygrys)
Posty: 3178
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 13 lip 2010, 14:27

Skrócone rozkłady BusMana są czytelne (w miarę) ale jak poprzychodziły na ekspedycję MZA to normalnie cyrk :D

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25591
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 lip 2010, 14:31

Są dramatyczne. Zwłaszcza, jak masz BWL-e z dwoma lub trzema liniami. Pamiętne zeszłoroczne 78 z BWL-ami na 17, 19 i 33.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 521
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:41
Lokalizacja: DC
Kontakt:

Post autor: Cypis » 13 lip 2010, 14:35

pawcio pisze:Albo do następnego rozkładu.
No i tak powinno być. Uprzednio skończony rozkład już wisi w sieci (względnie zawiśnie po dacie), przewoźnik ma jakąś tam dedykowaną wersję dla siebie, a Ty spokojnie robisz następny.
pawcio pisze:Ktoś je musi napisać i to tak, by jeszcze potem na nim zarobić.
Czyli dokładnie tak samo, jak ze sprzętem. Ktoś musi dostarczyć i jeszcze na tym zarobić.
pawcio pisze:Nie bez powodu w Polsce rządzi BusMan i nie wygląda na to, by sytuacja miała się zmienić.
Och. I jakiż jest to powód, jeśli wolno spytać? Wybory jakieś BusMan ostatnio wygrał, cy co?
Zapraszam na pokład!

Zawisza Czarny, Tawerna Korsarz
- 3 wachta najlepsza!
Rzeszowiak, Grenlandia 2012 - etap 11


Bez korków, NR, CR, TSB i tym podobnych ZTM-ów : )

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 13 lip 2010, 14:36

Na TVN Warszawa piszą o jakimś wypadku ok. 12 linii 78 na skrzyżowaniu Zamoyskiego i Al. Zielenieckiej (5 rannych) - ma ktoś więcej szczegółów czy to skrzyżowanie jest w ogóle przejezdne dla tramów i busów.

Zablokowany