Piłka kopana we wszystkich odsłonach

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 19 wrz 2010, 11:16

Ja podejrzewam, ze nowy trener jest szukany i raczej nie bedzie to polak. ITI obrazilo sie na polskich pilkarzy i sciagnela obcokrajowcow co rownie dobrze kopia sie po glowie jak nasi. Teraz sciagna zagranicznego trenera miejmy nadzieje, ze nie bedzie rownie "utalentowany" jak ci kopacze.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 wrz 2010, 11:38

Glonojad pisze:sukcesów parę ma, zgoda, tylko chyba nie bardzo sam wie, dlaczego
To i tak jest lepszy od tych, którzy wiedzą, dlaczego nie mają sukcesów :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 19 wrz 2010, 11:59

A na samym końcu są tacy, którzy nie dość, że nie mają sukcesów, to jeszcze nie mają pojęcia czemu tak się dzieje, jak na przykład Majewski Stefan. Ciężko mi sobie wyobrazić poważnego zagranicznego trenera pracującego w Polsce. A jeszcze bardziej nie widzę poważnego trenera, który pracuje w Polsce i odnosi sukcesy. Nie przy mentalności naszych grajków. Z jakiegoś powodu Petrescu w Wiśle nie poszło.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 wrz 2010, 12:17

Myślę, że to nie tylko kwestia mentalności graczy, ale też na przykład właścicieli. Do tego hieny, pardon, dziennikarze (chociaż Ci pewnie na zachodzie nie lepsi), bandyci trybunowi samozwący się dziennikarzami...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 19 wrz 2010, 12:30

Glonojad pisze:Do tego hieny, pardon, dziennikarze (chociaż Ci pewnie na zachodzie nie lepsi), bandyci trybunowi samozwący się dziennikarzami...
Juz nie przesadzajmy z tymi dziennikarzami i "kibicami" na calym swiecie pilka nozna ma podobne otoczenie, a polscy dzienikarze sa duzo lagodniejsi od hien z angielskich czy niemieckich bulwarowek . To od wlasciciela i trenera zalezy na ile sobie daja wchodzic na glowe.

Awatar użytkownika
Konwiktorski
Posty: 53
Rejestracja: 22 wrz 2009, 19:46
Lokalizacja: KS Polonia 01

Post autor: Konwiktorski » 19 wrz 2010, 13:32

Parafrazując - o takiej Legii marzyłem ;)

Oby ITI nie wzięło Bakero. To nie był wielki trener, ale na Konwiktorskiej będzie miał sympatyków na lata. A jak pójdzie do sąsiadki, może powstać paradoks: legionista szkoleniowcem Polonii, "polonista" szkoleniowcem Legii. :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 wrz 2010, 13:36

zzz pisze:
Glonojad pisze:Do tego hieny, pardon, dziennikarze (chociaż Ci pewnie na zachodzie nie lepsi), bandyci trybunowi samozwący się dziennikarzami...
Juz nie przesadzajmy z tymi dziennikarzami i "kibicami" na calym swiecie pilka nozna ma podobne otoczenie, a polscy dzienikarze sa duzo lagodniejsi od hien z angielskich czy niemieckich bulwarowek . To od wlasciciela i trenera zalezy na ile sobie daja wchodzic na glowe.
Szukam genezy tak żałosnego stanu piłki w ósmej gospodarce UE, gdzie wiele dyscyplin sportowych radzi sobie co najmniej dobrze (siatka, piłka ręczna, koszykówka...).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 19 wrz 2010, 13:43

Glon ma trochę racji, cholera mnie bierze, jak Skorża odstawia kilku piłkarzy, do czego ma prawo, a media zaczynają wyć, że biedny Iwański z Wawrzyniakiem w rezerwach. Jeśli zabraniają trenerowi podejmowania takich decyzji, to co mu do cholery wolno? Ilu dużo poważniejszych piłkarzy w dużo poważniejszych klubach grało z rezerwami i było OK? Ktoś się czepiał Van Gaala, że Toni w rezerwach, Klose na ławce lub na trybunach, a Podolski w FC Koln? Albo Mourinho, że Balotelli też w rezerwach? Albo tego samego Mourinho, który kulturalnie, aczkolwiek stanowczo, pozbył się Raula? Nie, bo od tego jest trener, żeby decydował kto gra w której drużynie, kto nie gra wcale, kto siedzi na ławce a kto ma schudnąć. I nie jest rolą mediów rzecznikowanie biednym piłkarzom. Jak czytam jaki ten Giza biedny, to mnie kurwica strzela, bo facet gra tu bodajże trzeci sezon, a ja dalej nie pamiętam chociaż jednego dobrego meczu w jego wykonaniu. Iwański dobre mecze miał, ale za gesty pod adresem kibiców powinien być pierwszy w kolejce do opuszczenia Legii. Wawrzyniak to osobna historia, on nie musi nic robić, jego poziom sportowy jest akuratny na młodą ekstraklasę. Niech gra z dzieciakami, może się czegoś nauczy.
Skorża ma święte prawo stawiać na tych piłkarzy, na których ma ochotę postawić. Jest trenerem, odpowiada za swoje decyzje, ale jeśli ma być z tych decyzji rozliczany, to musi mieć święty spokój i robić to, co uzna za słuszne. I guzik gazetom do tego.
Konwiktorski pisze:Oby ITI nie wzięło Bakero. To nie był wielki trener, ale na Konwiktorskiej będzie miał sympatyków na lata.
A za co wy go tam tak lubicie? Trenerem jest średnim. Też bym nie chciał, żeby trafił na Łazienkowską. Moim zdaniem dobrym wyborem byłby Michniewicz. Z zastrzeżeniem, że ma przynajmniej rok świętego spokoju.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 19 wrz 2010, 17:23

Szeregowy_Równoległy pisze:Ktoś się czepiał Van Gaala, że Toni w rezerwach, Klose na ławce lub na trybunach, a Podolski w FC Koln?
Cala wloska prasa rozpaczalajaki zly ten Van Gaal a niemiecki Bild lubi w takich sytuacjach zwyzywac trenera od idiotow. Za Ballotelim tez byl placz i w mediach i ze strony kibicow. Tylko tam do tego juz przwykli i na nikim w klubie to nie zrobilo wrazenia.

A co do stanu pilki w kraju to chyba jest bardziej zlozone. W PRL nie bylo zorganizowanego centralnie szkolenia pilkarzy ( w bratnich krajach bylo), a sukcesy braly sie z milosci dzieciakow do pilki. Ja jeszcze pamietam jak po lekcjach w podstawowce biegalo sie za pilka do wieczora lub czekalo az sie zrobi miejsce na boisku do grania. Teraz szkolenie jest takie same jak w latach 70, pomijajac fakt, ze teraz juz sieinaczej gra w pilke niz wtedy, to jeszcze talenty ciezej wylapac, bo dzieciakimaja duzo wiecej rozrywek.

Kolejnym problemem sa nieproporcjonalne wynagrodzenia do umiejetnosci. Wystraczy zobaczyc jak wygladaja budzetu klubow o podobnych mozliwosciach do naszych, by zobaczyc, ze w polsce kopacz zarabia 2-3 razy wiecej niz zasluguje. To powoduje rozleniwenie kopaczy i przyciaga do ligi obcokrajowcow bez ambicji. Jak jakis, serb, chorwat, czech czy slowak ma ambicje to woli zostac u siebie, az go ktos z dobrej ligi nie wykupi. Poziom sportowy taki sam, ale cena jego nie rosnie do rownie absurdalnych rozmiarow jak w polsce. Zeby wykupic takiego lewandowskiego z biedniejszej ligi wystarczy wydac kilkaset tysiecy euro a nie 4,5 mln. Ambitnym oplaca sie zarabiac przez rok lub dwa duzo mniej u siebie niz trafic w niewole do polski, skad nikomu nie bedzie sie oplacalo go wykupic.

PS A to jest dzisiejszy sklad najbardziej polskiego klubu w bundeslidze, gdzie o sile mialy decydowac gwiazdy z polski
Skład:
Weidenfeller - Owomoyela, Subotic, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Großkreutz, Kagawa, Gotze - Barrios

w czwartek jezeli chodzi o polakow bylo dokladnie to samo .

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 19 wrz 2010, 18:03

Panie gdzie z michniewiczem polskim mourinho i sir AF w jednym.

To jest mistrz autopromocji, sredniawy trener, za ktorym ciagnie sie jakis korupcyjny syf (niby czemu nikt sensowny nie chce go zatrudnic).

Trzeba poprobowac z bardziej znanymi moze ktoremus strzeli do lba zeby trenowac w dzikim kraju. np staremu cpunowi http://en.wikipedia.org/wiki/Christoph_Daum :D

rudy
Posty: 1803
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 19 wrz 2010, 19:41

zzz pisze:PS A to jest dzisiejszy sklad najbardziej polskiego klubu w bundeslidze, gdzie o sile mialy decydowac gwiazdy z polski
Skład:
Weidenfeller - Owomoyela, Subotic, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Großkreutz, Kagawa, Gotze - Barrios

w czwartek jezeli chodzi o polakow bylo dokladnie to samo .
No ale przynajmniej weszli z ławki i pokazali się z dobrej strony (jakaś nutka bardziej optymistyczna ;-) ):
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-n ... omosc.html
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Konwiktorski
Posty: 53
Rejestracja: 22 wrz 2009, 19:46
Lokalizacja: KS Polonia 01

Post autor: Konwiktorski » 19 wrz 2010, 19:52

Szeregowy_Równoległy pisze:
Konwiktorski pisze:Oby ITI nie wzięło Bakero. To nie był wielki trener, ale na Konwiktorskiej będzie miał sympatyków na lata.
A za co wy go tam tak lubicie? Trenerem jest średnim. Też bym nie chciał, żeby trafił na Łazienkowską. Moim zdaniem dobrym wyborem byłby Michniewicz. Z zastrzeżeniem, że ma przynajmniej rok świętego spokoju.
Za to, że powiało od niego Europą i profesjonalizmem. Trener, który nie zadziera nosa, dla każdego kibica ma sekundę i czas na krótką rozmowę czy podanie ręki. Poza tym jest skromny, stonowany w relacjach z prasą i nie traktuje naszych zawodników jak Bóg wie jakie nietykalne gwiazdki. I za 1:1, 1:0 i 3:0 ;)

A że trenerem jest góra średnim - to nic, na naszą ligę to wystarczy.

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1320
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 22 wrz 2010, 20:05

Śląsk zawiesił Tarasiewicza. Wygląda na to, że Bakero będzie miał nowego pracodawcę.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 22 wrz 2010, 22:22

Trener zawieszony, czyli pobiera wynagrodzenie i patrzy w domu jak mu konto puchnie, dopóki nie podejmie nowej pracy? We Wrocławiu powinni Tarasiowi ładnie podziękować, podarować mu coś fajnego, może dać szanse kibicom, żeby podziękowali za dokonania byłego już trenera. Dla przypomnienia: Taraś objął Śląsk w trzeciej (obecnej drugiej) lidze i wprowadził do Ekstraklasy. Byle trenerek tego nie dokona.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 24 wrz 2010, 22:00

Legia wygrała, Legia zagrała świetny mecz, Legia większość meczu grała w dziesiątkę... Zaczynam się zastanawiać, czy ich tragiczne wyniki to kwestia umiejętności czy jednak chęci. Skoro dali radę w 10 i bez Skorży, który w przerwie podsumował pracę sędziego, to jednak coś tam potrafią. Albo właśnie dlatego, że bez Skorży :D
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ