Żarcie na mieście

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 21 sty 2010, 23:54

Powiem tak... Zwykle jadam kebaba za 10 złotych w grubej bułce i tym się najadam... 17 złotych, nawet za dużą kanapkę, to sporo. No i nie widzę powodu, żeby porównywać coś, co mnie nie interesuje.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 22 sty 2010, 0:34

ZaciszaniN pisze:
hafilip84 pisze:Nie... Jeśli miałem porównywać kebaby, to totalnie bez sensu byłoby branie w jednym kebaba za 17 złotych, a w pozostałych za 11 czy 12...
Trza było porównywać największe porcje w laweszu (albo w bułce, chociaż nie przepadam). Wtedy mógłbyś zweryfikować bardziej optymalnie, za ile kasy wydanej na kebaba, najbardziej się najesz.
Po pierwsze, za 17zł można już zjeść obiad w knajpie :)
Po drugie - ja po tym za 12zł ledwo dotoczyłem się do domu, trzeba być naprawdę głodnym, żeby zmieścić większy.
Po trzecie - w Amricie na razie jadłem tylko porcję podstawową (9zł), którą raczej się najadam. Czas spróbować większej :)
Po czwarte - mógłbyś w końcu przestać pisać "lawesz", bo coś takiego nie istnieje :)
noidea

interflug
(gemba)
Posty: 511
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:31

Post autor: interflug » 22 sty 2010, 0:51

ojezujezu, jaka spina wielka... kto nie był w armicie lub tym drugim arafacie nie istnieje :D

reymont i alexanderplatz przy karl-liebknecht str. i wystarczy :cool2:
Adam G. pisze:Po czwarte - mógłbyś w końcu przestać pisać "lawesz", bo coś takiego nie istnieje :)
=D> dokładnie. jest to równie idiotyczne, jak pisanie "kebap".
blam blam blam

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 22 sty 2010, 1:25

interflug pisze:reymont i alexanderplatz przy karl-liebknecht str. i wystarczy :cool2:
najlepszy kebab w życiu jadłem na jakimś tureckim bazarze w Berlinie :)
interflug pisze:
Adam G. pisze:Po czwarte - mógłbyś w końcu przestać pisać "lawesz", bo coś takiego nie istnieje :)
=D> dokładnie. jest to równie idiotyczne, jak pisanie "kebap".
nie do końca ;) "Kebap" to turecka nazwa kebabu, zaś "lawesz" to perfidny błąd, gdyż istnieje co najwyżej coś takiego jak "lawasz" :)
noidea

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 22 sty 2010, 7:11

Adam G. pisze:Po pierwsze, za 17zł można już zjeść obiad w knajpie
Jeśli KFC nazywasz knajpą ;)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2010, 8:11

E tam. W wielu miejscach zjesz za to dwudaniowy obiad z kompotem :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 sty 2010, 12:21

Adam G. pisze:
interflug pisze:reymont i alexanderplatz przy karl-liebknecht str. i wystarczy :cool2:
najlepszy kebab w życiu jadłem na jakimś tureckim bazarze w Berlinie :)
Coś w tym jest, bo ja od powrotu ze stypendium z Niemiec w Polsce do kababowni w ogóle nie zaglądam. Już wolę duże żółte M. W Niemczech to co innego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 sty 2010, 13:18

Za 17 PLN to dwudaniowy obiad (bez kompotu) nawet w Warsie się zje.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Grzesiek
Posty: 844
Rejestracja: 26 kwie 2006, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 22 sty 2010, 15:50

Adam G. pisze:Po drugie - ja po tym za 12zł ledwo dotoczyłem się do domu, trzeba być naprawdę głodnym, żeby zmieścić większy.
Nie wiem, jak to możliwe, ale Wielka Uczta nie zrobiła na mnie takiego wrażenia i bez problemu zmieściłem całość ;-)
Adam G. pisze:Po czwarte - mógłbyś w końcu przestać pisać "lawesz", bo coś takiego nie istnieje :)
Lawasz albo Dürüm.
interflug pisze:reymont i alexanderplatz przy karl-liebknecht str. i wystarczy :cool2
Ein Dürüm, bitte! I jeszcze Poczdam na Brandernburgertraβe :D
Obrazek

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 22 sty 2010, 17:53

BJ pisze:
Adam G. pisze:Po pierwsze, za 17zł można już zjeść obiad w knajpie
Jeśli KFC nazywasz knajpą ;)
nie będę tu wymieniał miejsc, gdzie można zjeść coś porządnego za 17zł, ale zapewniam Cię, że jest ich cała masa. Absolutnie nie chodzi mi o fast-foody.
noidea

interflug
(gemba)
Posty: 511
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:31

Post autor: interflug » 22 sty 2010, 23:04

Adam G. pisze:
interflug pisze: =D> dokładnie. jest to równie idiotyczne, jak pisanie "kebap".
nie do końca ;) "Kebap" to turecka nazwa kebabu, zaś "lawesz" to perfidny błąd, gdyż istnieje co najwyżej coś takiego jak "lawasz" :)
obserwuję prawidłowość, że w Polsce te pisane przez p są zazwyczaj słabe... choćby kujawska zaraza - istanbul :D
Grzesiek pisze:
Adam G. pisze:Po czwarte - mógłbyś w końcu przestać pisać "lawesz", bo coś takiego nie istnieje :)
Lawasz albo Dürüm.
pozostańmy przy durumie bo tzw. lawasz z gumowatym mięskiem z efezika nie wywołuje wyjątkowo pozytywnych skojarzeń. Utwierdziłem się dziś w przekonaniu, że mając 11zł w okolicach Nowego Światu lepiej iść na dobry bogracz do Krokiecika za dychę, niż przepłacać za miejscową kuchnię osmańską.
Grzesiek pisze:Ein Dürüm, bitte! I jeszcze Poczdam na Brandernburgertraβe :D
:grin:
blam blam blam

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 23 sty 2010, 3:05

Adam G. pisze:Po pierwsze, za 17zł można już zjeść obiad w knajpie :)
Nie wiem gdzie - chyba Caritas :grin:
Po drugie - ja po tym za 12zł ledwo dotoczyłem się do domu, trzeba być naprawdę głodnym, żeby zmieścić większy.
Ja głoduję przez kilka godzin, zanim zjem tego kebaba. Ale warto.
interflug pisze:reymont i alexanderplatz przy karl-liebknecht str. i wystarczy :cool2:
Jadłem pare razy na Reymonta po melanżu i podziękuję. Nie będę nic więcej pisał, bo nie chcę zarobić punktów za wulgaryzmy.
Bastian pisze:E tam. W wielu miejscach zjesz za to dwudaniowy obiad z kompotem :P
fik pisze:Za 17 PLN to dwudaniowy obiad (bez kompotu) nawet w Warsie się zje.
Zastanawiam się tylko, gdzie. W sumie jedynym miejscem, gdzie da się coś "innego" przetrawić (pomijając Kęsik w przejściach u zbiiegu Emilki/Jerozolimskich), jest Bar Mleczny na Nowym Świecie :) Chociaż atmosfera panuje tam iście PRLowska :-$
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 23 sty 2010, 7:48

interflug pisze:obserwuję prawidłowość, że w Polsce te pisane przez p są zazwyczaj słabe... choćby kujawska zaraza - istanbul
Nie tylko kujawska. Parę miesięcy temu otworzyli Kebap Istanbul w... Tomaszowie Mazowieckim :D

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 23 sty 2010, 10:24

ZaciszaniN pisze:Bar Mleczny na Nowym Świecie :)
I tam za 17 zjesz 2 zupy i zestaw kotleta, ziemniary i surówkę ;) i kompocik oczywiście :)
ZaciszaniN pisze:hociaż atmosfera panuje tam iście PRLowska :-$
Teraz był tam rzekomy generalny remont, muszę wstąpić (choć mijam codzień, jeszcze tam nie dotarłem po remoncie)
Obrazek

interflug
(gemba)
Posty: 511
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:31

Post autor: interflug » 23 sty 2010, 15:57

ratraciak pisze:
interflug pisze:obserwuję prawidłowość, że w Polsce te pisane przez p są zazwyczaj słabe... choćby kujawska zaraza - istanbul
Nie tylko kujawska. Parę miesięcy temu otworzyli Kebap Istanbul w... Tomaszowie Mazowieckim :D
kujawska bo centralę mają w jakiejś dziurze pod Bydgoszczą.
blam blam blam

ODPOWIEDZ